Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sammy
17. mar 2013

@kkbb Keby ta nenastrihli a potrhas sa, stazovala by si sa, ze mas zmrzacene pohlavne organy lebo ta nenastrihli? Mozno to niekedy fakt robia len preventivne, lebo je to tazko odhadnut ci sa zena natrhne alebo nie, ale nazvat nastrih zmrzacenim je uz fakt prehnane nie? Mas nejaky problem s funkcnostou pohlavnych organov kvoli nastrihu po tom porode ci ide len o esteticke hladisko?
A ze si nechcela aby ta sili? A co ta mali nechat vykrvacat? Alebo nechat otvorenu ranu? Ja som pri siti pri oboch porodoch telefonovala s rodinou, tak mi to aspon rychlejsie uslo. Jasne ze to boli a nie je to nic prijemne, ale ani nic co by sa nedalo prezit, aspon teda ja som to brala uz ako ze najhorsie je za mnou a mam zdrave babo, tak nejake sitie mam na haku a zatnem zuby.

willy_wonka
17. mar 2013

@sammy
@jajka81 dievcata uplne s vami suhlasim 🙂

martinka150
17. mar 2013

mali alebo mate niektora gynekologa Korbela?

silsil
17. mar 2013

@si_si ahoj, prosim ta ako presne ma tato kristufkova ord. hodiny pre teh. poradnu? neviem preco, ale prave tato dr. nie je vypisana na zozname co som nasla na nete, ale vs. iny doktori tam su 🙂 vopred dakujem za info

sammy
17. mar 2013

@silsil Pondelok, utorok, stvrtok, piatok 13-14.30

kkbb
17. mar 2013

jajka81 Nechces znevazovat moje prezivanie, tak ho prosim ta, naozaj neznevazuj a odpusti si to ALE. Ja som Federovu zazila ako surovu, namyslenu a neschopnu lekarku, ktora ma zbytocne ohrozila na zivote ako aj mojho syna. Zo svojich dvoch zdravych synov sa maximalne tesim, ale je to moja zasluha a zasluha mojho manzela a nikoho ineho. Zelam vsetko dobre a prosim ta, nereaguj na mna, moj prispevok nebol adresovany tebe ani podobne zmyslajucim matkam. Maj sa krasne 🙂.

kkbb
17. mar 2013

sammy Ak by som mala moznost volby, co som nemala, dala by som prednost pripadnemu spontannemu natrhnutiu. Existuje aj moznost, ze by som sa nepotrhavala vobec, ale to si uplne opomenula. Dalej existuju povrchove poranenia t.j. poranenia prveho stupna. Episiotomia je poranenie druheho stupna. Poranenia tretieho a stvteho stupna uz zasahuju do konecnika, incidencia poraneni tohto rozsahu je do 3 % a podla odbornych epidemiologickych studii su zvacsa pokracovanim nastrihu a vysledkom nevhodnej polohy (poloha v leze na chrbte).Takze, aby som to zhrnula mala som takmer 97 % sancu, ze sa nenatrhnem vobec, pripadne len povrchovo. Tolko statistika. Ak by ma doktorka nenastrihla a ja by som sa strasne potrhala, nezalovala by som ju!!! To je o zodpovednosti, ja sa nebojim niest zodpovednost za svoje rozhodnutia. Tu ide o to, ze doktorka rozhodla o mne na co podla platnej legislativy nemala pravo. Prepac, ale nie kazdy je rad v roli nesvojpravneho pacienta.
Moj nastrih bol preventivny, mam to od Federovej cierne na bielom! Okrem toho, nastrih sa rozsiril a mne sa roztrhla cela posva. Dokazem si to vyhmatat. Nastrih plynule pokracuje hlboko do posvy.
Vnimam to ako zmrzacenie a vobec to nie je prehnane. Nasledky tohto skodliveho a zbytocneho zakroku pocitujem dodnes. Pricom rany sa mi dobre hoja, o 15 cm rane na bruchu po sekcii ani neviem.
Vies, mohla som si dat medzi nohy vlozky, nechat sa odviest manzelom do Kocha, hodit na drevo prachy a nechat sa zasit v celkovej narkoze. To, ze ty si sitie nevnimala este neznamena, ze to tak preziva kazda. Ja sitie ako aj nastrih , ktory som citila hodnotim ako najbolestivejsiu cast porodu. Pricom porod ma vobec nebolel, do nemocnice som dosla na 8 cm otvorena a nevedela som ani, ze rodim, proste pohoda.Tesi ma, ze mas lepsiu skusenost. Nech sa ti dari 🙂

kamca93
17. mar 2013

@lauricka. To mi je jasne ze u kazdej zeny je indivitualny porod len som skor myslela ze ked pridu mamicky s tym ze budu rodit ako to prebieha ci spolu prezivaju jednotlife fazy porodu alebo vlastne kam ta poslu a podobne az po dobu kym ide nasalu

jajka81
18. mar 2013

@kkbb Prepáč, ale ked sem dáš takýto príspevok, ideš s kožou na trh a musíš očakávať aj negatívne reakcie. Si sa neprimerane obula do človeka, ktorého si vážim a na to sa nedá nereagovat.
Argumentujes tým, ze Ti doktorka priznala, ze nastrih bol preventívny. Avšak preventívny nie je to isté ako zbytočny. Kazdy nastrih je predsa preventívny, lebo je realizovaný preto, aby sa vopred zabránilo potrhaniu. Načo by nastrihavali ak by uz žena bola potrhana?
A mimochodom neviem ci vieš, ale ono sa dá vraj podľa farby kože predvídať, kedy sa koža ide uz uz roztrhnut.
Ale vieš čo? To, čo pises, ma uz mrzí čím ďalej tým menej, keďže Tvoje príspevky s vygooglenymi statistikami a zákonmi presiaknute zlostou a urazenou pýchou vypovedajú viac o Tebe ako o MUDr.Federovej....
Takže Ti prajem pekny deň a nech Ta Tvoj hnev coskoro opustí.

saranata
18. mar 2013

@kkbb z tvojho príspevku citim čistu zaujatost a celkove nezvladnutie situacie a hlavne hned treba niekoho vinit a znevazovat jeho pracu a prístup, porod je porod, a patria k nemu aj tie ukony o ktorých píšeš a ak hovoríš že by si sa radšej potrhala tak nevieš o čom hovoríš .
pri prvej dcere a velmi rýchlemu porodu som sa dotrhala komplet vnutri a šili ma 72 minut dvaja lekari, lekarka zvazovala nastrih ale nakoniec ze to skusime bez neho, vysledok bol taky aky bol a porod bol oproti tomu malina, napriek tomu nejdem nikoho zalovat a som rada ze bolo všetko v poriadku a narodila sa mi zdrava dcera
pri druhej dcere ma nastrihla a zošita som bola za 7 minut a mohla som sa venovat dalej malinkej bez jedineho problemu.
pri tretom porode porodnička viedla porod a mna tak aby som tlačila len vtedy ked bolo naozaj treba a skončilo to bez trhania nastihovania a šitia ale to je uz zrejme aj tým ze islo o tretí porod.
Doktorku o ktorej píšeš som tam zazila a nebadala som absolutne zly prístup alebo neludskost.

a mozeš čítat milion studii, tak ako si nemusela tak si sa mohla potrhat az neviem kam a potom by si čo robila? nebodaj čakas ze budu kazdu šit pri celkovej narkoze??

ach zena odrodila si , mas zdrave deti, a ohanat sa tu nejakým znetvorením a zmrzačením tela mi príde tak trochu "akobysomeštezaujala", prevazna vačšina zien to ma za sebou , nehovorím ze som za to aby nas nastrihavali uz na príjmovej ambulancii, ale ideš raz do nemocnice tak musíš doverovat lekarovi a ak nie tak si rod doma, na vlastnu zodpovednost.
Su tu zeny ktoré by boli radšej dotrhane az po uši, ktoré mozno aj vdaka chybe lekara maju trvalo poskodene zdravie detí a ty sa tu rozhorčuješ nad jedným nastrihom? toto by som povazovala za chybu lekara a nie to o čom píšeš ty.

kkbb
18. mar 2013

@saranata Vies o co mi ide? Ide mi o to, aby sa dodrziavala legislativa, aby sa lekar nepasoval do role Boha a aby bral na vedomie, ze klient-pacient ma svoje prava. Stacilo by dat podpisat papier, ako ked sa podpisuje suhlas s epiduralkou. Ide o spoluzodpovednost a konecne rozhodnutie je na pacientovi. Vies, preventivny nastrih nie je zivot zachranujuci vykon.
Bud taka laskava a odpusti si tie poznamky o mojom prezivani porodu. Kde beries pravo sudit ma a pisat o tom, ktore prezivanie je spravne a ktore nie?
Toto je posledna moja reakcia na podobne obmedzene hlasky. Moj prvotny prispevok je adresovany uplne inej skupine zien, je mi jasne, ze mensinovej.
Ty si zi dalej slobodne vo vazeni....

saranata
18. mar 2013

@kkbb hoho tak pozor ja ta nesudim , napísala som čo je citit podla mna z tvojho príspevku , nikoho nechcem znevazovat , kazda prezivame veci inak, ja len ze niekedy treba menej čítat a riadit sa tým čo je na zapade v Amerike a v studiach, a riadit sa zdravým rozumom, ak ti lekar urobí nastrih je to v tvojom zaujme a nie preto ze nevedia čo s rukami , ale ok zeny maju svoje prava tak nech sa dotrhaju fakt az za tie usi a potom nech si uziju to sitie a hojenie v plnej miere

ako matka troch deti ti poviem bud rada ze mas zdrave deti a toto hod do suflíka "mam to za sebou "
mas negativny zazitok ale mas zdrave deti, fakt mam pocit ze na svete je ovela ovela horších veci a nedaj si kazit zbytok zivota umaraním sa tým čo si prezila, prezili sme to takmer všetky, nič som nemyslela v zlom , a na zaver treba mat usta pred porodom a nie stazovat sa po nom !
pri druhom a tretom porode som si povedala čo chcem a respektovana som bola, lekarka mi oznamila ze ide vykonat nastrih a ja po prvom porode som suhlasila, nepojdem proti všetkemu ked viem ze je to lepšie

mirkita
18. mar 2013

Ja ani neviem ci bol nastrih,ale potrhala som sa riadne...porod pohodka s epi ale sitie napriek epi a mezokainu som si teda uzila a trvalo to hodne dlho....ale dr.odviedla skvelu robotu, nemam ziadne esteticke ani zdrav.problemy...maleho mi vytlacali sestricky laktami a to som tiez rada lebo bol uplne dolu,hlavicka takmer vonku ale napriek tlaceniu nesiel dalej,ovela lepsie takto ako skoncit na sekcii...vdaka tomu vytlacaniu to asi s potrhanim bolo ako bolo ale ja som chcela prist domov so zivym a zdravym dietatom a to sa podarilo
A pobyt na 600nedeli -spominam nan fajn hlavne vdaka spolubyvajucej,veci sme brali s nadhladom...ja som nic extra necakala a kojenie som nastudovala doma,tak sme nemali problem

saranata
18. mar 2013

@mirkita presne nadhlad, to vela zenam chyba, pozeram ze augustovčiatko , prajem pohodový porod🙂
minuly august sme rodili my 🙂

mirkita
18. mar 2013

@saranata dakujem;) myslim ze treba nadhlad aj to stastie...co uz s tym nasim zdravotnictvom...chapem vsetkych co chcu nieco viac ale vyhoviet tolkym zenam,detom,odkrutit si sluzbu a tiez tam existovat v podmienkach ake su...no ovela viac sa asi neda
Este otazocka - bolo tam v auguste moc teplo? Prve je zimne a bolo nam tak akurat,vetrali sme ako sa dalo...som zvedava co leto a predpokladam ze babatka mali len jednu perinku,tie zavinovacky im druhe asi jedavali...?

saranata
18. mar 2013

@mirkita teplo bolo ale dalo sa , dost blbe je aj to ked sme boli tri na izbe ale aj to sa dalo , ved to je len 5 dní
perinku mali klasicku a paplonik bol v postielke, my sme mali deti len v plienke a slnili sa pred oknom 😀

mirkita
18. mar 2013

@saranata vdaka,super ze mali babatka plazove podmienky;) my sme v zime chytali nejake luce ale nastastie odzltli aj bez toho
A mas pravdu,tych par dni sa da zvladnut,pre mna je priorita nech sa mliecko rozbehne a nemame ziadne komplikacie nech mozme ist domov cim skor i ked ja som sa tam citila ako na hoteli - upratane,navarene a ja som sa vyvalovala,telefonovala;) ak bude aj druhe taky dobry spac tak si tam aj oddychnem🙂

saranata
18. mar 2013

@mirkita ja som tam relaxovala 😀 😀 aj ked to tam plakalo jedno cez druhe , veci prezívame do istej miery tak ako chceme same takze tak
mne bolo dobre, dojčím obe mladšie deti kedze som neprestala tak som nemala problem pri tretom , hned plnohodnotne pila uz na sale, su to tam prve dni s novonarodeným dietatom a pokial je zdrave neni nič čo by mi pokazilo tie dni s ním 😉

mirkita
18. mar 2013

@saranata vidime a citime to rovnako🙂 snad bude vsetko v poriadku pri porode aj po nom

saranata
18. mar 2013

@mirkita určite bude🙂

ganesh
18. mar 2013

ahojte, mam uz v tych porodniciach riadny neporiadok :-/ kazda mi hovori nieco ine 🙂 kramare, antolska, kramare, antolska.... len chcem teda vediet, boli ste spokojne s antolskou? ci bolo nieco,co sa vam nepacilo...

sutiakova
18. mar 2013

@ganesh Ahoj, ja som na Antolskej rodila pred rokom a bola som spokojná. Ak by som mala rodiť ešte niekedy, určite si ju vyberiem znovu. Alebo sa chces spýtať na niečo konkrétne?

ganesh
18. mar 2013

@sutiakova a koho si mam vybrat ako doktora? no hlavne sa mi jedna,aby sestricky boli ustretove, nakolko sa po porode o nas budu starat.

sutiakova
18. mar 2013

@ganesh Ja som mala Dr.Sysáka, bola som s ním maximálne spokojná. Doporučil mi ho môj gynekológ. A sestričky boli ochotné, nemala som vôbec s nimi problém. Aj detské aj ženské sestry boli milé. A na izbe sme boli 2 mamičky, takže to bolo super.

ganesh
18. mar 2013

@sutiakova a nejaka predporodna priprava sa tam robi? akosi to neviem nikde najst.

sutiakova
18. mar 2013

Myslím, že sa robí, ale to sa spýtaj asi priamo na poradni. Ja som tiež chcela chodiť, ale nestihla som to, lebo malý sa narodil o mesiac skôr. ☹

saranata
18. mar 2013

@ganesh ahoj , rodila som tam tri krat a naozaj som sa nestretla s nicím čo by mi znepríjemnilo pobyt tam , nikdy som nemala zazmluvneneho lekara , boli dodrzane alebo prinajmenšom respektovane moje poziadavky ohladom zasahov pri porode a bondingu, odd.sestonedelia je fajn, sestričky su fajn ale tiez su to len ludia a maju tam teda kopec rodičiek takze to treba naozaj brat tak ze si v nemocnici , ale nijaký zavažny konflikt s nimi nikdy nebol, snazia sa pomoct, ide vela krat aj o to aký prístup ma rodička-maminka
znova by som tam sla a rada 😉

mirkita
18. mar 2013

@ganesh ahoj, ja som rodila pred 2 rokmi bez zazmluvnenia a vsetko bolo OK, bola som spokojna, mala som epi, bol tam manzel pri mne, obaja sme mali dobry pocit...v auguste ma to opat caka a opat na Antolskej a opat si dr. nezazmluvnim,a spon zatial neplanujem...nad inou porodnicou som ani neuvazovala...vsade sa najde niekto alebo nieco co by clovek zmenil ale celkovo som bola spokojna, ja som tam nemala ziadnu zlu skusenost s nikym, hadam raz ma nejaka sestricka okrikla, ale to opravnene ze som si dala dieta do prievanu (nechtiac a nevedomky), tak s odstupom to vnimam ako dobre myslenu radu 🙂 mne dokonca jedlo chutilo aj ked som mala predpisanu kasovitu stravu...dost pomohlo ze uplne prva sestricka s ktorou som bola v kontakte uz na 600nedeli bola strasne zlata a starostliva a potom mi ten dojem uz nic nepokazilo 😉 okrem preveho ockovania na TBC co sa uz zrusilo a brania krvi z paticky som bola v kuse pri malom ked ho niekam brali, to som bola rada, teraz urcite z babatka tiez nespustim oci 🙂

ganesh
18. mar 2013

@mirkita tak to znie velmi slubne 🙂 myslim,ze som uz z velkej casti asi rozhodnuta, ze Antolska bude naj. Je pravda ako pises, ze vsade sa nieco najde...ale myslim,ze na Antolskej je toho najmenej. A ako je to z poradnou? vraj je tam kvantum maminiek a strasne dlho sa caka... ked pridem 1x,tak si iba vyberem amb a tam uz budem chodit do konca?

mirkita
18. mar 2013

@ganesh ano, mozes tak ist ze si pories na nete ordinacne, prides prvykrat, pockas a potom budes chodit tam....ja som mala stastie na amb. kde chodilo malo mamiciek, z troch poradcni som tam nikdy nebola aj s vysetrenim viac ako hodinu...ale viem ze su amb. kde sa caka dlho lebo su tam vychyteni dr. ku ktorym chodia zazmluvnene pacientky alebo proste chcu tehulky najma ich....u mna bolo vsetko OK tak som chodila len na tlak, moc, raz EKG, pocuvali babatko cez brucho a asi 2x aj vnutorne vysetrili...ked su dovolenky a pod tak je vypisane ktora amb./dr. zastupuje a keby nieco, vzdy sa da prist na pohotovost ak treba surne alebo ja by som skocila ku svojmu dr na gyndu
neviem ako je to na Kramaroch a v Ruzinove ale necakala bny som ze tam je to ine...proste mamiciek a inych pacientiek dost a dr. maju aj pohotovost - mne sa raz stalo ze dr. tam vobec nebola lebo bola na surnej sekcii, ale sestricka zohnala inu dr. tak som nakoniec poradnu vybavila
uprimne, moc sa na tu cast netesim kedze uz mam jedno dieta, tak stale organizovat ci ist s nim ci bez a kto s nim bude a kolko tam budem cakat ale snad opat budem mat stastie ze to nebude na dlhe hodiny..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre