Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

vesi
23. nov 2007

dadka, napr. ja som pri prvom pôrode povedala svoje "ochotnej" sestričke a potom sme spolu vykecávali do 4. ráno ako najlepšie kamošky 😝 😀
a čo sa krmenia týka, tak naozaj dávajú najskôr glukozu, ale moja malá vypila 3 striekačky za sebou a potom z toho vracala, tak som požiadala primára, aby jej napísal UM, lebo glukoza jej nestačí 🙂 trebaq sa len ozvať a nenechať sa odbyť 😉

verulka
23. nov 2007

vesi, presne to bolo u nas. Radko vytahal 3striekacky a tvaril sa, ze v zivote nic v puse nemal 😅 obaja chalani boli strasni zruti...A my UM nemozeme, kedze mame velky nabeh na alergiu na kr. mlieko...
certica, my sme odchadzali tazsi ako bola porodna vaha 😉

vesi
23. nov 2007

verulka 😀 😀 moje baby vypili 90ml UM a ešte im bolo málo, sestrička ma zvozila, že čo ju prekrmujem 😠 tak som jej povedala svoje, že ked dieťa pýta ešte, tak jej toasi nestačilo a že mi prespala v kuse 6 hod 😝 😀 našťastie my sme nemali problém s UM, mali sme problém, že nebolo MM ☹

verulka
23. nov 2007

vesi, ja som mala mliecko v pohode 😉 ale nemali sme dobre podmienky...Krpci maju extra silny tah a speci chalani extremne naroky na stravu...Tak teraz dufam, ze kedze budem mat vacsinu dna len jedno babo, som relativne skusena, tak to zvladneme aspon do roka 😉 a este ak by to bola baba, tak by to bolo lahsie. Ajka bola a aj je velmi drobnucka...

vesi
23. nov 2007

to máš dobré, ja som po prvom pôrode bola v depke, že nemám mlieko a ked to nešlo ani po prvom, tak som sa už nestresovala, hlavne aby bolo bábo spokojné. moja druhá sa nechcela vôbec prisať, dokonca veľmi dlho ani cumeľ na avent fľaši nevzala poriadne do úst, len tú špičku 😠 😅 😀

ajuskamimi
24. nov 2007

HELLOSONA, tu je zoznam veci, co treba:

PRE MIMINKO - 1 balik newborn plienok a 1 balik vlhcenych utierok na ritku, ja som si pre istotu brala este rukavicky, tie erarne nedali a takisto som si priniesla aj cumlik. Sice to lekarky neradi videli, ale ked som ho potrebovala odvazit pred kojenim a plakal a hybal sa, cumlik mi ho nachvilku ukludnil a dal sa mi dobre odvazit

PRE MAMINKU - 5-6 jednorazovych podloziek, 2 baliky poporodnych vloziek /ono sice po porode dostanes aj erarne, ale iba jeden balicek, potom uz musis pouzivat svoje/, 2 nocne kosele /najlepsie kojenecke/, aspon 1 kojenecku podprsenku, tampony do podprsenky, mast na bradavky, zupan, papuce, slapky do sprchy, kozmetiku, WC papier, osusku, uterak, nieco na citanie, nabijacku na mobil a neviem co este si tam chcete zobrat, to uz zalezi na vas. Jo a este odporucam aspon 1 flasu vody, pre pripad, ze by ste rodili v noci a bufet by bol zatvoreny. Ak chces, mozes si doniest aj vlastny pribor s poharom, niektore baby to tak mali, pretoze mali problem s herpesom.

PRE MIMINKO PRI ODCHOCE Z PORODNICE - toto treba nachystat tatkovi asi vopred na jednu kopu, aby vedel, co ma doniest do porodnice. Autosedacku + oblecenie podla pocasia pre miminko + jednu velku platenu plienku + postolky.

december
24. nov 2007

Ahojte . Neviete nahodou ako to funguje na Antolskej pri cisárskom reze, že kde je alebo može byt otecko počas CR ??

k.a.t.k.a.
24. nov 2007

priamo pri zákroku nemôže byť, aspon ten môj nebol ... môj stál poctivo za dverami, aby ked už je po všetkom mu mohli ukázať malú 😉

december
24. nov 2007

Díky k a t k a . A asi kolko to trvalo, lebo moj je z toho uplne mimo, že ako dlho tam bude čakať.???

aini
24. nov 2007

neboj december, dočká sa malého, keď mohol čakať 9 mesiacov, počká aj nejaké tie minútky naviac - ho pozdrav! 🙂

december
24. nov 2007

ahoj aini. pozdravím urcite. my čakame na nášho osem rokov a devat mesiacov, tak preto ten väčší strach z obidvoch strán. 🙂

aini
24. nov 2007

neboj, držím pästičky, všetko dobre dopadne, ja sa tiež psychicky pripravujem na cisarák, ešte mi to nikto nepovedal že by to bolo nutné, ale mám nejaké problémy - aj teraz beriem čípky, tak ak sa to nezlepší, tak bude lepší cisársky ako prirodzený pôrod.
ty si tuším spomínala, že máš problém s chrbticou, len ťa chcem upokojiť, tam kde teraz bývam, je jedna kočka, je na invalidnom - problémy s chrbticou, neviem presne čo, doktori jej neodporúčali mať bábo a napriek tomu sa jej tuším včera narodil vyše 3 kg chlapček a to mala kontrakcie už pred 2 mesiacmi. tiež určite čakali dlho na bábätko - a vidíš, dočkali sa.
tak sa nestresuj, nemysli na nič škaredé, všetko dobre dopadne 😉 😉 😉

k.a.t.k.a.
24. nov 2007

malá bola na svete tak do 10min a celé to trvalo asi polhodinku 😉 , ale malú mu hned ukážu no a jasné že tomu predchádza klystír, cievkovanie aj na monitore som bola ešte a to môj starý bol zatial na chodbe ale na tej opačnej strane tam stál celý odkrvený 😀 a kýval mi cez sklo 😀

k.a.t.k.a.
24. nov 2007

a hned po zákroku ma viezli výťahom na štvrté poschodie a isiel aj mangel so mnou a mohol byť chvílu aj na izbe, kým mi povybaloval veci a zaniesol aj plienky pre malú a tak 😉

december
24. nov 2007

dakujem za povzbudenie.urcite to dobre dopadne .
diky za info. 🙂 🙂

ajuskamimi
24. nov 2007

december, mne trval cisarak /do toho neratam cievkovanie a klystir/ asi 45 minut 😉 teda spinalny cisarak

harmi
25. nov 2007

Ahojte baby.len prednedávnom som omylom narazila na modrého koníka a velmi sa mi zapáčila táto stránka.ja som tiež rodila na antolskej a to v júli.rada sa zapojím do všetkých debát.

vesi
25. nov 2007

čaute harmi a december, aj ja som z okr. DS a rodila som na antolskej cisárskym 😀 do DS by som nikdy nešla, mam voči tej nemocnici predsudky 😝 😅

dasska
25. nov 2007

Ahojte kocky, tie co ste uz rodili na Antolskej a prenasali ste babatko (teda rodili po TP),viete mi povedat ako to je s vyvolavanim porodu? Myslim, ze ked do 7 dni po termine neporodim, treba ist do nemocnice a tam cakaju a monitoruju priebeh este niekolko dni (napr do konca 42TT?), alebo sa snazia porod vyvolat co najskor, bez ohladu na to, ci je vsetko v poriadku alebo je to nutne, aby sa neohrozilo babatko?

katrin
25. nov 2007

baby, ja som rodila cisárskym v spinále. Na ošetrovňu ma brali o 19,40 (oholenie), cievkovanie, klystír sme nestíhali, o 20,00 mi pichli spinál, 20,18h bol na svete Miško a 20,20 Maťko. Mňa vyviezli so sály 20,40. Manžel pri cisárskom na Antolskej musí čakať na chodbe. Manžel môže pozerať cez okienko, ale vidí len na úroveň hlavy

pipi1211
25. nov 2007

no ja som rodila asi tyzden po tp... mala som zamluvenu dr a tym padom sme sa spolu dohodli a vyvolali mi porod 🙂

katrin
25. nov 2007

Dasska, caf 😉 ty už máš niekoho zazmluvneného, dohodnutého? Myslím, že doktor by ti mal najlepšie povedať, že kedy sa máš dostaviť.. Hlavne, aby to krpca neohrozilo.... 😲

dasska
25. nov 2007

Pipi1211, a podarilo sa na prvy krat vyvolat porod, ci trapila si sa dlhsie a museli skusat viac-krat, kym sa ti porod rozbehol?

dasska
25. nov 2007

Katrin, nakoniec nemam nikoho zazmluvneneho (povodne som chcela ale trosku to nevyslo a nakoniec som to vzdala), lebo som optimistka verim tomu, ze lekar/ka , ktory bude mat sluzbu ma dufam odrodi. Termin som mala mat tento piatok co bol a lekar mi rovno napisal listocek, ze ak do tyzdna neporodim, mam ist rovno na prijem do nemocnice (tusim na rizikove by ma ulozili, ani neviem) ale spominal ze po 7 dnoch od TP sa prijima. Tak som len bola zvedava ci na pozorovanie, alebo mi rovno budu porod vyvolavat.

marse
25. nov 2007

Ahojte, tiez som rodila na Antolskej. 6 dni po TP mi vyvolali porod, hned na prvy krat to islo vsetko uplne super, najhorise bolesti som mala posledne 4 hodiny ale vsetko islo uplne ako po masle 🙂 DR. som mala zamluveneho, epidural som najprv chcela, ale nakoniec som ho ani nedostala a som tomu rada 😉

rybka78
25. nov 2007

ahoj dasska, ja som prenasala tyzden. v pondelok ma prijali, nedavali mi ziadne lieky ani vyvolavacky, doktor sa snazil najskor podrazdit krcok manualne a zabralo. v utorok som porodila a islo to velmi rychlo.

harmi
25. nov 2007

ahojte.ja som rodila v juli na antolskej.v stredu som mala termin a nic.povedali mi ze ked to cez vikend na mna nepride tak v pondelok mam nastupit do nemocnice.tak som v pondelok nastupila ale nechali ma tak, nic mi nevyvolavali.vecer mi zacali kontrakcie ale som sa velmi pomaly otvarala tak ma monitorovali a nechali celu noc na izbe.kazdych 10 minut som mala kontrakcie celu noc.myslela som ze to nevydrzim.az rano asi o siestej mi dali klystir a dali ma do boxu.bola som tam sama v bolestiach,akurat sa menila smena.prisli take nechutne sestricky.mala som smolu na smenu.uplne ma mali na haku.tie co mali sluzbu celu noc boli velmi zlate.infuzku mi dali az okolo osmej ked som myslela ze su to moje posledne chvile zivota.potom prisiel konecne doktor a celu smenu strasne sfukol ze preco ma nechali tak dlho trapit, mali mi dat uz davno vyvolavacku.ked to uz konecne namna prislo tak som uz bola totalne vystavena a nevladala som tlacit.uplne som omdlievala od bolesti a unavy.sok bol ked doktor krical na sestricky aby mi dali rychlo kyslik a oni povedali ze ho dali na vymenu naplnit a este ho nepriniesli naspat.doktor na ne zareval ze okamzite ho maju vyhrabat,tak som ho zrazu v sekunde mala.museli malinkemu pomoct kliestami lebo mi nesiel vytlacit od vycerpania.ale nastastie doktor bol uzasny.chlap na pravom mieste.spravil tam so vsetkymi poriadok a malinkeho tak krasne vytiahol,ze ani nikto by nevedel ze sme mali tak strasny porod.je nadherny gulatucky,zdravucky.ale este ma cakalo zasivanie.bola som uplne roztrhnuta od predu do zadu.to zasivanie bolo skoro horsie ako porod.neskutocne to bolelo.zasivali ma znutra a uplne zovsadial.sestricky si na chodbe potom hovorili ako som bola velmi roztrhnuta.zazitok hrozny ale o to vacsia radost z malinkeho.narodil sa o 9.42.inak som bola s antolskou celkom spokojna a teraz sa tesim s mojho uzasneho synceka.

harmi
25. nov 2007

dasska, ja by som si na antolskej doktora asi nezazmluvnila lebo pocas chodenia do poradne na antolskej som ich viacerych spoznala a boli velmi zlati vsetci.aj doktorky boli super.len ja som mala smolu na porodne sestricky.

dasska
25. nov 2007

Aha, dakujem kocky za vase skusenosti, takze to zatial vyzera tak, ze ak ma clovek zazmluvneneho lekara, tak je mozne ze sa dohodnu na vyvolani a ked nema, tak sa caka, ci sa porod nespusti sam a ked nie, tak az potom sa zacne vyvolavat. Ved uvidime ako to bude u mna, potom vam napisem 🙂 A je mi jasne, ze kazdy porod je iny, len som bola zvedava na vase skusenosti a zazitky. Este raz vdaka 🙂

harmi
25. nov 2007

naozaj dasska kazda to ma ine.vela stastia nech to mas co najlahsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre