Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

x_shushu_x
25. nov 2011

@ivv mna sa stale pytali ci chcem vymenit nejake pradlo a na plachtach skoro trvali...
@lubinkas ja som zaspinila len jednu podlozku a to tu, na ktorej ma doniesli zo saly po sekcii....najhlavnejsie je miliarda vloziek, toaletny papier a neviem aky mas nazor na sietovane gatky- mne pomohli velmi (minimalne ked ides von za navstevou...pre babatko len vlhcene vreckovky a pampersky (chcu 8 na den). malej tam bola stale zima a nebol problem aj ked som si vypytala rukavicky... kosele pre teba ponuknu ako kedy- radsej si zober, ja som nezaspinila opat ani jednu 🙂 ...potom (neviem ako na tom budes s mlieckom) su dost podstatne dojcenske podprsenky a vlozky ked ti bude tiect mliecko...co sa mna tyka- keby som tam hned mala pribalenu odsavacku a klobuciky usetrilo by mi to velku namahu...samozrejme hygienicke potreby ktore ty vyuzivas, uterak....a to je to najnutnejsie...Ono kazdy zisti az tam, co potreboval a co nie...ja som podla zoznamu tristvrte veci nepouzila 😒 ...a samozrejme doklady (sobasny list alebo priznanie otcovstva a pod...)..

lubinkas
25. nov 2011

@ivv dakujem velmi pekne. To som uz pozerala, ja som len myslela, ci antolska nema nahodou zoznam co presne vyzaduju oni, toto je take vseobecne. na kramaroch taky totiz existuje. podlozky pod pacienta mam 5 ks🙂.

lubinkas
25. nov 2011

@x_shushu_x dakujem velmi pekne. Tie hygienicke potreby co si napisala, mam myslim vsetky takze to je ok tym padom🙂. Nocne kosele mam tiez svoje. A pre babatko teda netreba ziadne veci na oblecenie? Az na cestu domov? A co sa tyka drogerie okrem plienok samozrejme, tak to asi tIez nie, ci? Dakujem pekne za pomoc

x_shushu_x
25. nov 2011

@lubinkas pre babatko naozaj len tieto dve veci...oblecenie tam maju a aj vcelku pekne- nosia im ho mamicky, ked ho uz nepotrebuju...aj kremik na ritku budes mat v postielke- niektorym maminkam smrdi tak si nosia vlastny- ja som patrala (je miesany u nich v lekarni- je tam rybaci olej, ale podla mna je ok)....ja som si brala aj vodu aj hroznovy cukor, keby som zevraj nevladala uz dlho rodit xD....no po 7-8 hodinach to skoncilo akutnou sekciou- takze mi plno takychto zbytocnosti bolo na nic....tiez som chcela byt "dobre pripravena" a akurat som si domov odnasala nevyuzitu plnu tazku, ktoru som ledva udvihla 😀 ...ja som okrem vloziek, homeopatie na skore zotavenie a prevenciu kvoli uzasnej chorej spolubyvajucej, toaletaku a zubnej kefky tusim moc toho nepotrebovala...nie je ani cas na plno veci 😝 ..

adrianmama
25. nov 2011

ahojte, dnes som posielala dake vyradene vecicky pre male baba, ktore potrebuju aj na JISke, nielen na norodeneckom....tak by som vas chcela poprosit, ak mate dake vecicky pre mimi, ktore by ste dokazali obetovat a darovat, doneste do porodnice, aby pripadne mohli posunut aj na ine detske oddelenia...Dakujem za porozumenie..;) sice lekari nam odchadzaju ale porody budu bezat dalej a o tych najmensich sa treba starat neustale, aj ked ich , ako napr.v tomto priprade, maminy z nejakeho dovodu opustia hned po porode.

quappa77
26. nov 2011

@lubinkas Ahoj, pokial tam chodis aj do poradne vypytaj si od sestricky zoznam, mne ho dala tento piatok. Skoda, ze nemam scanner, by som ho sem hodila. ale pre babatko tam boli napisane len jednorazove plienky a vlhcene utierky 🙂 Ak chces, prepisem sem aj veci pre mamicku.

effkaa
27. nov 2011

ahojte, idem na antolsku v pondelok prvykrat. Je to pravda, ze Niznanska berie len rizikovky? Aby som zbytocne nesedela pred jej ambulanciou ...

adrianmama
27. nov 2011

@effkaa myslim, ze berie vsetky, ale treba sa hned ako pridete spytat sestricky...ale myslim, ze od buduceho tyzdna tam bude tak husto, ze budu asy brat vsetky a cakat sa bude raz tak dlho... ☹

effkaa
27. nov 2011

@adrianmama dakujem, cakanie mi az tak neprekaza, len nech ma niekto osetri a nezmizne este pred porodom. ale to sa asi opytam priamo jej, no kedze je uz starsia nepredpokladam, ze by odchadzala.

micuchova
27. nov 2011

ahojte,
mam jednu otazocku, neviete mi poradit kde presne na antolskej prebieha skolenie pre oteckov? vraj na 3.poschodi, ale nejake upresnenie by bolo fajn 🙂 nechce sa mi obiehat cela nemocnica, dakujem.

bellada
27. nov 2011

@micuchova asi v zasadacke nad bufetom, tam sa robia skolenia....mas na mysli skolenie pre oteckov co chcu byt pri porode? manzel sa na poslednu chvilu rozhodol, ze asi predsa len chce byt pritom 😀 tak by mal ist aj on potom asi, je to povinne? a v kotre dni to robia o ktorej?

micuchova
27. nov 2011

@bellada podla mojich informacii kazde 2 tyzdne v pondelok o 12,30, snad to tak bude, nakolko sa tam zajtra chystame 🙂 vraj potrebujes peciatku, ze otecko bol na tomto skoleni...neviem ci by ho pustili aj bez toho.

bellada
27. nov 2011

@micuchova zajtra o tomto case by malo byt to vseobecne skolenie o porode, tak to aspon bolo vypisane na dverach ambulancii, tak neviem ci to je zaroven aj to pre oteckov.....

bellada
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micuchova
27. nov 2011

@bellada ved to...rano aj tak idem na kontrolu, tak sa radsej opytam, nech sa tam drahy zbytocne nezenie

quappa77
27. nov 2011

@bellada Mne povedala sestricka na Antolskej, ze ziadne skolenie netreba, tak som teraz docela zmetena ked citam vase prispevky. Ze vraj staci, ked otecko po prichode do porodnice zaplati poplatok a moze tam byt.........???

strihalka
27. nov 2011

@bellada pekne vymylsene🙂

renatkas
27. nov 2011

@micuchova @bellada @quappa77 oteckovia nemusia ist na ziadne skolenie ked chcu byt pri porode, to sa uz davno zrusilo. Moj manzel na ziadnom skoleni nebol a pustili ho dovnutra.

quappa77
27. nov 2011

@renatkas Vdaka za info 🙂

bellada
28. nov 2011

@quappa77 @renatkas ved aj ja som bola v tom ze to uz netreba, tak ma to tiez domotalo....dik, M bude len rad, ze sa nemusi nikam trepat 😀
@strihalka ten prispevok som tu dala omylom, mal ist niekam inam 😀 preto som aj poziadala o jeho vymazanie, ale dakujem 😉

lulu999
28. nov 2011

Ahojte kočky, niekde som tu zaregistrovala, že MUDr. Scholtz už nie je primárom, neviete odkedy? a ostal ešte rodiť na antolskej?

adetka
28. nov 2011

@lulu999 ano... Dr. Scholz este rodi - mne robil druhy porod pred 17 dnami.... primarom je dr. Petrenko... tiez odbornik...

x_shushu_x
28. nov 2011

@bellada
@quappa77
naozaj netreba ziadna peciatka ani skolenie, chcu len 16,60 evri a su spokojni :o)....

pitik
28. nov 2011

@lulu999 rodit rodi, primarom nie je, lebo tam vraj rusili funkciu primara porodnej saly, ktoru on mal, ale ma na nej stale velke slovo, aj sa k nemu porodne asistentky tak spravali a oslovovali ho pan primar, ked som u neho rodila

adrianmama
28. nov 2011

@adetka ja mam s nim tiez velmi dobru skusenost, nemala som zazmluvneneho,ale odrodil ma v 2009, trpezlivy a empaticky....kebyze mam prostriedky, privolala by som si ho aj druhy krat...takto to nechavam na nahodu.

quappa77
28. nov 2011

@x_shushu_x super, hned som kludnejsia, lebo sama by som tam byt nechcela. A nevies nahodou, ci je lepsie zaplatit to dopredu? Lebo ked ma to chyti niekedy vecer, tak to asi nebudeme mat kde zaplatit.

x_shushu_x
28. nov 2011

@quappa77 pokladna je otvorena nonstop a ma to za minutku hotove...ono sa to sice da zaplatit dopredu, ale toto je polozka, ktoru nevracaju (keby nestihol prist, rodila by si sekciou a podobne...)..

quappa77
30. nov 2011

@x_shushu_x Super, dakujem za info 🙂

mima1904
1. dec 2011

Ahojte,neviete,ako to je teraz pri strajku s Antolskou porodnicou? Dakujem za odpoved ☹

quappa77
1. dec 2011

@mima1904 Ahoj, snazila som dneska najst nejake konkretne info, ale bezuspesne. Tiez by ma to zaujimalo, ale nikde na nete nic.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre