Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pipi1211
17. aug 2007

caute baby ja som tiez rodila na antolskej a bola som velmi spokojna.... mala som Dubcakovu a tiez som sa dotrhala lebo mala bola na mna velka... aj ked ma dr sice nastrihla ako sla mala von tak som sa este potrhala a fakt to bolelo asi mesiac ale co uz to k tomu patri... stale som sa sprchovala a vsetky tie veci okolo ale najviac mi pomohla jedna masticka a ked som ju mala tak som mohla aj chodit 🙂 som stastna ze uz to je za mnou 😀 😀 😀 😀 no pristup lekarov tam bol super,davali mi cipky proti boesti a dokonca mi aj jedlo nosili na izbu tak to bolo fajn 😉

veva55
17. aug 2007

To je jedno ci valy ma pravdu alebo nema, ale v kazdom pripade doktor nemal do spravy napisat, ze "rana je zahojena", pokial to vobec nebola pravda.

k.a.t.k.a.
17. aug 2007

no veva tak pacientka vie asi lepšie ako lekár 😨 či je rana zahojená alebo nie

k.a.t.k.a.
17. aug 2007

a neviem aká tam je šanca na úplne zahojenie už pri prepúšťaní, kedže tie čo rodia prirodzene sú už púšťané domov na štvrtý den 😨

maca5
17. aug 2007

kocky, mate skusenost, ze na Antolskej pustaju domov aj cez vikend?

k.a.t.k.a.
17. aug 2007

a ešte k dr. Rozembergovi .. rodila som 20.12.2006 čiže som tam kvasila aj na štedrý večer a dr. mal už od 22.12. dovolenku a dal si tú námahu kedže vedel že mám teploty že došiel kuknúť či je všetko v poriadku, áno mala som ho zazmluvneného ale v zmluve nie je o popôrodnej starostlivosti nič písané 🤐 čiže vobec sa nemusel namáhať

adetka
17. aug 2007

maca... ja ano... jedno dievca z nasej izby pustili v sobotu...

veva55
17. aug 2007

Ved ja netvrdim, ze valy ma vo vsetkom pravdu, ziadna z nas sme tam neboli, takze nemali by sme ani sudit. Aj super lekar, na ktoreho su same chvaly, mava obcas zle dni a moznoze valy si to akurat zlizla. A moznoze to bolo uplne inak. Ale to ziadna z nas nevie - neboli sme tam. Zato ziadna zena nemusi mat vystudovanu medicinu, aby zistila, ci je jej rana zahnisana alebo nie. Takze ak bola zahnisana, co asi bola, ked jej dal potom antibiotika, tak nemal do spravy napisat, ze rana je zahojena.
Ale to je jedno, ja tiez planujem rodit u Rozenberga, lebo napriek vsetkemu, su na neho zatial najlepsie referencie, no, necham sa prekvapit 🙂

kuko7
17. aug 2007

Ahojte babulky, chcela som sa vas spytat, cinepoznate pani doktorku Marekovu z Antolskej. Dakujeeeeem 😀

k.a.t.k.a.
17. aug 2007

a žiadna z nás ani nevie, jak sa doma o ranu stará 😉

veva55
17. aug 2007

Ja na Antolskej osobne nepoznam nikoho. Chodila som tam jednemu gynekologovi, ale ten uz tam nie je, takze coskoro si planujem urobit detajlny prieskum o porodnikoch na Antolskej, i ked aj tak nebudem mat zarucene, ze porod prebehne tak ako by mal. Ale zatial to vychadza na toho Rozenberga, teda ak ma zobere do poradne. A moznoze si nikoho zazmluvnovat ani nebudem 😉 .

valy
17. aug 2007

katka, mozem ta uistit, ze som sa o ranu riadne starala, bolo to totiz v mojom zaujme a oplachovala a umyvala som si ju poriadne. ale ako si napisala, ty na dr. rozemberga nedas dopustit 😉

valy
17. aug 2007

mozno to bolo tym, ze mam slabu imunitu, liecila som sa na to, ale pri prijimani do porodnice som to uviedla a mala som to v zaznamoch

arabeska
17. aug 2007

fuuha to co som sa docitala???

ja som u nho rodila pred 5 rokmi a veru vtredy som ho nemala ani zazmluvneneho len som mala nanho stastie a dodnes si ho iba xvalim.
tiez som bola dotrhana az az,dokonca ked som porodila skoro 4 kiloveho maleho tak zostal zaskoceny ze to keby vedel ide mi robit cisarsky,mne totiz den pred porodom urcili zlu hmotnost maleho...

ja som antibiotika mala nasadene hned lebo sa bal aby sa mi rana nezapalila a staral sa o mna viac ako dobre,stale ma xodil kontrolovat a podobne...

mimoxodom rodili u nho dalsie 2 kamosky a tiez si ho xvalia...tak aj ozzaj neviem 😕

valy
17. aug 2007

arabeska, a aka si vysoka? vraj to rozhodovanie o cisarskom zavisi aj od vysky. ja mam 1,65 a dieta malo 4100 g. lenze na ultrazvuk ma poslali naposledy 3 tyzdne pred porodom a vtedy malo 3300.

lilynka
17. aug 2007

ahojte 🙂 dobre sa tu rozbehla debata 😉
ja som tiez rodila na antolskej u dr. Marsika. mala som ho zazmluvneneho a nemozem povedat, ze nie som spokojna, ale ako aj sam priznal bol to dlhy a tazky porod a netusil, ze je malinky otoceny tvarickou a nie temienkom, kedze posledne sono mi robil mesiac pred porodom 😒 a preto sa malicky aj narodil s hematomom, ale za par hodin ho uz mal vstrebany. a s Doc. Korbelom som tiez nadmieru spokojna 🙂 vtedy ked som rodila mal sluzbu a pravidelne ma kontroloval, kym ma neodviezli na porodnu salu a aj ked som porodila tak sa prisiel kuknut. no ale najvacsiu chvalu musim vzdat primarovi Divincovi a sestricke, ktora vtedy mala sluzbu, lebo mi vlastne mojho chrobacika oni zachranili, kedze sa chudatko nevedel nadychnut a plackat zacal az po chvilocky po ozivovani ☹ ked by tam nebol pan primar a sestricka, ktorej bohuzial neviem meno tak neviem.. ☹ a primar a spominana sestricka mojho drobceka este pekne sledovali aj na sestonedeli, za co som im nesmierne vdacna.

kuko7 mna pani dr. Marekova vysetrovala 2x, prvy krat na pohotovosti - kde ma sprdla ze stresujem 😅 a druhy krat mi robila sono, kedze mal moj doki dovolenku, a bola velmi mila aj ochotna (a aj ma spoznala z tej pohotovosti) aj ked tak obcas neposobi a vie aj poriadne pacientku sprdunt.

arabeska
17. aug 2007

ja mam 170 cm ale v ja som bola vtedy strasne xuducka a hlavne aj mlada,neviem co o tom rozhoduje ale v kazdom pripade mi jasne povedal ze to keby on vedel ze ma rodit normalne nenexa.mne na ultrazvuku povedali ze maly ma slabe 3 kila on mal slabe 4.dokonca viem ze sa o tom s dotycnym doktorom bol porozpravat nex nabuduce dava lepsi pozor lebo pomylt sa o kilo je uz fakt pruser

valy
17. aug 2007

njn, mam pocit, ze s cisarskym by som na tom bola lepsie, ale uz to nevratim.

arabeska
17. aug 2007

valy ako ja som bola ozaj moocisko zastopkana ale po vyse dvox mesiacox akos i ty som ani nevedela ze som rodila,ty mas tsale s tym problemy? 😕

lilynka
17. aug 2007

inac sitie ma tiez dobre potrapilo a aj maternicu sa mi nejako pomensie stahovala tak, ze som na druhy den po prepusteni znovu skoncila na pohotovosti, lebo so mna vypadlo daco velke ako dlan a nemohla som urobit krok. a tiez som bola presvedcena, ze su dake problemi so sitim a mala som tam aj modrinu (co dr. na vizite povedala "velku ako svet") prvych niekolko dni som sa umyvala iba cistou vodou, potom mi na pohotovosti poradili, aby som si to vypierala v repiku, tak som asi tyzden okrem beznej hygieny mala este aj repikove kupele a obklady niekolko krat cez den a teraz sa mi zda (klop, klop), ze je to uz v pohode, ale uvidim ked pojdem na kontrolu po sestonedeli.

certica
17. aug 2007

nooo, sa to tu pekne rozjelo 😀 , normalne som vyhladla, nez som sa tym prekopala.
takze ja len tolko: akykolvek nazor tu k danemu "pripadu" bude vzdy len cisto subjektivny...
jednu vec ti vsak valy na adresu dr. rozemberga nikdy neuverim - a to lahkovaznost 😉

veva55
17. aug 2007

Inac baby, ako to vlastne je. ked chcem napr. rodit u Roziho, musim k nemu aj chodit do poradne? Alebo mozem ist komukolvek na Antolskej?
Dakujem.

certica
17. aug 2007

avion, a ty sa neplas 😉

valy
17. aug 2007

certica, ja neviem, ako si to inak vsetko vysvetlit ☹
arabeska, stale mam problemy, mam ist k mojmu lekarovi na kontrolu tak o tri mesiace, vraj sa to moze este upravit a potom uvidim.

arabeska
17. aug 2007

certi mas moj uplny suhlas 😉

certica
17. aug 2007

vevi, no ten posledny mesiac by bolo asi vhodne

arabeska
17. aug 2007

stale ta to boli alebo mas to stale zapalene?

veva55
17. aug 2007

No moja sestra tiez mala problem s jazvou a to este aj niekolko rokov po porode. Pred pol rokom zase rodila a doktor jej to tam nejako upravil, takze teraz je to vraj ovela lepsie

arabeska
17. aug 2007

ja som mala az do tohoto tehotka problemy pri menzese ale za to dokino nemoze,
inak su niektory ludia ktorym sa jazvy a celkovo rany hoja velmi zle.ja vdaka bohu medzi nix nepatrim

valy
17. aug 2007

nie, zapalene to uz nie je, je to zahojene, ale stale ma to dost vyrazne boli, len tak samo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre