Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ena
6. sep 2007

mipa: nadstandardna izba sa podla mna lisi len tym, ze za nu zaplatis, mas tam krajsie postele, postielky, telku, ikeacku lampu tusim.. a navstevy mozu k tebe na izbu.. na oboch typoch izieb, klasicka aj nadstandard, su 2 maminy a 2 babatka ( aspon ked som ja bola v porodnici to tak bolo).. na klasickej izbe mas pre 2 izby jendo wecko, sprchu a 2 umyvadla.. nadstandard neviem, ale myslim, ze tak isto..

na oboch izbacj je roomin in, takz ebabatka pri sebe, ked mas navstevu, mozes babo odniest ku sestrickam.. ops, teda odviezt v tych vozickovych postielkach..

ajuskamimi
6. sep 2007

EVULA, ked si vyberies lekara, tak priblizne v 36tt sa s nim spise zmluva. Potom tu zmluvu das na riaditesltvo Antolskej na schvalenie a ked ti ju schvalia, tak az potom zaplatis v pokladni. Potom by si mala dostat mobilne cislo na svojho dr a ked to na teba pride, jednoducho mu zavolas a on je povinny prist ta odrodit. Keby sa to vyvinulo inak a lekar by nakoniec k porodu nedosiel, nemocnica ti peniaze vrati v plnej vyske.

MIPA, na Antolskej je rooming in, cize mas babatko cely cas pri sebe a staras sa on sama. Akurat ho nekupes. Babatka kupu kazdy druhy den sestricky a tusim utorok, stvrtok a sobotu sa mozes prihlasit na kupanie aj ty, teda na to, ze ti sestricky ukazu ako sa miminko kupe a co okolo toho treba. Ak rodis normalne, mas teda mimino pri sebe hned ako ta prevezu na oddelenie. Ak rodis cisarom, ako ja, tak v den cisaru ti ho nosia iba na prisatie k prsniku a na druhy den, ked sa postavis, tak ti ho donesu na cely den. Na noc som ho davala este na norovodenecku izbu, lebo som sa on nevladala po cisarskom starat 24 hod. denne. Ked ti je po cisaraku uz ako tak, tiez ho mas stale pri sebe. Sestricky "novorodenecke" az na nejake dve su uplne v pohode, mile a ochotne. Tie dve sa daju zniest, aj ked v tej chvili, ked potrebujes pomoc a natrafis na ne, tak je to poriadne stresujuce, ale dalo sa to vydrzat. Mas tam aj laktacnu sestru, ktora je tam kazdy pracovny den tusim do 16tej. Chodi po izbach a pomaha, je velmi ochotna a mila a trpezliva, ja som za nou chodila dost casto, lebo som bola po cisaraku, maly bol dost hladny, ja som nemala zo zaciatku dost mlieka a absolutne mi odmietal pravy prsnik. Ona mi pomohola, za co som jej nesmierne vdacna. A dosla sa opytat ako sa nam dari aj bez toho, aby som ju volala. Fakt zlate ziena 😉

mipa
6. sep 2007

ena diky za info a nevies este ako je to s tymi sestrickami? Vies maly je nase prve babo a nemam skusenosti s kojenim a vlastne ani s nicim co sa babetiek tyka i ked fakt je ze mam precitanych aspon sto knih a tak, ale clovek nikdy nevie tak som len chcela vediet ze ked sa ich tam nieco opytam ci ma neodbiju..

rybka78
6. sep 2007

7tis je sice dost penazi, ale vobec nelutujem, ze som si zazmluvnila doktora. mala som vybornu predporodnu aj poporodnu starostlivost. doktor ma chodil kontrolovat casto pred porodom, pomedzi ine porody, ktore absolvoval, a aj po porode, hoci bol velmi unaveny. 🙂 nabuduce si ho tiez vyberiem, ak budem mat tu moznost.

mipa, sestriciek sa treba pytat, ak potrebujes nieco vediet. mne odpovedali vzdy a to mali na oddeleni 50 babatiek. Ak rodis klasicky, tak mas babatko od zaciatku do konca pri sebe (teda okrem casu, co je babatko v inkubatore 🙂 a ked mas navstevu, das ho ku sestrickam). Ak by si bola po sekcii ako ja, tak prve 2 dni je u sestriciek a donesu ti babatko na kojenie. Mne robili sekciu v utorok poobede a od stvrtka rana som mala malinku stale pri sebe.
Na nadstandarde som nebola a nestazujem sa. Mne vyhovovala aj obycajna izba. Ja skor nadstandardnu izbu povazujem za vyhodene peniaze.

ajuskamimi
6. sep 2007

aj mne izba vyhovovala, sice by sa mi tam zisla telka /potom, co som tam ostala sama, ked mi odisla spolubyvajuca 😀 /. No co by som zmenila na tych izbach, to su postele. Su riadne vysoke a po cisarskom to bol des, zoskakovat z nich. Jazva ma stipala a tahala a jednoduchsie by sa mi postavilo, keby ked si sadnem, nohy mam hned na zemi. Ale kedze nemam vysku ako modelka, tak som z postele musela zoskakovat a teda to boli ine bolesti. Ale inac su obycajne izby uplne v pohode 😉 na tych nadstandardkach su vraj postele nizsie.

mipa
6. sep 2007

ajus, rybka vdaka ,ste ma ukludnili uz sa nemozem dockat maleho, tak teda sa majte vsetkym drzim palce 🙂 🙂 🙂

veva55
6. sep 2007

mne tiez nie je 7 tisic za doktora vela, ale za tie peniaze si aj "nieco" predstavujem. A okrem toho, aj keby som si nejakeho zazmluvnila, tiez je to doktor "naslepo", lebo na Antolskej nikoho nepoznam. Je ine, keby som mala na Antolskej svojho gynekologa, ktoreho poznam, vtedy by som si ho samozrejme zazmluvnila, ale ziadneho z nich nepoznam, takze ci uz ma bude rodit ten alebo onen, je to uplne jedno, kedze s nimi nemam ziadnu skusenost.

ajuskamimi
6. sep 2007

MIPA drzim palce, nech ti vsetko dopre dopadne a nech si tam spokojna 😉

VEVA no prave, ja som si svojho zmluvnila aj preto, ze od zaciatku tehu je mojim gynekologom a vedela som, ze sa na neho mozem spolahnut. Poznala som iba jeho a bola som s nim od zaciatku spokojna.

evula79
6. sep 2007

ajuskamimi,este sa chcem spytat ci si mam tlacivo k zazmluvneniu zabezpecit sama alebo ho ma dr.a staci ho len vyplnit,podpisat a ist na riaditelstvo?schvalia tu zmluvu na pockanie alebo treba prist pre nu az neskor?dakujem

veva55
6. sep 2007

ajus, ved prave, to je uplne ina situacia, ked tam mas gynekologa, ku ktoremu aj chodis. To by som sa skor cudovala, keby si si ho nezazmluvnila 😀

katmi
6. sep 2007

rybka a ty si kde rodila??

ajuskamimi
6. sep 2007

EVULA tu zmluvu ti da lekar, on ju podpise, potom to podpises ty a hned zanesies k zastupcovi riaditela. Ak tam bude a bude mat na teba cas, podpise ti ju hned. Ja som ju mala podpisanu na druhy den, lebo mali tam vtedy vela zmluv 😉

valy
6. sep 2007

s tym zazmluvnenym doktorom je to tak, ze napr. mne povedal doktor, ze mu nemam volat, ale sa spytat sestriciek az v porodnici, kedy ho zavolat. no a ony mi kazali ho zavolat polhodinu pred narodenim malej, takze naozaj iba prisiel a babo vytiahol von.

valy
6. sep 2007

a este mi kazali pred jeho prichodom predychavat kontrakcie, ze kym pride, aby som nezacala rodit skor.

valy
6. sep 2007

ak by som sa rozhodovala znova, tak asi sa vykaslem na zazmluvnovanie na antolskej a radsej by som si priplatila a isla do kocha. predtym ma od toho odradila ta novorodenecka starostlivost, ale uz by som rozmyslala inak.

mia85
6. sep 2007

vali, vidis na toho kocha som sa chcela popytat. to staci dat 11.000 a mam v tom vsetko, alebo treba este platit nieco navyse... nerozumiem tomu... 😅

valy
6. sep 2007

mia, ja viem len to, co som citala, ze za tych 11 tisic tam mozes rodit, ale zrejme bez zazmluvnenia konkretneho lekara. ale aj tak sa mi to zda dobre

valy
6. sep 2007

Nadštandardné služby počas pôrodu a šestonedelia 11.000,- Sk
Epidurálna analgézia 3.500,- Sk

valy
6. sep 2007

toto maju na stranke

mia85
6. sep 2007

tak som to aj ja nakoniec pochopila spravne, ale pre istotu som to chcela pocut aj od niekoho ineho... dakujeeem

valy
6. sep 2007

nemas za co. drzim palce, nech Ti porod dobre dopadne 🙂

rybka78
6. sep 2007

katmi, na antolskej.

ja som mala po cisarskom k dispozicii schodiky na "zoskakovanie" z postele, co celkom pomohlo, aj ked to nebolo idealne. treba sa popytat sestriciek.

ajuskamimi
6. sep 2007

Rybka ja ked som rodila, tak tie schodiky mali, ale tie uz mali rodicky, co porodili predo mnou cisarakom. Mali ich iba dva a cisarakov viac, takze ja som to stastie nemala.

VALY s tym lekarom je to asi indy vindy, mne ten moj dal na seba mobil a kazal mi, ze hned ako to na mna pride, mu mam volat. Ale kedze som bola cisarom, tak to bolo ine, ale aj pri cisaraku sa o mna staral od zaciatku, co ma prijali na prijem, az kym som z porodnice neodisla aj s malym 😉

Co sa tyka Kochu, tych 11.000 asi nebude konecna cena porodu, tusim sa tam plati este aj 1000 Sk za kazdy den pobytu a neviem, co este. Kamoska tam rodila pred rokom a ju to vyslo okolo 20.000 - 25.000 a rodila normalne, nie cisarom. Inac, je tam pozno pekne rodit, pokial nenastanu problemy, ale to predom vediet nemozes. Akonahle nastanu pri porode problemy, alebo nieco s miminkom, v tom pripade to prevazaju na Kramare alebo Antolsku. Zivym pripadom je Palfyova, ktora bola mesiac pred porodom v Kochu, zaplatila za pobyt riadne prachy a nakoniec ju previesli tusim na Antolsku.

rybka78
6. sep 2007

suhlasim s ajuskou. kocha by som si nevybrala, pretoze ak budes mat komplikacie pri porode, porodis v "obycajnej" nemocnici, kam ta prevezu. a konecna cena porodu je naozaj az 25t, rodila tam kolegova dcera.

clea1
7. sep 2007

ja som tiež nikoho na Antolskej nepoznala, preto som zháňala info a doporučenia od ostatných kočiek, ktoré rodili na Antolskej. Potom som tam začala od 30tt chodiť do poradne k Dr. Dubčákovej, ktorú som si neskôr zazmluvnila. Mala som na ňu mobil a mohla som jej kedykoľvek zavolať. Bola so mnou počas celého pôrodu. Tých 7000 SK vôbec neľutujem ani 2500SK za epidural. Znova by som to tak urobila. S Dr, Janáčom som sa stretla 2 X na ultrazvuku a zakaždým bol na mňa veľmi milý a ochotný odpovedať na moje otázky. A tiež som sa na šestonedelí a novorodeneckom stretla väčšinou s veľmi milými a ochotnými sestričkami. Držím Vám palce pri voľbe i pôrode 🙂

adetka
7. sep 2007

ani ja som mojho superporodnika 😀 Doc. Korbela nepoznala... ale poznala som na Antolskej sestricku z laboratoria (sestrina svokra)... ta ho poznala a vedela, ze je odbornik na rizikove tehotenstva a porody... a kedze som ja pred Mirkou prisla o dve deticky (MA), a mala som tehotensku cukrovku... rozhodol sa, ze si ma zoberie...

evula79
7. sep 2007

adetka,
a zazmluvnila si si doc.korbela?ci si sa ho len spytala ci ta odrodi a suhlasil?ja k nemu chodim od zaciatku tehu a viem ze je dobry odbornik ale akosi sme si nepadli do oka.zakazdym ked sa ho na nieco spytam,tak ma surovo odbije.a kedze som prvorodicka navyse s cukrovkou na inzuline,chcela by som mat istotu ze vsetko dopadne o.k.

tonicka
7. sep 2007

kocky ja som mala nadstandart a a bolo to super. prve dve noci boli aj s tatinkom, super zazitok, potom same, resp. dalsia kocka. Vyhoda bola, ze jedlo vam doniesli na izbu a nemusela som riesit co s malou, a ked som kojila, tak teta sanitarka nebola az taka "mila" ako pri ostatných maminach, a u nas by tatinko nezvladol, zeby malu nemohol vidiet nazivo a drzat v naruci tých 5, či 6 dní 😵 😵 Sprch, wc je priemnejsie, lebo sa zavries do sprchy aj dvere do kupelky a nik ti tam nevlezie, ak potrebujes cikat rovno do sprchy kvoly sitiu 😀 A ja som tam bola v case sviatkov, takze mi boli prijemne tie navstevy a moznost prist kedykolvek.Sestricky su fajn, aj novorodenecke a gynekologicke 😉

adetka
7. sep 2007

evi... ano, mala som ho zazmluvneneho.... aj mna obcas na ambulancii odbil... pripadne si robil nemiestne poznamky... ale ked som mala strach a jasne som mu to naznacila... tak ma upokojil... a pri porode bol skvely...

veverica
9. sep 2007

Baby boli ste niektora v piatok na profilax. cviceni? Mozete napisat co ste preberali? Dakujem vepred 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre