Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

matkin
14. aug 2013

Ahojte, ja som rodila pred par mesiacmi moje prve dieta a rozhodla som sa,ze napisem skusenost s porodnicou na antolskej. pocas tehotenstva som sa pripravila na porod tak,ze som si o nom vela precitala a vytvorila si porodne prianie. pocula som,ze tato nemocnica akceptuje zelania matiek,ako by porod mal prebiehat. Chcela som ho co najprirodzenejsou cestou bez umelych zasahov v pripade, ak vsetko pojde bez komplikacii.

Moj porod bol trochu narocnejsi. Pravidelne kontrakcie mi zacali v piatok v noci, a do nemocnice som isla prvy krat v nedelu rano, ked velmi bolestive kontrakcie boli kazdych 7 minut. Hned som sa stretla s nevolou sestriciek a doktorky ohladom mojho vytvoreneho porodneho priania. Nepamatam si bohuzial meno doktorky, ktora mala sluzbu. Pocas kontrakcii som sa musela hadat a vysvetlovat, ze prave preto som si vybrala tuto porodnicu,lebo ma najlepsie hodnotenia a svojim prianim o co najprirodzenejsi porod nechcem nikoho dehonestovat a ani negativne hodnotit. Bohuzial to zobrali ako kritiku na seba. Opytali sa ma, ci postupuju v nemocnici opacne, ked si musim svoje priania spisovat. Vraj sa o nich napisalo vela zleho na internete, ale to nie je pravda. A nakoniec vyhlasili,ze to aj tak nie je platne,kedze to nemam podpisane od primara nemocnice.

Napriek silnym kontrakciam som bola malo otvorena a radili mi tam ostat.ja som podpisala revers a odisla domov. ked som si spatne hodnotila svoje rozhodnutie, urobila som dobre. Urcite by som musela porodit syna cisarskym rezom.Vratila som sa do nemocnice v nedelu vecer. Otvarala som sa pomaly ale nakoniec sa syn narodil v pondelok rano so skvelym ludskym pristupom pani doktorky Orosovej a sestricky, ktora ma stale podporovala. A to som nemala zazmluvneneho doktora.Moj syn mal omotanu pupocnu snuru okolo krku a tak sa rodil tazsie. Zvladli sme to prirodzenym sposobom aj ked ku koncu nam hrozil cisarksy rez. Nenastrihavali ma, pretoze som si to nepriala. Potrhala som sa, kedze som bola malo otvorena, ale zasita rana sa zahojila velmi rychlo. Dokonca som dostala svojho syna na hrud koza na kozu na dve hodiny hned po porode. Bol to nadherny pocit a moje porodne priania splnene🙂 Manzel bol pri porode a bez neho by som to asi nezvladla. Dakujem mu za neopisatelnu podporu 🙂 Pani doktorka,ktora mala na starosti po porode nasho syna, prisla s nami prediskutovat nase zelania ohladom opatreni pre jeho zdravie. Opat vynikajuci pristup, za ktory som bola vdacna.

Na oddeleni sestonedelia som sa necitila dobre z viacerych dovodov. Vacsina sestriciek (cest vynimkam) sa ku mne spravalo nepekne. Pohrdali mojim porodnym prianim a mala som pocit, akokeby som ich otravovala. Par hodin po porode prisla sestricka, tusim sa volala Kolarikova. Povedala mi,ze mam polohy kojenia na nastenke a aby som jej podpisala,ze som bola oboznamena s technikami kojenia. Co som spravila, pretoze som netusila, ze by sa mi mala povenovat viac. Potom zacali problemy s kojenim, syn stale spal kvoli zltacke, nevedela som ho zobudit na kojenie. Ked bol hore, tak na prsniku zaspaval a potom bol hladny. Z toho dovodu zacalo umele dokrmovanie. Napriek tomu,ze som prosila o injekcnu striekacku, nasla som nahodou sestricku, ako ide dat malemu mlieko z flasky, ked bol pod fotolampou. Sestricky som chodila doslova prosit,aby mi niekto ukazal, ako mam spravne dieta prilozit na prsnik. Odpoved jednej bola: Co neviete ako prilozit dieta na prsnik? Skusajte. Bola som z toho sklamana a vycerpana. Velmi som sa tesila na prichod domov. Naslo sa par sestriciek, ktore boli velmi mile a ktore by som rada vyzdvihla, bohuzial som si nezapamatala ich mena. Jedna z nich sa myslim volala Nagyova.

Poskytovana starostlivost vzdy zavisi od konkretneho cloveka a jeho pristupu voci vam. Je mi luto, ze novy zivot – novonarodene dieta je pre niektorych len dalsi kus a mozno dalsia starost v zabehanom stereotypnom pracovnom zivote. Zabuda sa na uctu a podporu, ktore mamicky po narodeni dietata tak potrebuju. Na rolu matky vas nikto nepripravi a sestricky by mohli byt prave ti anjeli, ktori by nam podali pomocnu ruku a vycarili usmev na tvari aj v tych tazsich situaciach. Preco sestricky nerobia svoju pracu s radostou ? Deti prisli na tento svet , aby nas nieco naucili a splnili si svoje zivotne poslanie. Zasluzia si nas obdiv a nekonecnu lasku 🙂
Prajem vsetkym mamickam porod podla predstav. 🙂

katka2365
14. aug 2013

@mirka1004 je tam aj nejaky poplatok

sharlotta
14. aug 2013

@matkin len by som ta poopravila, ze nie sestricky na sestonedeli, ale sestricky z novorodeneckeho. Primar Divinec sa tvari, ako velmi podporuju dojcenie, ale bud vobec nevie, co sa mu deje na oddeleni, alebo to ma na haku. Tiez som sa vdaka sestrickam na novorodeneckom nevedela dockat, kedy pojdem domov a postarali sa mi o celkom fajn depku.

mirka1004
14. aug 2013

@katka2365 u Havaldu nemaš ročný ale máš pri návšteve vždy.

katka2365
15. aug 2013

@mirka1004 a kolko sa tak plati za vysetrenie

go850
15. aug 2013

Ahojte, chodím už do poradne na Antolskú, ale vždy je tam frmol, tak som nemala čas sa na to spýtať doktorky (možno sa vám tá otázka bude zdať hlúpa) - keď ma manžel privezie do pôrodnice na centrálny príjem, ako to prebieha ďalej? Teda viem, že mi vypíšu papiere, vyšetria a tak a dajú na oddelenie, ale čo manžel, keď nechce byť pri pôrode. Pošlú ho domov, alebo má čakať na chodbe a potom mu zavolajú, že dieťa je na svete? Alebo ako to prebieha?

dinala
15. aug 2013

chcela by som sa podelit o moju skusenost s porodom slabe kontrakcie mi zacali od obeda o 12 mi odisla hlienova zatka.. nepravidelne bolestive boli vecer okolo 6. prvýkrat sme vyrazili do porodnice o pol noci poslali ma domov lebo som bola este malo otvorená tusim jeden prst ..co ma celkom prekvapilo kedze sa mi zdali bolesti už celkom schopne a pravidelne (prvorodicka) bol tam milý mladý doktor ktorý mi dal so sebou domov cipky proti bolesti ze nech sa este prespim.. doma sme s manzelom zalahli aj sa mi podarilo medzi kontrakciami zadriemat a bolo pol 4 kedy som sa prerala na odtok plodovej vody.. tak znova sprcha a sup do porodnice tentokrat si ma tam uz nechali aj ked mi najprv neverili ze to bola plodova voda.. nasledovala priprava a sup na salu.. nemala som zazmluvneneho doktora ale dala som si epiduralku a to bola najlepsia vec co som mohla urobit.. lebo porod sa mi dost vliekol..ulava ako hovado ..ked som bola uz celkom otvorena ..dalsiu davku mi uz nedali aby som citila kontrakciu na tlacenie.. ked bola mala vonku dali mi davku na sitie co bola tiez bomba ..nic som necitila.. takze episku vrelo odporucam hlavne prvorodickam ktorým sa porod vlecie..som si ista ze ak by som ju nemala a neoddychla si malu sama nevytlacim..kedze som rodila 18 dlhých hodin.. no a sestonedelie bola som na B vsetky sestricky boli zlate ochotne.. aj novorodenecke.. len ich treba naozaj denne otraovat lebo to prikladanie je ozaj zo zaciatku tazke.. na novorodeneckom sa nasla jedna sestricka bestia neochotna..bohuzial mala nocnu ked mi mala dostala zltacku .. dali ju do toho modreho svetla na novorodeneckom a ja som ich upozornila ze dojcim tak nech mi ju nosia alebo pridem.. bohuzial tato sestricka ma zakazdym ked som tam prisla odbila..radsej jej davali to umele mlieko lebo jej to bolo pohodlnejsie nehovoriac o tom ze som mala bolestivo naliate prsniky..neviem jej meno ale vzdy ked sa podpisovala na ten papier co vysel na deckej postielke bola to len carbanica pripadne sa zabudla podpisat naopak bola tam jedna sestricka s titulom a ta bola uzasna ochotna ..tak tuto nemocnicu mozem len odporucat aj epidruralku 😀

matulinuska
15. aug 2013

@go850 ak chces mat manzela pri porode, tak na centralnom prijme vas poslu hore na porodnicu, kde vas vysetria a tam zhodnotia priebeh porodu, ci to je este na dlho alebo ci idete priamo na porodne boxy. Ak to vyzera ze to pojde pomaly, manzela poslu domov si oddychnut a ked sa pojde "na vec" mu zavolate nech pride...teda aspon u nas to tak bolo

matulinuska
15. aug 2013

@dinala nebola to taka mlada premudrala?...

katka2365
15. aug 2013

@dinala ahoj chcela by som sa spytat na tu epiduralku boli to ked sa vpichuje lebo je to dost citlive miesto aby sa zena pri tom nejako nestrhla a ihla pojde niekde do miechy.

go850
15. aug 2013

@matulinuska a čo ak nechcem aby bol pri pôrode? Odprevadí ma do pôrodnice a pošlú ho domov a potom mu len zavolajú, že je dieťa na svete?

mirka1004
15. aug 2013

@katka2365 tehu poradne s ultrazvukom 35 ečok a kompletka raz ročne cyto a tak tá prehliadka celková tuším 70 ečok

matulinuska
15. aug 2013

@go850 do porodnice vas odprevadit moze, so mnou mamina bola este na uzv po prijati na porodnicu a vsetkych predporodnych vysetreniach a potom ju poslali domov cakat...neviem ci mu zavolaju ale skor nie ako ano...

saranata
15. aug 2013

@go850 tak manzelovi uz mozeš zavolat aj ty , aj zo saly po porode , mobil mozeš mat pri sebe 🙂

matulinuska
15. aug 2013

Maminky tiez by som sa s vami chcela podelit o skusenost s touto porodnicou.

Tuto porodnicu som si vybrala preto lebo som na nu citala a pocula same chvali. Na poradne od 36.tt som chodila k dr. Sysakovi i ked u neho som nejaku ludskost nenasla no brala som to s nadhladom je to lekar berie to ako pracu ktora ho zivy. On mi odporucil absolvovat predoperacne vysetrenia v internej a anesteziologickej ambulancii. Mala som tehu cukrovku a nakolko sa vravi ze babatka vtedy byvaju vacsie a ja som drobna nech mam vsetky vysetrenia pre pripadny cisarsky rez. Dohodli sme sa, ze na prijme v porodnici zhodnotia podla uvz ci sekcia alebo prirodzeny porod.

Prisiel den D. Kontrakcie zacali pomalicky cca. o 14:00 v utorok. Cakala som cely den, pocitala ako casto su a ked boli po 4 minutach isli sme do porodnice. Do porodnice sme dorazili okolo 2-hej rano. Doktorka na porodnici zhodnotila ze to skusime prirodzene nakolko porodna asistentka ju upozornila ze mam uzku panvu. Dali mi cipky na urychlenie porodu a prestahovali na cakaciu izbu. Do 2 hodin som mala neznesitelne kontrakcie tak sup na porodne boxy. Okolo 5. rano dorazila mamina, ktora bola po cely cas so mnou. Pichli mi vodu,napojili na monitor. Kontrakcie boli horsie a horsie. Okolo 7.rano mi pichli oxytocin na urychlenie a prisli lekary ma pozret co uz bola len jedna dlha a neznesitelna kontrakcia no nic bez slova odisli. Okolo 9.rano ked uz som sa triasla, nevnimala a kricala od bolesti prisiel primar a zhodnotil ze ideme na cisarsky, mala neprejde a zacala mat aj zle ozvy srdiecka. (potom mamine jedna sestra povedala ze ho lekari odhovarali, ze im na cisarsky ide ina mamicka no on povedal ze idem ja).

Prisli pre mna na voziku, nalozili, prisli na saly. Tam mi obliekli nieco zelene a isli pichnut spinalku. Uz si len pamatam, ako sa so mnou zhovarala anesteziologicka a ako mi maluu doslova tahali z brucha. Potom ako ju vytiahli si pamatam ako mi ju na sekundu ukazali umytu v perinke a dovolili jej dat bozk na nostek. Zasili ma a jedine co viem ze som sa neskutocne triasla od zimy a previezli ma na pooperacnu izbu, kde ma monitorovali. Malu mi priviezli na prve prilozenie az okolo obeda.

Postavili ma po 24 hodinach do sprchy, premiestnili na normalnu izbu, kde mi uz priviezli aj malu. Nechali mi ju hned druhy den na 6 hodin co ja znicena,ubolena som nevladala ani stat nieto este behat okolo babatka. Na noc si ju vzali na novorodenecku izbu. Na dalsi den mi ju uz priviezli natrvalo. Nedokazala som poriadne stat, nieto chodit, prebalovat, dvihat babatko z postielky alebo si ja sama lahnut do postele. Ked som sa spytala sestier na novorodeneckom ci ju vezmu na novorodenecku na noc odbili ma. V ostatnom case prisla sestra vysvetlit ako dojcit no tak rychlo mi to povedala ze dodnes si nic nepamatam preto sme asi kojili len 2,5 mesiaca. Hovorila mi ako mam dieta budit v noci na jedlo a podobne nezmysly. Velmi som sa tesila domov, pretoze pri kazdej prosbe mi prischla odpoved: Mamicka, je to vase babatko vy viete najlepsie. Za celych 5 dni mi pomohla akurat jedna sestra, ktora mi pomohla s naliatimi prsnikmi ktore boli ako kamen, doniesla infracervenu lampu a odsavacku, druha mi pri tomto probleme este vynadala ze mala sa z takych naliatych prsnikov nenaje a odisla prec.

Pristup lekarov, sestier ci uz pri samotnom porode alebo starostlivosti po porode bol otrasny.

Dufam ze som vas neodradila, kazda ma inu skusenost no ja prajem kazde z vas nastavajuce mamicky nech mate len pozitivne skusenosti a zdrave babatka.

silsil
16. aug 2013

@matulinuska uu..veľmi mi je ľúuto, keď čítam takéto príbehy : / ja som tiež nemala zazml. žiadneho doktora, rodila som a mala som veľmi veľa komplikácií, a asi sa raz a zase potvrdilo, že všetko závisí od konkrétnych ľudí.. na oddelení ma kontrolovali tri krat denne, tlak, teplota, stále sa ma chodili pýtať ako sa mám.bábätko mi same od seba vzali na novorodenecke, keďvideli, že som stále napichaná a nemôžem hýbať rukou..aby mi to tieklo tak ako malo..dokoinca aj keď môj malý stále plakal v čase obeda, tak mi ho sestrička zobrala na seba ukľudniť, nech sa najem - sama od seba..takže ja mám naozaj len pozitívne skúsenosti..a pre mňa osobne je až dosť zarážaujúce, že je taký markantný rozdiel v prístupe.. lebo aj kojenia čo sa týka, mi to raz a poriadne ukázala jedna super sestrička, ale potom dalšie dni, keď chodili aj ine sestricky pozrat na izby tak sa stale pytali ci kojime, ci nam to ide, ci vieme..

slavka_a_maros
16. aug 2013

@matulinuska mam rovnaku skusenost ako ty, teda hlavne s otrasnym pristupom novorodeneckych sestier...

saranata
16. aug 2013

ja neviem zeny, rodila som tam tri krat , a nemala som jednu zlu skusenost so sestričkami ani v porodnici ani na novorod.oddelení, tuším si pamatam len jednu mladu sestričku kratkovlasu blondínu teraz pred rokom , ktoru som ani neoslovila , lebo to jej zazeranie mi odpovedalo už dopredu 😀 😀 😀

dzoan
19. aug 2013

aahojte tehulky
chchela by som s aopytat na bud tyzden uz musim ist na antolsku si najst doktora , nakolko rodim o 3 tyzdne, niakeho dobreho pozte odporucit :D ja viem pocula som z evsetci su zlati, a dalsia vec ma zaujima ako to je ked matka porodi daju jej babetko hned na hrud??? ak je jasen vse v poriadku?
dakujem pekny den xx

cleopaty
19. aug 2013

ahojte zienky, chcem sa spytat na skusenost tych, ktore zazili ten natresk na Antolskej, co bol aj medializovany, ze tehulky odklanali rodit na Kramare a pod (niekedy behom jula), nakolko nas je opat vela s terminom porodu v septembri a docela mam z toho nepokoj v dusi - ako to pocas toho narocneho obdobia prebiehalo? mali cas sa vam aj venovat? porody sli v pohode, ci skor system "sup-sup, porodte, lebo uz caka dalsia mamicka" a pod...dakujem za odpovede, pekny den, cleo

andilka
19. aug 2013

@matulinuska taky isty zazitok, len mna nechali takto v boletiach este o jeden den dlhsie...brrrrr, nastastie sa mala narodila v poriadku.

matkin
20. aug 2013

ahoj dzoan, odporucila by som doktora havaldu alebo rozenberga. mne dali syna na hrud na dve hodiny par minut po narodeni este naheho. pretoze som si to tak vyziadala. nedali mi ho hned, lebo mal horucku. ale ak je vsetko v poriadku, tak by ti ho mali prilozit ihned. rodila som pred par mesiacmi. vela stastia🙂

matkin
20. aug 2013

alebo este doktorku orosovu, ktora rodila mna.

ewkaaa
20. aug 2013

ahojte kamoska bude v oktobri rodit na antolskej môžte mi napisat co všetko si treba zbalit, všade je to inak tie ktore ste rodili na antolskej poradte prosim dakujem 🙂

alibabaa
20. aug 2013

@matulinuska ja som rodila teraz v juni.. no a to co citam akoby si pisala o inom oddeleni. ja sa nemozem stazovat, so vsetkymi novorodeneckymi sestrami som bola nadmieru spokojna a o sestonedeli, to bolo trosku slabsie, ale aj ked to bolo slabsie, nakolko tam uz zacinali mat preplneny stav sa na ne nemozem stazovat...
ani stazovat sa nemozem... a lekari sa starali ..no mala som pocit, ze som prisla do inej dimenzie, lebo som bola pripravena na horsie. lezala som v 21tt v ruzinove a to ti poviem to bolo nieco.. tam sa nestarali podla mna skoro vobec. a to som mala zaplateneho porodnika v ruzinove.. nakolko som rodila v 38tt a nevedela som dychat, ma odviezla sanitka do najblizsej nemocnice.. teda na antolsku.. a dodnes dakujem ze ma tam odviezli. po lekarskej i ludskej stranke...

sashie
21. aug 2013

@matkin súhlasím s prístupom sestier na šestonedlí. aj ja mám veľmi zlé spomienky.

levik
21. aug 2013

@matulinuska Malinke babatka nemozu prespat celu noc, to ti povedali uplne spravne. Babatko treba budit, inak slabo pribera! No a naliate prsniky - v dnesnych casoch si myslim kazda mamicka ma nastudovat co sa da pred porodom, a potom ju ziadne naliate prsniky nezaskocia.

Ja mam s Antolskou z dvoch porodov iba tie najlepsie skusenosti.

matulinuska
21. aug 2013

@levik kazdy ma inu skusenost...nebudem vam vyhovarat vas nazor, no kazdy vam povie ze babatko sa v NOCI budit nesmie a urcite kazda nastavajuca mamicka riesi ako rozmasirovat naliate prsniky, popravde ma nic take ani nenapadlo si studovat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre