Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

melmel78
17. mar 2019

@perla2017 ja zacinam s poradnou tento tyzden tam tak som zvedava. Sice som tam 2x na pooperacnom lezala ale nerodila. Nebudem mat zamluvneneho dr nechavam na nahode. Akurar sa bojim ze na velkonocne sviatky tam bude malo dr a chaos. Ja mam vtedy termin. No potesila si ma

perla2017
18. mar 2019

@melmel78 Pocas sviatkov rodit na Antolskej je skveleee, neboj sa! 😊 Nasa zatial najmladsia dcerka sa narodila na Silvestra 2017, na Antolskej vladla uzasna sviatocna nalada (ziaden chaos, vsetko super zorganizovane, ved lekari maju presne rozdelene smeny), vsetci lekari aj sestricky extra specialne mili, ustretovi (mne po sekcii dovolili - este na operacnom stole - “pomojkat sa” s dcerkou, vybozkavat ju...tak dlho, ako som chcela, nikto sa nikam neponahlal...). Moja osobna skusenost - najlepsie je rodit pocas sviatkov...vsade pohoda, klud (iba 1 ranna vizita, nie 2 - 3, ako v pracovne dni), personal vo sviatocnej nalade 😊👌

melmel78
18. mar 2019

@perla2017 jej parada 😊akurat kamoska dnes rodila a mala povodne na Antolskej no skoncila v Ruzinove lebo tam menia okna. Pochvaluje si ze aj tam je fajn. A vsetky porody si mala prirodzene ci aj sekcia bola? Mne sa maly este neotocil som v 34tt

perla2017
19. mar 2019

@melmel78 Mala som vsetkych doteraz 5 porodov ako planovane sekcie a vsetky prebehli bez akychkolvek komplikacii, vdaka BOHU 😇

barborik482
14. aug 2019

Ahojte, chcela by som sa opytat ci nahodou neviete aktualne info ohladom rekonstrukcie v porodnici na Antolakej. Pocula som, ze kedze prebieha rekonstrukcia, tak su maminy aj po 4 na izbach. Prosim vie niekto nieco blizsie?

perla2017
15. aug 2019

@barborik482 Kamaratka rodila na Antolskej pred mesiacom, akurat prebiehala rekonstrukcia - a boli 2, max.3 mamicky na izbe. Tym maminam, ktorym sa z dovodu rekonstrukcie “neuslo miesto” na oddeleni sestonedelia na 4.poschodi, automaticky zaradovali do izieb na 5.poschodi (odd.rizikovej gravidity), samozrejme, aj babatko bolo pri nich. Takze z casti Oddelenia rizik.gravidity docasne urobili Oddelenie sestonedelia a aj tam umiestnuju maminky s babatkami 😊

barborik482
15. aug 2019

@perla2017 si zlata, dakujem pekne za informacie 😉

alien2603
10. jan 2020

@perla2017 ahoj, môžem poslať súkromnú správu? Mala by som pár otázok 🙂

perla2017
11. jan 2020

@alien2603 Ano, samozrejme 😊

janeyre
25. feb 2020

Ahojte niektora mamina aktualne skusenosti s antolskou? Mam termin 4.3, ale moze to prist hocikedy. Moja prva volba bola breclav, kde som rodila aj 1 dietko. Ale papierovacky a to okolo, prosto chcem vyskusat antolsku. Nejake fresh news 🙂 ?

ceklis
25. feb 2020

@janeyre čo konkrétne ta zaujíma? Ja som rodila mesiac dozadu 🙂

janeyre
15. mar 2020

@ceklis dakujem uz som po porode. A spoko som bola.

lilinka2018
3. apr 2020

maminky neviete ako teraz prebiehaju porody počas tohto virusu na antolskej? nemáte skusenosti? dakujem krasne

janeyre
13. apr 2020

@lilinka2018 ahoj kamaratka rodila minuly tyzden. V rusku a bez partnera :(
Ale moze sa to menit.

barbarka488
21. apr 2020

@janeyre ja dúfam že do Novembra už budú môcť byt aj partneri pri pôrode....Chcela som sa spýtať či niektorá neviete ako to je aktuálne s poplatkami za epidural, a izbu nadštandard a partnera pri pôrode, možno sa to tu aj rozoberalo len je tu hrozne vela správ. Dakujem

janeyre
22. apr 2020

@barbarka488 epidural. A partner pri porode su free.
Nadstandard sa plati. Porodny nadstandard 100€ a izba na movorodeneckom 20€ denne tusim.

jamalkam
22. apr 2020

Ahojte maminky, neviete prosim ako je to momentalne na Antoskej s moznostou pohybu v ramci prvej porodnej doby (mozeme sa prechadzat napr. po chodbe, alebo aspon v ramci izby napr. okolo postele sa trosku postavit, pripadne musi cely cas lezat a nesmieme zist z postele?). Musime mat pocas celeho pobytu v nemocnici (prva porodna faza aj samotny porod) na bruchu rozne monitory, ktore tym padom brania pohybu? A ako je to pocas samotneho porodu? (musi sa len lezat, alebo sa da rodit aj v inej polohe?). Dakujem krasne 🙂

barbarka488
22. apr 2020

@janeyre ďakujem našla som to aj priamo na stránke nemocnice. Epidural je už free??

Hej ceny za izby sú vypísané na stránke, včera som mala pokec so švagrinou ktorá rodila na Antolskej, a že ona by nešla ani sama na izbu lebo že jej baby čo boli spolu s ňou na izbe poradili ako s babom a čo sa týka toho pôrodného nadštandardu, tak že tam je to zase tak že na boxoch viac kontrolujú maminy ano ked je zena sama na izbe. Tak mam dilemu :D

janeyre
22. apr 2020

@barbarka488 nerozumiem. Na nadstandarde som bola iba pri porode, ked uz som tlacila a bola tak dok a vsetci, inac som bola vo vzdycharni. Vsehovsudy som tam bola kratko. A nadstandard izba na novorodeneckom, tam ste zvycajne 2. Samotna je este drahsia. Taku som nechcela aj ked, rusili sme sa. Ja som druhorodicka a veru sama byt na ozbe by bola topka. Ale nebola volna. 🙂)

Epidural je zadarmo! Urcite na 100%! Musite ist na ppucenie predtym. A neradi ho davaju, ale daju ak ho chcete velmi.

barbarka488
24. apr 2020

@janeyre NO VED UVIDÍME, rodím až prvý novembrový týždeň, dúfam :D tak dovtedy sa rozhodnem...ja som prvorodička, Nadštandard kde sme dve je super, 🙂 Hej to viem že ten nadštandard kde je matka sama nebýva skoro nikdy volný.....Tak potom super keď je epidural zadarmo a on je zadarmo aj bez toho poučenia? :D 😅 ale mať poučenie je fajn :D

dapo
24. apr 2020

@barbarka488 bez poucenia epidural nedostanes

barbarka488
18. máj 2020

@dapo dikes za info

maco2101
29. aug 2020

Na Antolskej som rodila v roku 2019.Velmi zla skusenost. Hlavne co sa tyka sesriciek, ich neochoty. Nemocnica by ich mala skontrolovat ako sa spravaju k rodickam, ako s nimi jednaju. Co sa tyka porodu, tak mna vytrapili hrozne, nevedeli sa rozhodnut, ci cisarsky, alebo nie. Tak nakoniec normalne, ale s tym ze mala uz pomaly nedychala, museli ju ozivovat. Co sa tyka izby, ako sardinky v oleji, 3 na izbe, nedalo sa ani chodit. Kupelna, zachod skoro bez svetla, na zachode krv, aj postel mi nechali od krvi. No ale hovorim ten pristup sestriciek bol neskutocny. To je moj zazitok. Verim, ze som jedina a teraz je tam uz vsetko ok.

ivetka_kamo
29. aug 2020

Ja som tiež rodila na antolskej, dvakrát, a vždy som bola spokojná. Na ranné vizity pri staršom synovi chceli prísť aj médií, jedna mamička s tým problém nemala, ja ano, tak celá vizita odišla a poslali za mnou dr, ktorá ma aj odrodila, detská vizita bola tiež vždy ok.
@maco2101 ved ak sa nám dačo nepáči, treba upozorniť a ak nepomôže, tak sa priamo sťažovať.
Krv na záchode... Hm, neviem nebola som tam priamo s tebou, nám sa také nestalo, ale to je už o ženách, ktoré s tebou zdieľali tu kúpeľňu aj z vedľajšej izby 🤷‍♀️

marci77
29. aug 2020

Ja som na antoskej rodila 2krat, naposledy v roku 2018, ja som bola spokojna, porod uplne v pohode, tam sa mi tie sestricky zdali byt omnoho viac empatickejsie ako tie na novorodeneckom, co nam pomahali s babatkami. tie vyzerali, ze maju toho vela, resp. ak ich clovek velmi pekne poprosil, tak prisli na 5minut, ale baby boli sklamane, co cakali, ze ich napriklad naucia ako dojcit, to bolo slabe. Preto treba mat v telefone kontakt na laktacnu poradkynu a v pripade, ze by sa k vam nevrlo spravali, treba volat laktacnej, nech pride. Ja som bola spokojna aj s izbou, mala som iba obycajnu izbu, boli sme 2 na izbe, to sa dalo v pohode. Mne skor vadilo to, ze kazdu chvilu tam niekto otvoril dvere, ani sa nepredstavil ....a cez den bolo takmer nemozne si pospat, ked je clovek hore v noci kvoli babatku ....niekedy bolo az otravne, ze chodila tam taka sestricka, co ponukala jej strikovane ciapocky pre babatka po 5eur, potom zase fotografka mala prist - ale tu som nakoniec vyuzila a fotka pre prekrasna, za tych 20eur to stalo
co sa tyka kupelne, tak tam by to chcelo nove kachlicky, ale bola daka rekonstrukcia, tak mozno je to uz v poriadku, ale voda isla vzdy tepla
a strava bola tiez OK, dokonca pecene kura so zemiakovou kasou bolo jeden den
takze ja som bola celkovo spokojna

dommar00
21. okt 2020

Rodila som tento týždeň na Antolskej a chcem poďakovať a vyjadrit uznanie MUDr Zuzke Kosibovej a MUDr Davidovi Kováčovi. Mala som povodne dohodnutú doktorku, ale keďže nestihla prísť odrodili ma títo dvaja doktori a bola to úžasná skúsenosť. Obaja sú veľmi ´ správni ´, majú fantasticky prístup. Keď sa dalo vtipkovať, vtipkovali, keď išlo do tuhého boli rýchli a profesionálni. Cely čas sa ma na všetko pýtali - aj či môžu potlačiť na brucho aj či môžu urobiť epiziotomiu a nič neprebehlo proti mojej voli. Dali mi aj vyborne rady ako sa ošetrovať po porode a tiež sa mi venovali a zaujímali sa o mna keď už som bola na oddelení šestonedelia. Ďakujem! Odporúčam!

barbarka488
21. okt 2020

@dommar00 skvelééééé

barbarka488
21. okt 2020

@barbarka488 ďakujem sa takúto info 🙂 velmi velmi

kattien1992
12. nov 2020

Ahojte je tu niekto kto mal aj zazmluvnenú mudr. Kosibovu, poprípade vie ako ma v tejto dobe poradne? Na 22 kde by mala byť sa snažím neúspešne dovolať uz pár dní.

frantiseklotrinsky
18. nov 2020

Co vam poviem? o jedno moje dieta sa postarali o a druhe mi umrelo 2 dni pred porodom
Poradne su tam odflaknute, vsetko sa vypytuju pacienky, nic poriadne nevysvetlia.
Cest vynimkam ale to sa tyka len cca 3 lekarov.
Aj primari docenti veduci, arogancia, to sa im uz pomaly nemozete ani do oci pozriet, nieze sa este na nieco spytat.
Sestersky personal ci uz v ambulancii alebo na lôžkovych oddeleniach, katastrofa a to vobec neprehaňam!!! Chodi si od lôžka ku lôzku, prejde 10 izueb, ani raz si nedezinfikuje ruky, a aj kejarsky personal skoro vobec!
Špina, kentus humus prach.
Sanitárky aj zdrav sestry vulgárne sedláčky, ktore nemaju problem vynadat aj lekarom.
Sanitarka vas tam bude cvicit aby ste si zlozili sama tazky kufor z postele ci stola, aj ked budete po total tazkej operacii s rozoaranym bruchom! Alebo vam povie aby ste si vymenili močovy sačok sama. Prosim, nerobte to nikdy. A povedzte to na vizite!!! Alebo poslite anonym mail s fotkami na riaditelstvo! Ked to nepomoze tak na hygienu, aj min Zdrav.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre