Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

hellosona
11. nov 2007

anndrea: dakujem aj ja za info, ziskala som lepsiu predstavu 😉

anndrea
11. nov 2007

Niet za co 🙂

marija
11. nov 2007

Anndrea vdaka 🙂 si zalata, uz aspon viem ako to teda funguje 😎

dasska
12. nov 2007

Ahojte Kocky, viete mi pls niektora poradit, kedy je najblizsia prednaska pre oteckov pri porode na Antolskej? Pani Jezikovej sa mi zatial nepodarilo dovolat. Vdaka velmi vopred za info 🙂

alexandra
12. nov 2007

Kocky dnes sa sice ta masaz este neda, ale mozete si so sebou vziat dulu a ta Vas pokojne aj namasiruje 🙂

marija je to aj tak strasne ine, podla toho v akom si stadiu, ci uz mas plodovu vodu odtecenu alebo nie, ake silne mas kontrakcie a ako sa dari babetku.

Ja som napriklad od 7.00 ked mi pichli vodu musela lezat vodorovne, pretoze maly bol uz tak nizko a tak sa tlacil von, ze ma museli neustale monitorovat, aby sa mi nezadusil. Takze ziadna fit lopta, sprchovanie, ani nic podobne.

Fakt je ale, ze samotny porod vobec neboli, je to rychlovka vo vacsine pripadov a nastrih som absolutne necitila. Sitie bolo horsie, ale staci ked sa budes pozerat na to svoje male vedla Teba a bude Ti to uplne jedno 🙂

december
12. nov 2007

Ahojte baby, je to možné , že sa od ôsmej neviem objednat na uzv_. Neviete ako to tam funguje?

marija
12. nov 2007

dasska, najblizsia prednaska pre oteckov u Jezikovej je na dalsi pondelok 19.11. o pol jednej 😉

marija
12. nov 2007

december dovolala si sa nakoniec? je to mozne ze o takomto case nedvihaju, mne trvalo hodinu, zacala som 7:15 volat na UZV a dovlolala som sa fakt az niekedy o hodinu, treba skusat 🙂 a kludne aj kazdych 10 minut, niekto dvihnut telefon musi 😎

december
12. nov 2007

marija , este stale nie . 😢

marija
12. nov 2007

juj, tak to uz je divne... lebo ked uz volas prilis neskoro tak Ti jednoducho budu skladat telefon bez jedineho slovka...a osobne sa tam ist neoplati, lebo ja som tam stala pred dverami a poslala ma sestricka prec so slovami, ze mam si zavolat 😖 ved skusaj a ked nie tak zase zajtra rano, ale uz o 7 nech im to zvonenie poriadne ide na nervy 🙂

december
12. nov 2007

Dik za radu ,Zajtra si budem musiet nastavit budíka. 😉

marija
12. nov 2007

december nieje zac 😎 ja som si tiez nastavila a poleziacky napoly spiac som im dokolecka vyvolavala az to nakoniec zdvihli 🙂 drzim palceky, uz sa Ti to krati 🙂 ku komu chodis na Antolskej do poradne? aj mas niekoho zazmluvneneho?

dasska
12. nov 2007

Ahoj Marija, dakujem velmi pekne za radu, snad to este stihame, lebo som si to neskoro zistila, ze ak chcem buduceho otecka pri porode, tak by mal aj tu prednasku absolvovat.

zrzulka
12. nov 2007

no zavisi od porodnika. nam napriklad povedal ze nemusi nic absolvovat🙂 resp. nemusi absolvovat prednasku u jezikovej. my sme boli sukromne v jednom centre. ide hlavne o to aby vedel ako ti pomoct si myslim. my mame s muzom napriklad taku dohodu ze ked nebude zvladat 2 dobu porodnu tak pojde von🙂 hlavne nech tam je na prvu dobu porodnu, ta trva najdlhsie. tak nech mi je oporou.

december na to dovolanie drzim palec. ja som sa takto nevedela dovolat na jezikovu a ked som sa konecne po tyzdni dovolala tak este bolo skoro🙂 to som bola v nejakom 31tt. a vraj treba papier od lekara, tak som sa na to vybodla a zacala chodit inde na cvicenie aj prednasky🙂))
ale na ultrazvuk som nemala problem sa dovolat. tusim na 2 krat sa mi podarilo🙂 asi treba stastie.

zrzulka
12. nov 2007

andrea vdaka za postrehy z porodnice. myslim ze to pomoze mnohym z nas co sme sa rozhodli rodit prave na Antolskej🙂)) inak ten talizman urcite zoberiem aj ja🙂)))Ale ja si pribalim aj manzela, nielen jeho fotku🙂 dufam ze bude moct🙂 Inak v jednej knihe som citala medzi vecami do porodnice aj spolocenske hry🙂)) no uz vidim ako v tych bolestiach budem hrat nejaku hru🙂) ale napad to neni zly. aspon ten cas rychlejsie uplynie🙂

pipi1211
12. nov 2007

joj baby ako vam velmi zavidim ze to vsetko mate pred sebou... ☹ ja by som si to kludne este aj 100krat zopakovala i ked to nebola prechadzka ruzovou zahradou no bolo to nieco uzasne... takze nebojte sa je to super pocit 😵 uz sa tesim na dalsie mimi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a na to ako sa budem tesit na tieto chvile 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipi1211
12. nov 2007

no ak si das epiduralku tak to s tymi hrami nie je zly napad lebo my sme sa tam s drahym nudili 😀 😀 😀 😀 inak pocula som ze vraj raz tam dosiel tatko s notebookom lebo mal vela roboty a chcel byt pri zene no a tak robil z porodnice a mali z neho velku show 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luculka
12. nov 2007

ahojte ja som volala na UZV pred osmou.....objednali ma na 23,11.....to ideme aj na poradnu takze jedným vrzom 😉

december
12. nov 2007

my sme vcera boli po prvý krát na Antolskej, aj sme trosku pobludili.
Mam zazmluvnenu dr. Dubcakovú, dostala som sa k nej cez mojho gynekologa , ktorý ešte nedávno tiež robil na Antolskej.

anndrea
12. nov 2007

Ahojte kocky, moj manzel bol tiez pri porode, ale uz v samotnom zavere ked ide babo na svet som ho vobec nevnimala, pravdupovediac, som citila len obrovsky tlak a vnimala len hlas lekarov...zbehne sa to velmi rychlo a potom uz ked pocujete babatko plakat tak ste najstastnejsie na svete, je to neopisatelny pocit...krasny...na vsetko ostatne v tej chvily zabudnete. A este jedna rada, na porod sa treba tesit, byt v pohode a v klude, cim to ulahcite nielen sebe, ale aj babatku. Tak vela stastia 🙂

pipi1211
12. nov 2007

tak tak andrea ma 100% pravdu 😎 😀 😀 😀 😀

anndrea
12. nov 2007

pipi: 😎 😀

zrzulka
12. nov 2007

andrejka ty to tak krasne opisujes ze mam chut rodit uz dnes🙂)) velmi s ana tuto chvilu tesim aj ked ako kazda prvorodicka ista davka obavy tu je🙂))

este taka uplna banalita ale spytam sa🙂)) brali ste do porodnice len stare kosele? lebo znama mi radila nech si zoberiem nieco co po porode rovno hodim do kosa. len si neviem predstavit v tom pobehovat celu 1 dobu porodnu. vsak sme zeny tak chceme vyzerat za kazdych okolnosti upravene a nie ako trhani🙂))) alebo sa da na tu samotnu 2 dobu porodnu prezliect? ja viem ze su to uplne somariny a urcite pri tej bolesti mi to bude asi jedno jak vyzeram ale predsa🙂)))

liana
12. nov 2007

dievčatá, koľko stojí na Antolskej nadštandardný box? A načo je dobrý klistír a ako sa robí? 😕

marija
12. nov 2007

pipi no parada 🙂 Ty si to tak krasne opisala ze sa uz ani ja nebojim 🙂 snad sa aj ja potomto porode budem tesit na ten dalsi 🙂

marija
12. nov 2007

december aj my mame Dr. Dubcakovu, tak potom nam urcite sprostredkuj dojmy ake si z nej pri porode mala 🙂 uz sa tesim!!!!

petrulla
12. nov 2007

Zrzulka , ja som rodila na Antolskej pred 6 týzdnami. Na samotny porod som mala oblubenu nocnu koselu ( nevedela som co ma caka a chcela som sa citit v pohode) a na moje prekvapenie zostala uplne cista. Porodne asistentky mi ja vzdy kazali vyhrnut co najviac a teda zostala v povodnom stave.
Takze zober si nieco v com sa budes citit pohodlne.
Ja som sa bála asi najviac na svete a prezila som to. Takze - drzim palce 😅

marija
12. nov 2007

Petrulla mailnky je naaaadherny 😀 jak z obrazku 🙂 blahozelame a aj vdaka takym slovam ake si napisala Ty sa bojim coraz menej 🙂

c.e.r.t.i.k.
12. nov 2007

Caute babenky,
mam choreho maleho, tak som tu par dni nebola a veru pekne tu pisete. Porod sice boli, ale je to ta najuzasnejsia vec, ktoru som v zivote zazila.

Rodila som s epi, tak nemam s cim porovnavat, ale nepatrim k tym stastnym, ktore citia len tlaky. ale o tom som uz pisala tu:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

A k sitiu? Ja som sa sitia bala asi najviac zo vsetkeho. Mam proste odpor k ihlam. Pri prvom ma nastrihli a dali lokalku, tak som nic necitila a doki mi pri tom rozpraval vtipy a pri druhom mi dali druhu davku epi, ktora vsak nestihla zaucinkovat, tak doki napichal lokalku a uz mohol vysivat kolko chcel. Takze v poho. este som sa pri tom aj chichunala.

jaslicek:
ja som lezala na 18-ke. Prve dva dni sama a potom ku mne prisla taka mladucka 17. rocna mamina. Mala z toho vsetkeho dost 😢 , ale sa jej nedivim ja by som asi tiez mala v sedemnastich 😅 ! aj som ju obdivovala, lebo ja by som to urcite zvladala ovela horsie.
Tvoja malicka je krasna a je vlasata ako moja, ved som aj mala v tehu dobru kyselinu 😀 . Ked budem mat cas hodim foto.

marija: naozaj sa nemas coho bat, pekne si uzivaj tehu, aby ste boli v poho a v pohode si uzi aj porod. Drzim palce.
A ved baby, vy uz ste take nabombovane infoskami, ze si to uz iba poriadne 😀 😀 😀 uzijete.

macrela
12. nov 2007

C.e.r.t.i.k: ja som tiez lezala na 18! 😉 ale este v juli... 🙂

...a baby naozaj sa nemate coho bat, okrem ineho, je tam naozaj fajn personal a hlavne sa nebojte ci nehanbite spytat, ci poziadat ich o pomoc.... 🙂 mne sa nikdy nestalo, ze by ma odmietli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre