Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zasha
15. jan 2014

@biba 3.3. Mam termin 🙂

86zuzana86
15. jan 2014

@hallie, @letuska007, baby a mozno taka hlupa otazka ale maju aj take odopinatelne na prsiach na kojenie,alebo to je len bezna nocna kosela na gombicky?:D

hallie
15. jan 2014

@86zuzana86 ja mám len nočnú košeľu na gombičky. kamoška mala z marks and spencer takú, že bola meganaťahovacia a strihaná tak, že sa dala stiahnuť z toho prsníka.

lusinda1989
15. jan 2014

@86zuzana86 nemocnic e su s gombuckami po brucho... Rozopnes a kojis .. Pri tych kde chybaju gombicky mas vyhodu ze nemusis rozopinat 😀

paulina506
15. jan 2014

ahojte,chcem sa spytat ci na antolskej meraju posledny mesiac tehotenstva aj ozvy srdca babatka.bo na kramaroch mi to merali pri prvom dietati kazdy tyzden v ramci prehliadky a zevraj na antolskej to nerobia.je to pravda?dakujem za info

lusinda1989
15. jan 2014

@paulina506 ja som rodila pred vyse rokom a pocuvali len srdiecko takym pristrojom prietoky mi vobec nerobili

alenkam.
15. jan 2014

@paulina506 na monitor posielaju len ak sa nieco dr nezda.. nie je to bezne...

biba
15. jan 2014

@86zuzana86 ja som kupila v poliklinike v karlovke v obchodiku co tam maju vo vestibule (hociktora nemocnica ma taketo obchdiky) nie je to vyslovene kosela na dojcenie,je ns gombiky az po spodok,taka akoby domace saty,co sa kedysi nosili 😀,ale jedna stala 6,5€ a na to aby sa to zaspinilo a potom vyhodilo,myslim,ze staci,ja mam skor problem s podprdou do nemocnice neviem aku a popr aku velkost oproti momentalnej,ale aj to dako vychytam, daku za psr euracikov, potom sj tsk budem mat svoje,len tsm aby mi nieco nevykuklo tam kde nema 🙂

biba
15. jan 2014

@zasha tak to sa asi kinieme,ale dam echo 😉

lusinda1989
15. jan 2014

@biba skus popozerat po cinakoch na doma su tam take obycajne za par eciek do nemocnice a na soma stacia... A taku lepsiu vystuzenu ale bez kosikov som nasla v kiku tiez za par eciek...

zasha
15. jan 2014

@86zuzana86 ja mam taku co len poodsunies a je tam otvor na prsnik
@biba no uvidime ako nam to vyjde 🙂 tiez este nemam podprdy 😀

biba
15. jan 2014

@lusinda1989 a taz kiku,je taka odnimatelna na kojenie??? To bz som brla,zajtra idem okolo kiku takj sa tam zastavim 🙂

biba
15. jan 2014

@zasha ja este cakam na dodavku z perinbaba.sk,a posunuli mi to na 30.1.tak dufam,ze pamprlonik vydrzi,lebo tam v objednavke mam poporodne nohavicky,vlozky,ochranu matraca na postielku a tak 🙂 no ale aj bez toho sa snad da zacat, ale verim, ze to stiham, ani tasku este nemam zbalenu, stale to odkladam, akoby cimneskor zbalim, tym neskor pojdem 🙂 a nechcem to este uponahlat 🙂

letuska007
15. jan 2014

@86zuzana86 ja mam taku kde su na vstrede tie gombiky.

86zuzana86
15. jan 2014

baby, viem ye to je mimo tuto temu ale este mam dotaz na matrac do postielky? chcem objednant z perinbaby- aky je lepsi kokos-molitan-kokos, alebo kokos-molitan-pohanka? a hrubka ma byt aka? aby dobre fungoval aj monitor dychu🙂.dakujem za vase rady🙂

lusinda1989
15. jan 2014

@biba hej taka bez kostic ale vystuzena nosila som ju uz pre porodom tie s kosticami mi uz boli aj male aj ma tlacili... Tato bola fakt pohodlna nosila som ju denne a dlho vydrzala

zuzulkaba
15. jan 2014

@86zuzana86 kup si len s tym kokosom,pohanka ti moze zvlhnut a zacat plesniviet.. Ja som si objednala tento:
http://www.baby-merci.sk/matrace/matrac-kokos-m...
Na monitore mas napisane,ze do kolko by mal byt matrac,napriklad ja mam napisane,ze nie viac ako 10 cm,tych 8 cm je idealnych..

marianica
15. jan 2014

@letuska007 Ahoj letuska. Aj ja som v 31tt, budem mat chlapceka a chystam sa na Antolsku. Je super, ze mas tolko info o tych predporodnych kurzoch, lebo som z toho zmatena....Ja som si myslela, ze do porodnice sa zacina chodit az tak mesiac pred porodom a vtedy sa riesi aj ten kurz. Je ten kurz orientovany skor na to ako zvladnut porod, ako to prebieha a tak, alebo skor na to, ako sa postarat o babatko (ako ho prebalit a tak).
Kolko to stoji? A ako sa mam na neho prihlasit? Je niekde na stranke nejaka prihlaska alebo cislo? Alebo mam fakt dost casu a dohodnem si to az ked tam teda zacnem chodit.Vdaka! maja

stastenka42
15. jan 2014

Ahojte..rada by som sa k vam pridala do diskusie kedze som prvorodicka a neviem ako to chodi..tiež by som chcela rodit na Antolskej kedze som z Petrzalky..chcela by som sa spytat kedy sa zacina chodit do ambulancie priamo v nemocnici a vy si vyberate koho chcete? Ako je to s predporodnymi kurzami? A co zoznam co treba do porodnice,kde si ho mozem vypytat? Dakujem

vertyeux
15. jan 2014

@hallie 10ks je podla mna neskutocne malo, kedze dieta kaka smolku a anozaj dost casto. ja som mala balik 43ks plienok, kazdfa mamicka to tam tak mala...denne treba ratat okolo 6plienok- anaco ti budu postupne nosit plienky?

katka2365
15. jan 2014

Chcemsa spytat ci je treba pre babetko nejake saty do porodnice ci to tam davaju

hallie
15. jan 2014

@vertyeux no veď to tvrdím aj ja, že bude málo 🙂 preto píšem, že beriem určite balík 24 ks a druhý bude mať muž v aute alebo ho strčím tiež k veciam, ak bude miesto.

vertyeux
15. jan 2014

@hallie presne tak..urcite si nezabudnite zbalit aspon 2flase(1,5l) nejakej neperlivej vody, lebo vam odporucia pit aspon 3litre tekutin, aby bolo dost mliecka 🙂 tak nech mate v prvej chvili po ruke flasu s vodou 🙂

cicimon
15. jan 2014

Na prilis velke pitie vody pozor..tvrdnu z toho prsniky

letuska007
15. jan 2014

@marianica Ahoj Majk, no moj manzel stale dufa, ze to bude chlapec a stale hlada na ultrazvukoch kominik 🙂 Mesiac pred porodom sa zacina chodit ku porodnikovi a kurz si vybavujes sama ... tento kurz je orientovany na porod ako taky, priprava na porod, ako sa starat o babatko a cvicenia. Z toho by mali byt nejake dva kurzy aj s partnerom, ktory chce byt pri porode. Jedno sedenie stoji 7,5 EUR .. ak sa chces prihlasit tak zavolaj p. Jezikovej, ktora tieto kurzy vedie. Najlepsie je jej volat rano okolo 7:15 - 7:50 tel.:02/68673403. Ona ta potom priradi do skupiny, ktoru budes navstevovat. Budes potrebovat aj potvrdenie od svojej gyn. lekarky ze to mozes absolvovat. Podla mna keby si tam skusila zajtra rano prist a osobne sa opytat, myslim si ze by sa nic nestalo ...

marianica
16. jan 2014

@letuska007 Ahoj. Dnes idem ku svojej do poradne. Vypytam si to potvrdenie a idem na to....ked su tam nejake uzitocne info o porode, rada sa zucasnim, lebo z toho, co vsetko som sa docitala na nete mam zimomriavky...dost citania a uz sa budem riadit len podla nich ;)
Tiez sa k Vam asi pridam toho 21.1., tak sa tam asi stretneme. Dovtedy budem cakat na info, ako si dopadla dnes ;)

86zuzana86
16. jan 2014

babyyyyyyyyyy este otazocka, kupovali ste odsavacku mlieka? vsetci mi radia ze si mam kupit elektricku aventku ale pride mi to strasne drahe...ako ste na tom vy?kupovali ste?🙂

86zuzana86
16. jan 2014

@zuzulkaba zuzi a aky mas monitor dychu? lebo ja mam babysense II a nejak to tam nemozem najst ze kolko max cm ma mat matrac🙂

zuzulkaba
16. jan 2014

@86zuzana86 ja mam Angelcare 1100 .. A mam to napisane v navode. Ale je to vsetko podobne,takze ak kupis 7-8 cm,urcite fungovat bude🙂)

letuska007
16. jan 2014

@marianica
@86zuzana86
@zasha
Ahojte tehulky 🙂
Takze dnesne info: ta prednaska bude v pon. 20.jan. o 12:30. Ma to byt v nejakej sale na 3.poschodi. Mame sa opytat na informaciach ako sa tam dostat.
Je to bezplatne a moze tam prist aj partner.
Inak dnes sa tam ukazala aj dalsia asistentka,ktora nam dala na seba kontakt ak by ste mali zaujem ohladne kurzu o starostlivosti o dieta.(kupanie,obliekanie,...) trva cca 2hod. A staji 7,50€
Ak budete chciet kontakt poslem Vam ho v poste.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre