Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ivkadracova
5. máj 2014

@1pipipi blbost jak noha, nemoze sa udusit, to by sa muselo "skrtit" tou snurou uz davno pred tym.. malujes certa na stenu .. dieta autoatentatnik uz v maternici? : )) vacsinou je ta snura omotana uz dlhsie a normalne sa vyvija plod az do porodu.. ak je porod dost rychly tak sa nic netsane, ak sa zasekne, hold smola, musi sa ist cisarskym, aby malo dost kyslika a ako hovoris neudusilo sa.

daniela1983
5. máj 2014

@1pipipi lenze taky ustretovy pritup nemaju ani v malych porodniciach, nie len vo velkych. rodila som na podornej stolicke, sama porodna asistentka ma na nu dotiahla. a ano ona sedela na zemi predomnou a chytala dieta...a nemyslim ze by z toho mala ona nejaku ujmu alebo traumu, tlacila som 10 minut, nevidim dovod preco by to ona sediac na zinenke nevydrala. a akoby to vyzeralo na sale? no celkom normalne. kamoska v tej istej prodnici rodila na sale 22 hodin. klacala a ano PA pri nej sedela na zemi a chytala dieta a nevidim na tom nic divne. ani jedna z nas nemala dole ani skrabanec.. to je sice mile zepan doktor si pohodlne stoji pri porodnom kresle a nezohyba sa....co na tom ze mamicka je potrhnana, alebo nastrihnuta az za usami...hlavne ze on sa nemusel ohnut, alebo nedajboze si sadnut k nej na zem. aby ho neubudlo... 😝

ivkadracova
5. máj 2014

@1pipipi Ano presne ako hovoris, ziadne skusanie, si Zena, musis to zvladnut aj ked zabludis hlboko v lese 🙂 ked nie, hold prezije silnejsi jedinec..

daniela1983
5. máj 2014

@zuzkat1 sorry to je akoby bolo v dopravnych predpisoch ze nesmiem pocas soferovania jest a pit, lebo ak budem mat havarku a operaciu bude problem. okrem toho od isteho castu s modernou anestezou to nie je problem. ja som obed zjedla priamo na sale, vypila som aspon 5 litrov vody

1pipipi
5. máj 2014

@ivkadracova ok nehccem malovat certa na stenu, ale ziadny uvedomely lekar by si nezobral na zodpovednost to co ty pises

zuzkat1
5. máj 2014

@ivkadracova zasekne? Dieta? ak sa zasekne v por.cestach tak je na sekciu neskoro...moju prvu tak tahali kliestami

daniela1983
5. máj 2014

@zuzkat1 kamosky tvojej je mi luto, nuz ale asi ju chuderu nechali tlacit na chrbte kde je posva o 30% uzsia...hmmm povedala by som ze to bude tym...

zuzkat1
5. máj 2014

@daniela1983 ale pocas soferovania nesmies jest a pit🙂

zuzkat1
5. máj 2014

@daniela1983 ty si dr?

1pipipi
5. máj 2014

@ivkadracova ano ale takto to funguje iba niekde v lese ako pises alebo u domorodcoch , v nemocnici idu podla overenych metod, ano aj ta moze zlyhat ale vies my sa hadame vlastne o tom ze ty si skor za tie alternativnejsie veci sposoby porodu apson mne sa zda a ja za tie radsej neprijemnejsie ale ozaj overene alebo aspon tie ktore by mali byt bezpecnejsie, ale naozaj mne sa zda ze niekotre zeny strasne vela ocakavaju teda oni vlastne vstupuju do nemocnice s tym ze oni idu diktovat ale podla mna to takto nejde...

daniela1983
5. máj 2014

@zuzkat1 ale preto aby som neohrozila seba a inych. juj tak nejedzme ani na turistike, lebo co ak sa dolameme a bude treba operaciu. sorry myslela som pred soferovanim 😀 😀

ivkadracova
5. máj 2014

to akoze vazne? to mam stale ocakavat nieco zle? tak potmo nejdem z domu, co ked ma zdrazi auto, vcera som na kominarskej videla spadnutych aspon 10kg omietky, co keby som tam isla presne vtedy ked padala? rychlo si zaplatim doktora chirurga na plastike, co ak spadne zas dakde inde a dotrha mi tvar.. aj ked budem chodit v skafandri tak sa moze daco stat, takze aj s doktorom to nie je pravda ze vsetko je jasne a on vsetko vyriesi. davame im pri prirodzenom procese, prilis velku zodpovednost, v podstate ju hadzeme na nich a tvarime sa.. jedne zeny: ako nam skodia, druhe typy zien: ako nam super pomahaju. Tehotenstvo a porod neni choroba. Az bude, zverim sa do ruk odbornikom a necham sa viest.. Ja osobne som sa za cele tehotenstvo od seba samej a studovanim dozvedela o tehotenstve a rizikach a sposoboch viac ako od vsetkych doktorov dokopy kt. som stretla. A nebolo ich malo a ani iba z EU.

daniela1983
5. máj 2014

@zuzkat1 nie som doktor ale nastastie som rodila v porodnici kde im ide o viac nie len aby to matka a dieta nejako prezili
. a frcia na odentovi 🙂

ivkadracova
5. máj 2014

@1pipipi no tak to je pravda ... preto si pisu zeny tie porodne plany, ja uprimne ziadny nemam : ) ja sa buem spoliehat na rozum, intuiciu a manzela a doktora (a ze bude mudry a ludsky)

ivkadracova
5. máj 2014

@zuzkat1 pocas soferovania sa da jest treska s rohlikom 😀

1pipipi
5. máj 2014

@daniela1983 nesmie pacient pred operačným výkon jesť a piť?

Pre väčšinu procedúr je nutné, aby bol prázdny žalúdok. vracania, prípadne vdýchnutia nestrávenej potravy a tekutiny do pľúc, je redukovaná. anestetiká potlačia reflexy, takže normálne obranné mechanizmy organizmu nepracujú. Nap pľúca sú chránené pred vdýchnutím cudzích predmetov, ako je i nestrávená potrava. Táto prirodzená obrana nie je prítomná počas anestézie. Pre vlastnú bezpečnosť sa musí postit

1pipipi
5. máj 2014

@1pipipi takze v porodnici kde by mi dovolili sa "navalat jedlom" pred porodom planovanym by som nechcela rodit.
ine je neplanovane , ale pri planovanych SA VZDY NEJE ANI NEPIJE DOKONCA IBA NAMOCIT PERY!

zuzkat1
5. máj 2014

@daniela1983 len sa pytam lebo tak pises...ja som mala zly prvy porod tak na druhy som sla inde a zaplatila dr...a doverovala mu...bol super

@ivkadracova potom ze je tolko nehod

daniela1983
5. máj 2014

@1pipipi mozes mi prezradit ako sa da rodit bez jedla a pitia 48hodin? to ma fakt zaujima. porod je prirodzena vec a nie planovana operacia!!! jemine uz to konecne pochopte ze je normalne rodit

daniela1983
5. máj 2014

@1pipipi potrebujes predsa energiu a tekutiny

zuzkat1
5. máj 2014

@daniela1983 jest si neviem predstavit ani keby smiem... V tych bolestiach

daniela1983
5. máj 2014

v takej porodnici by si nechcela rodit?no garantujem ti ze kedy si tam rodila tak zmenis nazor

1pipipi
5. máj 2014

@daniela1983 ok kedze si rodila mas pravdu, ale ja viem ze urcite vypit 5 litrov vody nie je ok. ano rodit je normalne to nehovorim ze nie.

daniela1983
5. máj 2014

@zuzkat1 no vies co mala som kontrakcie v tedy asi po 2 minuty, otvorena na 4cm, koniec bol z mojho pohladu v nedohladne, najedla som sa vyslovene preto lebo som vedela, ze tu enrgiu potrebujem, nejdela som preto, ze som bola mlsna. no a plus vela hroznoveho cukru a bebe dobre rano 😀 a ten obed som tiez nezjedla uplne cely, manzel pomohol 😀 ale zjedla som kolko sa mi dalo, lebo som vedela, ze to potrebujem kedze posledne jedlo som mala doma niekedy den predtym poobede

1pipipi
5. máj 2014

@daniela1983 no a bolo to na Slovensku?

ivkadracova
5. máj 2014

@daniela1983 @zuzkat1 @1pipipi
Cele je to vnimanie porodu je otocene. Normalny porod - je porod, bez zasahov a vymyslanin, s normalnym priebehom, alebo lahkymi komplikaciami, s prirodzenym pristupom, doplnanim tekutin a energie. Alternativny porod je porod kde sa zena odovzda, prenesie zodpovednost, a doktori hladaju ci preveruju chyby a problemy a robia sa zbytocne ukony. Dalsia moja teoria.
Jest a pit treba, aj maratonec si za tych par hodin zaje a vypije, a to pocas behu. To sa jednoducho inac neda. Alebo! da, ale iba tak ze mas bezvladne telo, odovzdas sa do ruk lekarom a robte si so mnou co chcete.
Umenie je: porodit v blizkosti doktorov pre kazdy pripad ale normalne, dostojne, ako Zena. Nechat ju nech to zvladne (kym nenastane patologia). A to sa musi dat hoci aj na Antolskej 🙂

daniela1983
5. máj 2014

@1pipipi podla teba za 13 hodin pri takom telesnom vykone nie je normalne vela pit?? no teda neviem ale ja som bola smadna ako blazon, naraz som pila dva pohare a po chvili zase. lenze si myslim ze vdaka tomu jedlu a pitu, ked som ten mnohohodinovy maraton skoncila som sa citila fit, nic ma nebolelo a nevedela som ze nejaky porod bol. naopak kamsky ktore mali bolesti 4 hodiny a nie 48, tym zakazali jest a pit a tie boli fyzicky uplne znicene. tiez ta kamoska co bola na sale 22 hodin jedla pila a po porode sa citila fyzicky vynikajuco. neviem ako si sa citila po porode ty, ale vacsina mojich kamosiek tvrida ze po tom ako nemohli jest a it boli slabe a citili sa zle

daniela1983
5. máj 2014

@1pipipi nie, t bolo tuto za kopeckami na morave 😀

1pipipi
5. máj 2014

@daniela1983 ja zatial nijak mna to este len caka...a obahujejem tu porody s klystirom a nastrihom ale ja by som najradesj cisarsky 😀 , mne nejde o ten klystir to by mi vadilo najmenej mne ide o tu bolest..a to si neviem predstavit ze vydrzim ale zase veim ze keby uz idem rodit normalne tak nebudem tu ocakavat neviem co...musim to proste vydrzat a nerivem ci by som sa "hadala "s doktrom ze ja inak lebo to citim inak a tak...neviem ci by som mala na to "gule", mozno pri druhom porode hej ale ja moc tomu neverim ze prvorodicka vie co ma ako byt...

daniela1983
5. máj 2014

@1pipipi ale vies co ma ako byt, jednak ti telo hovori. hmm ked si smadna tak asi si to telo pyta a same ti hovori, na to nemusis byt mudr!!! ja som sa veru pohadala ked som odmietla antibiotika pri porode. no a konnkretne ten doktor sa uz neukazal

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre