Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

marija
17. nov 2007

monkula ;) veru tak, ked ma pred dvomi rokmi operoval tak to bolo akokedy, raz sme smiali a raz som na neho nechapavo pozerala, ze ako to mysli... som si obcas pripadala byt strasne hlupa ked ma zvozil za nieco... ale u neho je to ako kedy, niekedy je fakt zlaty a inokedy zas clovek, ktoreho by som po troch minutach bola ochotna uskrtit alebo aspon nejako inak umlcat... Ale viem o nom a tomu aj verim, ze on miluje male babatka a velmi si da zalezat na ich zdravi a ana tom aby boli v poriadku, to sa mu vytknut neda ;)

marija
17. nov 2007

Monkula inak kraaaasne deticky mas a tie oci, WOW nadherne ;) obaja su krasne okaty a modrooky ;) krasnucke deticky sa nieviem vynadivat 😀

zrzulka
17. nov 2007

Ja som tiez nemala prvy krat dobru skusenost s lekarmi z antolskej (bolo to pred dvomi rokmi co mi tam robili kyret) a napriek tomu som sa tam rozhodla ist rodit. Ono zavisi aj od uhla pohladu. pred dvomi rokmi som bola citivejsia, nevedela som co sa bude diat, preco som prisla o babetko, tak chyba bola aj vo mne ze som to cele vnimala tak citlivo. lekari boli len taki ze mi nic nepovedali, rozpravali sa jeden cez druheho akoby sa to mna vobec netykalo. Ale zase na druhej strane su tam odbornici. Tak mi povedala doktorka ktora za mnou po zakroku prisla na izbu a ja este omamena z narkozy som s nou kecala🙂)) neviem dodnes ako sa volala ale bola velmi mila, ako aj sestricky na 2. gynekologicko porodnickom oddeleni.
takze vzdy sa najde aj cierna ovca ktora mozno narobi zle meno ale myslim si ze viac prevazuju odbornici a ludsky pristup. Aspon ja som milo prekvapena co teraz navstevujem poradnu. Ci uz ide o lekara, sestricku, doktorky na prednaske o epiduralke. nestretla som sa zatial so ziadnou negativnou skusenostou a som rada ze som sa rozhodla prave pre Antolsku, uz len z toho dovodu ze maju najlepsie novorodenecke oddelenie z nemocnic ktore su v BA.

zrzulka
17. nov 2007

Na janaca som aj ja pocula vselico mozne ale kamaratka mi povedala ze ona keby isla rodit tak jedine u neho. Prvy krat jej prave on zachranil dieta. vraj je odbornik, tak som najprv zvazovala aj jeho. ved co tam po jeho humore hlavne ze je odbornik a moje dieta bude v dobrych rukach. Ale vraj s tym humorom je to tak ze sa netreba nechat. Treba mu v podobnom style odpovedat a bude vsetko ok🙂)) No neviem ja som ho nezazila, poznam ho len z videnia. Ja som si zazmluvnila ineho lekara.

monkula
17. nov 2007

marija, ďakujem, snažili sme sa 😀 😀
Zrzulka, tak tak, veď ja som ho hneď odpinkla boli sme kamoši 😀 😀 A koho si si zazmluvnila?
vvvvvvv

marija
17. nov 2007

Zrzulka to mas pravdu, zelzi to od strane vela veci ale v gobale ja som s Antolskou velmi spokojna. Aj mamina mi tam robi, trikrat som tam lezala v nemocnici v priebehu jedneho roka a teraz tam chodim do poradne a na Jezikovu a absolutne to tam na mna neposobi ako v hnusnej nemocnici, prave naopak sa tam citim dobre a dobrovolne si idem po vysetreni sadnut do bufetu na kavicku ;) touz je co povedat, hlavne ak vezmeme do uvahy ze ide o nemocnicu ;)

Monkula, dobre ste sa snazili 🙂

valy
17. nov 2007

marija, uz som tu pisala, ze som mala tiez priserne zazitky na antolskej a uplne s broskynou suhlasim, ze ak tam nemas znamosti, tak tam na teba uplne kaslu, aj ked zaplatis 7 tisic

monkula
17. nov 2007

Valy, nesúhlsím, ja tam známosti nemám a nemala som pocit, že by na mňa kašľali, a to som nedala nikomu ani korunu...

certica
17. nov 2007

koho to dnes ohovarame? ale ved janac je zlaty, len je to typ cloveka, ktoremu nie kazdy(-a) rozumie - bud ti sadne alebo nie. mne teda nevadi 😀

monkula
17. nov 2007

Certica, presne tak, my sme si sadli... ani mne každý nerozumie, tiež mám divné názory a ironický humor a ešte k tomu všetkému som nechutne úprimná 😀 😀 😀

marija
17. nov 2007

Valy no a kto rodil teba? Ja tam znamosti tiez nemam a bola som spokojna a poznam kopu bab, ktore tiez rodili tam a nepoznali tam nikoho, dokonca tam nikdy predtym nelezali a maju super skusenosti a povedali, ze keby mali este raz ist niekam rodit tak jedine tam... asi fakt zalezi na koho natrafis...

certica
17. nov 2007

monkula,ja mam v podstate rada divne nazory, tak mi kludne nieco nechutne úprimné povedz. sedim, takze mozes 😀

marija
17. nov 2007

Certica neohovarame nikoho konkretneho 🙂 Janaca poznam tri roky a viem aky je a viem aka som ja, preto sa nesnazim vyhladat jeho spoloconst, aj ked je pravda, ze ked ma operoval tak nemozem nic povedat zleho na jeho starostlivost a lekar je tam od toho aby liecil a aby pomohol no nie? len pri porode sa mi to zda byt trosku asi aj viac o ludskom pristupe, ale to si myslim teraz, moj naozr sa po porode zmenit moze ;)

certica
17. nov 2007

marija, ono ani nezalezi len na tom, na koho natrafis, ale aj ako celkovo vnimas ... veci, udalosti, seba, aj ostatnych. a plno inych faktorov, ktore v dany moment posobia

certica
17. nov 2007

marija, ta moja uvodna polootazka bola myslena v uvodzovkach 😉

ena
17. nov 2007

ani mne nevadi janacov humor, mne vyhovuje 🙂

marija
17. nov 2007

Certica to mas pravdu 🙂 porodit musim tak ci tak a uz tam mam zazmluvneneho lekara tak uz to nejako prezijem, ja sa tesim hlavne na babatko a na to ako si to s manzelikom vychutname, ostatne ma ani tak velmi nezaujima 😎

marija
17. nov 2007

Ena, ved vravim, zalezi od toho aky sme typ cloveka. Ja som v ten den bola prisedrne unavena, celu noc som nespala, hodinu som cestovala na Antolsku, vonku bolo horsie nez na Sibiri a potom som hodinu a pol cakala v cakarni... a ked mi po dvoch minutach povedal, ze nema ani cas pozriet ci je to chlapec alebo dievcatko, uz som chytila nervy a povedala mu svoje a uz odrazu ochotny bol a dokonca dalsich 5 minut sa pokusal uvidiet co to je, ale mala sa mu ako naschval skryla 😀

katullka
17. nov 2007

caute baby, ja som v 31tt s dvojickami. Mala by som rodit na Antolskej u Dr. Gaza. Mate s nim niektora skusenosti?

valy
17. nov 2007

mna rodil dr. rozemberg, po porode som mala problemy a kazdemu to bolo jedno a teraz mam vdaka nemu a celej antolskej nasledky do konca zivota, mam to potvrdene od ineho lekara

katullka
17. nov 2007

valy pocula som na jeho adresu iba pozitivne reakcie, je to smola, ze si tak dopadla.

certica
17. nov 2007

ja obcas nezavidim ani lekarom... to len taky pohlad z opacnej alebo na opacnu stranu

valy
17. nov 2007

certica, lenze pre neho je to mozno jeden zly den, ale pre mna je to uz na cely zivot

adetka
17. nov 2007

certi... suhlasim... vsak aj v tej levickej nemocnici... kde takmer zabili tie tri operovane deti... su lekari, chirurgovia... ktorych si pacienti chvalia 😒 ...

mne na Antolskej operovali slepe crevo {pred 9 rokmi}... robili kyret po MA (pred takmer 4 rokmi)... a teraz rodili... a zatial neurobili chybu ani pri jednom z tychto zakrokov... preto si nemam na co stazovat a s nemocnicou som spokojna...

certica
17. nov 2007

valy, mrzi ma naozaj uprimne, ze mas problem a uz to zrejme nikdy nebude ako predtym, ale to sa moze stat aj mne, hocikomu. nikto ti nic 100% nezaruci, ani v medicine

katullka
17. nov 2007

lekari to vnimaju inak, je to ich denno-denna praca (vidia to stale), ale pre zenu je to jedinecny zazitok a vo velkej miere to zavisi od lekara ako ho prezije, ako sa citi..

certica
17. nov 2007

teda, mozno som sa zle vyjadrila - myslela som to tak, ze ani medicina nema uplne na vsetko dosah

zrzulka
17. nov 2007

valy aj mne je to uprimne luto ze si takto dopadla ale to je proste osud alebo ako to nazvat. mohlo sa to stat aj pri inom lekarovi a v inej nemocnici. ja som si zazmluvnila na zaklade pozitivnych reakcii na jeho ardesu prave Rozemberga a musim povedat zeby sa mi nezadalo ze nieco zanedbava, prave naopak, nic nenechava na nahodu. A spravil mi tolko vysetreni za tie dve poradne ako sa mi nedostalo za cele tehotenstvo u mojho uzasneho gynekologa, od ktoreho po porode beriem kartu:((((
Co sa tyka odbornikov na antolskej nemozem napisat nic negativne pretoze aj ten kyret dopadol velmi dobre. ziadne komplikacie nenastali, bolesti nic, krvacanie ziadne🙂 Mozno som mala len stastie neviem. Nikdy nevies do coho ides. ja len dufam ze aj porod dopadne dobre🙂 Ale to ti nikdy nezaruci nikto a mozes mat okolo seba team odbornikov.

certica
17. nov 2007

katullka, jasne ze to vnimanie je zakonite odlisne, ide hlavne o to, aby sa jedna aj druha strana (lekar/pacient) vedeli trochu vzit do tej opacnej situacie a snazili sa navzajom chapat

valy
17. nov 2007

lenze podla mna praveze sa mylite, na viacero rizik som ho sama upozornila a on to odignoroval, niekolkokrat za sebou. keby zvolil ine pristupy, mohlo to byt ine. bola to seria zlych rozhodnuti, nielen samotny porod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre