Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

chloe21
26. mar 2013

@luciarichard
@cicimon ďakujem baby, mám to aj napísané no radšej sa opýtam ako tam vláčiť zbytočné veci a nepoužiť ich 🙂

chloe21
26. mar 2013

@luciarichard
@cicimon ešte otázočka, asi koľko budem potrebovať tých jednorázových sieťkových nohavičiek? stačia 1 -2 na deň?

luciarichard
26. mar 2013

@chloe21 podľa mňa áno, ja som si kúpila také čo sa dali aj vyprať, neboli také tie papierové ....

cicimon
26. mar 2013

@chloe21 jasne, 1 na den je ok, doma si das nejake strasie

chloe21
26. mar 2013

@luciarichard
@cicimon ďakujem moc za rady 🙂

saranata
26. mar 2013

@chloe21 myslela som na cely pobyt ak ratam 5 dni.ja som minula len dve nakoniec.podprdu urcite ako pisu baby

jajka81
26. mar 2013

@chloe21 mne boli tie jednorazové nohavičky zbytočne. Najlepšie sa to hojí navolno - sama budeš vidieť, ze priklepnutie vložky nohavickami vôbec nie je príjemné....
Podprsenky a vložky do podprsenky by som určite brala, môže sa ti veľmi silno spustiť mlieko. A tie prsia mozu byť take ťažké, ze bez podprdy to až boli....

chloe21
26. mar 2013

@jajka81 tak pre istotu si zoberiem a uvidíme čo mi bude vyhovovat, popripade nechám navoľno a keď príde návšteva tak ich našuchnem :D

mayka81
26. mar 2013

Mne velmi pomohli aj silikonove klobuciky na kojenie pretoze sa mi bradavky nestihali hojit. A bola to poriadba bolest pri kojeni,uplne rozmokvane do krvi. Po porode a siti to bola ta najvacsia bolest... Tentokrat si ich berem rovno do porodnice a pri prvom naznaku problemov s kojenim ich pouzijem,,pri prvom porode som na tento zazrak prisla az neskor doma.

jajka81
26. mar 2013

@mayka81 Ja som používala klobuciky na kojenie 10 mesiacov, ale absolútne ich neodporúčam a pri tomto babatku sa im vyhnem dalekym oblúkom. Zabraňujú totiž rozbehnutiu mlieka a aj ked uz máš kojenie rozbehnuté, kontinuálne znižujú tvorbu mlieka. To je informácia od laktacnej poradkyne. Dlhodobo vraj s nimi mozu kojit len matky s extrémnou nadprodukciou mlieka. Co som bola aj ja.
Navyše technika pitia mlieka cez klobuciky je úplne odlišná od pitia z prsníka. Pri klobucikoch dieťa musí vytvárat podtlak a tak ide mlieko von, zatiaľ čo pri prsníku ide o mechanické stlacanie mliekovodov, čím sa zároveň stimuluje tvorba mlieka a správne sa formuje podnebie dietatka.
Popraskanym bradavkam treba predchádzať správnou technikou prilozenia. Ked je dieťa správne priložené, nikdy k žiadnemu poskodeniu nedochádza.
Toto tu som napísala teóriu, ktoru som pri prvom dieťatku nevedela a teraz pevne dúfam, ze sa mi ju podarí uviesť do praxe aspoň pri tomto druhom. I ked priznávam, ze pri prvom dieťati mi kklobuciky zachránili život 🙂

mayka81
26. mar 2013

@jajka81 no u mna to bolo tak ze mala stale spinkala ked mi ju priniesli (nebol rooming-in v tamtej porodnici) a stale len ozmolkalvala prsnik a preto sa mi tak strasne rozpraskal. Klobuciky mi v tomto velmi pomohli, ze prsniky sa mi stihli zahojit pretoze mala ich nemala sancu rozcuckat. Potom doma sme to az po nejakej dobe trapenia vyriesili konecne klobucikmi.ked sa mi to zahojilo po par dnoch, tak sme kojili normalne, bez klobucikov.
Ja som sice evidentne mala nedostatky v tom ako kojit, kedze mi nemal kto poradit, a zaroven to ze tam nemali roomin-in tomu tiez nepomohlo. No mne to praveze pride, ze riadne kojenie dietatkom vobec nema co do cinenia a mechanickym stalcanim, a dietatko si praveze samo taha mliecko. Dalsia vec je, ze podla mna v takejto kritickej situacii, ked ma zena problemy s prsnikmi, tak tomu prsniku je jedno ci ho cuca diedatko, ci ho odsavas odsavackou, hlavne ze mliecko musi prec, aby sa navodila dalsia tvorba mliecka. Samozrejme, je ina vec, ze to male moze mat potom problem, ze sa nevie chytit, ked si zvyklo napr. na flasticku. No neviem, vravim, to je moja skusenost, no to tvrdenie tej laktacnej sestry co spominas mi pride ako zvlastne 🙂

andysko
26. mar 2013

@saranata a take ze pribor a pohar to netreba?

jajka81
26. mar 2013

@mayka81 ty si hlavne spravila super vec, ze si začala kojit potom normálne. Ja som tiež skúšala, ale môj malý bol zvyknutý tak strasne ssilno ťahať cez tie klobuciky, ze ked som ho priložila na prsník tak tak strasne veľa vypil, ze potom sa vždy pogrcal. A to vygrcal 1-2dcl mlieka. Som sa tak zlakla toho, ze po 2 dňoch som mu vrátila klobuciky - čo bolo hrozne zle rozhodnutie.
Inác ta laktacna to vravela dobre, pri sati z prsníka bábätko naozaj stlaca mliekovody, píše sa to tak všade. Preto aj flaska môže dieťa "pokaziť", lebo aj tam ide o cuckanie - ako pri klobucikoch.
Ja by som sa im chcela v každom pripade vyhnúť. Kojenie je fyziologicka záležitosť a podľa mňa používanie "gumeneho naustku" nie je nijak v súlade s prírodou. Ale hovorím to s veľkou pokorou a zlým pocitom v žalúdku, ze som môjho prvého syna okradla o pocit z normálneho kojenia a hlavne ze sme sa možno práve vďaka klobucikom a mojím zlým rozhodnutiam kojili len 10 mesiacov.

A inác ja si pamätám, ze sestričky na Antolskej dosť podporovali používanie klobucikov, čo naozaj podľa mňa nie je správne. Mojej spolubyvajucej dokonca sestrička povedala, ze s takými prsiami vzivote nebude kojit normálne a uz aj jej chcela predávať klobuciky.

marcelatje
26. mar 2013

@chloe21 ja ti ešte odporučím Multimam Compressess. Sú to náplaste na bradavky a mne veľmi pomohli. Neminula som ani jedno celé balenie a potom už bolo prisatie v pohode a dojčenie viac nebolelo. Aj keď je pravda že mňa začali bradavky bolieť až doma keďže sme z pôrodnice išli s fľašou 😒 ale od 3 týždňov sme sa už plne dojčili 😉

dancula2
26. mar 2013

zsgrzdfdgwsfsfsfsfsftdzvvdgedfufgtrhrzrhdxhffvfžetfgdgčtddjdeheušhwehťhrhčuegeher

saranata
26. mar 2013

@andysko netreba.jedine ak chces svoj🙂

mayka81
26. mar 2013

@jajka81 jasne, ja uplne chapem...mne tiez prisli uz plne divne tie silikonove umele klobuciky, v takej malej pusinke, a kazda sme ina, mne to nastastie potom slo s tym kojenim...tebe ked uz maly nevedel pekne papkat, tak to mi je luto 🙂 nuz hadam na druhy krat budeme schone zozbierat len tie skusenosti, ktore nam pomozu 🙂

jajka81
26. mar 2013

@mayka81 Môj Rišo je asi pahltny 🙂
Ja som teraz rozhodnutá otravovať sestričky dovtedy, kým sa mi malý bude prisavat úplne bezbolestne 🙂

mayka81
26. mar 2013

No o to sa pokusim aj ja, dufam ze uz coskoro a ze mi na antolskej pomozu nabrat nove rozumy 😉

chloe21
27. mar 2013

@marcelatje eejha to som ešte ani nepočula, no idem to hneď kuk a v každom prípade ďakujem za tip 😉

jajka81
27. mar 2013

@mayka81 Jeeej ty uz si skoro v termíne 🙂 Tíško závidím a držím palce nech to máš coskoro a hlavne zdarne za sebou 🙂

jajka81
27. mar 2013

Baby ktoré chodíte k pani Jezikovej. Neviete mi povedať v ktoré dni a hodiny robieva aktuálne tie cvičenia/prednášky? Uz by som sa asi pomaly mala aj prihlásiť k nej, ale musím najprv vymyslieť, čo spraviť vtedy s 21mesacnym synčekom. Pri prvom tehu som to mala vždy v stredu o 13:00, čo je presne najhoršia hodina :(

sisinka76
27. mar 2013

ahojte babenky

mam otazku - kedy doktor posiela na CTG? chodim do poradne, som v 39.tyzdni a este som nebola. nie,ze by som po tom nejako tuzila 😀 ani pri druhom synovi som nebola, az ked som rodila,ale tu cistam,ze to je od 36.tyzdna povinne?
VDAKA ZA INFO

sammy
27. mar 2013

@sisinka76 Mna poslali prvykrat tak nejak okolo toho 39tt a potom uz zakazdym, kedze som prenasala. Ty si ta sisinka co sme si pisali, ze? 😉

sisinka76
27. mar 2013

@sammy myslis pisali na lady.sk? 😉

sammy
27. mar 2013

@sisinka76 Ano 🙂 Posunuli ti termin? Tusim si mala predtym koncom marca?

mayka81
27. mar 2013

@jajka81 Dakujem jajka, dneska po poradni to ani velmi nevyzera, zeby sa maly ponahlal.. hlavne ze od polky januara sa mi skracoval krcok, tak som lezkala doma...a teraz ked uz teoretish by aj mohol tak nic :P

silsil
27. mar 2013

@jajka81 ahoj, ja som u jezikovej prihlasena na predporodnu pripravu, taky 5mes. kurz, budeme to mavat v utorky od 15-17tej, je to kvazi uzavreta skupina, takze asi stale ti isty ludia..ale ja som jej tam volala na zac. marca a to mala 4volne miesta, dve som zobrala ja a kamoska.. ale este hovorila ze sa da aj rano chodit - doobeda, ale to nam z prac. dovodov nevyhovovalo.. skus jej zavolat - budes mudrejsia 🙂

jajka81
27. mar 2013

@mayka81 Môj Risko sa narodil v 42tt 🙂 Tie posledné dni som uz bola ako hroch 🙂 Ale narodil sa úplne zdravý, optimálne veľký, takže on vedel prečo chce este ostať v brusinku 🙂

jajka81
27. mar 2013

@silsil Ďakujem pekne. A to 5mesacny kurz? To ako stihnes do pôrodu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre