Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

allesandra
4. aug 2013

kočky, som v 9 týždni a hladam lekara v BA, konkretne by ma zaujímalo, či na Antolskej, maju lekári ambulancie, kam žena može ist aj mimo tehu.
Bola som 2x v Medisime, ale nebola som spokojna.
Pripadne viete doporučit lekara v Petržalke? Dakujem 😉

sonek
5. aug 2013

caute baby, ja sa z tej Jezikovej zblaznim.. najprv som tyzden volala - nic, potom som tam sla, ona bola na dovolenke, zevraj do 1.8. potom som zas volala a dnes zase a NIC, zvoniii alebo je obsadene (to asi ina zufala baba vola a necha to zvonit do konca)..

len sa stazujem :D

mirka1004
5. aug 2013

@allesandra moj bývalý gyndoš Kollár..ma ordináciu priamo na Antolskej ale už nerodí... http://www.prvazenska.sk/
alebo moj súčasný gyndoš Havalda ten je porodník na Antoslkej a robí aj na sukromnej klinike v PB http://www.mediclinicba.sk/?id=gynekologia

allesandra
5. aug 2013

Dakujem Mirka, a s Kollarom si bola spokojna? dnes som sa bola u neho prihlasiť, zatial len kontakt so sestričkou, ale ta bola velmi mila, tak dufam že aj doktor bude v pohode.
A čaká sa u neho dlho?

havranica
5. aug 2013

@sonek ja sa jej tiez snazim dovolat a nic...asi treba volat skoro rano okolo siedmej, skusim zajtra

sandri
5. aug 2013

@sonek som na tom presne tak isto... tiez som uz z toho zufala ☹ pomaly sa zacinam zmierovat s moznostou, ze kurz absolvujem inde... jednoducho, statny proklientsky pristup v praxi... co dodat...

willy_wonka
5. aug 2013

@allesandra ahoj, aj ja chodim ku Mudr. Kollarovi, a v ramci moznosti som spokojna 🙂

gabriela4
5. aug 2013

@sandri
@sonek dievčatá ja som pri prvom tehu k nej chodila. treba volať ráno lebo potom už tam ma tehulky na cvičenie a už neberie...presne si už nepamätám kedy treba volať, resp. do kedy ale myslím že do tej siedmej určite by to mala dvihnúť. držím palce 😉

mirka1004
5. aug 2013

@allesandra sestrička je super..tá krátkovlasá je aj porodná asistentka...chodila som k nej na predpôrodné cvičenia, robí aj doprovod k pôrodu a je perfektná!!! 😵 Doki je v pohode ale viac som riešila s ňou, lebo som bola tehula hlavne vtedy keď som bola u neho 🙂

sonek
5. aug 2013

@gabriela4

ved ano, ja volam vzdy do 7:30 (lebo viem, ze bude mat tie cvicenia).. zajtra skusim este skor ako o 7 a potom uz neviem 🙂

sandri
6. aug 2013

@sonek @havranica tak dnes som sa konecne dovolala! ale volala som tam fakt asi kazdych 5 minut a vzdy som to nechala aj 10x vyzvanat! napokon mi to zdvihla o 7:34, ked som sa mm tesne pred tym skoro rozplakala zo zufalstva, ze uz fakt neviem co robit... Priprava je vzdy rano o 8:00, len v utorky je to o 11:00. Prihlasite sa do niektorej skupiny a budete chodit. A este treba odporucanie od gynekologa, inak tam chodit nemozete...

havranica
6. aug 2013

@sandri odporucanie od gynekologa? Ja sa tam chystam az o 3 tyzdne na poradnu...a tie skupiny uz bezia hej? Cize je mozne prist do akejkolvek, kedykolvek? Mozem zacat aj od napr. 5 hodiny? Dakujem ti inak velmi pekne

sandri
6. aug 2013

@havranica musis sa ale u nej zapisat, nemozes tam len tak nakracat... aspon ja som to tak pochopila... A ano, potrebujes odporucanie od gynekologa na navstevu predporodnej pripravy... nepytaj sa ma preco, tiez to povazujem za absurdne, ze clovek sa chce vzdelavat a este na to potrebuje vymenny listok od dr. Ano, kurzy bezia stale, cize ty sa len napojis na niektory z nich - kedze idu dookola, tak vlastne absolvujes vsetky prednasky.

sonek
6. aug 2013

haha ja som dnes to vzdala o 7:25 ale asi som mala este 10 min volat... otraaas.. haha.. vymennu listok mam ale ked sa neviem dovolat.. aspon nadej je

sonek
6. aug 2013

@sandri a na kedy ta objednala? kedy mas prve cvicenie?

sandri
6. aug 2013

@sonek povedala mi, ze si mozem vybrat, tak som si to dala hned na buduci pondelok. tento tyzden som nechcela, kedze este musim ist k dr. po ten vymenny listok...

lucique29
7. aug 2013

@havranica ahoj treba tam volat medzi 7.00 a 7:45 lebo potom uz nedviha lebo ma cvicenia..
Vcera som u nej absolvovala 1 predpripravny kurz. Preberali sme dychanie v 3fazach porodnych,, A ano treba mat odporucanie od gynekologa to ti vypise vymenny listok takze by nemal byt problem 😀

havranica
7. aug 2013

@lucique29 super, dakujem za odpoved, zajtra jej budem vytrvalo volat. A nevies mi este povedat kolko sa za to plati a kolko hodn je dokopy_

lucique29
7. aug 2013

@havranica no Ono je to tak že môžeš si zaplatiť hodinu zvlášť za 7.50€ máš to dve hodky vtom. A oplatí sa zaplatiť si 4 alebo 6 sedeni proste parny počet. A vyjde ťa to lacnejšie.

dzoan
8. aug 2013

ahojte holky,uz som v 36 tyzdni a sice moj gynekolog mi vypisal niaky listocek o psychologickej ci profylaxii, ale ked som tam bola na antolskej tak robia sedenia avlastne cvicenia No ale co s atyka doktora aby som tam uz sla mi sestricka nic nepovedala, takze zostavam u nej az do konca??? teraz 12,mam kontrolu a ozvuky maleho, a este jedna vec chchela by som poucenie o Epiduralke incase, ak nahodou, ale neviem s kym to dohodnut???

dakujem xx

sharlotta
9. aug 2013

Mali ste niekto zazmluvnenu Dr.Greksovu, alebo Dr.Niznansku?

llanusia
10. aug 2013

Snad niekoho bude zaujimat moj porodny pribeh. Povedala by som, ze som mala nadherny porod, a skoro vsetko bolo tak ako som si to predstavovala, az na nejake drobnosti.
Takze poporiadku. Bol to moj treti porod ale druhy prirodzeny v poradi. Takze ano, da sa to, po cisarskom, dva spontanne porody. Na porod som bola maximalne pripravena. Par hodin gravidjogy(pri starsich detoch a domacnosti sa viac nestihalo), kopec nastudovanej literatury, napocuvane meditacne nahravky, par stretnuti s dulou a podobne zmyslajucimi mamickami. Na porod som sa tesila. Nevedela som sa dockat, a nie kvoli tomu, zeby mi bolo zle s bruskom, alebo som nemohla spavat. Asi tak tyzden som citila tvrdnutie bruska. Ziadny odchod hlienovej zatky. V stredu na poradni sa dr. pytala, ze na kedy to vidim, a ja ze aj zajtra. No to povedala, ze to zajtra nebude. Bolo to o par dni neskor, v sobotu. Rano okolo 10 mi zacali mierne bolesti. Tak som sa dala umyvat okna, aby si to dcerka nerozmyslela. Potom som napiekla kolac, a nachystala masko na pecenie. Stahy neprestavali, stupnovali sa tak som vedela, ze to uz asi bude. Po predchadzajucom 24h porode som cakala, ze sa moj pokladik narodi v noci alebo dokonca mozno az na druhy den. A moja strategia bola zostat doma co najdlhsie. O tretej poobede zobral manzel deti von, ja som trochu skakala na lopte, isla som do sprchy. Okolo piatej som bola opet v sprche, stahy boli ok, ale boli dost caste. Najlepsia mi bola poloha v predklone, tak ma boleli krize a tie mi manzel masiroval. Ked sa mi zdalo, ze uz fakt prichadzaju velmi casto a nestihla som medzi nimi nic, povedala som manzelovi, ze ide sa do porodnice. Spetne som to zratala. Tri kontrakcie dostat sa do auta. Asi 6 kontrakcii v aute. Dve na urgente, kde ma zapisovali do systemu alebo co, citila som okolite pohlady. Tri kontrakcie kym sme sa vytahom dostali na 3tie poschodie. Manzela nechali na chodbe a ze ma idu vysetrit. Bolo 19:10. Ja ze na stol ma asi nedostanu, PA pochopila, ze ani monitor nezvladnem. V stoji medzi kontrakciou mi odsledovala srdiecko babetka. Zrazu som pocas kontrakcie citila tlaky. Praskla mi voda. A ja ze citim hlavicku. Na kresle ma previezli na salu, dobehla doktorka. Stihla som jej povedat, ze nechem nastrih. Ona, ze jasne, sak som tretorodicka. Instruovala ma ako tlacit. Z celkovej tej euforie si nepametam, zeby som nejako tlacila. V podstate som hlavne silno rychlo vydychovala ustami. Z mne nejasneho dovodu som mala zavrete oci. Asi aby som sa ozaj mohla sustredit. Na dve kontrakcie bola dcerka vonku. Bez nastrihu a bez natrhnutia. Polozili mi ju na brusko. Napila sa plodovej vody, tak ju boli odsat a pomerat a hned priniesli spet. Akurat ma mrzi, ze som nestihla dr. povedat aby hned nestrihala pupocnik. Pre lepsi obraz - cas porodu 19:15. Dcerka 4050g. Boli sme naholo nieco cez hodinku, chceli ju zobrat na vyhrevne lozko, ale ukecala som ich. Manzel dobehol na salu, az ked bola na brusku, nestihli ho vcas zavolat. Potom nas premiestnili na izbu a odvtedy sme uz boli stale spolu. Uz v nemocnici som satkovala, lebo malicka chcela papat zrovna vtedy ked nosili jedlo aj nam mamickam. Vlastne papkala nonstop.
Samozrejme moj pribeh nie je navodom, aby mamicky chodili do porodnice za 5min 12, ani ja som to tak neplanovala. Po predchadzajucom medikovanom porode s kopcom zbytocnych zasahov, som proste netusila ako na tom som. Hlavne som verila, ze vsetko bude v poriadku, verila som svojmu telu a svojmu babetku. Vobec som sa nebala. Z krotkej ovecky sa zo mna v case porodu stala levica braniaca si svoje prava a prava svojho dietatka. Z odstupom sa cudujem odvahe a sebavedomiu s ktorymi som hajila svoje zaujmy. Prajem vsetkym mamickam krasny a pohodovy porod.

hanka272
11. aug 2013

@sharlotta
Ja som 8.8. rodila s Greksovou 🙂

sharlotta
12. aug 2013

@hanka272 mala si zazmluvnenu,ci nahodne? Aka je pri porode?

hanka272
12. aug 2013

@sharlotta
Zazmluvnenu. Pri porode úplne super aj ked som mala vyvolavany. Ale ja som s ňou bola spokojná .

dulkagabulka
13. aug 2013

Premýšľali ste, že necháte bábatku pri pôrode dotepať pupočník?
K otazkam ohladom pupocniku. Dotepat? ako dlho? ..a preco...?
Cast 1.

https://www.youtube.com/watch?v=cX-zD8jKne0


ma to 4 casti preklikajte sa...

katka2365
13. aug 2013

Mirka1004 a nevies ci berie aj nove aj mimo okresu ja som z vychodu ale zijem uz v ba

katka2365
13. aug 2013

@mirka1004 ten doktor Havalda ci berie nove pacientky

mirka1004
13. aug 2013

@katka2365 kedže je to sukromka tak je absolutne jedno kde bývaš.. 😉

saranata
14. aug 2013

@sharlotta u Greksovej som rodila pred troma rokmi , nemala som ju zazmluvnenu a bola super, naozaj ludsky prístup, počuva rodičku , velmi dobra lekarka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre