Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rainee
23. máj 2012

@effkaa si nevies predstavit, mala som 100 chuti ist na reverz domov a to fakt nie som narocna fajnovka. Najhorsi bol ten cig. smrad na izbe a este v porodnici.

effkaa
23. máj 2012

@rainee no ja si to viem predstavit, vadi mi to aj tu doma, ked sused fajci a ide vsetko k nam domov. Akurat, ze tam si radsej ticho, lebo v rukach sestier je vlastne tvoje dieta a ty. No nezavidim... ale neviem ako sa tomu nabuduce vyhnut.

ivanka.7
23. máj 2012

@rainee nemala som zazmluvneneho doktora a personal bol skvely (do vacku nic nikto nedostal, my sme s manzelom velmi proti takym veciam) - porod som lahky nemala. K izbe - ano, ak je tak plno, ze su maminy po 3, tak je to neprijemne kvoli miestu. A kedze som rodila v aprili, mali sme stale strasne teplo (aj ked vonku posledne dni uz teplo nebolo, tak na izbach stale bolo).

@effkaa ja som po sekcii musela 24 hodin lezat a mne sestricky vraveli, ze po sekcii ak zena potrebuje, tak beru babatko na 2 noci k sebe (co aj spravili pri mne a rano mi ju o piatej priviezli zas), pri normalnom porode na 1 noc.

effkaa
23. máj 2012

@ivanka.7 ja som rodila vecer o 18tej, rano okolo 8mej som uz vstavala s pomocou sestier a sla do sprchy, okolo obeda som uz bola na klasickej izbe, kde boli aj mamicky, ktore rodili prirodzene a vecer na vizite (tzn. cca o 24 hodin) mal primar take reci, ze oni nie su na odkladanie deti, ze ci aspon viem, ako sa ma moje dieta, ze preco sa o maleho nestaram a ze mi ho dovezu a budem sa onho starat a ze mi ho nechaju aj na noc. Mal pri sebe moju kartu, vedel, kedy som rodila. Neviem, ci sa snazil byt vtipny, ale mna to urazilo. Bola som rada, ze som zasla na vecko a neviem ako by som prebalovala a prezliekala maleho. A este sa ma pytal, ze preco sa neusmievam, ze v tejto nemocnici sa musime usmievat. A to uz bolo na mna fakt moc, tak som mu povedala zo dve vety, aj mi bolo do placu z toho, co mi hovoril, ale viackrat sa na nasej izbe neukazal...

effkaa
23. máj 2012

@ivanka.7 no a potom prisla sestricka, bola velmi mila, a povedala, ze samozrejme, ze sa onho postaraju a ze chapu, ze este nevladzem. Este teraz mi je luto, co mi vtedy povedal... No nic... nikde to nie je idealne.

ivanka.7
23. máj 2012

@effkaa ja som musela lezat, pri epi mi napichli spinal, takze ma o 24 hodin stavali dve sestry (bola jedna hodina v noci) - ale to uz som bola normalne na sestonedeli, previezli ma tam prakticky hned po sekcii - teda aspon co si matne pamatam, lebo manzel mi tam niesol veci; to s tym primarom ma mrzi - to bol primar z gynekologie ci z pediatrie?

rainee
23. máj 2012

@effkaa u mna aj vdaka tejto nemocke a tazkeho porodu uz nabuduce asi nebude, neviem si predstavit este raz toto absolvovat. ale hlavne ze sme uz ok s malou, akurat ma dodnes boli chrbat zo zle pichnutej epi. tie izby boli najmenej ved sa clovek vie 4 dni uskromnit. Ja som personal moc nevymakla, boli dost neochotni a spravali sa k nam ako k soplavym deckam,laktacna dosla tusim na 3.den a to fajcenie tiez o niecom hovori. 😝

effkaa
23. máj 2012

@ivanka.7 ked som tam bola ja, bol strajk, takze mozno potrebovali tu izbu, na ktoru idu zeny rovno po porode. Vtedy sa to robilo tak, ze tie ktore mali celkovu anestezu, boli 24 hodin vo vodorovnej polohe a tie co mali spinal (aj ja), tie mali len 12 hodin. Ten primar... neviem, ale maval kazdy stvrtok prednasky. Ja som ani sestry velmi nerozoznala, ktore su odkial, mile boli vsetky. Dnes som sa teda pekne rozpisala... Ano, aj ja som bola na tom oddeleni sestonedelia hned po porode.

effkaa
23. máj 2012

@rainee velmi zalezi na tych ludoch, na personale, je to tak... No a ked mi pichala tu spinalku... to bol tiez zazitok, ale neboli ma to vobec, len sa chvilu triafala.

rainee
23. máj 2012

@effkaa takto tam perlili viaceri ja keby som sa takto spravala v praci mam na fleku padaka. napr.ked som isla na box vedla sili mamicku a dr.po nej doslovne vrieskala co je taka fajnova a place, asi ju to dost bolelo a bola aj psych.vycerpana no nie hystericka.ale prave ze to robia denne mali by mat trpezlivost a pochopenie pre pacienta.este ze ja som mala pri sebe aspon manzela - ktoreho som si sama zavolala lebo sestricky neboli schopne - si az tak nedovolili.

effkaa
23. máj 2012

@rainee to neviem posudit, ci je mozne aby sa aj teraz stavalo, ja som mala cisarak a zazmluvneneho lekara, takze v tom to bolo ine. Pevne verim, ze toto uz nie, ze uz pokrocili...

ivanka.7
23. máj 2012

@effkaa bola tam mamina, ktora rodila vedla mna v boxe a ta ich dost hystericky prosila o cisarsky (ci ju to velmi bolelo alebo sa tak velmi bala, to neviem). Prosila v podstate stale, dost nahlas, ale doktorovi co ju rodil ani nenapadlo na nu kricat. Trpezlivo dookola jej vysvetloval, ze jej cisarsky neurobi - az kym stastne neporodila. A za tych 5 dni co som tam bola, som od inych rodiciek (a to tam bolo natrieskane) nepocula ziadnu zlu skusenost. Cim nevylucujem, ze nemoze byt, len to asi bude mensie percento.
Napr. laktacnu som tam ja ani nevidela, ale sestricky boli vsetky vyskolene podla mna, kazda sa vyznala a vedela poradit (a aj to ochotne robili, u mojej spolubyvajucej sa ich vystriedalo asi 5, ked mala problem). A obecne boli mile, ked som posledny vecer chytila nervy, ze ma druhy urcite nepustia - mala som teplotu a zrejme zacinajuci zapal prsnikov, tak sestricka z gynekologie zvolala snad 4 sestricky, aby sa o mna postarali :D o hodinu som bola bez teploty, s odsatym mliekom a bez bolesti...

effkaa
23. máj 2012

@ivanka.7 na to si aj ja spominam, ze laktacna neviem ktora bola, ale ked bol problem, respektive ked som mala otazku stacilo sa obratit na lubovolnu sestru a kazda bola fakt ochotna pomoct, poradit, prisli na izbu a vzdy boli ochotne, co sa im teda dost cudujem. Ja som mala zlu skusenost akurat s tym primarom a s pichanim spinalu, inak nemozem z vlastnej skusenosti krive slovo povedat. My sme mali taky problem, ze maly malo pil, takze som sa dost natrapila kym vypil tolko kolko bolo treba, ale potom uz bolo vsetko OK. Aj zltacka nam neustupovala, ale v januari bolo malo svetla, robili sme, co sa dalo, takze si ma dlhsie nenechavali. Ako to bolo davnejsie neviem, ani neviem ake je to na izbe na konci chodby, ale kazda mame svoje skusenosti.

veve39
23. máj 2012

@effkaa ja si myslim, ze sa primar snazil byt vtipny, on je taky srandista...asi to nepadlo vhod v tvojom stave - poznam, tiez som po sekcii a Bohu vdaka mala bola 2noci u sestriciek - tusim mi ponukali aj dalsiu noc
my sme tam stravili nakoniec az 10 dni koli vahe a zltacke malej a fakt som ten personal tam stihla spoznat - primar Divinec sa aspon z toho, co som ja vnimala vzdy snazil vtipne a s humorom odlahcit atmosferu a napatie v hormonoch nabitymi mamickach - ja som sa raz pred nim na vizite rozrevala, ani som presne nevedela povedat preco 😀 😀 😀

effkaa
23. máj 2012

@veve39 akoze to fakt prestrelil. A myslim, teda dufam, ze tam pracuje dost dlho a mal by vediet, ze toto je fakt citlive pre mamicku, ktora vcera porodila. Ze "neodkladajte nam tu vase dieta" "vy ste jeho matka, starajte sa on". Snad som ho len nepochopila a ja teda humoru dost rozumiem, len tento bol dost kruty. Dufam, ze sa aspon on potom smial...

veve39
23. máj 2012

@effkaa to urcite ano....ja len z toho, co som tam tych par dni stravila, som ho vnimala ako cloveka veseleho, vtipkujuceho...tak si preto myslim, ze to bol snad nejaky pokus o zart
ale samozrejme chapem, ze sa ta to dotklo

effkaa
23. máj 2012

@veve39 po tej prednaske som aj ja mala pocit, ze SNAD to bol len vtip, ale urazena som aj tak zostala. Co uz so mnou... 😅 Ani ja nie som dokonala 😉 Kazdopadne, ked budem rodit zas, co snad budem, chcela by som na Antolskej. 🙂

ivanka.7
24. máj 2012

@effkaa
@veve39 jj on Divinec ma svojrazny zmysel pre humor, ja som ho zazila len na predposlednej vizite, ale kedze som huba nevymachana a zvyknuta na tento druh humoru, tak my sme si rozumeli. On je tam uz roky, moju sestru ako novorodena prepustal pred 13 rokmi domov 🙂 vtedy boli jeho prednasky este povinne, bez nich nepustal, takze si ju vypocula aj moja mamina - tretorodicka 🙂

effkaa
24. máj 2012

@ivanka.7 ja som skor na suchy anglicky humor ako na tento pre mna uz prisilny. No a problem bude mozno aj v tom, ze v mojom okoli nikto takto nevtipkuje, takze v prvom rade som to brala vazne, dost ma to zaskocilo a az po tych troch dnoch pozeram nanho na prednaske, ze ahaaaa to asi malo byt vtipne...

veve39
24. máj 2012

@ivanka.7 presne tak, aj my sme si rozumeli...ja som bola hlavne stastna, ze je vsetko s babatkom OK (zle vysledky skriningu, amnio som nepodstupila), tak som si aj ten 10-dnovy pobyt tam nakoniec uzivala....najlepsie bolo s mojim muzom (je cudzinec) - bola som sama na nadstandarde, muz bol casto pri mne, primar zartoval, muz sa smial (2/3 nerozumel 😀 )

eemmaa
24. máj 2012

@adka1987 ahoj tak uz som doma po poradni tak na ultrazvuku sme videli nasho valibuka uz ma 3720 g a uz som otvorena na 3 cm tak ze mam byt pripravena 😒

blackswan75
24. máj 2012

@effkaa moj mm je v pohode , ved ide k porodu a aj tak sa musi doma postarat o 2 baby, takze tie 4 dni sa aspon v noci vyspi, ze ho nebude maly budit 🙂 on je prave aj dost haklivy aby maleho ktokolvek cuckal a natahoval, uz teraz na to vsetkych pripravuje 🙂 kamoska tu bola a ona jeej ked sa narodi ze hned pride, a on ze ma smolu najskor po mesiaci prijimame navstevy 🙂 samozrejme s tym suhlasim, najskor sa musi zvyknut na tie nase bacile chuda, a nie este z vonka.
@eemmaa no krasa aj mne by sa pacilo o tie 2tt porodit, 🙂 tak drzim palceky a hlavne napis ak sa bude dat 🙂

eemmaa
24. máj 2012

@blackswan75 jasne ze dam vediet keby sa nieco udialo no ako som sa tesila ze by to bolo skor tak teraz ma uz chyta aj strach ale tak zvladli to ine zvladnem to aj ja 🙂

blackswan75
24. máj 2012

@eemmaa jasne ze to zvladnes si predstav ze by si tou vahou cakal az do 40tt to by bol valibuk , ja prave preto by som tiez rada keby sa to spustilo za 2 tt maly bude dozrety a nebude aspon prilis velky 😉 😉

eemmaa
24. máj 2012

@blackswan75 tak to si ani neviem predstavit ved ja uz si to neviem ani teraz ale tak no uvidime 🙂

adka1987
24. máj 2012

@eemmaa super, takze ako ja cakat a cakat kedy to pride. Ja svoju vahu drobca neviem ☹

alllexa1
24. máj 2012

@effkaa - tak to Ti verim, ze Ta to urazilo, aj mna by sa to dotklo... ved kazda zena chce byt s dietatkom, ale ked sa to neda, tak co - ma tam lezat a pocuvat, ako place? Ved ja som bola po prirodzenom porode a nemohla som minimalne tych 24 hodin vstat (a este dva dni som mala transfuziu a infuzie), preto mi maleho na noc vzali prec sami od seba (v Ruzinove). Inak, my sme boli na izbe 4 rodicky + deti, takze brutal, vobec sa nedalo spat... A kupelne boli na konci chodby pre vsetky izby.

@blackswan75 - oni zvyknu vyvolavat porod az tyzden po termine... A skor by som ani nikomu neodporucala ist na vyvolavacku, lebo to nie je prijemne. Navyse, moze sa stat, ze nezaberie a clovek tam trpi 5 hodin (po vyvolavacke nastupia bolesti) a potom mu povedia, ze nic sa nedeje (zena sa neotvara), dalsi pokus na dalsi den. Aj mne sa to skoro stalo, ale nastastie mi potom, ked uz vsetci odisli a mala som prenocovat vo vzdycharni, odtiekla plodova voda, tak zavolali lekara spat. A neboj, ked uz si porodila dve deticky prirodzene, tak aj toto pojde rychlejsie, aj keby malo byt trosku vacsie. Aj tak tie odhady su totalne nepresne.
Ozaj, ta ambulancia, kde sa robi prednaska z epi, je v nejakej inej budove? Ci s anormalne ide tym hlavnym vchodom?

@chloe001 - mna nakoniec objednali na stredu 30.5., asi preto, ze uz som na epi bola... A neboj, stihas to este pred porodom🙂

effkaa
24. máj 2012

@alllexa1 no my sme boli dve a deticky nam plakali na striedacku, takze tiez parada 🙂 ale aspon som si zvykla nespat

effkaa
24. máj 2012

@alllexa1 prednaska epi je v tej hlavnej budove, kde je taka kruhova recepcia. Treba ist rovno poza tu recepciu okolo vytahu a hned tam sa zgrupuju mamicky, po ktore si pride prednasajuci. Cize ked prides v spravny cas, (uz neviem kedy to byva, lekar ti povie) pojdes tou chodbou a uvidis vela vela tehotnych zien, si na spravnom mieste 🙂

chloe001
24. máj 2012

@alllexa1 tuto je odfoteny oznam z ambulancie, tam je aj, kde to bude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre