Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pipi1211
13. júl 2010

@minix super, diky 🙂

pipi1211
13. júl 2010

ozaj a oni mi daju daky papierik ze som tam bola ci mi to napisu do knizky? bo u malej mi tusim dali papier 😅 a kde to treba zaplatit?

lulusha
14. júl 2010

@pipi1211 pipi, daju ti take dve A4, opeciatkovane prednasajucou doktorkou...hlavne si to chod potom hned zaplatit, to je pre nich podstatne 😉

ozaj, baby, co je na tom pravdy, ze su preplnene porodnice a vraj nezazmluvnene rodicky posielaju prec???? sa mi nechce verit, ze by ma poslali prec, ked rodim 😒

pipi1211
14. júl 2010

@lulusha to nehovor ani zo srandy ze posielaju prec..... 😒 a co ma nechaju porodit vonku?

lulusha
14. júl 2010

@pipi1211 no ved neviem... vcera vraj strasili nejake julovky, ze Antolska aj Kramare su full... a ja si tiez nezazmluvnujem, lebo ved kazdy ma dovolenku a nebudem platit niekoho len preto, ze v mojom termine tam bude 😖 som vravela muzovi, ze sa tam postavim na chodbu a ani mnou nepohnu 😀

prsky
14. júl 2010

@lulusha to bude nejaky nevydareny vtip, mohli by ta odporucit mozno inam, ale museli by vediet, ze ta tam inde zoberu. ked je vela rodiciek, tak sa po porode oddychuje aj na chodbe, ale najdu miesto niekde na inom oddeleni (napr. gynekologia alebo v pripade nudze mozno aj niekde inde) a samozrejme sa snazia co najskor prepustat

lulusha
14. júl 2010

@prsky to dufam, ze je to vtip... mne sa do Ruzinova moc nechce, som rizikova a vsetky vysetrenia mi robili na Antolskej, tak si to hadam nejak vydupem 🙂

luciarichard
14. júl 2010

baby to ze posielaju do iných porodnic bola realita aj takto pred rokom, kto nemal zazmluvneneho lekara posielali na kramare a do ruzinova jasne ak to nebol nejaky rozbehnuty porod. Proste tie baby nemali kam dat jednoducho 3 porodnice na celu BA + okolie su zalostne malo 😠 .Vsetkym vam moc drzim palce 😉

katy1979
14. júl 2010

Pokial viem tak praveze v ruzinove sa to teraz stalo ze poslali prec. Nemam pocit ze by bol na antolskej nejaky problem. Rodilo sa sice vela ale aj sa denne dost prepustalo.

prsky
14. júl 2010

sak pisem, ze si ale musia byt isti, ze inde zoberu, to by bola ina kalamita, keby nas vypoklonkovali z kazdej porodky v blave. ale inak je to dost o stasti, ja som bola jedina rodicka a aj oddelenie sa zacalo naplnat az ked som pomaly odchadzala 😉

adka1986
14. júl 2010

dakujem za odpovede 🙂 dobre teda, nebudem si nikoho zazmluvnovat, aj ked sa ma dnes moj doki na poradni pytal, ze co teda s tou zmluvou 😀 pojdem dnes na tu prednasku o epi a radsej si zaplatim tu, aj ked by som ju nahodou nevyuzila, istota je istota a kedze neviem, do coho idem, a ake silne tie bolesti naozaj budu, tak nex mam aspon toto v zalohe pre zmensenie bolesti 🙂

pipi1211
14. júl 2010

@adka1986 bola si dnes na tej prednaske? aj ja som bola 🙂 🙂 🙂 nemala si nahodou take biele tricko? 😀

tea333
15. júl 2010

baby ta epi prednaska byva v rovnakom case v rovnaky den vzdy? alebo sa musim dohadovat s jezikovou ze dojdem?
a otecko pri porode teda nemusi absolvovat nic? cize jedine co ma caka je ta epi?

pipi1211
15. júl 2010

@tea333 byva to kazdu stredu o 14tej na prizemi na anesteziologii a mozes kludne len tak dojst 🙂 a otecko k porodu nemusi nic absolvovat len to treba zaplatit 🙂 pokladna na antolskej je na -1.poch. uplne vzadu ako je nocny prijem 🙂

pokahontas2
15. júl 2010

@misik1 dakujem🙂
na dverach poradne, kam chodim, je napisane, ze najbližšie konzultácie k pôrodu sú 26. júla o 12:30 v prednáškovej miestnosti na 3. poschodí nad bufetom. chystáte sa tam niekto?neviete niekto, o čom sú tie konzultácie, či prednáška a či sa tam oplatí ísť? to je snáď aj to poučenie pre oteckov? (ja by som bola asi celkom rada, keby môj mm niečo také absolvoval, aj ked to nie je povinné..) a čo sa týka pôrodu, dýchania a podobné veci, to kde sa učí? díki 🙂

lulusha
15. júl 2010

@pokahontas2 ja som tam bola, je to super, odporucam! je to prednaska s porodnikom a neonatologom, preberiete spolu cely priebeh porodu, vratane ulohy otecka (nie je to klasicke poucenie pre oteckov, ale je to dobre pocut) a potom vam neonatolog vysvetli vsetko o prvych dnoch babatka v nemocnici... ja som si to uzila, fakt to bolo super. No a za tym este je prednaska o pupocnikovej krvi, ale tam nemusis ostat.

pokahontas2
15. júl 2010

@lulusha dakujem 🙂

adka1986
15. júl 2010

@pipi1211 aojky, hej, hej, bola som... a ta pani Ballova je uplne super zena, ze? 🙂 mala som ale to tricko, co mam aj tu na fotke, sedela som tretia od nej 😎 a po skonceni prednasky aky strasny najazd dole do pokladne, ze? 😀

tea333
15. júl 2010

baby teraz ste ma zmiatli..cize existuje poucenie o epi, kazdu stredu, a potom su este konzultacie k porodu, kt. budu ako pisala pokahontas?najblizsie 26.7.? cize o epi je len o epi, a to druhe je prednaska alebo diskusia o porode celkovo?
spravne to mam pochopene? 😅 😕

adka1986
15. júl 2010

@tea333 ano, ano, kazde je zvlast... o epi je len o epi, ako sa podava, ako ucinkuje, atd... tam dostanes aj papier, ktory potrebujes k tomu, aby ti ju dali a rovno si ju ides zaplatit na prizemie... 106eur, da sa aj kartou. a to druhe, tam mozes dojst aj s partnerom, najprv je tam niekto z novorodeneckeho, rozprava o starostlivosti o babo, ked sa narodi, potom je tam nejaky porodnik, ten hovori o porode a este tam bola aj pani ohladom pupocnikovej krvi... ak sa potrebujes nieco spytat, je tam aj priestor na kladenie otazok 🙂 a zober si so sebou flasu s pitim a vejar, lebo na tom 3-tom posxodi je strasne teplo...

tea333
15. júl 2010

@adka1986 SUPER, dik za info, ja sa prv musim definitivne rozhodnut kde chcem rodit, ale stale sa dostanem len k tej antolskej 😀 ale urcite ideme na prednasku, znie to super, sak ja neviem ako presne porod prebieha (nechcela som sa stresovat doteraz 😀 😝 )

adka1986
15. júl 2010

@tea333 mno, sak ty mas este cas na rozhodovanie 😀 ja uz nie, hihi... ale ta antolska je asi najlepsie, co tu v bratislave mame.... mno, a ako tak pozeram, tak ty si toho tepla ako 2v1 uzijes este dooost, tak teda drzim palce 😉

tea333
15. júl 2010

@adka1986 no ani nehovor, ja chcem rodit 38tt 😀 😝 Len keby som mohla krpatemu dohovorit, aby sa vypytal trosku skor a netrapil mamicku prenasanim 🙂

tyta
15. júl 2010

@adka1986 pripajam sa k babam, ktore rodili bez zazmluvnenia a nebol ziaden problem, dokonca tam boli dvaja doktori, hoci som rodila iba sama, lebo sluzbu mal jeden z mladych lekarov, tak prisla aj dozorujuca lekarka 🙂
Ale prilis sa nespoliehaj na epi, nepoznam vela bab z mojho okolia (vratane mna), komu dali epi pri nezazmluvnenom lekarovi... vacsinou to tolko oddaluju, ze este je cas, az Ti povedia, ze uz je neskoro a uz sa to neoplati 😒 , to je asi jedina nevyhoda nezazmluvnovania. Ale inak ja na antolsku nemozem povedat nic zle.

vocko3
15. júl 2010

ja som rodila na antolskej a bola som spokojna. mile setricky, izba v pohode, sprcha na dve izby bola v pohode. a hlavne bolo tam oddelenie pre predcasne narodene deticky a to sme my vyuzili, kedze sa mala narodila skor. takze som ju mala blizko

tatulienka
15. júl 2010

baby, prosim vas viete mi poradit? ked chceme otecka pri porode, je treba ist na nejake predporodne vysetrenie bez ktoreho ho tam nepustia?dakujem..

tea333
15. júl 2010

@tatulienka na antolskej nie, baby to tu pisali 😉 iba zaplatit na pokladni 🙂

mysinka2007
15. júl 2010

@pokahontas2,@ tea333, pýtala som sa na túto prednášku sestričky, ona mi doporučila tam ísť, takže ak neporodím skôr, tak 26 júla sa tam chystám... veď zo mňa neubudne 😀

tatulienka
15. júl 2010

@tea333 oki, cize nepotrebujem to mat ani v knizke napisane, hej? staci ked to zaplatim a moze ist, hej?

bellablonde
15. júl 2010

@tatulienka v knizke je to len pro forma,
naozaj netreba aby sa otecko zucastnil prednasky
ja som to tiez akurat vcera bola platit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre