Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ivkadracova
23. apr 2014

@hallie vdakaa, konecne daco smerodajne .. takze sa to da, si super : )
Ale .. asi aj tam to bude zalezat na koho natrafis, ci nebude mat menzes, aky bude ostatny personal, alebo pod.. a ci budes mat energiu otvorit si usta keby daco. Ok, pripravim sa teda na cokolvek.

ivkadracova
23. apr 2014

@hallie ale stve ma tam to ze je tam len jeden balicek ,.. a ta epiduralka je v cene (ja viem, asi to nema zmysel riesit ked sa koncentrujem na dieta a na seba, ale uz mam pocit, ze mi nejaku chemiu niekto vsugeruvava, je to ako spam)

hallie
23. apr 2014

@ivkadracova nebude 🙂 oni maju vo vlastnom porodnom plane uvedene, ze nerobia rutinne veci a su ochotni vypocut si vopred tvoje poziadavky.

hallie
23. apr 2014

@ivkadracova to ma najmenej netankovalo, rodila som 14 a pol hodiny a fakt to obcas dost bolelo, ale slovo epidural absolutne nepadlo, nik mi to nevnucoval. Ponukli mi cipky a buscopan. A na vsetko sa ma lekarka pytala. Monitor mi robili v stoji, nemusela som lezat na pasoch. A pri tlaceni ma nikto nenutil lezat, vychadzali mi vsemozne v ustrety. Nehovoriac o tom, ze som porodila bez skrabanca. Nastrihy tam uz tiez rutinne nerobia.

ivkadracova
23. apr 2014

@hallie Ako skoro vopred? Trosku som poradne a pod. zalezitosti zanedbavala ;) Odmietam po odideni na matersku stravit 8h v cakarni a smrade, mam co robit aj bez toho.
V kazdej porodnici som ale bola na obhliadku.. zatial som sa v nicom nesparkala iba som nasavala informacie.. a vsade je pohola iba na chrbte bez uvahy o inej, hoci moj gynekolog povedal ze o gravitacii sa da argumentovat, ale nemal ochotu dotiahnut to, ze ked si ho zazmluvnim tak to mozeme upravit..
V Kochu mi len povedali, ze ak si viem drzat nohy, tak nemusim mat v strmenoch. Obavam sa neochoty ked poviem, ze nechcem monitor, a chcem si chodit ako chcem, lebo ma bolia bedra, nechcem krc a ohnutu kostrc, a podobne "vymyslaniny". Taktiez mi hovorili ako tam chytaju hradzu, ci sa nenatrhne aby vedeli spravne zasiahnut nastrihom .. neviem ci im daco hovori metoda "ruky prec" a ako to budu akceptovat.
Nemaj mi to za zle, mam presne 0 skusenosti s porodom.. vsetko teoria 🙂
Napises mi prosim (akokolvek.. IP, tu, mne je jedno) meno doktora/doktorky s ktorou si bola spokojna s akceptovanim Tvojich zasad? Vdaka moc

ivkadracova
23. apr 2014

@hallie napisala si pred tym nez som poslala svoj prispevok tak vyzeram ze sa opakujem, fakt vdaka za cenne info... A myslim ze si nepomohla len mne.

zuzkat1
23. apr 2014

@ivkadracova ja som na kramaroch rodila v sede...nohy boli v strmenoch ale neviem si predstavit ze by boli inak

ivkadracova
23. apr 2014

@zuzkat1 Ano suhlasim s Tebou, u kazdeho je potreba ina, a prudko individualna, ja si to zas neviem predstavit takto 🙂 vdaka za info.

vertyeux
23. apr 2014

Ja som rodila na Antolskej pred 2,5rokom, porodna sala cista, porodne kreslo polohovacie na gombicky, mohol tam byt manzel cely cas so mnou, takze ma mohol dat kludne do inej polohy. samozrejme, rodila som uz v klasickej oplohe, ale nikto mi nohy nepriviazal, nikto na mna nekrical. O mesiac sa tam chystam rodit znovu, preco? lebo si myslim, ze tak ako mozte chytit zlu sluzbu na antolskeje, tak ju mozte chytit kdekolvek inde, ci uz v ruzinove alebo na kramaroch. ak niekto chce mileho dr. , tak nech si ho zapalti a moze si byt isty, ze sa k nemu budu spravat dobre. a ked chce niekto este nieco navyse a ma na to financne prostriedky, nech ide do Kocha.
To, ze na nete je plno roznych nazorov je tym, ze kazda sme ina, kazda mame ine naroky a inu hranicu citlivosti, ine poziadavky k porodu. Nikoho neodsudzujem, ze je moc precitliveny alebo nieco podobne, to nie, verim, ze chytili ozaj zlu sluzbu. A myslim si, ze je vsetko o komunikacii- prijemnej komunikacii, spytat sa dr.ktoreho si idem zazmluvnit, ci suhlasi s mojimi poziadavkami k porodu, spytat sa ho slusne, ci urobi vsetko pre to, aby to tak bolo. Takisto napr. ponechanie babatka 2hod po porode pri sebe, najprv sestra povedala, ze nevie, ci to bude mozne, ale ked som ju poprosila, tak sme tam boli pekne spolu dve hodky.
uz ani neviem, co som chcela dalej napisat, tak koncim, 🙂

zuzkat1
23. apr 2014

@ivkadracova Ved uvidis🙂 este si nerodila tak az potom mozes povedat co a ako🙂

zuzkat1
23. apr 2014

@vertyeux tak to si mala super a drzim palce nech opat nemas co lutovat...

stastenka42
23. apr 2014

@zuzkat1 no budem ti trochu oponovat pretoze napr kramare su povestne svojimi spinavymi kupelnami od krvi a plnymi kosmi vloziek ....opakujem kazda si vybera podla seba,nikto ti nenuti Antolsku,len sa mi vidi ze chces silou mocou spinit tuto nemocnicu..ja len viem ze to co sa ti stalo je zle a nemalo by sa to stat,ale vzdy je to o jedincovi,to sa moze stat v kazdej jednej nemocnici...

zuzkat1
23. apr 2014

@stastenka42 neviem ci su tym povestne... Mam zname co tam boli a vraj bolo cisto...ja som bola na nadstandarde... Ale tym cisto som myslela porodnicu...a z mojich znamych ktore rodili na antolskej by sa tam uz ani jedna nevratila... A to myslim hovorí same za seba... Vacsina ma velmi negatívne skusenosti...so samotnym porodom... Teda s dr.ich lahostajnym pristupom... Nemusim ich ja spinit...zvladnu to aj sami😉

stastenka42
24. apr 2014

@zuzkat1 ja hovorim o oddeleni nie o nadstandarde,to znamena ze aj to hovori svoje..nadstandard si platis tak tam by uz malo byt vsetko tip top,ale citala som ze tamp su mamicky 3 na izbe,a my sme boli na obycajnej izbe dve......Ale ved citas aj recenzie na kramare a tiež je tam dost negativnych prispevkov zo zaverom "nikdy viac "...tak o com tu debatujeme ? Stale hovorim ze netreba podsuvat len negativa,tie su vsade...v kazdej jednej nemocnici ci v BA,alebo niekde inde...Prajem ti vela stastia

zuzkat1
24. apr 2014

@stastenka42 ok..na izbe su 2... A uz iba zopakujem...pisala som o porodnici nie o oddeleni...aj tebe vela stastia

heni79
24. apr 2014

@zuzkat1
Ja ti poviem za seba. Prvé dieťa sa mi narodilo v Ružinove. Pre mňa táto pôrodnica nikdy viac. Hovorím najmä o pôrodnici. Prístup lekárov a PA hrozný. Normálne tarumatizujúci zážitok. Šestonedelia - hm, čistý nezáujem zo strany personálu. Až na jednu výnimku.
Druhé dieťa sa mi narodilo na Antolskej. Prístup lekárov a PA úplne výborný, pôrodnicu hodnotím na jednotku, rovnako neskôr pobyt na šestonedelí. A to som po pôrode bola napr. v Ružinove na nadštandarde, na Antolskej to bol štandard.
Môj záver - na Antolskú by som sa kedykoľvek vrátila. A s plnou dôverou. A presne takýto zážitok majú aj dve moje kamošky. Antolská áno, iná pôrodnica v BA (raz Ružinov a raz Kramáre) nie.
P.S. Ani v jednom prípade som nemala zazmluvneného pôrodníka.

@stastenka42 Má pravdu, všade sa môže niečo vyskytnúť. 😉

zuzkat1
24. apr 2014

@heni79 suhlasim ruzinov ani ja nie...nielen porod ale nic...a ano vsade sa moze daco stat... Inak mam znamu ktora tam skoro umrela aj s babom a nebyt jej muza tak aj umre...kaslali na nu a musel tam zhanat dakoho uz v hodine 12tej... A ja som mala zamlcany potrat a moj gynekolog ze patrim na antolsku (podla bydliska) ale ze radsej nech idem inde...tak som sla na kliniku jednodnovej chirurgie a tam boli 2 zeny s inymi problemami a jedna z nich ze jej dr vyslovene vravel nech nejde na antolsku ze su tam masiari a druha bola sama na antolskejna takom istom zakroku ako vtedy na klinike a ze po zakroku na antolskej to hrozne bolelo a po zakroku na klinike vobec...dr jej povedali ze tento zakrok nema boliet... A ceresnicka...som b rh negativ a po porode sa ma tejto krvnej skupine dat injekcia nech este moze mat deti a mne ju na antolskej nepichli...dali mi ju az po potrate na tej klinike... Ja viem velmi dobre ze vsade moze byt dobre aj zle...a Napriek tomu ze na antolskej bolo ako v nocnej more by mi to vsetko bolo suma fuk keby dcerka nemala nasledky...

hallie
24. apr 2014

@ivkadracova no, ked sa prihlasis do kocha, ze tam chces rodit a zacnes chodit na poradne, daju ti ich porodny plan. A ty si ho prejdes a doriesite detaily. Mne teda vysli maximalne v ustrety, rodila som v polosede, ale skusala som aj inak. Porodnu stolicku tam ale samozrejme nemaju, ani v cupeni by mi to asi nepreslo. Rodila som s dr. Šebíkovou.
Ak chces uplnu slobodu, tak potom Vyskov.

hallie
24. apr 2014

@ivkadracova jaj a este k hradzi - mne ju natahovala, ale mna to vobec nebolelo, asi vdaka tomu, ze od 34tt bola denne masirovana a od 36tt som denne cvicila s epinom. Takze mne to nevadilo. Mne doktorka vseobecne vvelmi pomohla, tlacila som hodinu a pol, ale bola trpezliva, povzbudzovala ma.

ivkadracova
24. apr 2014

Ano o tom som pocula @hallie .. Vyskov, Breclav, Hainburg. Resp. citala som, ich stranky, no aj porodne pribehy, Napr. v Breclavi, chcela to mat Zenska po svojom ale doktor sa nakoniec rozhodol inac. A potom komu sa chce pocas porodnych kontrakcii tolko cestovat.. atd atd, ktovie co jak bude, ci vobec budem mat cas nad tym uvazovat. Neviem pochopit ako sa moze doktor rozhodnut za Teba ak nie si v priamom ohrozeni zivota, neni mi to celkom jasne o co tu ide v nasej casti europy.
No ale teraz : ) co urobia, ked Ty odmietnes vyliezt na stol a ostanes cupiet, ci stat? Nasilu ta tam hodia? Neviem si to predtsavit. Resp. s mojou vahou momentalne uz vobec nie : )) to by musel prist nejaky 150 kilovy namakany sbskar. Naco potom platis ked nemas byt spokojna.
Asi by to uz malo prist nech tolko o tom nerozmyslam. Taktiez ma trapi moja RH- krv, a nasledky potom, cize chcem co najprirodzenejsi porod.. nebudem tu vypisovat moje vyskumy, ale aj to nesie svoj specificy pristup, ktory hladadm.

hallie
24. apr 2014

@ivkadracova ja som sa cestovania bala, poviem ti, kym sa mi poriadne tie kontrakcie rozbehli, otocili by sme BA-Vyskov aj trikrat 😀. No, nikto ta tam nasilu nevytlaci, ale budu to od teba asi ziadat - aby si vyliezla. Vies, hlavne, pri porode mozes zistit, ze ti ulavuju uplne ine pozicie ako si si planovala 😉. Ja som tiez vykrikovala, ze idealne by to bolo na kolenach a trt, ani tak som nevedela tlacit 🙂. Skratka az pri porode zistis, co a ako, neda sa to naplanovat. Ja som nemohla lezat, musela som stat a chodit - kamoska presne naopak. Mne robila dobre horuca sprcha, kamoske absolutne nie. Ja som nemohla dlho hopsat na fitlopte, ina na nu neda dopustit. Ono po mojom porode som pochopila, ze tak, ako nemoze byt pan situacie iba doktor, nemoze byt trvdohlava ani prvorodicka. Keby som si nedala na poslednu kontrakciu pichnut malu davku oxytocinu a vrestala by som, ze ho nechcem ani za svet, maleho by som mozno uz ani nevladala vytlacit. Skratka, lekarke som tak verila, ze ked mi to navrhla, suhlasila som a pomohlo. Ale ta dovera tam bola dolezita a vybudovala sa prave tym, ze mi tej oxik nenarvala rutinne.

ynett
24. apr 2014

ahojte, poprosím radu od nejakej budúcej mamičky čo aktuálne chodí už do poradne pred pôrodom na Antolskú. Volala som tam, či ma nemôžu objednať alebo niečo a že nie, že si tam mám prísť sadnúť medzi 08:00 do 11:00 a že nejaká ambulancia ma určite zoberie. Ako to tam v realite funguje? naozaj ma zoberú, nie že si ma tam budú pohadzovať. nedá sa tam ísť aj poobede, lebo pozerám, že niektorí robia od 13:00 do 14:30 len či ma zoberú.
Dakujem

hanelka1
24. apr 2014

@ynett ahoj, ano na poradne mozes ist aj poobede ked niektory lekar tak ma. ja som chodila Mudr. Kristufkovej, mala ambulanciu po a pia od 13.00 ale dolezite je byt tam skor-uz okolo 12.30 aby ta vzali, lebo raz sa stalo, ze prislo po jednej asi 15 pacientiek a veru zo 7 islo do inej ambulancie ale vybavili vsetky. ja uz to mam nastastie vsetko za sebou a uz nmam babo doma akurat dnes mame tyzden🙂 tak drzim palce 🙂

ynett
24. apr 2014

@hanelka1 dakujem a gratulujem k mimču🙂

tanickapr
24. apr 2014

@hallie ahoj, chcem sa opytat, ci mi nevies poradit.mam sa objednat na sono(BOLA SOM V PORADNI zatial len prvykrat..)nevies mo i poradit cislo..kontakt??dik

hallie
25. apr 2014

@tanickapr kam? Na Antolsku? Netusim.

hanelka1
26. apr 2014

@ynett dakujem 🙂

hanelka1
26. apr 2014

@tanickapr ahoj, ultrazvuk na antolskej: objednava sa v case od 7.30-9.00 osobne na utz ambulancii c.d.24 alebo telefonicky 02/68672618, mala by si mat so sebou na vysetrenie vymenny listok od svojho gynekologa, karticku poistenca, tehotensku knizku a vediet datum poslednej menzes.

dulkagabulka
30. apr 2014

Uz tuto sobotu prednaska na temu Podpora vztahovej vazby od narodenia v Bratislave. Budeme hovoriť o bondingu po pôrode, o jeho význame a možnosti dosiahnuť tento nerušený proces aj v našich pôrodniciach. Ako bolo minule si mozte precitat tu http://www.zenskekruhy.sk/akcie/ako-bolo/item/3... Prihlasku na besedu najdete tu. http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it... Tesime sa na vas!

dulkagabulka
30. apr 2014

v sprave je chybička, tu sa da prihlasiť http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre