Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

heln
10. máj 2011

ahojte, a chcela by som sa spýtať, že keď už idete na poradňu do Antolskej, to ako si vyberáte toho lekára, len tak že prídete kedy sa vám zachce, napríklad v pondelok, sadnete a čakáte do ktorých dverí vás vezmú? a potom ďalší pondelok prídete a idete k tomu istému, či inému? lebo ja idem o dva týždne ešte k svojej gyn. a mám z toho nejaký zmätok.
a ak som dobre pochopila, tak ten doktor čo robí poradňu, nie je pôrodník? a ako sa potom dostanem k pôrodníkovi? lebo tiež uvažujem nezazmluvniť. a keďže nikoho nepoznám, len reči počúvam, tak mi je to jedno. aj keby mal lekár zlý prístup, tak mu vynadám a bude, hlavne aby bol pôrod v poriadku a bábenko tiež.
inak ja tiež uvažujem skôr nad tým gelom, nech je to rýchlo za nami.....
a čo sa týka epi, som zatiaľ rozhodnutá, že nechcem, lebo sa toho celého epi bojím nejak viac než celého pôrodu, už len predstava toho pichnutia do miechy mi robí zle a potom, niekomu to pôrod spomalí, nevie tlačiť a čo ja viem, ako to zaberie na mňa?
a ozaj chodíte aj na nejakú predpôrodné cvičenia či prípravu? lebo nemám šajnu a pripadám si ako keby sa ma tehotenstvo ani netýkalo..... 😅
a nad nadštandardnou izbou ja neuvažujem, aj tak by za mnou prišiel len manžel a inú rodinu tam nechcem, mamina býva aj tak v inom meste. a manžel by mi tam náhodou ešte odpadol, alebo by videl nejakej mamine nohu, prsník, alebo ešte niečo iné a hanbil by sa strašne...... 😀 a písali ste niektoré, že aj lekári a sestričky chodia preč, že prečo by nemohla prísť rodina, tak si myslím, že lekári a sestričky si aspoň umyjú ruky, keď tam prídu, zatiaľ čo od mojej rodiny (od určitých členov) niečo také čakať nemôžem...
a ešte mám jednu otázočku, keby som chcela mať manžela pri sebe len počas prvej doby pôrodnej, tak treba tiež zaplatiť, alebo tam môže byť?
no, som sa nejak rozpísala.....

aaddeell
11. máj 2011

@sedem ako si myslela s Rozembergom , ze tam nebude? ja k nemu chodim

mirka1004
11. máj 2011

@heln - no kam si sadneš tak do tej ambulancie ideš, lekári sa tam striedajuuu a suu to porodnici...čiže oni rodia...toto su moje infošky čo mam, ja som tam ešte nebola na poradni...
Za muža musiš zaplatit aj ked bude len na porodnom boxe s tebou pred porodom a potom pri tlačeni pojde na chodbu...alebo ak by si mala sekciu a muž potom pride tam kde sa babo ošetruje tak tiež sa to rata že tam bol...
A inak epi sa nepicha do miechy...miecha konči o 2 stavce vyšie ako sa dava epi...mali sme to presne vysvetlene na poučeni o epi 😉
Ja som chodila na cvičenia a prednašky ale nie na Antolsku, na Antolskej podla mojich infošiek sa chodi na cvičenie pani Ježekovej tušim..tak baby spominali 😎

barborkam
11. máj 2011

ahojte, chcela som sa spytat ako to tam funguje s rezervaciou nadstandardnych izieb? daju sa zarezervovat do predu, alebo vam izbu pridelia az po porode?

t1nulka
11. máj 2011

@barborkam podla mojich info sa nadstandard neda rezervovat nikde... 😅
@heln no nasi si ruky urcite umyju 🙂

sedem
11. máj 2011

@aaddeell no na poslednej poradni vo stvrtok mi povedal,ze dalsi stvrtok tam nebude a kedze ja ho nemam zazmluvneneho, tak si musim na dalsiu poradnu najst niekoho ineho..ze keby som sa chystala ho zazmluvnit, tak by ma "niekam dal", asi mimo ordinacnych hodin prenatalnej poradne, alebo v iny den by ma objednal, neviem...asi chce mat "svoje" pacientky pod kontrolou..ved ak ho mas zazmluvneneho, skus zavolat sestricke a opytat sa, nech ta nepomotam... 😉

majloo
11. máj 2011

@heln ani ja som nemala nikoho zazmluvneneho, kedze som ani nikoho nepoznala a nelutujem, starostlivost doktorov bola ok. 🙂 Na poradnu mozes chodit ku komu chces, kludne si precitaj nejake referencie na doktorov a vyber si, aj tak tie poradne su taka rychlovka, ze nemala, lebo mi robili naryce je to aj jedno. Co sa tyka epi, ja som ju sichlo sekciu, ale davali mi spinal tiez do chrbta, som myslela, ze to bude boliet, ale bolo to v pohode, okolie vpichu umrtvia, toho by som sa nebala. Otec sa plati od momentu, ako prekroci prah porodnie, tak mi povedali, tak aj bolo. 🙂

Inak tu epi by som si na tvojom mieste zaplatila, pokial je jediny dovod len strach z bolesti, ked ti ju budu davat, aj tak by si mala prednasku o epi, tam ti vsetko vysvetlia, lebo ak uz budes rodit a budes mat brutal kontrakcie, bude ti suma fuk, kam ti epi pichnu, hlavne, ze ju pichnu a tebe sa ulavi.........mozno ju ani nebudes chciet a potrebovat a vratia ti peniaze, skor ako poistku si ju daj. 😉

Co sa tyka izieb, ani ja som nemala nadstandard, bol moc drahy, inak tie navstevy partnera by boli fajn, ale nevadi. Na normalnej izbe je vzdy nejaka mamicka, mozete si poradit, postrazit babatka a tak, bolo to vyhodne, ked sa jedna isla sprchovat, druha strazila. 🙂

jajka81
11. máj 2011

@barborkam Neda sa zarezervovat vopred, ved nevies kedy budes rodit 😉

jajka81
11. máj 2011

@heln Ja som tiez zatial rozhodnuta, ze pojdem bez epi, ale nie kvoli strachu z epi, skor tak principialne. Ale aj tak som pre istotu isla na poucenie, nech mam vybavene potrebne papiere. Su totiz pripady, kedy by som si dala epi pichnut. Napriklad ak prva doba porodna strasne dlho trva a mamina je potom uz tak unavena a ubolena, ze je predpoklad, ze nebude uz vladat tlacit potom ked bude treba. V takom pripade by som manzela poslala, nech mi to ide rychlo zaplatit a dala by som si pichnut ak by este nebolo neskoro...
Ja chodim na pripravky k p. Jezikovej a je to super. Pre mna velmi hodnotne informacie + prinosny socialny kontakt s dalsimi tehotnymi maminami.....

aaddeell
11. máj 2011

@sedem jaj , ja ho mam zazmluvneho a chodim k nemu v utorky

scrabble
11. máj 2011

@heln Na Antolskej sa lekari striedaju v ambulanciach, co znamena, ze v pondelok ma v danej miestnosti poradnu Dr. XY utorok Dr. Z a pod. To znamena ze, ked tam pojdes 1. krat vyberies si podla mena ku komu chces chodit a potom budes napr. kazdy pondelok chodit k Dr. XY. Takmer vsetci Dr., ktori robia poradne chodievaju aj k porodom. Ked si nechces nikoho zazmluvnovat, tak budes chodit pekne pravidelne do paradni a ked pride den D tak pojdes do porodnice a pri tvojom porode bude jednoducho Dr. ktory bude mat prave sluzbu. Ak chces mat manzela pri sebe musis zaplatit. Nechcem ti brat iluzie ale mne povedala p. Jezikova, ze sa moze stat ze prave pocas 1. doby manzel mozno nebude moct byt pri mne, ze to zalezi od toho, kolko mamiciek bude akurat rodit. Tak sme to vyriesili tak ze sme co najdlhsie odkladali prichod do porodnice 😀

jajka81
11. máj 2011

@scrabble Baby a do poradne na antolsku ked uz pojdem, to mam ist k tomu lekarovi, ktory ma prave vtedy prenatalnu poradnu, nie? Nemala by som sa napriklad nasilu tlacit k niekomu, kto ma vtedy rizikovu poradnu ked nie som rizikovka....

sharlotta
11. máj 2011

@jajka81 ja som chodila vtedy, ked ordinovala Dr., u ktorej som chcela rodit bez ohladu na to, ci mala rizikovu, alebo nie.

jajka81
11. máj 2011

@sharlotta Aha, dakujem!

l.lara
11. máj 2011

ahojte babulky,
prosim vas neviete mi poradit, kolko sa plati za nadstandard izbu a za ucast mangela pri porode?

jajka81
11. máj 2011

@l.lara Nadstandard neviem, ale ocino pri porode by mal byt 16,6€.

scrabble
11. máj 2011

@jajka81 To zalezi od toho ci si chces zazmluvnovat. Ak si zazmluvnis lekara, tak aj do poradne budes chodit k nemu bez ohladu na to v akej poradni ordinuje.

jajka81
11. máj 2011

@scrabble Nechcem si zazmluvnit....

tehula
11. máj 2011

@l.lara za 1postel na nadstandarde mas nejak 33eur za noc a za celu izbu, cize 2postele 66eur/noc ucast pri porode 16,60
@kaara1980 @cicmon lekari z novorodeneckeho odd neodporucaju nosit deti do 12r vobec na navstevy, nakolko mozu sirit rozne detske choroby, aj ked su len na chodbe.
takze ja napr ani nechcem, aby mala prisla za mnou darmo co by potom plakala, ze ostavam v nemocnici

maggie2
11. máj 2011

@tehula to s tými detskými chorobami možno platilo pred 60 rokmi, toto obmedzovanie a strašenie ľudí chorobami je v dnešnej dobe akurát tak na pousmiatie, v zahraničí je úplne normálne že mladší súrodenci môžu vidieť bábatko vrátane 99 ročnej babičky, berú si ho do rúk, bez problémov, žiadne epidémie sa nekonajú. To čo vládne v niektorých SK pôrodniciach hraničí so šikanovaním a sekírovaním. A že 16 eur za účasť pri pôrode? Preboha za čo? To už agenti s teplou vodou nemajú toľko drzosti aby ponúkali takéto služby, aby si človek platil za vlastného partnera. Vrchol.

tehula
11. máj 2011

@maggie2 oki magie, tak napisem to aj takto.........male decka tam pobehuju ako splasene, oni z tej navstevy nic nemaju a vycerpane maminy po porode si nemali na chodbe ani kde sadnut, lebo deciek plna chodba.
To, ze si kazdy uz potom doma riesi, ci si znamych pusti do bytu po tyzdni, mesiaci, 600nedeli, alebo po roku, mi je suma fuk. Ja iba apelujem na ten vyrazny oznam, co tam visi a odporucanie lekarov, ze deti sa tam nemaju tahat. Takze to mienim respektovat.
A po tom, co som sa uz na konovi docitala, ako tu jedna rodila predcasne v 32tt lebo rapla niekde kiahne v materskom centre, lebo niektore matky su ake su.....no tak by som radsej sa detskym chorobam u mimina vyhla, pokial mozno

l.lara
11. máj 2011

@tehula dakujem za info.. muz ma do toho nadstandardu tlaci, aby mohol za mnou chodit, kedy bude moct. a myslis ze ani tam by nepustili dceru? ma 3 roky, bo ju nebude moct kam dat ☹

l.lara
11. máj 2011

@jajka81 dakujem 🙂

tehula
11. máj 2011

@l.lara pustia aj malu na nadstandard. Ved oni ani tie deti nevyhodia z chodby, len je tam ten oznam. 😔

l.lara
11. máj 2011

@tehula ok, dakujem 😉

kaara1980
11. máj 2011

@tehula aj som si myslela,že to tak bude.Ale tiež sa mi zdá trošku mimo keďže,ako som pochopila,tak novopečená mamička sa môže voľne pohybovať po nemocnici kde prejde za deň kvantum chorých a nákazlivých ľudí.Tak ako aj akákoľvek návšteva nad 12rokov pustená na oddelenie na chodbu.Ale však dáko prežijeme tých pár dní

scrabble
11. máj 2011

@maggie2 Absolutny suhlas. Tiez som bola vytocena, ze si manzel musi zaplatit za to co je uplne prirodzene a malo by byt samozrejme. Kazdy otecko ktory chce byt pri narodeni svojich deti by na to mal mat narok bez podmienok.

scrabble
11. máj 2011

@tehula nehnevaj sa ale kolko mas deti? Starsie dieta nepustis k novonarodenemu surodencovi ani na krok? Dokedy, do paiteho dna, alebo do siesteho tyzdna? To posles svoje starsie dieta prec z baraku? Nechapem co ti vadi na tom ze starsi surodenci pridu pozriet babatko a aj svoju maminku do porodnice. A zvlast nechapem co ti vadi ked je to na chodbe, kde ani babatka nie su.. A ze su trochu neposedni, no a co? Su to predsa deti! S takym postojom ze deti len rozvlekaju choroby a zavadzaju v nemocniciach by som ti odporucala zostat pri jednom, lebo viac asi psychicky nezvladnes.

scrabble
11. máj 2011

@l.lara Presne . Ani moj manzel nemal kde dat starsie deti. Jasne ze ked chcel vidiet svoje dietatko tak ich zobral so sebou. Keby boli stasie deti chore, tak by sa samozrejme musel obetovat a zostat s nimi doma. Ja by som tam bolo cele tie dni bez navstev, sama.

cicimon
11. máj 2011

@tehula suhlasim s babami, ked ma muz pride pozret, malu bude musiet doniest so sebou... samu ju doma nechat nemoze, strazit nema kto a ja ju za tych 5 dni tiez budem chciet vidiet... a zas ak by bola chora, samozrejme by neprisiel... to uz je na zodpovednosti navstev nebrat chore deti do nemocnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre