Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kkristin
6. máj 2014

@daniela1983 osobne si myslim ze nastrih nieje problem ved sa treba dohodnut s lekarom ze nastrih nechces a hotovo. Toto podla mna naozaj nieje problem nik nepojde proti tvojej voly...

daniela1983
6. máj 2014

@kkristin no len teda osobne ked som tlacila, tak som moc nemala cas s nikym diskutovat. som bola v tranze, mimo reality, zavrete oci a keby ma niekto vtedy cvakol, tak akoby som tomu bola zabranila?

kkristin
6. máj 2014

@daniela1983 ale ved to vies povedat aj pred tym dohodnut sa s lekarom ved to nieje veda.

kkristin
6. máj 2014

@daniela1983 ved sa s porodnikom dohodnes vklude pred porodom ako a co a ked nestihnes tak v case ked este niesi priamo na porodnej sale a povies mu ze si to neprajes. Ja v tom vobec nevidim taku temu na riesenie ved je to vzdy o komunikacii s lekarom. Niekto nastrih chce a niekto sa radsej potrha a potom necha zasit. Ved kazdeho co jeho je.

daniela1983
6. máj 2014

@kkristin no dobre, ale ked pride lekar iba na tlacenie? asi to v roznych nemocnicach chodi rozne. ja som lekara pri sebe napr nemala. doletel ked bol prusvih, vyriesil a odisiel videla som ho max dve minuty. PA chodila merat ozvy a potom prisla na tlacenie. moc sme toho nenakecali, lebo ma nechcela rusit a to som na tom sale bola 13 hodin

daniela1983
6. máj 2014

@kkristin okrem toho nie na vsetko sa da dohodnut. poznam pripady ze sa baby chceli dohodnut, prosili, boli slusne a nic! zrovna kamoska minule hovorila ako pri tlaceni prosila lekara aby mohla ostat lezat na boku lebo na chrbte jej bolo zle, tak ju zukal a bolo. no a to ho mala zazmulvneneho ako velkeho odbornika. nakoniec dieta islo kliestai...hm...preco asi...

kkristin
6. máj 2014

@daniela1983 prepac ale toto je naozaj uz len o tvojom vybere lekara ....ked si vyberes chuja tak s tym sa neda nic robit ale vyber lekara je o tom ze ma nejaky pristup k tebe ktory ti vyhovuje....ja by som si takeho lekara nevybrala.

daniela1983
6. máj 2014

@kkristin tak ona si ho tiez nevybrala preto ze by sa dovtedy prejavoval ako chuj. poznala ho, verila mu, no ale pri porode sa prejavil zrejme dooost inak ako predpokladala.

sadoney
6. máj 2014

ahojte, je tu nejaka mamina co v poslednej dobre rodila dvojicky na antolskej? ak ano tak u koho? ako to prebiehalo?
dakujem

jannka07
9. máj 2014

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci niektora chodievate teraz do poradni na Antolsku, a ci by ste mi vedeli napisat ake su ordinacne hodiny?
Ja mam ist buduci tyzden prvy krat do poradne.
Dakujem velmi pekne. 🙂

makimakimaki
10. máj 2014

@jannka07 Pozri par stran dozadu, je to tu nafotene 😉 Ale ramcovo ordinuju kazdy den od 8,00 (realne az tak od 9,00)... Ale ak mas zaujem o konkrétneho lekara, treba si najst presne ordi hodiny....

dugyna
12. máj 2014

Viete niekto ci Mudr.Dubčáková alebo MUDr.Greksová niekto ordinujú? Mimo nemocnice?
vdaka

makimakimaki
12. máj 2014

@dugyna Dubcakova iba na antolskej, utorok a štvrtok doobeda...

veriaca
12. máj 2014

baby,ako to fičí na Antolskej pred porodom? dá sa objednať monitor,poradňu, ultrazvuk v jeden deň? či ako to majú oni? na kramároch mi baby písali že majú monitor ráno o 7 a poradňu o 13hod....alebo jedno v jeden deň a druhé o 2 dni...ked dochádzam zdaleka, to sa nedá...
dík za info

dugyna
14. máj 2014

@makimakimaki diky to nic ja som myslla normos niekde ako prist..

barbishkamiracle
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vertyeux
18. máj 2014

@veriaca vies co, poradnu a ultrazvuk si mozes dat v jeden den, ak budu mat volne, ja som tak bola tento tyzdden v utorok- najskôr usg, potoom poradna, a to som si ja povedala, ze v utorok. ked im povies, ze dochadzas, tak sa pokusia ti vyhoviet. s tym monitorom netusim, na tom som este nebola, nikto ma neposielal, ale podla mna aj to by sa dalo 🙂

kattulka
19. máj 2014

Ahojte, mate prosim vas niektora info o predporodnej priprave? Viem o pani Jezikovej, to je pravidelne... Mna by skor zaujimala taka komplexnejsia prednaska o tom, co kde kedy ako, ked to pride 🙂 su vraj asi raz za mesiac, viete kedy alebo kde to zistim? Vopred vdaka!

ynett
20. máj 2014

Ahojte, konečne som sa dopracovala k tomu, aby som napísala svoju skúsenosť. Rodila som na Antolskej pred pár dnami. U mňa maximálna spokojnosť. Nemala som nikoho zazmluvneného, akurát som však vystihla Mudr. Dlhopolčeka. Neskutočný človek. Celý pôrod (sekcia - nestihli sme plánovať, malý sa vypýtal skôr ) prebehol v úplnom kľude (ak nerátam moje fučanie počas kontrakcii😀), sestričky boli milé, doktori takisto. Partner si mohol hned pofotiť a pohladkať nášho drobca. Čo sa týka sestričiek na novorodeneckom alebo na šestonedelí tak tiež spokojnosť. Poradili, pomohli🙂 Jedlo hodnotiť nemôžem kedže som mala špeci kvôli sekcii, takže žiadna sláva. Ale kura a pomázánky vedia robiť skvelo tuším vo všetkých nemocniciach🙂 Ja určite odporúčam🙂

12katka21
20. máj 2014

Pomazánky musím pochváliť aj ja. Ja som rodila tiez na Antolskej. Tiez sekcia. Tiez neplanovana. Drobec nespolupracoval tak museli rezat. Mala som ale zazmluvneneho doktora. Keby som nemala mozno by ma otocili pri dverach lebo v tom obdobi mali velmi vela porodov. Takze na pripadny dalsi porod si urcite zazmluvnim zase. Co sa tyka sestriciek tak to bolo asi tak 50 na 50. Niektore si cloveka skoro ani nevsimli a niektore aj pokecali na izbe. Mne napriklad nikto nepomohol s kojenim. Az nahodne pri vecernom peciatkovani 🙂 babatkovskych zapisov kakania, cikania ma jedna sestricka uvidela uz zufalu s malu na rukach a skoro so slzami v ociach. Stlacila mi bradavku az som zajacala a vopchala ju malej do pusy 🙂. No a odvtedy kojim. Toto mi mohli predviest aj skor. Malej totiz davali papkat zo striekacky takze mi skoro ani pusinku neotvarala a este aj tu moju tvrdu bradavku jej dat do pusy to bol boj.

ynett
20. máj 2014

@12katka21 mne s kojením pomáhali niekolkokrat, ale ja som nemala mlieko, naliali sa mi prsia až v den odchodu ale malý sa nechce aj tak prisať, tak bojujeme doma.🙂

12katka21
21. máj 2014

@ynett tak drzim palce nech sa podari.

ynett
21. máj 2014

@12katka21 dakujem

dulkagabulka
28. máj 2014

Páchateľ chce za každú cenu uniknúť zodpovednosti za svoje zločiny, a tak podniká všetko, čo je v jeho silách, len aby navodil zabúdanie. Prvou obrannou líniou páchateľa je je tajomstvo a mlčanie. Ak zlyhá utajovanie páchateľ zaútočí na dôveryhodnosť svojej obete. Ak ju nedokáže celkom umlčať, snaží sa zabezpečiť, aby ju nikto nepočúval. Tu už zoradí do impozantného zástupu celý šík argumentov, od najhlučnejšieho popretia až po najelegantnejšiu racionalizáciu. Po každom príšernom čine môžeme očakávať, že budeme počuť tie isté dobre známe výhovorky: to sa nikdy nestalo, obeť klame, obeť zveličuje, obeť si to privodila sama, je čas zabudnúť na minulosť a ísť ďalej. Čím je páchateľ mocnejší, tým väčšie je jeho výsadné právo pomenúvať a definovať skutočnosť a tým väčšmi jeho argumenty prevažujú nad argumentami obete. (Trauma a uzdravenie: Judith Herman) Slovenská gynekologická spoločnosť odporúča pôrodniciam nespolupracovať so Sprievodcom pôrodnicami. Pretože otvorene zverejňovať výsledky svojej práce a umožniť porovnanie indikátorov kvality otvára verejnú debatu o kvalite našej pôrodnej starostlivosti http://www.ta3.com/clanok/1040147/ako-si-vybrat...

lauricka
28. máj 2014

@sadoney ahojky, moje dvojicky maju uz sice 2,5 roka, ale rodila som ich na Antolskej u Dr. Oravca. Dostala som na neho odporucenie u svojho gynekologa. Bola som s nim spokojna. Rodila som vaginalne. Dohoda bola taka, ze si mozem vybrat, ale ja aj lekar sme boli toho nazoru, ze je lepsie to skusit prirodzene a ked to nepojde, bude vsetko v pohotovosti na sekciu. Dolezite teda je, aby mali deti vyhovujucu polohu, moji boli hlavkami dolu, takze nebol problem. Porod mi vsak vyvolali, necakali kym sa prihlasia same. Ale predtym ma sledovali, co sa deje, mala som krcok uz spotrebovany, makky, atd...Deti boli OK. Dva dni boli v inkubatore, ale len na vyhrievanie, mali 2200g a 2490g, 36+4tt. Myslim, ze druhykrat by som sa skusila s Dr. dohodnut, ze pockame co najdlhsie sa bude dat s porodom, kazdy den navyse v brusku sa pocita. Ale dufam, ze druhykrat uz nebude, jedny dvojcata stacia 😀

lusipe
29. máj 2014

Ahojte dievcata,mam otazocku.vraj je potrebne ist na poucenie aby mi dali epidural.prosim kam treba ist a nahlasit sa?velmi pekne dakujem.

makimakimaki
29. máj 2014

@lusipe Treba ist, ale napamatam presne kde. Ale povedia ti to na hociktorej gyn. ambulancii. Nie som si ista, ale asi potrebujes aj listok od lekara. Chodi sa tam az ked uz chodis na poradne lekarovi na Antolsku - posledny mesiac tehu.

vertyeux
30. máj 2014

@lusipe este mas cas, ked zacnes chodit na poradne, tak sa ta spytaju, ci chces PEDU alebo nie a ked povies, ze ano, tak ta objednaju na rano na krv a poslu ta s papierikom na anestezologicku ambulanciu tusim 106. byva tam vela ludi, ale tehulky zoberu dnuka aj po 3-4, podla toho kolko vas tam bude (aspon nas tak zobrali) a spravili narazove poucenie. ale priprav sa, ze tam isto budes cakat.

vertyeux
30. máj 2014

Kocky, viete mi prosim poradit? V pondelok je napisana dr. Kristufkova na ambulancii 23 od rana na poradni pre rizikovu graviditu. V pondelok sa mam hlasit na kontrolu, kedze prenasam- som tymto povazovana za rizikovu graviditu? mate niektora skusenost, ze ste tam k nej takto pondelky chodili? dakujem

miriambbb
31. máj 2014

Ahojte, aj ja mam cerstvu skusenost s nemocnicou Antolska.. Bola som maximalne spokojna, lekari a najma sestricky velmi prijemne (samozrejme, ze sa nasli aj zle naladene), citila som sa tam velmi dobre. Mala som zazmluvneneho lekara Oravca, tiez odporucam, svojim rozhodnutim ist sekciou zachranil malemu zivot a jeho starostlivost neskoncila porodom..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre