Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sammy
4. apr 2013

@apple7 Ja som mala tiez cukrovku, no akosi to neriesili a rodila som tyzden po termine, aj to vyvolavackou o ktoru som ich uprosila, lebo s nou este vahali. Ale u mna uz nebolo o com, obe deti predtym som mala po termine, takze sa mi nechcelo cakat.

sisinka76
4. apr 2013

@sammy ahojky. prosim Ta,nevies mi poradit,kde sa treba objednat na ten monitor,resp.tel.cislo nemas? vcera mi doktor povedal,ze ak do nedele neporodim,mam sa objednat na monitor. ale neviem ani kde to tam je a ani cislo nemam. je mi jasne,ze to nie je tam,kde je UZV 😀

sammy
4. apr 2013

@sisinka76 Ja som bola parkrat na 1. poschodi c.d. tusim 106 - v poliklinike. Ale neobjednavala som sa ani raz, hned ma vzali ked som prisla, prip. chvilku pockas ak nebude volne. No a ked som uz bola v termine ako ty, tak ma dr. poslala aj rovno do porodnice na monitor, ak tam zrovna nikoho neprijimaju, spravia ti v pohode, ale asi im najskor musi doktor povedat alebo ti dat papier. Alebo raz ma poslali aj na 5. posch. na odd. rizikovej gravidity, tam maju tiez monitory. Ale oficialne to robia na tej 106-ke.

sisinka76
4. apr 2013

@sammy dakujeeeeeem 🙂 uz stresujem a chaosim, podla UZV ma mala uz 4 kila,ja neviem na co este caka, viem co je rodit prirodzene velke dieta 😒 Risko mal 4290g a potrapil ma teda statocne, tak toto bude asi repete

sammy
4. apr 2013

@sisinka76 Verim ti, ja som ani nemala velke deti, Terezka bola najvacsia a mala 3700g, ale zas som stresovala, lebo vsetky boli po termine. Prve dve sli spontanne a tato tretia sa neodhodlala ani po tyzdni, tak jej museli pomoct vyvolavackou i ked som z toho nebola nadsena, uz som sa bala o nu. Ale nie je to take strasne a u mna treti porod fakt najrychlejsi i ked pri tlaceni ma tiez potrapila lebo mala hlavicku 36 cm, cize tiez najvacsiu 😀

sammy
4. apr 2013

@sisinka76 Tak prajem nech sa ti to rychlo samo rozbehne a uz mas malu pri sebe 🙂

sisinka76
4. apr 2013

@sammy dakujem, si zlata. ja uz by som isla rodit aj teraz,vcera som mala este "zakaz",kedze bolo Richarda a moj Risko hned povedal,ze to je jeho den,jeho sviatok,ze segra sa moze narodit hocikedy inokedy 😀 a mimochodom, Risko sa tiez narodil s vyvolavackou, 9 dni po termine a mal obvod hlavicky az 40 cm, tucko moj 🙂

sammy
4. apr 2013

@sisinka76 Fuu, no nezavidim, ale tak hadam dievcatko nebude take velke. Ale kedze aj ty si mala dieta po termine a surodenci radi drzia spolu 😀 , na tvojom mieste by som po nejakych 2-3 dnoch po termine uz tiez tlacila na vyvolavacku. I ked jasne ze ti nemusia vyhoviet, oni radi cakaju na spontanny zaciatok. Ale napr. mne je teraz uz jasne ze keby som rodila stvrte, piate, desiate dieta, vzdy by slo po termine 😀

kamca93
4. apr 2013

ahojte baby neviete ci moze ist aj priatel somnou na sono??,. ci stym nemaju nejaky problem???...

mysicka123
4. apr 2013

@kamca93 Ahoj, podla toho, co som v cakarni odpozorovala a zazila i na vlastnej kozi, nerobia doktori problem, ak chces mat pri sebe na sone aj partnera. Myslim si, ze je to dnes uz uplne prirodzene, ze sa aj chlapi zaujimaju o priebeh tehotenstva a sono k tomu patri🙂 my sme si uz raz zo sebou zobrali aj nasho syna, takze okrem doki a mna a na sono pozerali este dlasi dvaja 🙂 Prajem vam krasny zazitok zo sona 🙂

kamca93
4. apr 2013

@mysicka123 ahoj, no tak uvidime.. a ryskneme to uvidime co povedia... akurat odchdzam tak som zedava... 🙂))))))

mysicka123
4. apr 2013

@kamca93 prajem vela stastia 🙂

mysicka123
4. apr 2013

Ahojte, mohla by som vas poprosit o skusenosti, ktore ste na Antolskej uz rodili ? Je potrebne objednavat si nadstandardny porodny box, alebo sa to da v poho zvladnut aj na klasickych boxoch ? ide mi o to, ze by som mala rada pri sebe manzela co najskor, nevystavovala sa riziku ze je to tam preplnene a nemoze byt pritomny a dalsia vec ktorej sa obavam, je "zvukova izolacia" - aby ma zbytocne nevystresovala nejaka ukricana mamina (ospravedlnujem sa za vyraz, ale iny ma nenapadol), ktora bude rodit kusok dalej... Ako je to tam zvladnutelne, ked je pritomnych viac rodiciek ? Dakujem vam za uprimne odpovede...

si_si
4. apr 2013

@kkbb dakujem 🙂 Mudr. Federova mala sluzbu vtedy, ja som s nou bola spokojna, respektovala, co sme pozadovali.

si_si
4. apr 2013

@apple7 ja som porodila presne na termin, teda den pred terminom, porod sa mi spustil spontanne. Ja som mala velmi miernu cukrovku, na diete, takmer vzdy s dobrymi hodnotami.

mayka81
4. apr 2013

@mysicka123 mysicka pozri cca 4 strany na tomto fore dozadu...presne toto iste som sa tu ja vypytovala 🙂

mayka81
4. apr 2013

@mysicka123 resp cca od strany 856 sa to diskutovalo....plus minus 😀

saranata
5. apr 2013

@mysicka123 nie je potrebny nad.box , muza budeš mat pri porode ,nesuvisi to s preplnenostou
co sa týka zvukovej izolacie ako si to nazvala 😀 , tak tú na obycajných boxoch velmi nečakaj ,boxy su oddelene murom do určitej vysky a sklom , ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat ze ti to bude jedno, naposledy nalavo jedna rodila subezne somnou a na pravo az po nas,ale nevnímas to tak ako si to teraz predstavuješ
takze zvladnes to uplne v pohode si myslím 🙂

sammy
5. apr 2013

@mysicka123 A mozno budes mat stastie a budes rodit sama. Ja mam 3 deti a pri vsetkych troch porodoch bolo na porodnici prazdno, ale pritom plne sestonedelie 🙂

saranata
5. apr 2013

@sammy inak hej prve dva porody som tiez bola sama, az po mne prisli dalšie rodičky 🙂

@mysicka123

mysicka123
5. apr 2013

Dakujem vam pekne za odpovede, necham to teda na osud a nahodu, nech zariadia, aby to bolo fajn prezite🙂 idem si este prestudovat tie ohlasy na fore dozadu, dakujem za typ 🙂

brumka
5. apr 2013

ahojte potrebujem poradit, prvy porod som mala vyvolavany komplikovany ukonceny sekciou v nemenovanej poordnici a uvazujem nad antolskou, neviete mi poradit dakeho dobreho doktora na sekciu. mam dake zdravotne problemy, len niektorym doktorom sa zdaju moje diagnozi malo. mozno ma niekto odsudite ale od par doktroov a podla seba viem ze to je najlepsia moznost porodu pre mna a najmensie riziko pre babo. za kazdu info a meno dakujem

saranata
5. apr 2013

@brumka aj ked ti neporadím ale prosím ta prečo by ta niekto sudil ? ked aj, na to sa vykasli 😀
myslíš kvoli sekcii? aj tak prevazna vačšina lekarov ti po prvej sekcii odporučí znova sekciu
čo sa týka lekara tak dve moje kamošky mali Mudr.Oravca a boli spokojne , ale skor nech ti priamo niekto poradí z vlastnej skusenosti,drzím palce 😉 🙂

brumka
5. apr 2013

@saranata dakujem, podla mna aj toto je rada 🙂 ako uz som sa stretla s tym ze preco chcem sekciu ale ja mam aj indikacie a co som sa daktorych doktorov pytala ze da sa aj normalne ale riskovat nechcem, ked uz 3 doktori mi ju odporucili tak nevidim dovod spekulovat o niecom inom 🙂

alenkam.
5. apr 2013

@brumka s tou sekciou na antolskej je to take vseljake. Ja som prve mala sekciu a druhe boli tri dni do terminu, mal cez 3,5kg, chcela som sekciu a odmietli, ze nie je dovod!! Nastastie sa potom maly vypytal nahle a necakane a do 3h od odtecenia vody bol na svete... 😉

brumka
5. apr 2013

@alenkam. prave to som aj ja pocula, ja som mala prvy porod skoro 24h a skoncil sekciou, no teraz som rizikovy pacient tak je to zase o niecom inom

alenkam.
5. apr 2013

@brumka sekciu vzdy schvaluje niektori zo starych ... Treba dufat, ze nenatrafis na stencla, resp bude niekto normalny.. Keby som mohla, asi mu jednu vrazim... Sorry baby, ale pre mna to je jeden stary arogantny PAN DOCENT...

brumka
5. apr 2013

@alenkam. aha, no uvidim aku porodnicu si zvolim, ja mam tiez na niektorych doktorov ale v inej nemocnici taky nazor, pritom iny su spokojny...vsetko je vec nazoru. ale dakujem

pufa
7. apr 2013

@kkbb ahoj. Čítam si staršie príspevky v tejto diskusii leo zvazujem rodiť na antolskej a dostala som s k tvojmu negativnemu zážitku z pôrodu a následnej diskusii. Chcem ti týmto vyjadrit pochopenie a podporu. Mám tiež co to nastudovane, kedže sa pohybujem aj v oblasti pôrodnej asistencie aj ked ako nezdravotnik a čítala som niekoľko odborných publikácií o epiziotomii, aká je často zbytocna a skodliva. Kedže na Slovensku je to zlatý štandard a lekári rôznymi vedecky nepodlozenymi argumentami presviedcaju ženy že bez nastrihu sa roztrhaju až neviem kde, väčšina žien tomu aj verí. Ešte veľa času prejde kým budú všeobecne známe pravdivé informácie ohľadne nastrihu, umelého oxitocinu atd. Ak by si chcela, môžem ti poslať sériu výskumov v oblasti nastrihu od jednej nemeckej pôrodnej asistentky. Zavery su velmi zaujimave. Plánujete to zobrať aj do porodnice, snáď má s tým nevyhodia 🙂)

1mariannka11
7. apr 2013

@pufa ja som na antolskej rodila, a nastrihli ma az po tom ako som sa ciastocne roztrhla. osobne som nazoru, ze ked uz je vidiet (je to vidiet, lebo sa koza natahuje a je leskla), ze sa zena natrhne je lepsie nastrihnut. nastih, mas cisty rez, kdezto natrhnutie je cik-cak, viem o com hovorim. nemas predstavu ako tazko a neprijemne sa to hoji, nehovoriac o tom, ze aj zasitie a nasledna jazva nie je velmi esteticka. porodna asistentka a porodnik, su dve Velmi odlisne veci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre