Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

nellia
31. júl 2008

A ako je to s príborom a pohárom - treba si tieto veci brat so sebou do porodnice? Lebo niekto pise, ze hej, niekto zase, ze nie... 😖

certica
31. júl 2008

nellia, teoreticky netreba, ale ja mam tieto veci radsej svoje, takze som si vzala

nellia
31. júl 2008

hm... to je pravda, už balím 🙂

nellia
31. júl 2008

aha.. a este som sa chcela nieco spytat.
Ked som bola na poučení o EPI, prednasajuca - Dr. Ballova, nas upozornila, ze nech pred porodom povieme sestricke, ze chceme epi, aby zavolala anesteziologa, ked budeme na 4-5 cm otvorene, lebo vraj pár lekárov naschval nezavola anesteziologa, lebo nie su zastancami epi. Resp. zavola - aby sa nepovedalo, ale az vtedy, ked sa epi nesmie podat. Vraj sa da niekde zistit, o ktorych lekarov ide...
Viete o tom nieco???

slaavka
31. júl 2008

nellia a ako si sa dostala na tu prednasku o epi?
mam to povedat v poradni a dr ma na nu pošle, alebo ako to funguje? ozaj a vy nemate z toho strach, vraj je to aj dost rizikove..neviem sa rozhodnut...

nellia
31. júl 2008

slaavka - bala som sa aj ja, preto som si to chcela vypocut na prednaske. A som na 100% rozhodnuta, ze ju chcem.
Ak sa nevies rozhodnut, rozhodne chod na prednasku, tam ti vsetko dopodrobna vysvetlia, aj rizika - ktore su minimalne.
Ked pojdes do poradne - vypytaj si žiadanku na prednasku o EPI, daju ti ju bez problemov a kazdu stredu o 14:00 h ju robia na ARO - na prizemi.
Tam len pockas pred dverami, bude vas tam urcite zase vela, tak trafíš. Trva to asi hodinku. Nezabudni si žiadanku a matersku knizku. Ak sa rozhodnes, ze chces EPI, budes potrebovat este aktuálne výsledky krvi (hlavne zrážanlivosť). To ti zase spravia v poradni.

no a ja este nemam tie vysledky, lebo v poradni cele dni nikto nedvyha telefon, nemozem sa k tomu dostat a uz sa bojim, ze to nevybavim a nepodaju mi EPI, porazi ma...

certica
31. júl 2008

nellia, tie vysledky v pocitaci su, takze aj ked sa ty nedopatras, nebude hadam problem najneskor pri porode si to nechat overit.

nellia
31. júl 2008

no ale ja nemam este odobratu krv, lebo som o tom nevedela, tak som sa samozrejme nepytala. Sestricka mi dala do ruky papier, povedala, kam mam ist a akoze je to vsetko. Nie som z BA, do poradne som chodila na vysunutu ambulanciu lekarov za antolskej, kde maju samozrejme teraz dovolenky...
a na antolskej mi to nikto cele dni neberie. V pondelok idem do poradne a aj ak tam pridem skor, pochybujem, ze mi to sestra len tak zoberie. A to dufam, ze do pondelka malá pocka v brusku..

jancia
31. júl 2008

rovni - p. Jezikova ma dovolenku 2t - cize to vychadza od 4.8. do 17.8.

nellia
31. júl 2008

jancia - takze by prednaska tento pondelok nebola?

jancia
31. júl 2008

aka prednaska?

certica
31. júl 2008

nellia, pokial mas papier (ze potrebujes odber...) tak si myslim, ze nebude problem prist rano medzi 7 - 8h a zaklopat sestricke v ambulancii, aby ti vzala krv. ja sice neviem, ako je to teraz v dovolenkovom obdobi, ale za normalnych okolnosti sa odbery robili kazde rano.

jancia
31. júl 2008

nellia ozaj a ako to ze si sa nepridala ku nam augustovkam do temy , hm? 😉

nellia
31. júl 2008

certica - ale mne ten papier nema kto dat, kedze moja lekarka ma dovolenku. Pravdepodobne by mi ho mohli dat v pondelok v poradni v nemocnici, ale to sa zase minimalne o deň oddiali, pretoze mi povedia, ze mam prist na dalsie rano.
a ja sa bojim, aby som to stihla, lebo uz mam par dni dosť krče...
je to take ani-ani, ked si lekari medzi sebou prehadzuju pacientky pocas dovoleniek.

nellia
31. júl 2008

jancia - hiiiii! vidis, mohla by som... 😀

catleen
31. júl 2008

nellia, pribor si bart nemusis. Pri prichode jeden dostanes, budes si ho opatrovat a pri odchode vratis.

jancia
31. júl 2008

nellia a mame aj tabulku, tak nech tam potom mozeme zapisat dalsie augustove babatko... resp. mozno aj "prve prave augustove" 😉
a aku predn. si myslela ze ci je v pondelok? ta aj pre otcov? ta by byt mala, tu nevedie p. Jezikova ale gynekolog a pediater

nellia
31. júl 2008

ok 😀
no ja som myslela tu psychofyzicku pripravu, baby tu spominali, ze bude na tretom poschodi, myslela, som, ze tam pride aj p. Jezikova. Tak som sa zlakla, ze sa to zrusilo, alebo co..

certica
31. júl 2008

opatrovat ako oko v hlave... 😀
nellia, uz ti asi viac neporadim. nechaj to na osud 😉 .
inac mne keby o to velmi islo, tak tam jednoducho rano nabehnem, poviem o co sa jedna, ze som v termine, kazdu chvilu budem rodit a koli epi potrebujem mat odber na zrazanlivost krvi, ze mi ta a ta gyn. kazala prist, zial ma dovolenku a zabudla ti dat papier.... bla bla

rovni
31. júl 2008

jancia dakujem-bola som dnes rano s jezikovou,potvrdila mi svoju dovolenku na nasl.2 tyzdne,takze sa moje cvicenie zase oddiali,ak sa chodi raz tyzdenne,budem rada ak do porodu stihnem 2 hodiny 😒 ☹ 😖

jani23
1. aug 2008

ja som bola na poučení o EPI a som rozhodnutá,že si ju dám pichnúť,bojím sa bolesti 😒

sivula
1. aug 2008

Ahojte Antolcanky,

sice mam este na to cas, ale neviete mi povedat, ako to bezi, ked na vas pridu porodne bolesti? Kam treba ist? Je tam v noci nejaky centralny prijem, alebo idete rovno na tretie? Zacala som do Petrzalky chodit len minuly tyzden a vobec ma to nenapadlo sa spytat - v tom mnozstve ostatnych otazok mi to vypadlo.
A este jedna vec - najdem niekde aj nejaky oznam k cviceniam u p. Jezikovej? Byvaju pravidelne v nejaky cas?
A ako to funguje s platenim otecka pri porode, musi najskor platit alebo staci aj potom (ked to nahodou pojde rychlejsie 😉 )?
Dakujem vsetkym za odpoved.

diddi
1. aug 2008

Ahoj Sivula, ked to na teba pride po 16.00 hod. tusim, alebo cez vikend, tak chod na centralny prijem - v podzemi, kde parkuju sanitky, tam sa na teba pozru a hned budu vediet co s tebou 😉
Ten oznam o cviceni neviem ci existuje, ja som sa tam isla osobne spytat, p.Jezikova mi zobrala tehu knizku a spytala sa, ci chcem chodit v pondelok, alebo v utorok, rano, alebo poobede...ona mi dala potom termin...takze az budes mat stastie, tak ju najdes, lebo telefonicky sa spojit je fakt problem
To platenie neviem, ale dievcata pisali, ze je prednaska 4.8. tak tam chod aj manzelom a dozvies sa viac...ale myslim,ze niekedy v tom frmole oteckovia ani nezaplatia...ked to na teba dojde, tak jasne, ze nebude utekat platit nejaky blby sek...sestricky nieco tusim vystavuju, nejaky papier...ale na prednaske sa dozvies fakt viac...papa

adusha
3. aug 2008

Sivula,
ak na teba pri porod pocas pracovnych dni od 6tej do cca 15tej (alebo 16tej?), tak ides rovno na porodnicu na tretie poschodie. Ak to na teba pride neskor, v noci, alebo cez vikend, ci sviatok, tak ides cez -1, cize cez centralny prijem.
CO sa tyka platenia. Pridete hore na porodnicu, poviete, ze chces manzela pri porode, pripadne ze cchete nadstandrny box alebo epidural. DOstanete na to listocky - manzel s nimi pojde dole do pokladne ktora je nonstop a teba zatial vysetria. Potom sa manzel vrati, ukaze ze zaplatil a ide k tebe na salu. AK nahodou nevyuzijete epidural - na ten listok mu to setricky napisu, pojde s nim do pokladne a peniazky mu vratia 😉

majula009
3. aug 2008

Čaute kočky....takže teraz mám tak 5 minút aby som Vám napísala moj pocit z Antolskej....
Mala som zazmluvneného lekára a bola som velmi spokojná...rodila som síce na dva krát lebo to na mna došlo v stredu í júla...a v noci som bola na porodnici, ale to bol vtedy horor ked mám pravdu povedať...boli tam dve sestry alebo porodné asistentky a boli velice nemilé lebo nemali nikoho n aporodnici tak si to so mnou vychutnali...klistýr mi tá jedna urobila tak že som skoro zdochla a ten ich prístup....no des....potom mi ešte vrazila kanilu do ruky tak že som myslela že mi ruku reže....kontrakcie oproti tomu boli nič...normálne či mi uveríte alebo nie zo strachu a stresu z hentých dvoch úžasných a milých asistentiek mi prešli kontrakcie...čo dakujem bohu že to tak nakoniec dopadlo....a poslali ma spať o 4tej ráno...že uvidíme čo bude na druhý den...na druhý den nebolo nič, tak mi to 11 júla vyvolali o 7mej ráno tabletkou ku krčku...ale po pravde o 13tej stále nič, okrem brutálnych bolestí, čo som skoro steny škarabala...tak mi urobili cisársky....no a bolo.
Spokojná som, malinká je krásna...bola príšerne na mna veliká takže som aj rada že to takto dopadlo.....v piatok tam boli výborné asistentky...a všetci boli hrozne zlatí....držte sa..... 😀

sivula
4. aug 2008

Diky moc za cenne infosky. Snad to zvladneme bez problemov 😉 Idem tam za dva tyzdne, tak sa musim porozhliadat poriadne na tie oznamy.

dobra
5. aug 2008

Baby a treba na antolsku do porodnice aj ten sobasny list ????? 😕

slaavka
5. aug 2008

vraj staci ked je prefoteny..

nellia
5. aug 2008

Baby, idete niektorá rodit tento tyzden na antolsku? resp. mali by ste? 🙂

jancia
5. aug 2008

jeee nellia ty uz mas dnes termin? a ako to vyzera? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre