Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

minix
5. feb 2010

Ahojte, jednoznacne davam hlas antolskej, rodila som tam pred 10 dnami a nemozem povedat jedno krive slovo, aj ked porod pre mna nebol prave idealnym zazitkom, ale zabudnete. Ja som zabudla aj vdaka odbornikom, co ma rodili😉

Najlepsie investovanymi peniazmi v mojom zivote bolo zaplatenie doktora k porodu a epiduralka. Dlho som vahala, ale radsej obetujem novy kabat a chcem mat fajn spomienky na porod.😉
Druhe babo bude urcite u "mojho" doktora a opat s epi.

rybka13
5. feb 2010

ahojte, ja som rodila na Antolske pred 2 mesiacmi a musim tiez dodat, ze ked som mala poporodne komplikacie - silne bolesti v pravom hrudnom kosi, tak doktori nic nenechali na nahodu, urobili mi vsetky mozne vysetrnia ake asi existuju v priebehu jedneho dna, dokonca aj magnet rezonanciu na ktoru sa zrejme normalne velmi dlho caka... prislo mi to velmi profesionalne a hoci sa nic zavazne nezistilo, tak im este raz vsetkym dakujem, ze sa o mna tak starali...

saudi
5. feb 2010

minix a ktory lekar to bol?

majka212
6. feb 2010

ahojte,

jaj, tak dobre sa citaju tie pozitiv. hodnotenia nemocky.... uz by som to chcela mat za sebou aj ja... zazmluvnovat nebudem, tak dufam, ze sa o nas dobre postaraju...

ozaj, moze ist so mnou na tu prednasku o epi aj manzel? nebude to tam niekomu vadit? pride tam totiz so mnou autom, tak aby som ho nemusela posielat niekam prec....
a musi absolvovat prednasku pre oteckov, ak chce byt pri porode? pisali ste tu totiz na to rozne nazory....

a este jedna otazka.... dr. mi vcera povedal, ze drobec je velky a je mala pravdepodobnost, ze vydrzim az do terminu.... ked ma to chyti, mam ist rovno do porodnice ci na nejaky prijem?

dakujem za kazde info 🙂 🙂 🙂

maminnka
6. feb 2010

Majka,
podla toho, kedy prides do nemocky, myslim. Akj do tej 15,00, tak chod na prijimaciu ambulanciu, co je dole v poliklinike, ak v inom case alebo cez vikend, rovno do porodnice.

Prednaska pre otcov povinna nie je. Ked som bola ja na prednaske o epi pred 3 tyzdnami, bolo tam tak vela mamiciek, ze si vsetky ani nemali kam sadnut, takze logicky ockovia museli ostat na chodbe.

majka212
6. feb 2010

maminnka dakujem za info 🙂 a kolko asi ta prednaska trva? myslim o epi....

maminnka
6. feb 2010

myslim, ze tak pol hodinku to trvalo...

gabca999
6. feb 2010

Ahojte, neviete prosim nahodou ako dlho budem v nemocnici, ak budem rodit cisarskym? Dakujem

anettad
6. feb 2010

5-6 dni zavisi od jazvy. 😉

jankohrasko
6. feb 2010

gabca999: ja som mala cisarsky v sobotu a vo stvrtok ma pustili domov, takze na siesty den, ak ratam aj den porodu 🙂 pri normalnom porode pustaju o den skor, ak su mamicka a babatko v poriadku 😉

gabca999
6. feb 2010

Anettad, jankohrasko: Dakujem 🙂

k.a.t.k.a.
6. feb 2010

u mna den porodu ratali ako nulty, takze som mala sekciu v nedelu a isla domov v sobotu 😉

zuzkat1
6. feb 2010

ahojte... teraz som sa dostala na net.. to mojej malinkej dolamali kosti... na oddeleni je personal naozaj mily, ale hnevalo a hneva ma to ze dvaja lekari chceli cisarsky a ten primar to mal iba schvalit a povedal nie.. ked uz islo do tuheho sam videl ze je zle☹ no a nedosli by sme v zivote nikdy na to ze to ma zlomene, lebo moje chudatko malicke vobec nejavilo znamky bolesti... aj na kramaroch sa cudovali ani jej nemuseli davat lieky proti bolesti.. nebyt toho praskaveho zvuku v hrudi tak nevieme ze jej nieco je... kym jej neurobili rentgen nikto nevedel co to je.. vraj nechapu, ze take este nepoculi.. a stetoskopom to nepocut, lebo sa to netyka srdca ani pluc...

tehula
6. feb 2010

zuzkat1> takze to vy ste boli ten pripad dalsieho podnetu na urad pre dohlad nad zdr. starostlivostou? Mozem sa spytat, ako ta teda rodili? Pouzivali aj klieste, alebo extraktor?
Ako sa ma malicka? Uz je to lepsie. Drzim palceky, nech sa co najskor uzdravite

k.a.t.k.a.
6. feb 2010

ahoj zuzka 🙂
tak ty si nakoniec rodila v ten isty den co ja .. je mi luto malickej ☹ snad sa uz ma lepsie malicka 😔

zuzkat1
7. feb 2010

tehula
no nakoniec kliestami, lebo obaja lekari a este aj v tehotenskej poradni mi lekar povedal, ze som moc uzka a mala je na mna moc velka a sama ju zrejme neporodim, dokonca som mala ist aj na predoperacne vysetrenie pre pripadny cisarsky ale to som uz nestihla, lebo malinka sa vypytala na svet skor.. no a v porodnici tiez ze som uzka a ze treba cisarsky a on ho nepovolil, cakal ze sa budem otvarat aj vyvolavacku mi dali, lebo voda mi odtiekla uz rano a este o 6tej vecer nic, napriek vyvolavacke som sa moc neotvarala, a tak ze mam skusit tlacit..skoro hodinu som tlacila z toho cca 15 min. mi uz vraveli ze vidia hlavicku.. to uz ten primar videl ze je zle a zeda ze ideme kliestami, lebo cisarsky sa uz nedal, kedze hlavicka bola v porodnych cestach.. nakoniec mala este aj snuru okolo krku.. chuda moje
katka
ano uz ma sa lepsie..velmi ma tesi najma to, ze sa zda ze ju to nebolelo.. chuda moje, uz sa jej to pekne zrasta, o par dni by to malo byt uz uplne OK🙂

nanika
7. feb 2010

No do... a to tam mam ist rodit a ktovie, ci tiez nie s pripadnym cisarskym 😖 Zuzi, tebe aj malinkej uz len to naj 😉

rybka13
7. feb 2010

zuzka, tiez som ti videla v spravach a nechapala som ako sa to mohlo stat ze na to neprisli, ze to ma zlomene, aj ked ako hovoris, ze mala nejavila znamky bolesti, tak zrejme nikomu nebolo nic podozrive... preto ma napadlo ze by som ich az tak neodsudzovala, ale na druhej strane ked videli ze ten porod bol taky tazky tak mohli urobit ten rengen hadam alebo nejake vysetrenie, ci je uplne v poriadku..
A teraz vlastne ako to moze dopadnut, musia ta odskodnit? ak sa dokaze ze pochybili, tak asi ano...
A ten praskavy zvuk si jej pocula uz v nemocke, hovorila si to lekarom uz tam? Alebo az doma si si to vsimla?Ste vidim radsej isli na Kramare pre istotu!?!
No pan primar novorodeneckeho ma zrejme fofry po tomto medializovanom pripade, aj ked uprimne nezelam im nic zle...(ved antolska ma uz vo vseobecnosti dost aferiek nanestastie) no ale hadam to je aj na poucenie pre dobro ostatnych deticiek po tazkom porode ze budu doktori opatrnejsi.

Ja by som z toho bolo tiez uplne na vetvy, keby moja malilinka bola dolamana, tak som rada, ze uz sa jej dobre dari, drzte sa a nech ste uz rychlo uplne fit 🙂 daj fotecky do albumu nech vidime vasu krasku 🙂

rybka13
7. feb 2010

neboj sa nanika, ja som tiez rodila cisarskym a dobre vsetko dopadlo... pri mne praveze dost rychlo rozhodli, ze sa pojde na cisarak (malinkej klesali ozvy), takze je to pripad od pripadu, bohuzial sa taketo nieco stalo zuzke, co neznamena ze sa nieco prihodi aj tebe 😉

rybka13
7. feb 2010

zuzka a este som sa chcela opytat, ze ako potom malicku liecili, ved tie rebierka jej nemohli nejak fixovat ci ano?
rozmyslam, ze keby na to nejaka maminka neprisla, ze ci by sa to babatku zrastlo nejak samo 😒 kde ma hned napada, ze by sa to mohlo zrast nejak krivo alebo co..

k.a.t.k.a.
7. feb 2010

zuzka uz si spominam, ty si lezala uz na porodnici a mna isli cievkovat tusim, lebo pri mojej sekcii sa o tebe rozpravali, tusim Malova spominala ze je za cisarsky, ze si moc uzka a potom dosiel ten primar sa kuknut na moju sekciu a ten vravel ze nie, skusime to prirodzene este 😝

aajanka
7. feb 2010

Ahojte mamicky, ja som rodila na Antolskej pred dvoma tyzdnami. Lekar, ku ktoremu som choadila do poradne mal dovolenku, takze som si nikoho nezazmluvnovala. Najskor som lezala na riziokovom, lebo som uz prenasala. Musim povedat, ze personal na rizikovom je super, super. Skutocne som bola velmi prekvapena aky mily personal. Na stvrty den mi porod vyvolavali. Poslali ma z rizikoveho "dole" na porodnicu. Chcela som byt informovana ako to bude cele prebiehat a hned som sa dostala do konfrontacie s "komunistickou" setrickou, ktora sa riadi heslom, bud ticho a nepytaj sa, rob co ti hovoria. Trvala som vsak na rozhovore s lekarom, aky bude postup. Prisiel mlady lekar, pan Dlhopolcek, ktory mi uplne vsetko v klude vysvetlil.

no ale moj hlavny strach bol z pouzitia epiduralky. Ked som bola na prednaske, bol tam lekar Mundoch myslim, ze sa volal. No keby mal prave sluzbu on, tak v ziadnom pripade si ju nedam pichnut. Posobil na mna neodborne a na prednaske vobec nespominal rizika epidural, akoze len tak okrajovo, akoze vlastne ziadne nie su. No a ja som sa prave najviac bala toho ze ho nebudem vediet vyplacit a budu musiet pouzit klieste, alebo pupmu. Pretoze oni o tom sice neinformuju, ale je tam skutocne to riziko, ze to dietatko nevytlacite. No a tak som povedala, ze ju nechcem, aj ked som mju mala zaplatenu. Po par hodinach som uz prosila, aby mi ju pichli. Anesteziolog bol prave pri cisarskom reze a dost dlho som cakala. Myslim, ze prave spolupraca medzi anesteziologom a porodnikom je klucova. Musi byt skratka dobre nacasovana. Pytala som sa ci nie je neskoro na pichnutie, povedali ze nie. Po 40 min. som porodila. Ked ma sili vobec som to este necitila. V pohode som ho vytlacila, ale doteraz sedim na kolese. Chcem len povedat, ze som mala stastie. Bola som dobre vyspata, rodila som doobeda, sice som nejedla ale nebola som hladna ... skratka keby som rodila napr. v noci a niekolko hodin, uplne vystresovana, neviem ci by sa mi ho podarili vytlacit. Tie klieste a pumpa boli pre mna nocnou morou. Skratka tlacila som o dusu.

Odrodil ma spominaný mlady lekar pán Dlhopolcek, ktory bol neskutocne mily a ochotny. Sice som si myslela ze mam zasity aj zadok, ale hlavne ze nepouzili pumpu. Navyse moje dieta malo skoro 4 kg takze asi to bolo nutne. Sluzbu mal myslim, ze to bol pan Oravec, ktory mi prisiel prepichnut plodovu vodu. Velmi som sa bala aj som si poplakala, musim povedat, ze mali cas ma este aj ukludnovat, kym prisiel moj partner a naozaj pri tych vsekych porodoch, ktore tam boli jak na beziacom pase, nemozem povedat jedno zle slovo. Dokonca som im vdacna, robia naozaj narocnu a zodpovednu pracu.

No a ked uz som sa rozpisala tak, ked ma previezli na novorodenecke - bola to pre mna nocna mora. Mala som velke problemy vobec vstat, zdvihnut si babatko, sadnut si a pod. Maleho mi priniesli sice hned, ale to bolo jediny krat kedy mi ukazali ako ho prisat. Potom sa uz nikto staral, tak ako som videla ze chodia za mamickou, ktoru priviezli asi za dva dni po mne, pricom bola druhorodicka a behala ako srna. Aby som nebola nespravodliva, musim povedat, ze detske sestry sa starali, ked uz nie o moje dieta, aspon o ine. Stale behali po chodbach a bolo vidiet ze su busy. Zato zenske sestry len klebetia, nic nerobia len vysedavaju na tej ich recepcii. mala som tu cest vkuse pocuvat tie ich dristy, sice som nemohla poriadne chodit, obcas mi nechali otvorene dvere, aby som sa presla ich zavriet a tiez som sa chodila nastojaka najest, takze som to tam musela pocuvat, lebo boli dost hlucne ... robili aj ine veci ... tri hodiny po porode bola vecera, o ktorej mi nikto nepovedal, takze mi ju ani nedali, napr. ked som spala mi nechali lieky na stole, bez toho, aby mi nieco povedali, alebo mi mali merat teplotu, ale bola som na zachode, takze mi sestricka povedala, ze mam prist na recepciu. Nemohla som chodit, tak som neprisla. Ked prisla vizita, nemala som zmeranu teplotu... a pod.

Celkovo ak to zhrniem, tak mam z Antolskej dobry dojem a keby som si mala vybrat, tak nemam problem tam ist znova rodit s tym, ze by som si asi zaplatila po porode nadstandard. Mam krasne zdrave dieta a to je pre mna podstatne.

zuzkat1
8. feb 2010

Nesli sme rovno na kramare, nas pediater nas poslal na antolsku na vysetrenie, ale tam sa dr.cudovala ze co to je za zvuky, a ze nechape, tak nas poslala na kramare, lebo na antolskej je uz neskoro (bolo 12hodin na obed) a neurobia nam rentgen.. tak sme sli na kramare, tam jej utobili sono aj rentgen, ktory tu zlomeninu ukazal a povedali nam ze musime ostat... uz v tom case mala vraj vytvorene nejake makke tkaniva medzi kostickami, a prave preto som sa pytala ako je mozne ze zvuky pocujeme az teraz ked sa to zrasta a vraj skor to nepocut lebo sa nema o seba co triet.
Vobec ju nefixovali, lebo kedze ju to nebolelo tak lezala kludne na chrbatiku a spinkala... ale museli sme tam byt kvoli plucam, sledovali aby jej ich tie rebierka neprepichli☹ a pustili nas az ked kontrolny rentgen ukazal ze uz je to zrastene natolko aby rebierka neohrozili vnutorne organy.

Katka ano tak som bola ja 😖

rybka ja neodsudzujem ten personal, len si myslim ze aspon klucnu kost mohli odhalit a tak by mozno pozreli aj ine kosticky.. a ja sa hnevam len na toho primara.. aj ked uz to neriesim, mam ine starosti

aajanka
8. feb 2010

zuzkat1 to je strasne co sa stalo tvojmu babatku. Neviem si to dost dobre predsatvit. Podla mna tento vykon s pumpou alebo kliestami na Slovensku jednoducho neviedia robit. A kto ta vlastne rodil? Nejaky skuseny lekar? Velmi ti drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo. Uvidis, ze malickej sa vsetko dobre zrastie a zostane ti len neprijemna mraziva spomienka.

tehula
8. feb 2010

aajanka> ja som pocula tak, ze nie vsetci porodnici s kliestami a extraktorom vedia robit, preto som si zazmluvnovala tak, aby som tam v pripade nudze rovno toho odbornika mala. Aj ked mne stacilo pohrozit, ze ak uz na dalsie zatlacenie mala nepojde, musime klieste pouzit, som fakt skoro dusu vypustila a nastastie PA pomohla a na brucho zatlacila. Ja som sa kliestovacky hrozne bala.

Zuzkat1> drzim vam palceky, nech na to zle uz nemyslite a mala nech ti robi len radost, nech je zdravucka a dari sa vam.

evatko
8. feb 2010

Ahojte, ja som uz pisala, ze som mala super porod. Asi velmi zavisi od komplikacii, pretoze, kto nema problemy, nie je sa coho bat. Chcela som len reagovat na poporodnu starostlivost. Podla mna treba len "dobiezat" a dostanete co potrebujete. Ja som mala maleho hned pri sebe, ale bola som taka anemicka, ze som si ani na postel nesadla, lebo som hned odpadla(chceli mi dat asi na 3ti den transfuzku, nastastie nedali). Mala som pokazeny zvoncek, takze som nemala ako na sestry zazvonit. Ked sa to uz nedalo vydrzat, poprosila som mamicku vedla(potrbovala som ist na WC), aby mi zazvonila. To bola jedna etapa, kt bola velmi neprijemna, lebo som vobec nemohla prejst ani na WC, ani k malemu, len som ho v pololahu vybrala z postielky za perinku, ako ked macka nesie mlade, a prilozila som si ho. Prvy den sal ako profik(mlieko som mala asi od 4 mesiaca tehotenstva), lenze mam ploche bradavky, tak som si myslela, ze parada, sikulka to moje male. Lenze na druhy den sa vsetko zmenilo.Okrem toho som priserne trpela na syndrom karpalneho tunela v oboch rukach, takze, ked zacali problemy vobec som necitila , ci drzim prsnik, ci hlavicku, ked sa v podstate prisal sam, nebol to velky problem, na bolest som bola zvyknuta, tak som to vydrzala, ale ked potreboval moju pomoc, zacala som pouzivat klobucik, bola to nocna mora, lebo ani nasadit sa mi nedal, ani prisat, nic, on vobec nedostaval mlieko, potom som trochu odstrekovala ale to mi vobec neslo(trochu do striekacky) Maly strasne schudol, dva dni nic nejedol, lebo som zakazala dat mu flasku. Pointa je vtom, ze ked som zacala mat problemy, sestricky boli uzasne. Stale nadomnou stali a pomahali malemu prisat sa bud na posteli potom sme skusali v kresle tam kde su inkubatori, vo dne v noci(potom som zistila, ze cim viac sa pohybujem, tym je mi lepsie, tak som chodila za sestrami do sesterne, prisla som aj v noci a oni v pohode pomahali. Lenze maly ako schudol, nemal ziadnu vyzivu, dostal zapal(museli sme ostat dlhsie o jeden den) a to uz mi sestricky velmi zlato vysvetlili, ze ked mu nedaju jednu flasku, materskeho mlieka, bude to len horsie, lebo on uz nema sil prisat sa a tahat. Raz sa jedna nado mnou tak spotila, uz nevladala, hovori, zavolam druhu, nech to skusi ona... 😉 . Naozaj sa starali, velmi velmi, aj primar prisiel , sadol si na postel a ked mi oznamoval, ze maly ma zapal, a ostavame o den dlhsie, vtedy som prvy krat plakala. Oni mozno nemaju radi rozpistane mamicky, neviem,ja som len racionalne s nimi rozpravala, a pritom jemne, ale stala som si za svojim. Gyndacke sestry som poriadne ani nevidela, aj ked som ich potrebovala, ale na ne som kaslaal, potrebovala som detske, tak som si povedala, ze ja sa dam do poriadku sama. A pacil sa mi pristup, ze po 2 hod mi maleho doniesli, potom zobrali len na noc prec(doniesli na kojenie v noci) a ked som ich prosila este o dalsiu noc, len preto, ze som fakt bola dead kvoli tej vysokej anemii, neboli nadsene, ale vzali mi ho. Lebo u nas, odkial som tam Vam maleho nedaju ani 4 dni, a na kojenie ho nosia deti najedene, prebalene, spiace a ... s vetou nakojte ho/ju a mamicka dieta ani nepreberie, nieto nakoji
Sorry, za choas opis, veeelmi sa ponahlam. Krasne porody a bezproblemovu starostlivost vsetkym, mna to caka v aprili

luciaj
8. feb 2010

Ahoj, mate niekto skusenosti s Dr. Lipovskou? Vdaka

evatko
8. feb 2010

Mna zacal moj Dr. Havalda, ten mi pustil vodu, potom ma chodil pozerat Doc. Korbel a rodila ma Dr. Lipovska, videla som ju prvy krat v zivoite, povedala som si, to bude sado maso, vyzerala nesympaticky, ale bola perfektna. Chuda ma sila asi 100 rokov, lebo panvu som zdvihala 2,20, co ma to tak bolelo, viac ajko cely porod, a ona v pohode

njonja
8. feb 2010

Chcela by som reagovat na komentar zuzkat1:
kazda pacientka je ina a v medicine nikdy neplati pravidlo, ze dva adva su styri a ZIADEN LEKAR nechce poskodit pacienta, ale mu pomoct. Iste ze, sa stanu pripady, ked to nevyjde tak 100%, ako by si on zelal, alebo popisovali odborne ucebnice. Spontanny porod je vzdy tym najlepsim riesenim pre zenu aj pre dieta, pretoze ide o porod fyziologicky. Preto nemozno ziadnemu gynekologovi zazlievat, ze presadzuje v prvom rade takyto typ porodu. Sekcia prinasa so sebou velke rizika nielen pre dieta, ale aj pre matku. Vznik porodneho traumatizmu sa v urcitych percentach pripadov bohuzial stava a nezavisi to len od zrucnosti a odbornosti daneho lekara, ale podiela sa na tom velmi vela roznych faktorov. Porodnemu traumatizmu moze dojst aj pri beznom fyziologickom porode, napr.sa moze vyskytnut fraktura klucnej kosti a ine znamky porodneho traumatizmu. Klieste pri porode, vakuum extraktor sa pouzivaju aj inych dokonca vyspelejsich krajinach, ako je Slovensko.
Sama mam o par dni ist rodit na Antolsku a zazmluvnila som som si prave pana primara Paldiu, ktory je nielen vynikajucim odbornikom, ale aj clovekom.

lucia169
8. feb 2010

njonja som si myslela, ze primarom je Dr. Borovsky. Drzim ti palce pri porode.
Inak s tebou suhlasim, kazdy porodnik je jednou nohu v kriminale a urcite nechce babetku ani matke ublizit, a tiez si myslim, ze pre porodnika je jednoduchsie urobit cisarsky, 15 min a je po vsetkom, kdezto porod moze trvat, no robia to co je pre matku a babo najlepsie {aspon dufam 😉 }....Ale kazda matka sme citliva na svoje babetko a verim Zuzke, ze je nahnevana, snad bude babetko co najskor v poriadku a my ostatne sa vyhneme zbytocnym komplikaciam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre