Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

xlucia
30. apr 2013

@levik si robis srandu. osvecovat brucho naschval mobilom ?????!!!

xlucia
30. apr 2013

@andrejusa syna ti tam nenechaju, to mas 100 percent iste, ved moze byt infekcny a manzela vysoko pravdepodobne tiez nie, aj ked je to teoreticky mozne, nemaju to radi, a maju malo posteli.
takze to vychadza tak, ze muz bude doma so synom a mas po probleme

janicka11
30. apr 2013

ahojte, 🙂

ciarka
2. máj 2013

@alikaa - dakujem moc za info.
@mata128 - ja si zazmluvnujem dr. Oravca a ty koho?

mata128
2. máj 2013

@ciarka ja som nemala nikoho,malu som rodila pri Niznanskej,k tej som aj cele tehu chodila a maleho pri Filkasovej,to bol porod na 1***

ciarka
2. máj 2013

@mata128 - az teraz citam, ze uz mas rok od posledneho porodu. Ty si zazmluvnovala niekoho? Chvalis tuto porodnicu?

ciarka
2. máj 2013

@mata128 - ty si rychlejsia ako ja. A kolko trval posledny porod? Ja sa bojim toho, aby som sme stihali, predsa este musim riesit co s malou a nebyvam v Ba, ale v Hlohovci.

pufa
2. máj 2013

@mata128 ahoj. pozeram, ze si bola s nimi velmi spokojna. Vyhla si sa nastrihu?

mata128
2. máj 2013

Hej,nas maly mal predvcerom rok😉. Mne odtiekla 4:30plodova voda, 5:40 sme prisli na Antolsku, sla som na monitor,vysetrenie,6:15bol maly na svete,to bola bleskovka...neviem si predstavit ist z daleka😉😉😉. Ja som tam rodila 2krat,keby som rodila este 10krat,zasa idem tam. Inak nam tam maleho zachranili,ale to je zasa o inom,mal vrodenu srdcovu chybu,ktoru pocas tehu moj gynekolog nezistil,az na druhy den po porode zacal maly modrat,primarovi sa nejak nepozdaval,konzultoval to s kardiocentrom,ihned tam bol prevezeny,operovany a dnes je z neho zdravy chlapcek😉😉😉😉

mata128
2. máj 2013

@pufa nastrihu som sa nevyhla ani pri jednom... mala mala 3550g a 52cm a maly mal 4270g a 54cm...na a pri mojej postave 158cm a 53kg by to asi neslo😉. Ale samotny nastrih som ani nejako nevnimala,aj sitie sa celkom dalo

levik
2. máj 2013

@xlucia nie nerobim, ked narazas na to, ze je to potencialne skodlive. samozrejme s mierou a ked sa da, uprednostnit tu baterku. ale pred par storociami by mozno aj proti baterke protestovali, tak ktovie 🙂

gojka
3. máj 2013

Milá dulkagabulka. ďakujem za pozvanie, je to veľmi zaujímavé, lákavé, ale bohužiaľ na naše platové pomery veľmi drahé. Ak tAkéto niečo bude bližšie, určite absolvujem. pekný deň.

dulkagabulka
3. máj 2013

@gojka pôrodným asistetnkám ale prepláca naklady SKAPSa..
minuly rok už boli dve slovenské PA, ktorým podstatnú´časť (poplatok, cestu) preplatila SKaPSA
boli velmi nadšene, dozvedeli sa nové zaujímavé informácie

gojka
3. máj 2013

No skúsim zistiť koľko preplatí komora a potom to prehodnotím, pretože je fakt na zváženie takéto niečo absolvovať a zúčastniť sa. Vyzerá to veľmi lákavo, len odporučím Vašim kruhom, aby sa zamerali a skúsili urobiť takéto niečo bližšie a určite by bol obrovský záujem z celého Slovenska a určite aj z okolitých krajín. Ja si myslím, že aj naši zdravotníci sú na svetovej úrovni, aby dokázali urobiť takéto niečo v spolupráci s okolitými odborníkmi a PA. Neuvažovali ste o takom niečom? Prajem pekný deň.

dulkagabulka
3. máj 2013

@gojka
treba sa obratit priamo na pani Lazorovú
Organizácia Midwifery today je ochotna usporiadať svetovu konferenciu aj u nas....chce to však zaujem z radov PA, tiež profi organizaciu ,čo zatial na to nemame kapacity
ale chystá sa taká podobná konferencia v Prahe (neviem podrobnosti, nerobi to Midwifery today)

gojka
3. máj 2013

Ja viem, že takéto akcie potrebujú veľa peňazí, ale ak sa spojíme všetci a to komora sestier a pôrodných asistentiek, Slovenská komora lekárov - gynekológov, kde je šéfom prednosta I. ženskej kliniky a Vaše kruhy dalo by sa aj u nás. Myslím si , že priestory by sa v našej krásnej krajine našli. Horšie to bude s tými peniazmi. Ale aj ja a mnoho mojich kolegýň z celého Slovenska sa zúčastňovalo mnohých takýchto akcií. Vždy predsa bol základný poplatok pre účastníkov povinný, ktorý vždy všetci radili zaplatili bez ohladu na to, či sa niečo preplatí alebo nie. Dúfam, že sa dočkám, ked bude takéto niečo u nás, už len kvôli tomu, aby sme ukázali ostatnným, že aj my dokážeme to , čo iní vo svete. No myslím si, že sme sa znovu nabúrali do nevhodnej stránky, ale snáď nám to maminky prepáčia. Všetko dobré a veľa síl do vybavovania takýchto akcií.

dominika86
3. máj 2013

Baby idem sa spytat mimo vasej sucasnej "temy", dufam ze to nevadi 😀 Ako je to s matrikou (zapisanie dietata, resp. vydanie RL), ked sa babatko narodi na Antolskej? Kam treba ist a co je k tomu potrebne? Predpokladam, ze to vybavuje vacsinou partner/manzel, nie? Dakujem za odpoved! 😉

jajka81
3. máj 2013

@dominika86 Ja som rodila pred necelými 2 rokmi a bolo to tak, ze mi dali tlačivo a termín, kedy presne treba ísť na matriku pre rodný list. My sme to vybavovali v Techmopole, ale predpokladám, ze preto, ze ja ako matka mám trvale bydlisko v Petržalke.

gabika85
3. máj 2013

@dominika86 po porode dostanes podklady a rodny list vybavi tato v technopole. ostatne veci uz podla trvaleho bydliska.

gojka
3. máj 2013

Všetko čo napísala jajka81 je pravda. Nič sa nezmenilo. Po pôrode príde pani z matriky a všetko napíše a vysvetlí. Kam ísť, kedy a s čím. Všetko bude po pôrode vybavené a zabezpečené. Prajem všetko dobré a rýchle vybavenie.

dominika86
3. máj 2013

@jajka81, @gabika85, @gojka dakujem baby! ja rada viem dopredu ze co ma caka, tak preto som sa pytala v predstihu 😀

psyxooo
4. máj 2013

ahojte, mam dve otazocky
1- ake su navstevne hodiny na antolskej?
2- kde sa nachadza prijem do porodnice?

jajka81
5. máj 2013

@psyxooo 1) 15:00-17:00, cez víkend 13:00-17:00
2) Co tým myslíš "príjem do pôrodnice"? Ak prídeš v pracovné dni myslím do 15:00, tak ideš rovno na 3.posch.do pôrodnice a tam zazvonis, prípadne najskôr do ambulancie kam si chodila na poradne (ak si si nie úplne istá ze uz rodis). Ak prídeš po 15:00 alebo cez víkend, ideš dolu na pohotovosť a tam silno päsťou buchas na dvere 🙂

ruahine
5. máj 2013

ahoj babule, chcela by som sa spýtať: tie čo ste absolvovali predprípravu u p. Ježíkovej, boli ste spokojné, dalo vám to niečo? lebo zvažujem, či sa neoplatí investovať do predpôrodného kurzu organizovaného nejakou samostatnou organizáciou, nezávisle od pôrodnice...
pýtam sa, pretože som tu prečítala veľa príspevkov od prvorodičiek, ktoré nevedeli, ako sa správne postarať o bábätko (keď narazili na neochotu sestričiek), v tom prípade asi prípravu neabsolvovali alebo tá u p. Ježíkovej asi nebola dostačujúca...
vopred ďakujem za odpovede a názory 🙂

silsil
5. máj 2013

@ruahine no ja som bola zatial na jednej jej hodine, kedze sa nam len teraz zacal kurz, ale musim povedat ze som zatial nadmieru spokojna :P pani rozprava velmie zaujmavo, vela sa nas pyta na nazory, zapaja nas do debaty, pyta sa nas co chceme vediet, a o vsetkom co hovori tak je z jej praxe,ktoru ma niekolko rocnu, a su to jej skusenosti, a presne co a ako t ochodi na antolskej, takze toto ja velmi ocenujem 🙂)) aj sa nas pytala cim chceme zacat prvu hodinu, a nejako sme sa my tehulky zhodli v tom ze nech zacneme pekne od zaciatku, takze sme rozoberali temu kedy spoznat ze je cas ist do porodnice, mozno banalita - clovek sa toho veeeela docita na nete, raz tak a raz tak, ale si predtav ze 90min sme sa rozpravali na tuto temu, kedy to spoznat ze je cas ist, kam prist, co budu s nami robit ked prideme, ako to potom prebieha, co sa deje, co si zbalit do porodnice atd.. atd.. cvicit sme nestihli lebo sme vela kecali 🙂) buducu hodinu mame temu dychanie..a este ked bude zaujem tak nam spravi jednu speci hodinu kde budu moct prist aj oteckovia.. takze ja to veeelmi ocenujem🙂 pre mna je lepsie jeden krat pocut, ako sto krat citat..a kedze sa to vola PREDPORODNA PRIPRAVA tak to velmi nesuvisi s babatkom a ako sa o neho starat.. este akurat viem ze budeme mat jednu temu kojenie.. ale myslim ze nejaka specialna starostlivost o novorodenca nie je naplnou tohoto kurzu..

ruahine
5. máj 2013

@silsil ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď 🙂, tak to si ma potešila 🙂. ešte by som sa chcela spýtať, ako sa objednať na túto prípravu, či stačí zavolať p. Ježíkovej a dohodnúť sa s ňou. a tiež - nevieš prosím ťa, či sa môžem na prípravu prihlásiť aj skôr ako začnem chodiť do poradne na Antolskú, alebo sa to dá až potom?
s tou starostlivosťou o bábätko som myslela hlavne techniku kojenia, ako prikladať a tak, alebo ako chytať bábätko pri kúpaní, lebo viem že v niektorých prepdôrodných kurzoch sa takéto veci ukazujú...

silsil
5. máj 2013

@ruahine objednať tak že jej zatelefonuješ a dohodnete sa kedy a na aky kurz by si chodila, ona sa ta bude pytat v ktorom tt si a podla toho sa dohodnete 🙂 ale urcite sa mozes aj skor prihlasit nez budes tam chodit do poradne, ja som teraz v 33t a uz chodim na tento predpripravny kurz, trva to 5x, takze do 38t to stiham 🙂 o kojeni sa rozpravat urcite budeme, jednu celu hodinu tomu venuje, to ma v plane, a to kupanie co viem tak sa ukazuje priamo na odd. sestonedelia, sa vzdy kupu babatka, sa to na nejakom ukazuje.. a aj ine veci co nevies tak sa treba chodit stale pytat a pytat.. to nam aj teraz p.jezikova zdoraznovala 🙂 a na antolskej je aj laktacna poradkyna takze si nemyslim ze bude problem s informaciami :D

jajka81
5. máj 2013

@silsil Nechodis v utorok poobede? 🙂

jajka81
5. máj 2013

@ruahine Ja tam chodím uz druhýkrát - aj pri prvom syncekovi som chodila a podľa mňa je to prospešné. Pani Jezikova pokrýva asi vsetky témy, co je treba + je absolútne otvorená otazkam. Co sa týka starostlivosti o bábätko, to sa naucis najlepšie sama so svojim bábätkom. Sestričky ti ukážu ako kúpať, ale bude to strasne rychle. No a co sa kojenia týka, pani Jezikova poskytne fakt veľa teórie, ale ak sa vyskytnú nejaké problémy v praxi, najlepšie ti i tak pomôžu sestričky alebo laktacna poradkyna.
Na tie kurzy sa treba objednať dosť vopred, lebo to je dosť plné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre