Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

frantiseklotrinsky
18. nov 2020

@mamamojejdcery na koho si natrafila ty?

nmhc
18. nov 2020

Ja som rodila minulý rok v decembri. A popravde? Ďakujem Bohu že som si nevybrala Ružinov ale zvolila som Antolská. Zachránili mi tam.zivot. po pôrode prišli komplikácie. Taká starosť akú mi dali , cítila som sa ako hviezdam úžasný prístup sestričiek, starali sa, chodili kontrolovať a nemali problém vymeniť ani sáčok či má umyť keďže som ležala 2 dní po tranzfuzii . Malého tam.zboznovali ešte sme aj darček pri odchode dostali. Čo sa týka pôrodu taktiež všetko super chodili ma kontrolovať aj malého , keď som rodila boli skvelí, všetko vysvetlili. Inak prvorodička bez epi ani poučenie som nemala lebo som nechcela. Za mna top. A dakujem im za všetko, len vďaka ich profesionálnemu prístupu som dnes tu a môžem sa spolu s manželom tešiť z nášho syna a ktory bude mať za pár dní svoje 1 narodeniny 💞

frantiseklotrinsky
18. nov 2020

@perla2017
ano bola som tam vtedy v auguste.
A v sept. oktobri uz boli hotový. Stihla som uz aj vynovené sestonedelie. Sice si tam priplatite 20€ za noc, za to, co uz malo byt v 21.storočí normálne. Ale necakajte zazraky. Jedlo karastrofalne, to iste co maju vsetci. Ziadne TV, mini izby. Ledva sa tam zmestite 2 vybalené aj s dvoma detmi.
A len na margo, aj dk obycajnych neprerobenych pchaju 3 maminy aj s deckami naraz uz aj po prerobení. Oni vzdy napchaju, vyplnia celu izbu a ked su plne, tak zacinaju davat do novej.
Zažila som to ked ma z porodnej saly vopchali ako tretiu pacientku do prekliatej malej izby aj s troma deckami bez lutosti, ze vraj nech si oddychnem. 24h sme boli zavrete s jatastrofalnymi revmi nalych deti v mini izbe 6 osob+spolocne katastrofalnom stave WC, sprchy na 6 zien.
A ked ma niesli z porodnej saly na tu katastrof izbu tak som videla ze maju aj prazdne ale supli na tam jde dve uz boli!!!
Takze nebudte sentimentalne, otvorte si oci,premyslajte.
Lekari su dobri tam len podaktorí, ostatne to je zufala zberba.
Lezali sme tam dost dlho ba to aby sme videli ck sa tam deje v zakulisí. Nikto normalni ked tam nemusí, tak tam neide!!!

frantiseklotrinsky
18. nov 2020

@nmhc kontrolovat chodia stale, a darcek dostava kazda mamicka.
Mala si byt na rizikovom a byt tam 2 mesuace, neviem ci by si tak ospevovala Antolsku.
Ak tam niekto nemusi, ani tam neide to sme skonstatovali vsetky co sme tam lezali.
A keby ste este vedeli co sa mi stali pred mesiacom, tak by ste zaplakali a to myslim vazne.

frantiseklotrinsky
18. nov 2020

@frantiseklotrinsky Ak by tam nolo tak super, tak ani jedna celebrita neuteka do Kochu!!!

nmhc
18. nov 2020

@frantiseklotrinsky nie nedostali sme len ten darček čo každý, ale dostali sme iný zvlášť za všetko aj čo sa týka malého atď 🙂 neuveríš ale ležala som aj na rizikovom 🙂 takže mám prejdene aj to poschodie 🙂

nmhc
18. nov 2020

@frantiseklotrinsky veď za tie peniaze čo sa platia v kochu sa ani nečudujem že sa tak k tebe správajú tam 😁 švagriná mi tam rodila čiže mám rezencie aj z kocha keďže rodila pár mesiacov predomnou a tiež sme zvažovali pôrod tam.

frantiseklotrinsky
18. nov 2020

@nmhc ja to uz velmi lutujem ze som nesla do Kochu. Ake velmi som ani nemohla, vraj rizikove tam neberu. Ale nakoniec som ani nebola rizikova, vsetko islo krasne na Antolskej, az kym mi nezomrelo dieta v brusku pred mesiacom teraz.
Umrelo 2 dni pred ocakavanym porodom. Dieta aj ha sme boli zdravé.
Nechcem este robit zaveri, ale zrejme to odflakli na poradni. Ani raz ma neposlali na CTG monitor, len na Sono. Monitor by mal odhalit dieta kt sa dusí šnurou.
A to den predtym som bola v poradni a hlasila, ze dieta spomaluje.

nmhc
18. nov 2020

@frantiseklotrinsky to mi je ľúto . Ja som mala vždy všetky vyšetrenia kontrolovali stále aj srdiečko všetko. Ja som bola veľmi spokojná s doktorkou (netuším teraz ako sa volala)

frantiseklotrinsky
27. nov 2020

@nmhc neviem ci vies, ale USG a CTG su dva rozne vysetrenia v tehotenstve. My sme boli zdrave, takze sa velmi so mnou nezabavali a predsa sa stalo nestastie!!! Si mysleli ze mi staci Sonograficke vysetrenie, kde bolo vsetko v poriadku. No nestačí!!!

frantiseklotrinsky
27. nov 2020

@nmhc tie skusenejsie, starsie robia poctivo, ale tie mladé, to je ako vycapane kravy. Len rychlo, rychlo. Sebavedome kravy, nic sa nemozete spytat, bo nemaju na vas nervy, ani cas. Keby v hlave mali viac ako yoho sebavefpmua, tak by bolo ok. Nepocuvaju mamicky, cize tehotné......

nmhc
27. nov 2020

@frantiseklotrinsky to ma mrzí ale chápem keď sa niekomu niečo také stane. Ja som vždy trafila na skvelých doktorov "starých"....

melmel78
27. nov 2020

@frantiseklotrinsky je mi luto, co sa ti stalo, muselo to byt strasne pre vas 😢 . Ja som na Antolskej lezala pred 4 rokmi, na rizikovom, cakala som dvojicky. Z toho prve odislo v 10tt potratom, krvacala som ako zarezana. Druhe sa drzalo, tesili sme sa. Az kym mi v 16tt neodtiakla skoro vsetka plodova voda. Trcala som na rizikovom 4 tyzdne, nevedeli somnou nic robit. Len cakali, ze bud sa doplni voda, alebo sa to skonci....skoncilo sa to v 20tt, prisla som o nase prve babatko zial tiez. Ale nemozem povedat, zeby sa o mna tam zle starali, sestricky aj lekari boli super, velmi ohladuplni a dokonca ma nechali rodit na samostatnej porodnej sale, aby som nebola spolu s ostatnymi mamickami, co porodili zive deti. Velmi si to vazim. Potom som mala pauzu, dlho sa nam nedarilo a znova som otehotnela a mame krasneho 1,5 rocneho chlapceka. Znova som rodila na Antolske, zaplatila som si dr radsej, lebo som sa bala. To ten strach ti ostane v podvedomi uz navzdy pri takychto situaciach. Bola som spokojna, sestricky, personal paradny a lekar ma prisiel pozriet aj viac krat na izbu, kazdy den a kontroloval aj maleho. Ja mam len tie najlepsie skusenosti s Antolskou, hoci sa udialo co sa udialo. Ale oni za to nemohli. Skoda, ze ti s tou omotanou snurou nezistili pri tom velkom ultrazvuku. Urcite si bola na nom a tam nevideli ze ma babo snuru okolo krku? V poradni v nemocnici sa vela krat na CTG ani nedostanes, ja som mala termin az po porode na CTG 😅 . Som sa ich pytala ci su normalni, ved to uz budem po...tak mi to sestricka prehodila a stihli sme to ltt. Drzim ti palce, aby to buduce tehotenstvo bolo o to krajsie a uspesne, aby ste sa mohli aj vy tesit. Drzte sa

frantiseklotrinsky
16. dec 2020

neviem kt velke sono myslis.
Morfolohia som mala v 12-13 tyz.
Potom sa robi este jedna 22 tyz
A v tom case nemuselo mat snuru omotanu okolo noh.
Ona sa dost hybala, mohla si to zatiahnut a omotat ovela neskor. Podla mna mala aj malo miesta uz v 40tyz, a vdety sa je podarilo zatiahnut este viac.
A den predtym som bola este na sono, kde bolo ok. Aj prietoky. Ale som im vravela, ze dieta spomaluje, aj tak ma poslala domov kebo nolo vsetko ok.
A aj keby malo dieta zamotanu snuru hocikde a vidia, aj tak nemozu nic spravit. Odmotat sa to neda nijako. Je nechane na pospas osudu. A ma to skoro kazda 3-4 zena

nmhc
16. dec 2020

@frantiseklotrinsky na morfologickom v 12-13 tt? Veď morfologicky ultrazvuk sa robí v 20 TT a prietoky v 30tyzdni.

frederika91
29. dec 2020

Prosím Vás rodil niekto teraz posledný mesiac? Ako to tam vyzerá nejaké opatrenia obmedzenia ohľadom koronavirusu. Dakujem

frantiseklotrinsky
3. jan 2021

@nmhc ano, nieco sa sleduje uz v 12-13 tt potom este raz 20tt.
A CTG? ako je to s CTG? Lebo vsetky vravia inak. Mnohym zenam sa robi CTG od 36tt ci ako, alebo az po termine?

frantiseklotrinsky
3. jan 2021

@frederika91 v oktobri som bola, ale uz ani nepamatam ci mi teplotu merali. Test na Covid NErobili. Rúško musis mat na papuli ked vojdu lekári, inac rob si co chces. Ak sa nechces, kebo s rúškom sa spať v noci nedá🙂))
Takze je dost mozne, ze sa v nemocnici nakazíš Covidom, A ta uzasna cistota co tam maju na hajzlioch spolocnych. Moze sa hanbit pan primar!!! Ak je to takto nadalej, tak si mozte gratulovat!!!!

nmhc
3. jan 2021

@frantiseklotrinsky to je novinka premna. Ja som v 13 TT dostala ešte len tehu knižku. A Ctg mi nerobili až po termíne ( niektorým robia keď majú problémy počas tehu čo viem) ale to som už bola hospitalizovaná. Kontrolovali stále ozvy a srdiečko takým strojom....a čo sa týka počas tehu neviem ako to je u iných gyn. ale môj kontroloval vždy všetko...keď som to porovnávala s kamoškami ani zďaleka nemali takú starostlivosť ako ja.

kattien1992
4. jan 2021

@frantiseklotrinsky za mňa môžem povedať, že čistota WC a kúpeľne bola vynikajúca 👌 rodila som tam par dni dozadu.
@nmhc ctg robia až v 40tt, mňa to obislo, keďže som rodila skôr, ale v 35tt som mala ešte u môjho gynekológa 🙂 inak mu vždy na poradni počúvali utz srdiečko 🙂

nmhc
4. jan 2021

@kattien1992 áno presne preto píšem že až po termíne to je už 40 TT 🙂 a ja sa tiež nemôžem sťažovať na čistotu. Mala som izbu sama ale kúpeľňa wc nová zrekonštruovaná a krásna. A keď som bola na rizikovom tiež to tam nebolo také katastrofálne žeby som sa nemohla ísť spŕchnuť atď....a to som dosť vyberava čo sa toho týka ja len tak na wc hocikde nepôjdem.

frantiseklotrinsky
16. jan 2021

neviem kde ste lezali, ci mate vobec ponatie o hygiene. Ale kde sa sprchujea vykaká 6 zien do 1 wc a upratovacka to pretrie riňavou handrou bez dezinf. prostriedku, tak si mozte gratulovat! Ja som tam lezala 2 mes a špina kentus humus. Asi ste si to dobre nevsimali. Ste take akk 80% obyv. Ze "co pretriem je cisté" Paneboze zeny!

babola1990
18. jan 2021

@kattien1992 prosim ako to bolo s poradnou pred porodom? Volala som tam a vraj sa neda objednat na ziaden konkretny termin (mam prist lubovolny den okolo 9tej a pockat si, urcite nemam chodit az poobede... viac som z nich nedostala). Nechce sa mi sediet 4hodiny v cakarni s plno mozno-nakazenymi pacientmi :/

melmel78
18. jan 2021

@babola1990 no neviem ako je to teraz ale aj pred tým keď som ja chodila to bolo bez objednania. Jedine ak sa dohodnes s konkrétnym lekárom už, tak vtedy ti dajú ďalší termín. Prvá návšteva je bez termínu a dr si môžeš vybrať podľa toho do ktorých dverí sa dostaneš. Dve ambulancie tam boli. Ja som nikdy nečakala dlho max hodinu. Ale to sa dá

kattien1992
18. jan 2021

@babola1990 nedá sa na prvú poradňu objednať. Treba sa zmieriť s tým cakanim. Potom ak si zazmluvnis doktora, je možné sa s niektorými dohodnúť na presný termin.za mňa to dobre odsypalo v utorky na amb. 108 🙂 nikdy som nečakala viac ako hodinu, chodila som na 8:15 cca

cmucik68
29. jan 2021

@frantiseklotrinsky CTG sa ma robit od 36 tyzdna kazdej tehotnej zene

frantiseklotrinsky
1. mar 2021

@cmucik68 mne nerobili a dokonca som mala prve tehot rizikové a. Ale ohradzovali sa tym,ze mam zase vela SONO kontrol. A aj tak nevideli ze pupocna je obtocena okolo nôh a mize nastat katastrofa!!!

martinasuttova
29. máj 2021

Ahojte,ake mate skusenosti s dr Bertoldovou hlavne v tehotenstve ? Dakujeeem 🙂

marci77
29. máj 2021

@martinasuttova ja som na nu pocula iba dobreee, svagrina u nej rodila, vtedy sa dala este zazmluvnit, myslim, ze teraz uz nechce zazmluvnovat
ona ked ordinovala na 106 vzdy robila rychly ultrazvuk
ja som ju raz zazila na pohotovosti, bola velmi fajn

mischel123
22. nov 2021

Ahojte 🙂 prosim vas viete mi poradit ako to funguje na Antolskej ked si chcem zazmluvnit MUDr. Danisa? Pravdepodobne budem mat plánovanú sekciu (prvu dcerku som mala akútnou sekciou a zle mi to zasili v Ruzinove takze preto bude musiet byt znova sekcia). Kedy treba ist na poradne do porodnice? Az od 36tt alebo skor sa snim dohodnut atd? Chodi sa k nemu na poradne na antolsku do nemocnice alebo do ambulancie do SC? Co sa tyka zoznamu veci do porodnice tak to mi da on na poradni? Pripadne nejake info co je dobre si zobrat aj mimo zoznamu atd? Rodila som pred 8 rokmi v Ruzinove a tam je to celkovo ine a nemam dobre skusenosti…Dakujem velmi pekne za kazdu radu🙏🙏🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre