Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

evitka83
4. máj 2014

@danka237 tak henta citliva pani doktorka Lipovska ma vysetrovala na pohotovosti, kam som prisla zo spodu v poriadku a po vaginalnom vysetreni som odchadzala s krvacanim a poranenym krckom. Hrabala sa ma vo mne ako v smetnom kosi. Keby ma mala ona rodit, asi jej skor ruky dolamem, akoby som ju nechala siahnut na seba a na moje dieta!

ynett
4. máj 2014

@zuzkyna chcela by som nadštandard ak bude voľný🙂 určite sa popýtam

ynett
4. máj 2014

@delica prosím ťa ked si mala planovanú sekciu,mala si aj zazmluvneného lekára?

ynett
4. máj 2014

@evitka83 fíha, tak to je nepríjemné. mna vyšetrovala zatiaľ dvakrát a v pohode. ona inak tuším už k pôrodom nechodí. aspon tak som pochopila sestričku🙂

barborav
4. máj 2014

@evitka83 ahoj. Neviem sice ktora je Lipovska,ale posledne 4poradne som tiez po vysetreni odchadzala taka krvava,ze mi to tieklo po nohach. Ja som myslela,ze je to normalne ☹ . A vdaka ,,takemuto" zaobchadzaniu, mam panicky strach z dalsieho tehotenstva. Nie z porodu,ale z vysetreni pred porodom. A to nebudem spominat,co ma stalo sil zvladnut vyvolavanie porodu balonikom. Surovci 😒

ivkadracova
4. máj 2014

A ake vsetky vysetrenia su povinne na prispevok pri narodeni dietata? Musí to byt vsetko v knizke? Je vobec knizka k tomu potrebna?

danka237
4. máj 2014

@evitka83 Uf, tak to som rada, že mne nič neporanila, aj keď to jej vyšetrenie som cítila ešte dva dni... Najviac ma nahnevalo to, že keď som ju poprosila, aby šla jemnejšie, tak šla ešte hrubšie, asi aby mi ukázala, že to ešte nič nebolo 🙄

danka237
4. máj 2014

@barborav Ak Ti to pomôže prekonať strach z druhého tehotenstva - Ty môžeš všetky tie vyšetrenia pokojne odmietnuť 🙂 Jedna žienka tu na MK sa dokonca informovala na ministerstve zdravotníctva (chcela vedieť, aké minimum vyšetrení musí absolvovať, aby mala nárok na príspevok pri narodení dieťaťa). Nuž a dozvedela sa prekvapivú vec: v žiadnej vyhláške nie je uvedené, čo všetko tehotná musí absolvovať. Aby si získala ten príspevok, tak je treba najneskôr od 4. mesiaca tehotenstva pravidelne 1x za mesiac chodiť na poradňu. Teoreticky môžeš zakaždým prísť, povedať, že sa cítiš dobre a nič Ti nechýba, a ísť domov - do poradne si prišla, máš nárok na príspevok. Ak Ti na príspevku nezáleží a si si istá, že si Ty aj dieťa v poriadku - nemusíš chodiť do poradne vôbec (detské prídavky ani materské to neovplyvní, len ten jednorázový príspevok). Čiže ak Ti boli niektoré vyšetrenia pri prvom tehotenstve obzvlášť nepríjemné, pokojne ich odmietni. Ak by sa lekár vyhrážal, že on to musí urobiť, inak neviem čo, vec sa má tak, že nemusí. Maximálne môže od Teba pýtať reverz, aby ho nik neobvinil zo zanedbania starostlivosti. V skutočnosti každý lekár MôŽE urobiť iba to, čo mu pacient DOVOLÍ.

Ešte k vaginálnym vyšetreniam - ja s nimi veľmi nesúhlasím. Sú európske krajiny, kde ich tehotným nerobia vôbec (napr. toť v Rakúsku), a to presne z toho dôvodu, aby neporanili krčok maternice a aby tam tehotnej nezavliekli nejakú infekciu. Takže zváž a hlavne, žiadne strachy 🙂

danka237
4. máj 2014

@ivkadracova Pozri môj príspevok vyššie.

zuzkyna
4. máj 2014

@vertyeux všetko sa dá, keď sa chce... 🙂 ale ako píšem, nadštandard má zmysel, len keď si ho celý zacvakáš sama...okrem neobmedzených návštev na izbe (čo zase pre ubolenú maminu nie je žiadna výhra) považujem za najväčšiu výhodu, že s mužom môžete byť od príchodu bábätka spolu...stále a je to zážitok. Ale nie každý chlap a mamina to chcú... 🙂

barborav
4. máj 2014

@danka237 jej,si zlata. Ja verim ze som mala len stastie na surovych lekarov. Pri druhom uz bude lepsie a hlavne uz sa nebudem bat povedat svoj nazor. .

delica
4. máj 2014

@ynett ano, mala som zazmluvnenu lekarku, bola som na poradni dva dni a den predtym, uz som mala menej plodovej vody, tak sme sa dohodli, ze o dva dni pojde maly von. O 7,00 som dosla do porodnice, 8,36 bol maly von.
Za nadštandart som sa pytala oba dni pred porodom, vzdy ma odbili, ze to az po porode (bola som aj na sestonedeli, aj v pokladni, ze si to predplatim). Takze ked som sa v den porodu s muzom na porodnici rozlucila, utekal na sestonedelie, ze teda ma dovezu a chceme nadstandart, tam ze az ked ma dovezu sa to bude riesit. Takze po porode ma este vyprevadzal na sestonedelie a tam som sa aj ja sama pytala, ze nie je volne a ze ma daju na nejaky zoznam. Kazdy den som sa pytala na to aspon dva razy a nebol volny alebo ho malii pre niekoho ineho rezervovany.

ynett
4. máj 2014

@delica tak ja zazmluvneného lekára nemám, tak uvidím či ma budú plánovať alebo čakať na kontrakcie☹

zuzuliak1981
4. máj 2014

@ivkadracova Ivka, kedy máš termín? Vidím, že máme podobné názory, obávam sa týchto našich slovenských pôrodnic, zatiaľ som bola pozrieť len na Antolskej, mám z nej veľmi zlý pocit, rodila by som tam len v nadštandardnom boxe, čo sa samozrejme nedá dohodnúť dopredu, nad tým polohovatelnym kreslom majú obrázok, v akých rôznych polohách sa na ňom dá rodiť, keď som sa opýtala sestričky, či sa dá vo hocakej z daných polôh aj rodiť, povedala, že sa treba dohodnúť s lekárom, aj keď pochybujem, že tam už niekto rodil inej polohe ako lah, pololah, zajtra sa chystám na kramáre, ružinov som zamietla, niečo bolo napísané na ich stránke, čo má hneď zarazilo

zuzuliak1981
4. máj 2014

@zuzkat1 kedy si rodila? Zadok si mala vo vzduchu alebo na kresle? Môžeš pls napísať viac ako prebiehal pôrod?

kkristin
4. máj 2014

Niekedy mam pocit ze zenam uz vadi uplne vsetko...
Kazda co sa stazuje stale na nieco.....ano povedzme plusy a minusy ale zas na druhej strane rodila som na antolskej a musim povedat ze sestricky super novorodenecke uplne mily a bola som aj na standarte aj na nadstandarte a obe bolo ok ....na tych par dni ked ide hlavne o zdravie dietata to predsa vieme vydrzat.a ked nechcete zaplatte si napriklad Koch.
Lekara si moze kazda z vas vybrat kazda ma pravo odmietnut vysetrenie a ked chce ist rodit do zahranicia nik vam nebrani .....
Len uz nerozumiem potom co chcete...
Chodte rodit do nemecka niekam a rodte s porodnou babou a ked chcete do vody...
Ale neprehanajte a nenadavajte na vsetko...niekedy az zbytocne riesite....a vyberate....je to vzdy hlavne o lekarovi ktory vas odrodi..

ivkadracova
4. máj 2014

@danka237 No prave v Rakusku bolo to vysetrenie krcka to prve co mi urobili (to prve mi nevadilo, ale do porodu to uz odmietam absolvovat)
A to ze som v poradni bola sa niekde pise? Ja som napr zacala s tehotenstvom mimo EU, a tu som pokracovala na SR od 7 mesiaca. Ako dokazem ze som tam chodila? V knizke mam presne 3ks zaznamov, a usla som do Rakuska, lebo tu rodit nechcem 🙂 Mna zaujima aj ci sa to pri ziadani o prispevok ta knizka predklada alebo to s tym nijako nesuvisi?
Ano a podporujem v tom ostatne dievcata a suhlasim s Tebou Danka, mozes odmietnut cokolvek, ved si sam sebe pan a nie doktorov otrok. Cize za doktorom idem iba ked si nie som s niecim ista, ako ked ochoriem napr.. V tomto ma ale urcite kazda iny nazor, co je uplne v poriadku.

ivkadracova
4. máj 2014

@danka237 A porodnica Antolska bola pre mna alternativa, lebo je tam porodny box, takze sa tam mozeme zavret a mat klud. Pred tym by im ale musel manzel vysvetlit ze sa budu chovat slusne atd atd... cize obnasa to urcite rizika.

ivkadracova
4. máj 2014

@kkristin Porod nema byt o lekarovi ale o Tebe ; ) to je moj nazor. A tie co povazujes za take co sa stazuju podla mna iba hladaju lepsiu cestu k svojemu cielu - veelmi vseobecne povedane. Ked Ty si spokojna s tym ako to tam bolo, to je vynikajuce, vobec to neni zle. Ja ale pocas porodu napr. odmietam riesit akekolvek hovory a dohadovacky. chcem klud, a v pripade patologie kt. samozrejme dufam ze nenastane, chcem aby bol nablizku doktor, lebo to je jeho normalna praca. Je to dost logicke?

ivkadracova
4. máj 2014

@delica A ked sa opytas ci maju na sestonedeli volne tak aspon odpovedia? Dajme tomu, ze si to nevies predplatit, ale aspon informovat by mohli ze ci tam dajaka izba volna je alebo nie je.. skusali ste aj take?

ivkadracova
4. máj 2014

@zuzuliak1981 Ja? Termin? No ten vyratany Slovakom bol vcera : ) (to je ten neskorsi) Vidime to vsetci este tak na tyzden.
Ako ano rozmyslala som presne o tom boxe. A uz som aj inde napisala neviem na ake forum, ze neviem kto ma prinuti tam vyliezt, ked mne bude dobre dole na stojaka, na styroch, co ja viem?.. ved nemozu robit zle, to hadam nie :D to by si uz koledovali. Takze toho sa neobavam vobec. Otazka je ci ja budem chciet take nieco riesit. Odvazne mamicky mi hovoria ze ano, treba ich vychovat, a ze typy ako ja by to mohli skusit 🙂 )) ale skutocne, ja chem dobre pre svoje dieta v prvom rade a to bude dosiahnute ked budem ja spokojna. Budem vsak aj tam? Budem mat stastie na chapavu doktorku ktora budu akceptovat moj NEadrelinovy porod? Mam to riskovat s prvym dietatom?
Zvlastne ako som este pred 2 tyzdnami riesila pracu 🙂) ozlomkrky som sa dakde hnala a ako som teraz zmenila celu svoju hlavu na uplne ine temy.. nestkutocne ako dieta cloveka ovplyvni uz zvnutra.. Nadherne.

ivkadracova
4. máj 2014

@zuzuliak1981 este k tym porodniciam... ja som bola pozriet vsetky tu na okoli. aj DS. Cesko som nebola pozerat.. najlepsie mi vychadza but ta Antolska alebo Hainburg. Oboje mozu byt rovnake riziko, neviem v akom budem rozpolozeni v dany den. Sanatorium som zavrhla lebo vela penazi za malo muziky, nevidim vyhody voci Antolskej. Platit za slusnost mozem aj v Hainburgu s viacerimy moznostami.

ivkadracova
4. máj 2014

@barborav podaj staznost na doktora, mas na to zo SR zakona pravo, ak si myslis ze to bola jeho chyba a si o tom presvedcena.. ja som take nezazila zeby ma dakto kontroloval "krvavo". Ano mozes byt citlivejsia, ale boliet by to nemalo, to sa mi nezda.. ani krvacat stekajuco. je to desive, Nech to potom vysvetluju kde maju.

zuzuliak1981
4. máj 2014

@ivkadracova takže kramare si zavrhla? Ja tam idem zajtra, tak som zvedavá, nechceš si radšej zazmluvniť? Možno by boli ústretovejší

ivkadracova
4. máj 2014

@zuzuliak1981 Radsej si necham otvorene moznosti, a rozhodnem sa kam pojdem v den D. Kramare nemaju sukromny box, ci ano? Neviem o tom. A neraz som pocula ze sa na jednej rodicke vystriedali 3ja doktori (3 sichty) takze zamluvnenie jej bolo na dve veci : ) ja si skutocne nedovolim odhadnut ako "kratko" budem rodit.

zuzuliak1981
4. máj 2014

@ivkadracova kramáre nemajú súkromný box, som myslela, že ak si zazmluvnim dr, tak ten by sa mi mal venovať, ka len dúfam, že sa mi podarí prísť do pôrodnice na poslednú chvíľu a do 2h sme na svete 😀

ivkadracova
4. máj 2014

@zuzuliak1981 tak to Ti prajem teda 🙂 a hlavne nech to mas v klude a natrafis na spravnu osobu

danka237
5. máj 2014

@ivkadracova Zaujímavé, a jedna moja tehotná kamoška, čo sa presťahovala do Rakúska a vyšlo jej to tak, že spadá pod Hainburg, mi po prvej návšteve u gynekológa volala celá sklamaná "si predstav, dve hodiny som tam čakala, a potom mi ani žiadne vyšetrenia neurobil, ani len zospodu ma nepozrel, len sa opýtal, či sa cítim dobre a zaželal mi príjemné sviatky. Je to normálne? Nezanedbal niečo?" Zrejme záleží od konkrétneho lekára. No a každá z nás má iné očakávania 🙂
Čo sa týka príspevku: je treba si podať žiadosť (už si nepamätám, či do Sociálnej poisťovne alebo na Úrad sociálnych vecí), ktorú Ti podpisuje Tvoj gynekológ. Opýtaj sa jeho, či potrebuje nejaké papiere zo zahraničia, že aj tam si chodila na poradne. Mne moja gynekologička všetko v pohode podpísala, ani sa nespýtala, či som ten posledný mesiac niekam chodila. Akože chodila som, ale nemala som o tom žiaden papier, lebo tehotenskú knižku mi zobrali počas pôrodu.

kkristin
5. máj 2014

@ivkadracova vies ale treba vychadzat z reality toho co mas dostupne a ked sa stazuje niekto na dohadovanie chod do kochu a mas to vyriesene.
Nik ti nebude odvravat a ani ta buzerovat zaplatis si a hotovo.
Vychadzat treba z toho co je....a nie tu hladat vsade co vsetko je uplne zle.... a ze rodis v takej a takej polohe a neviem co este.....no ano tak to v slovenskych nemocniciach je a ked sa ti to nepaci tak sup sup koch alebo rakusko....nik ti nebrani.

hallie
5. máj 2014

@zuzuliak1981 kamoska rodila na antolskej v klasickom boxe v lahu na boku a vraj sa chvilu tvarili, ze ani v klaku by im to nevadilo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre