Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jajka81
20. júl 2013

@mirka1004 zvladame, ale je to náročné, hlavne tieto prvé dni. Malý chce papat aj každú polhodinu, aj v noci a ked nepapa tak buď place alebo sa chce nosiť. V postielke zaspi zriedka.
Dúfam ze sa coskoro vyzdraviete, máš to chuda teraz ťažké :(

hanycka
23. júl 2013

Ahojte, neviete aka je teraz situacia na Antolskej- pocula som, ze maju plne stavy a beru len toho, kto ma trvale bydlisko v Petrzalke... Ja som tam uz objednana na predporodny kurz a mam strach, ze ma tam potom nezoberu rodit. Ak tam uz budem chodit na kurz a do poradne, tak ma musia zobrat, nie? Vdaka za info

saranata
23. júl 2013

@hanycka tam je plno vzdy v poslednej dobe, jasne ze ta zoberu , neposlu ta rodiacu z príjmu preč 🙂
ziadne obavy

hanycka
23. júl 2013

Jej, dakujem za odpoved. S tym ratam ze plno bude, ale antolska mi pride ako najlepsia moznost v ba...aspon pre mna ;)

silsil
24. júl 2013

@saranata
@hanycka baby, inak je vytvorena skupina rodime na antolskej, tam je viac aktualnyhc info

k stop stavu, bohuzial je to tak ze ked tam prides na prijem, ze rodis, a nebudes hned rodit, tak posielaju prec, na kramare a ruzinov.. a zevrja iba ked mas zaplateneho dr tak ta neposlu..

takze to ze tam mas trv. pobyt, zaplateny kurz, alebo chodis do poradne nemusi nic znamenat..bohuzial, ked nemaju volne postele na odd. 600ned. tak nemaju tie zienky kam davat..:/ to je fakt, a s tym sa nic neurobi..

molka
24. júl 2013

@hanycka tu píšu, že ak nemáš zaplateného doktora, môžu ťa poslať preč:
http://bratislava.sme.sk/c/6877581/v-bratislave...

hanycka
24. júl 2013

Dakujem za tip, aj za clanok....no ja rodim az za 2 mesiace, budem verit a dufat, ze vtedy ta situacia taka nebude...alebo si teda budem musiet zaplatit lekara, ak tam chcem rodit :/

havranica
26. júl 2013

@hanycka ahoj ja rodim na zac. oktobra, ku komu si sa tam prosim ta hlasila na ten predporodny kurz? K tej pani Jezikovej? Myslis, ze by mohol byt este volny? Kedy zacina? diky za infos

hanycka
26. júl 2013

@havranica ano k p.Jezikovej, len ona je teraz na dovolenke tusim do konca jula, stihla som ju este pred...a idem tam 5.8. Tak skus jej volat po 1.8...a uvidis. 🙂

lucique29
28. júl 2013

@hanycka u tiež až za dva mesiace kedy máš termín? Ja idem k jezikovej 6.8 tak som na to zvedava

hanycka
29. júl 2013

@lucique29 Ja mam termin predbezne 27.9. 🙂 tak sa mozno stretneme v porodnici ;)

lucique29
29. júl 2013

@hanycka možno áno 🙂 ja mám termín 3.10 aj budeš mat zazmluvneneho porodnika?

tehula
29. júl 2013

@hanycka trvaly pobyt ti nezarucuje, ze ta tam musia v stop stave odrodit. Jedine beru zeny, co maju zazmluvnenych zaplatenych lekarov, pripadne predpokladam ze s rozbehnutym porodom ta prec neposlu, to uz skor odrodia na chodbe 🙂

evelynba
29. júl 2013

@tehula to bol vzdy moj sen rodit na chodbe :D Neviete baby, uz sa tam situacia trochu zlepsila? Ci stale tolko porodov? BTW, ako je to tam s teplotami na izbach? Je tam hic uplny, ci to nejak riesia?

handricky
29. júl 2013

@evelynba ja som rodila pred tyzdnom, nemam ani trvaly, ani lekara.. dosla som 08:15, na chodbe dalsie 2 baby. 08:20 mi odisla voda. to uz som sa hrabala dnu. 08:23 ma zobrali, 08: 26 vysetrili, ze ok, ostavate., 08:30 sa narodil maly. takze treba dojst na poslednu chvilu 😎 a vlastne ked nebude volny box, je to ovela rychlejsie byt v stoji ako po leziacky 😀 dieta ide rychlejsie dole gravitaciou.. na izbach je rovnako ako doma, teplo 😀 . jedna strana je na vychod - tam je teplo rano, druha na zapad.. tam je asi teplejsie.. inak su zaluzie a potom uz len vetrat a vetrat.. ale v septembri take teplo uz nemusi byt 😀

cicimon
29. júl 2013

@evelynba ja som bola pred rokom v polke augusta, teplo bolo strasneee. pripadala som si ako v saune, ale aspon som zhodila nejake kila.... a vetranie nepomoze, len si vpustas teply vzduch dnu

lauricka
29. júl 2013

ja teda neviem, ale to je tak asi furt. Rodila som v 2011 v novebmri a strasne akoze plno, mala som zazmluvneneho, aj tak ma chceli poslat do inej porodnice. Ze dvojicky, budu skor, co potom. Inkubatory su plne, vsetko je plne....a teraz je to to iste v bledomodrom, tak to je asi bezna prax, nie len v lete.

hanycka
30. júl 2013

@lucique29 ahoj, porodnika som si zazmluvnovat nechcela, ale ak to bude vyzerat ze je moc plno, tak si radsej zazmluvnim...nejdem sa tym stresovat, verim, ze v tom septembri to uz nebude stop stav, teraz to suvisi nie len s tym ze je vela porodov, ale je aj vela dovoleniek.

havranica
30. júl 2013

@lucique29 ahoj ja mam tiez termin 3.10, a tiez sledujem tu situaciu s Antolskou. Blbe je, ze mne pripada zbytocne si niekoho zazmluvnovat kedze ich nepoznam, a je mi to v zasade jedno...ale ked bude situacia stale zla, tak zazmluvnim co uz...ja by som aj dosla az na poslednu chvilu, ale kedze som prvorodicka, budem asi od prvej kontrakcie v totalnom strese, zoberiem tasku a poficim...

lucique29
30. júl 2013

@havranica ok to ste ma baby upokojili ja tiez neviem koho si zazmluvnit kedze tych porodnikov nepoznam, no planujem chodit na tie predporodne kurzy na Antolsku k p. Jezikovej,,,tak si tam omaknem situaciu

hanycka
30. júl 2013

Damy a neviete nahodou do akej miery na Antolskej podporuju bonding? Ci je to len akoze- na 2 minuty prilozia babo a hned beru prec, alebo ak nie je problem, nechaju aj dlhsie? Nemate niekto osobnu skusenost? vdaka!

silsil
30. júl 2013

@hanycka bonding podporuju (nemusis ziadat, sami od seba), ale konkretne ako dlho, to zavisi od situacie ked rodis
/ja som sa s tymto faktom pred porodom nevedela zmierit/,ale ked som rodila ja, boli sme celkovo iba dve na sale, a maleho mi po porode hned polozili na brucho, bol tam par minut, potom mu prestrihli pupocnik a zobrali ho na ocistenie, a potom mi ho priniesli holeho na prso, a bol vyse pol hodinku snami..(bol by aj dlhsie - podmienky na to boli, ale kedze mne nesla porodit placenta, tak ma tam museli uspat tak poslali manzela prec a maleho zobrali na novorodenecke..ale co zase bolo super mile od nich, ze po hodinke, ked som sa prebrala tam bol aj moj muz a aj jmaleho nam este raz priniesli ukazat 🙂a mne este znovu vecer na izbu ked ma presunuli..takze max. spokojnost..fakt je ze sa snazia.. ak su na to podmienky..ale napr. ked je naval, ako teraz, a ked sa rodi akona beziacom pase, taksa celkovo skracuje aj doba co je zena na porodnom boxe takzte moze byt ze babo je aj menej s tebou potom

ciernaovca
30. júl 2013

@hanycka o bonding som poprosila doktorku, neumoznila mi to, vyletela na mna so slovami, ze uvidi ako budem tlacit a posluchat, dieta malo AS 10, po vysetreni, ktore sa konalo v inej miestnosti mi ho priniesli ukazat a potom ho odniesli na novorodenecke...hanycka, drzim palce 🙂

stipec26
30. júl 2013

@hanycka mne pani doktorka maleho po narodeny dala hned na brucho, som ostala aj prekvapena, ze co to - a to bolo moje dietatko 😀 😀 😀 😀 😀 ma krasne chytil hned za prstek
a nechavala mu, kym bol na mne este pupocnik "dotepat"... a potom povedala, ze ide strihat, kedze sme chceli eurocord, tak nech je tam nejaka krv 😀 😀
samozrejme odniesli ho, na super nevyhnutne prevazenie, premeranie atd... ale aj tak dobre, lebo mal nieco v nosteku, chrcal... a potom bol so mnou 2hodky...klasika...
dokonca zhasli svetlo, aby sme mali intimco...

dulkagabulka
31. júl 2013

@ciernaovca - asi začínajú zmeny v tejto oblasti (bondingu) k lepšiemu
@stipec26 to sa tak krásne číta 🙂 🙂 🙂

hanycka
31. júl 2013

dakujem za odpovede 🙂 chapem ze to zavisi od konkretnej situacie, od porodu aj od stavu v nemocnici...no som rada, ze ak je to mozne, tak to podporuju 🙂

handricky
31. júl 2013

@hanycka mne ho dali hned, potom odniesli umyt, zmerat a atak.. a znova doniesli. zavisi, ci tam aj niekoho mas (lebo ked lezis tie 2 hodiny, mas si tlacit na maternicu a pritom este riesit dieta, tak samotnej mamicke zriedka nechaju a najma este aj prvorodicke), proste tam treba niekoho mat, kto ti s nim pomoze.. spravne si ho otocit a tak.. potom ma odviezli na izbu a do 30 min, som ho mala uz stale pri sebe.. ked vsak rodis vecer a najma dlho, tak na noc ti ho asi nenechaju, nechaju ta vyspat.. resp.mozno keby si sa velmi dozadovala..

hanycka
31. júl 2013

@handricky dakujem, budem tam mat manzela ;) no ved nejako to zvladneme, uvidime kedy to bude, v akom case, akoto bude prebiehat...v tomto sa nic neda uplne naplanovat...

havranica
1. aug 2013

baby neviete ci sa uz p. Jezikova vratila z dovolenky? Resp. v akom case je jej najlepsie volat? dikyyy

jajka81
2. aug 2013

@hanycka rodila som pred 3 týždňami a malého mi z vlastnej iniciatívy priniesli hneď holeho a dali mi ho na brucho. Bol s nami celé 2 hodiny a bol to ten najuzasnejsi zážitok. Potom ma previezli na izbu, malého mi hodinu na to priniesli na izbu na kojenie, ale keďže som este nebola postavená, zobrali ho preč. O pár hodin mi ho priniesli zase a nechali ho vyše 2 hodin. Na noc bol so sestrickami ale uz 4:30 mi ho priniesli nastalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre