Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

arabeska
17. máj 2007

lusil,tak stale nic?

zoja
17. máj 2007

lusil cau, pisem od zoji, som v nemocnici, na 5 posch. a az do porodu...pisala si, ze ty ides v stredu?...tiez na 5.posch?...tak sa snad stretneme, som v B casti, na c.11...tak sa stav

lusil2005
17. máj 2007

arabeska nic 😒 ale nevzdavam to a sprchujem a sprchujem! 😀

caf caf. diddi to si ty od tej zoji? 🙂 no mala by som nastupit v stredu ak neporodim. a to sa este chystam ukecat doktora ci fakt musim 😀
no uvidim ale ak nastupim ,urcite ta pridem kuknut!

adetka
17. máj 2007

jamimi... ja som rodila u doktorov zo Zosky. U Doc. Korbela - odbornik na rizikove tehotenstva a porody. Veeelmi trpezlivyyyy a milyyy. Mozno ma zvlastny humor. Ale skveli odbornici su tam aj Dr. Niznanska a Dr. Havalda.

lusil2005
17. máj 2007

arabeska kuk IP

sweetberry
17. máj 2007

ahojte neviete mi poradit ci dr.niznanska ordinuje aj na antolskej?

sia29
17. máj 2007

Ahojte. Citam tu kopu stranok o Antolskej a nikde nevidim meno Dr. Kostolneho. To som na tohto" zhovorciveho " lekara na poradni natrafila fakt len ja??? Pomoc! Ak s nim mate niekto nejaku skusenost, dajte vediet, lebo ja fakt neviem, co si o nom mysliet.

arabeska
17. máj 2007

lusil mas ip 😉
sia,to meno som veru este nepocula

vydata
17. máj 2007

Cauko mamicky - mozem sa k vam pridat???Som v 33tt a budem rodit na Antolskej 🙂
Chcela by som sa Vas opytat ze co vsetko si bude treba zobrat do nemocnice - ked uz pojdem rodit.Aj pre seba aj pre babatko.
Plienky,perinku vlastnu flasku ak nebudem kojit alebo to tam vsetko dostaneme?????Myslim kym neodideme.Pre seba vl.pohar , pribor atd.
Vy ste si vyberali lekara - formou zmluvy za tych 7.000,- Alebo ste prisli a porodili s tym lek. ktory mal prave sluzbu?????
Mozno uz tu tieto otazky boli ale ja vopred dakujem za odpovede

dai
18. máj 2007

ahoj vydata,
tvoj lekar ti da zoznam veciciek ktore si mas zobrat do porodnice - neboj... obycajne je to spojene s podpisom zmluvy 😉
ja mam lekara ktory sa o mna staral cele tehotenstvo a podpisovala som s nim zmluvu o celorocnej starostlivosti - to sice stalo 20 tisic ale v tom je uz aj ten poplatok 7k...
ak nemas nejakeho specifickeho lekara, tak si myslim, ze vsetci lekari na antolskej su odbornici a neviem ci to ma zmysel si narychlo hladat nejakeho specialneho kvoli zmluve 😒 mozno len aby ta neposlali prec, kedze momentalne je to tam take vseliake - ty ale rodis az koncom jula a to by uz teoreticky malo byt vsetko ok 🙂

ajuskamimi
18. máj 2007

VYDATA - pre miminko ti treba iba 1 balik pampers plienok, tych najmensich a 1 balik vlhcenych obruskov na ritku. Ostatne v nemocnici daju, ked tak, este mozes zobrat 1 cumlik.

Pre teba - poporodne vlozky 2 baliky, 5 podloziek pod seba jednorazovych, tampony do podprsenky, aspon 2 kojenecke nocne kosele, hygienicke potreby, slapky (jedny ako papuce, jedny do sprchy), kojenecku podprsenku, WC papier, aspon flasu mineralky alebo nejakej vody, ak by ta porod zastihol v noci a bufet by nebol otvoreny, nejake ponozky, zupan a neviem, teraz ma uz nic nenapada. No mobil, nieco na citanie.

vydata
18. máj 2007

Dakujem - pomohli ste mi .
Ja chodim inac na Strecniansku ul. k mojmu gynekol. ale rodit budem na Antolskej aspon tam ma vypisu okolo 5.6. tak mi povedali.A vcera som bola na ultrazvuku na Antolskej a Dr.Niznansky sa ma pytal ze kedy uz pridem k nim do poradne lebo posled.mesiac by som mala chodit tam.
Termin mam okolo 11.7.07.
Dai a preco ze je to tam take vselijake teraz sa tam nerodi????Citala som nieco ze sa tam maluje.
Ajusja a ty si tiez podpisovala nejaku zmluvu?????To musi kazda?????
Nerodili ste nahodou epiduralkou?????Lebo ja sa chystam tak.Len neviem ked sa tak dohodnem s lek. ci mi to poskytnu kedykolvek.Tam sa tiez nieco podpisuje????Viem ze to stoji 2.500,- Sk to sa plati pred alebo po porode???

ivka07
18. máj 2007

vydata, a ku komu chodíš na strečiansku ja som tam tiež chodilak dr. Bohmerovej a asi tak v 36tt my povedala že od 37tt mam začať chodiť na Antolsku, kedže antolskú malujú a berú na rodenie len zmluvné pacientky tak som nechcela riskovať že tam prídem rodiť a pošlú ma na Kramáre, tak som na Kramáre išla rovno na poradnu a som tam spokojná, (ale to sa týka májoviek a začiatok juna čo som ja lebo nevedeli povedať že či to stihnú do konca mája asi sa to aj pretiahne do júna, lebo malujú všetky genekologické oddelenia a nemajú kam ukladať pacientky preto ten stav) ale ti sa nemusiš obávať si júlovka. A čo sa týka epidurálu treba ísť na nejakú prednášku na antolskú a aj s najnovšími krvnými výsledkami a tam všetko povedia, ale nič konkrétne neviem lebo ja som na nej nebola a epidurál si ani nedávam takže v tomto ti neporadím. Nie som si istá ale tuším tá prednáška býva vždy stredu o 14 na anestezilologii ale to viem len tak na 50%.

vydata
18. máj 2007

Ivka07 ja chodim k Dr.Milianovi tusim ma ordinaciu vedla nej.
Ja tiez k nemu idem 5.6.posledny krat do poradne/ako mi povedal/ a to budem v 35tt a potom ze uz mam ist na Antolsku.
Boze dufam ze to tam vymaluju,lebo moc na Kramare alebo do Ruzinova nechcem ist.Nikoho tam nepoznam a vzivote som tam nebola-to sice ani na Antolskej ale to mam blizko-hned oproti byvame.
Codite na predporodne cvicenia?????
Baby a chystate sa nieco aj lek. davat??????Ja vobec totiz neviem ako to tam chodi.

ajuskamimi
18. máj 2007

VYDATA tu zmluvu na porodnika yza 7.000 podpisujes a platis, len ked chces mat pri porode konkretneho lekara. Ja som tu zmluvu podpisala kvoli tomu, ze termin mam zaciatkom juna {cize ako pise IVKA, zatial, kym nedorobia porodnicu, rodit tam mozu iba zmluvne} a zrejme budem mat planovany cisarak kvoli tomu, ze maly bude velky, teda uz teraz je, ale ak este bude priberat, bude este vacsi a ja mam uzku panvu 😒 Od zaciatku tehu chodim ku svojmu gynekologovi, ktori je na Antolskej primao primarom na porodnici, tak som si ho aj rovno zazmluvnila.

Co sa tyka EPI, u prvorodickach sa moc neodporuca, ale zasa, je to indy vindy. Ale poznam kamosky, co si ju dali a uz by si ju nedali, lebo necitili dobre kontrakcie, necitili zosun babatka do porodnych ciest, nevedeli tlacit. Malicka sa pridusila a bola tahana najprv kliestami, ked to neslo, pouzila sa vakuova pumpa, takze asi tak. Ale ak sa rozhodnes na to dat, tak to treba na Antolskej v poradni poziadat lekara, ze chces EPI. Mal by ta poslat na predoperacne interne vysetrenie a prednasku s anesteziologom a pokial mas dobru zrazanlivost krvi a testy ti vyjdu ok, tak si to predom zaplatis v pokladni a v den porodu to dostanes, musis mat doklad o zaplateni so sebou. EPI sa da pichnut iba kym si otvorena na 4cm, cize ak by si sa rychlo otvorila, ze by ti ju aj napriek vysetreniam a platbe nestihli alebo nemohli pichnut, po porode mas narok na vratenie penazi 😉

vydata
18. máj 2007

No super si mi to opisala hned som mudrejsia.
Vies kazdy ma ine skusenosti ja co mam kamosky su 3 co rodili s epid. tak povedali ze inac by uz nerodili - nevedeli si to vynachvalit ze to bolo super vsetko citili - tlaky babatka atd. okrem ten strasnej bolesti.
Ale na kazdeho to vyplyva inac a na mna to moze tiez uplne inac zaposobit.
Len ja som taka strasne sa bojim bolesti a hlavne porodou.Takze aspon to ma tak ukludnuje ze mi neico pomoze-ak mi to pomoze.
A ak podpises zmluvu tak je ten lek. povinny prist k tvojmu porodu nie?????I ked zrovna nama sluzbu???

dorotka
18. máj 2007

dai to ta vyslo teda pekne draho ja ked to pocitam tak v prosanuse platim 3000 sk za celorocnu starostlivost a poplatok 7000 k tomu je len polovica a ordinuju tam dvaja lekari z antolskej
vydata ano je povinny ale zalezi to od rychlosti tvojho porodu ci stiha prist

ivka07
18. máj 2007

Vydata, ano ak maš lekára zazmluvného dá ti svoje číslo na mobíl a kedykolvek ta to chytí možeš mu volať a on ta príde odrodiť. 😉

vydata
18. máj 2007

A ako si vedela ktoreho lek. si vyberies????Ja totizto ziadneho z tade nepoznam a spoznam ich az ked tam budem choditi do poradne.
Tych poradni je tam viacej alebo kazdy den ordinuje niekto iny?????
Lebo neviem ku komu pojdem???

ajuskamimi
18. máj 2007

VYDATA ako hovorim, EPI je indy vindy, aj ja som o nej uvazovala, ale lekar mi rovno povedal, ze v mojom pripade to bude asi zbytocne, kedze maly mi zrejme kvoli svojej vahe neprejde porodnymi cestami, mohol by sa tam zaseknut a zadusit.

Co sa tyka tej zmluvy, tak ano, lekar ma v den tvojho porodu u teba pohotovost aj ked nema sluzbu. Mas jeho cislo na mobil a ked aj o tretej rano to na teba pride, on musi co najskor dobehnut. Ak by sa stal ale pripad, ze neviem z akeho dovodu sa mu to nepodari a neodrodi ta on, znova mas narok na odstupenie od zmluvy a vratenie penazi. Ak sa rozhodnes pre zazmluvnenie lekara, je potrebne tak vykonat mesiac pred stanovenym terminom porodu 😉

Inac, ja tiez neznasam akukolvek bolest, mam strasne nizku hranicu bolesti a som padavka, to si priznam. A porodu sa bojim ako cert svatenej vody, ale tak moc sa tesim na toho nasho big drobceka, ze kvoli nemu to musim zvladnut, nech to je akokolvek 😀

ajuskamimi
18. máj 2007

ja som si svojho vybrala na zaklade toho, ze je mojim gynekologom od zaciatku tehu, chodievam k nemu do ambulancie a tak som k nemu presla aj do poradne na Antolsku 🙂

A co sa tyka tych predporodnych kurzov. Pytaj si listok od svojho gynekologa. On ti da doporucenie na zaradenie do kurzu. S tym listkom treba ist na Antolsku za p. Jezikovou, je to na prizemi v lavo, c. dv. tusim 17 a objednat sa u nej na najblizsi mozny termin. Cvicenia su raz do tyzdna. Najlepsie je tam zacat chodit od 31 - 32tt.

vydata
18. máj 2007

Uz papier od lek. mam a v pondelok sa chystam za p.Jezikovou.Super ze si mi povedala cislo dveri.
No musim zistit aki su tam lek. aby som teda aj ja vedela u koho rodit.A nepoznate niekoho co rodil bez tej zmluvy?????
Jednoducho porodi u lek. ktory ma prave sluzbu?????
Ajuska inac ako som pisala aj ja sa bojim bolesti hrozne.Len ako ty pises pre babatko to musime vydrzat nic ine neostava.Hrozne sa na nu tesime - nech uz je tu.

ajuskamimi
18. máj 2007

je tu vela bab, co rodili aj bez tej zmluvy. Ja by som si ju tiez neuzatvarala, nebyt teraz tohto momentalneho stavu v porodnici, ktory ma vraj trvat do konca maja, mozno do polky juna. Ty ked si julova, tak ja byt tebou, nezmluvnim si. Vsetci su tam podla mna dobri odbornici, takze pohoda. Ako hovorim, ja som si len z nutnosti uzavrela zmluvu, aby som mohla rodit na Antolskej a teda kedze mam velke babatko, tak chcem aby aj pri porode bol moj gynekolog, ktory je pri mne od zaciatku tehu 😉

zoja
18. máj 2007

cau lusil, ano, to som ja diddi, pisem od zoji, spolu tu lezime na izbe...mala som zvyseny tlak a stale sa drzi na 140/90 tak si ma tam nechaju az do porodu...mam este tyzden vydrzat a potom asi cisarsky v uplnej narkoze...na porodnici uz nemaluju, chodim tam na monitor 🙂

sweetberry,dr.niznanska ordinuje na antolskej, dvere č.22..urcite tam je v pondelok 9-11, potom utorok, stvrtok a v piatok, casy vsak uz neviem, ale vyhladas to na stranke antolskej, tam je rozpis ordinacnych hodin

nas so zojou maju na starosti dr.Korbel,Niznanska, Havalda a su uplne super!!! kazde rano pridu za nami, poinformuju a utesia

certica
18. máj 2007

diddi, zoja tak sa drzteee!! 😀 😎 inak som si aj myslela, ze si tam uz nechaju 😉

ajuskamimi
18. máj 2007

aj ja vam kocky drzim palce, nech vam vsetko dobre dopadne 🙂

lusil2005
18. máj 2007

haha certi ty striedas tie fotky jak ponozky!!! ale peeeekna je. udelujem ti dalsiu pochvalu 😝

diddi som si aj myslela ze si to ty 😀 tak keby nieco, tak jasne ze ta zbehnem kuknuuuut

lusil2005
18. máj 2007

PRAVE SOM VYMYSLELA SUPER TEORIU!!!!
pozerala som totiz do zrkadla a ja mam fakt tu malu uuuplne pod rebrami 😒 vooobec nechce ist dole. ALE (!!!!) mozno je len taka dlhaaaa, ze cele telicko, alebo ritulu, alebo co je ten hrb z ktoreho ma rebra uz bolia ma chudatko pod rebrami aj ked hlavicka uz je davno dole! 😕

ajuskamimi
18. máj 2007

LUSIL pekna teoria 😀 no a ako? Stale sa citis fajnovo, teda tak, ze mas dojem, ze ten porod nie a nie prist?

lusil2005
18. máj 2007

hej hej. stale. najviac ma asi stve fakt to brucho - mam ho skoro pod bradou ☹
inac - sem tam ma pobolieva brusko aj krize, ale tak slabucko. aj brucho mi tvrdne (teda ak je to to tvrdnutie lebo popis "stiahne sa ti brucho" mi akosi nesedi. neviem si predstavit ako sa moze ten kotol stiahnut. skor mam pocit ze to vnutri sa tak zvacsi ze uz sa mi tam nezmesti ani zrnko ryze a potom mam brucho uuuplne tvrde - je to ono???? 😕 ) ale to som mala aj predtym takze nic nove. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre