Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

anndrea
13. nov 2007

zrzulka: ja som mala oblecenu svoju oblubenu nocnu koselu v ktorej som sa dobre citila, ale vobec som ju potom nemusela hodit do kosa, ale mam ju doma opratu a ozehlenu na pamiatku 😀 A samozrejme ze sa mozes prezliect, neboj casu na prezliekanie budes mat dost 🙂

december
13. nov 2007

Hurá dovolala som sa po polhodke na uzv. Mala som nastavený budík na 07.hod. a okolo pol osmej mi to aj zdvihli. A budem to mat spolu aj s poradnou.

Už ste sa o tom bavili, len to neviem najst, že kedy je tá prednáška o epi. Poradte prosím. Díky.

marija
13. nov 2007

december no tom som rada, ze si sa dovolala 🙂 ja som to urobila rovnako, dala som si budim a volala som im tak kazdu chvilku a pritom som si este podriemkavala 🙂

Ta prednaska byva v stredy ale ja neviem kedy presne... snad sa ozve niekto to vie presne aj casovo ;)

december
13. nov 2007

No to by bolo super marija , keby som vybavila aj tu prednášku v stredu, to by sme tam nemuseli prísť ešte raz, nakolko akurát vtedy idem do poradne aj na uzv, 🙂 🙂

marija
13. nov 2007

december, no veru, to by si mala fakt super 🙂 snad Ti niekto odpise, ze kedy to presne je, popripade si to zistis v nemocnici, musis hladat Mudr. Ballovu ;)myslim, ze sa vola Klara, ale to som si ista neni 🙂 ona robi tie prednasky ;)

december
13. nov 2007

díky ešte raz za info. 🙂 🙂

clea1
13. nov 2007

prednášky a poučenie o epidurále sú každú stredu o 14.00 hod na ARO oddelení. Pôjdete hlavným vchodom ku výťahom a ARO je hneď oproti výťahom na prízemí. Čaká sa pred vchodom a niečo pred 14.00 príde pre Vás sestrička. Treba so sebou odporúčanie od gynekológa.

december
13. nov 2007

clea1 díky za info. 🙂 🙂

ajuskamimi
13. nov 2007

LIANA nadstandardny box stoji 2.500,- ale uz tu o nom bola debata, ze je to viac menej zbytocna investicia. No a co sa tyka klystiru, robi sa preto, aby si mala vyprazdnene creva. Teda ak by nastala nejaka komplikacia, tak aby sa to mohlo riesit operacne, alebo napr. aj z toho dovodu, ked budes rodit normalne a budes riadne tlacit, aby si tam sucasne s babatkom nevytlacila aj kaky aj ciky 😉 ono nie je to nic strasne, pred porodom ti zavedu do zadku trubicku, cez ktoru ti vpustia do criev nejaku vodu. Asi po 6 minutach, mozno aj viac pocitis mierne krce ci tlak /ako ked mas poriadnu hnacku a krutia sa ti creva/ no a asi po 15 minutach /mala by si to v sebe vraj tolko udrzat, no ja som vydrzala iba 12 minut, kebyze cakam dlhsie, tak je tam totalna pohroma kolo mna 😀 / ides na WC a dokonale sa vy.erinkas 😀 moze to trvat aj pol hodinku aj viac, zelazi od toho ake "plne" mas creva 😉 ale viem, ze niekedy to nestihnu spravit, ked je rychly porod

certica
13. nov 2007

ajus, normalne detailna sprava, ja teraz rozmyslam nad tymi minutami 😀

ajuskamimi
13. nov 2007

CERTI hej, to som cela ja, musim povedat kolo drobnosti riadnu omacku, ale ja jednoducho kratsie neviem ani pisat ani hovorit 😀 no a tie minuty, to bolo iba obrazne, ja by som to nesledovala, ale mala som na izbe Magdusku a ta bola ako futbalovy rozhodca, proste ta mi to sledovala, odratavala, kazala predychavat a stopovala. A ked som povedala, ze uz musim, ze nevydrzim, ona na to, ze co by som nevydrzala, vydrzima a podobne, ale to som uz ozaj letela na ten zachod, lebo by inac vyzerala ta nova malovka na izbe 😀 😀 😀 a najlepsie bolo, len co som si sadla na zachod, Magdus mi zacala za dverami prosikat, nech svihnem, ze asi aj ju prezenie, ze ma krce, lebo na veceru bola fazula. Chudatenko, pritom to boli kontrakcie 😀 a nejak nam vyslo, ze sme rodili na rovnako, ja cisarom ona vo vedlajsej sale normalne 😀 no vidis? zasa plno omacky 😲

certica
13. nov 2007

ajus v pohode, aspon mi to tu po dlhej dobe nepripadalo tak hrozne vazne a sterilne. ved koniec koncov rodime, neumierame 😀

marija
13. nov 2007

ajuska napisala si to uuuuplne uzasne som sa pri tom normalne usmievala 🙂 krajsie by som to asi vysvetlit nedokazala 🙂 mne robili klistir pred kazdou laparoskopiov ale netusim kolko a ci vobec som si merala cas ako dlho som to vsebe drzala ;) ale som sa nad tym musela tiez zamysliet 😀

hellosona
13. nov 2007

ajuska: 😀
a nie je mozne pouzit tie cipky, miesto klistiru? ci to nema taky efekt?

k.a.t.k.a.
13. nov 2007

😀 ajuska 😀 ale inak pekne dlho si vydržala držať tú mydlovu vodu v zadku 😀 ja som vydržala len 10s 😀 , ale ešte lepšie na tom bolo, že ako som ležala hore na tom stole už s plnými črevami mydlovej vody, tak sestrička že no a teraz môžte zliezt dole, tak som na ňu kukla, či je normálna, že ako mám zliezť 😀 a ešte som sa pýtala či nevadí že mam ponožky na nohách, že či si ich neos... 😀 😀 ešte že tam bola nejaká mladá pipka, aspon mala zo mna zábavu 😀

certica
13. nov 2007

kati, co si mala biele? 😀

k.a.t.k.a.
13. nov 2007

héééj 😀 aj papuče na nohách 😀 tých mi bolo hned luto, tak som ich striasla ešte na koze 😀

certica
13. nov 2007

si si mala kupit tie ikeacke za 69,- ci kolko stoja

k.a.t.k.a.
13. nov 2007

nemohla, lebo som mala laby jak balóny 😝 a mala som návaly tepla, keby som mala teplé papuče tak tam umrem asi 😀

certica
13. nov 2007

ja som horkokrvna, takze ani ponozky som nepotrebovala 😎

c.e.r.t.i.k.
13. nov 2007

ajuskamimi 12min. klobuk dole, ja som vydrzala tak max 2 minutky a sestricka mi hovorila nech len idem, ked uz nevydrzim, lebo mi pri nalievani vodicky rozpravala prihodicku ako davala klistir stvrto-rodicke a ta to nestihla na vecko a vsetko im tam poserkala 😲 😲 😀 . Ze peklo 😅

marija
13. nov 2007

Soni ten klistir je ovela efektivnejsi a ma to urcite aj rychlejsi ucinok, a niekedy nieje casu nazvys, asi ;)

hellosona
13. nov 2007

parada, takze klistir je zabavna vec 😀 😅
asi sa to musi nejako sprijemnit, lebo niektori o tom hovoria, ze je to strasne...
myslim si, ze je to v poho a hlavne si neviem predstavit mat plne creva pri porode...

certica
13. nov 2007

no ved, po 12 minutach uz hadam aj krkom 😲 . idem ja radsej do sprchy 😀

hellosona
13. nov 2007

Marija: aha, lebo viem, ze v niektoryx porodniciax davaju cipky...

ajuskamimi
13. nov 2007

HELLOSONA da sa nieco take namiesto klystiru kupit v lekarni a mozes si to urobit sama, ale ja som sa bala, aby som to nejak zo sebou nepototo a ked som vedela, ze idem cisarom, radsej som to nechala na sestricku. Mne nakazala, ze aj keby ma slo rozdrapit, mam to v sebe udrzat, lebo to potom nema ten ucinok ako ked to das vonku hned zo seba.

CERTI som rada, ze moje omacky porusili sterilitu tejto temy 😀

KATKA 😀 tiez som mala ponozky, ale tie ma v tej chvili trapili najmenej, ja som si nevedela predstavit tu cestu do izby na opacnej strane chodby, bala som sa, ze ta voda zo mna zacne sama vytekat a tak som sla s tak stiahnutou ri.ou na izbu, az ma potom riadne bolela, ked som ju povolila 😀 ale ponozky ostali neposkvrnene 😀

marija
13. nov 2007

Soni ja som to zazila niekolkokrat a urcite to nieje nic strasne 🙂 naopak, celkom prijemne ked Ta v brusku netlacia hovienka ;)

rybka78
13. nov 2007

kocky, tak dobre ako na poobednajsich prispevkoch som sa uz davno nezasmiala. 😀 😀 😀 niezeby bol klistir zabavny... ale tieto opisy ma fakt pobavili. 😀 😎

k.a.t.k.a.
13. nov 2007

ja na klystír len v dobrom spomínam 😀 a doteraz mi je do smiechu, ked si spomeniem na to ako sestričky vo dverách a dosť nahlas sa pýtali či boli vetry 😀 no ale to ja kapitola sama o sebe 😀 hlavne tie po cisárskom 😀

certica
13. nov 2007

najvacsia sranda je, ze sa tu nacne tema o sr..i a hned su tu vsetci 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre