Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

verulka
14. nov 2007

teda, no fakt dobre 😀 , Ja som klystir drzala max 10min. Ja som rada, ze sme ho vzdy stihli, lebo po klystire mi nastupia kontrakcie a konecne viem, ze rodim 😉 a hlavne par dni trva, kym sa creva zase naplnia, takze nebolo treba hned ist na velku. To je obr vyhoda..
ja sa etse vratim k tym koselam- ale nemusim si vziat ziadnu, nie? Vsak na prijme sa musim prezliect a saty odovzdat, takze by mi mali dat erarnu? Apson tak to prebiehlo pri prijmani na ine oddelenia. Dokonca ked ma brali akutne, donielsi mi koselu aj na izbu. Certi, spolieham sa na tvoje info, kedze to absolvujes tesne predo mnou. Dojdem ta kuk do spitalu a hned vyspovedam 😀

petrulla
14. nov 2007

Kedže je tema na temu "klistir! - neda mi - nezaucastnit sa 😀
Mne ho dali hned po prichode. No poviem ze to bol naozaj zazitok ...
Kontrakcie a klistir´- až sa mi z kečky parilo 😀 ,ale porodne asistentky mi nechali dostatok casu a sukromnia ( večná vdaka im). A to som na WC az po chvili zbadala, ze tam nie je papier 🙂) To som si mala v tej rchlosti z tasky vybalit svoj ... ale ja som mala v tom momente ine myslienky. 😝 Ale bola tam hned spracha, takze sa to zvadlo vo vsetkej pocestnosti. Ale na buduce - dakujem už asi nemusím hihihi

c.e.r.t.i.k.
14. nov 2007

verulka ja som mala svoje kosele a nic sa im nestalo. Tu v ktorej som rodila som mala trochu krvavu, ale to sa v poho vypralo a je ako nova. sestricka mi potom na izbe doniesla erarnu, ale ta mi nebola taka pohodlna ako moja. tak je to na tebe. Ale urcite by som si aspon jednu zobrala, lebo ja som isla rovno do porodnice a nikto mi koselu ani neponukal. a neviem preco by som mala trochu zaspinenu koselu vyhodit, aspon pri mojich porodoch sa nic take dramaticke nedialo. 🙂

rybka78
14. nov 2007

ja som mala na zaciatku porodu svoju koselu a bola vyhrnuta vysoko, takze asi by sa nebola zaspinila. a po porode som prve dni pouzivala erarne, mlieko mi vytekalo stale... v pohode mi kazdy den na poziadanie dali novu. 🙂

verulka
14. nov 2007

baby, mne vobec nejde o to, ci ju vyhodit alebo nie. Ja nocne kosele nenosim a ani ziadnu nemam, nechce sa mi ju kupovat. Predtym som vzdy bola v erarnych a bolo to fajn. Strasne pohodlne mi prisli- aj pri kojeni a tak. Ja som koselu ani nikdy zbalenu nemala...tak som to planovala aj teraz, ale zase nerada by som ostala hola 😀

certica
14. nov 2007

verul, hola nezostanes 😀 mimochodom, ja som si tiez kupovala kosele az ked som mala byt hospitalizovana v nemocke, ani u mna tieto nocne doplnky ako pyzamo alebo kosela nehrozia.

liana
14. nov 2007

tak ďakujem za objasnenie na čo je dobrý klistír 😉 len si neviem predstaviť ako je možné to udržať 😀 . o pôrode mám skreslené predstavy a ešte k tomu aj nejaký klistír 😲 😀

vesi
14. nov 2007

to pochopíš... 😉 😀 😀 😀

fenrirka
14. nov 2007

no zbohom,
a co ak to nevydrzim 😒
to im to tam pekne ..... 😀 😅

vesi
14. nov 2007

baby, nebojte sa to udržíte a môžete čakať na záchode ako ja 😀 😀 istota je istota, ale tak dobre ste sa ešte nevysr.... 😀 😀 naozaj to nič nie je 😉

ajuskamimi
14. nov 2007

VERULKA ano je to tak, ze na prijme bud veci odovzdas alebo ti ich zoberie manzel a ak budes chciet daju ti erarnu koselu aj zupan, ked si vypytas. Inac ja som nevedela, ze je takato moznost a kedze ked som nastupovala na prijem a nevedela som este, ci teda bude sekcia alebo normalny porod a tiez nocne kosele nenosim, kupila som si pre istotu jednu u cinana za 120,- Sk, celkom fajnova /moderna, ziadna babkovska/. Povedala som si, ze ak rodit, tak v tejto a ak sa znici, nebude mi jej luto 😉

ena
14. nov 2007

verulka; neboj , pri prijme ti daju koselu, ak nebudes mat svoju, pripadne aj zupan a potom ked si vypytas od sanitarky, ci kto tam ma na starosti postele a ich prezliekanie, tak ti daju.. aspon ja som s tym nemala problem..

macrela
14. nov 2007

Co sa este tyka klystiru 😉 ...tak ja som mala na radu viacerych kupeny YAL gel, ale len co som ho zacala vytahovat z tasky, tak ma "teta" porodna asistentka hned stopla, ze nech si to necham "na potom"... 😉 ze to to je slabe a ze ked mi daju ten ich uvidim ako sa mi porod pohne dopredu...a veru mala pravdu...teda nastali slusne kontrakcie a z 5cm som sa za tu chvilu otvorila na 8cm... 😎 ...sice predychavanie a sedenie na WC - nic moc kombinacia... 😀 , ale myslim, ze to urychlenie ma nieco do seba... 😉

aini
14. nov 2007

ahojte nastávajúce maminky,
tak budúci týždeň sa mám hlásiť v nemocnici, tak to vyzerá, že pôjdem na Antolskú, asi v stredu - petrulla povedala, že na 27 ordinuje Dubčáková, akí iní doktori sú tam ešte v stredu, neviete poradiť?

verulka
14. nov 2007

babulky, diky za radu, tak koselu neberiem, vsak sa o mna postaraju 😀
aini, ja tieto veci fakt netusim ,ale budem ti drzat palce 😉

marija
14. nov 2007

Aini ja idem v piatok na Antolsku na UZV tak sa Ti mozem stavit na 27 kuknut kto okrem Dubcakovej v stredu ordinuje a dam Ti vediet, moze byt? 😎

aini
15. nov 2007

marija díky, kuknem sas potom na tvoju odpoveď, budem čakať 🙂

marija
15. nov 2007

aini ok 🙂 neboj nezabudnem na Teba,uz som si to dala aj do mobilu do poznamok, predsa len ked ma toho clovek vela a je uponahlany...ale bude mi to zvonit kym budem cakat na UZV tak len zbehnem do vedlajsej haly a kuknem kto v stredu ordinuje ;) a mam Ti teda pozriet len tu stredu?

aini
15. nov 2007

v stredu mi vyprší 7 dní od pslednej poradne u môjho dokiho, a vlastne sa v stredu vraciam do BA, tak to chcem jedným vrzom stihnúť všetko.
a kedy tam mám vlastne ísť - čo som čítala , tak poradne bývajú od 11.00, takže skôr sa mi tam asi ani neoplatí ísť?
vlastne ani neviem, kde presne to je - Antolská viem, bola som tam kuk, ale nič som nezistila, chcela som sa popýtať nejaké info ako to tam vlastne všetko prebieha, ale akosik sme nikoho nemohli nájsť, bola som v dvoch budovách - či krídlach na 4 poschodí, ale mi to tam pripadalo akési všetko opustené a prázdne. 😒

marija
15. nov 2007

aini, od 11 v stredu ordinuje Dr. Dubcakova no a tej do poradne chodit nechces? tusim, este nejaky Dr. ordinuje predtym, ale neviem ci to nieje len nejaky co ma dohodnute stretnutie s pacientkami... ale ja ti pozriem v tom rozpise ako sa tam v stredu striedaju ;)

aini
15. nov 2007

mne je to v podstate jedno, len sa chcem informovať, mám info len o Dubčákovej, vraj je fajn, to mi povedala Petrulla. ja na Antolskej nikoho nepoznám, som z TT a svojho dokiho mám v Modre, ale budem rodiť v BA lebo budem bývať u priateľa,resp. u jeho rodičov 😒 . takže po mnohých úvahách som sa rozhodla pre Antolskú, ale zazmluvňovať nebudem nikoho, to sa mi zdá zbytočne vyhodené peniaze, keďže ani materskú nebudem mať iba tých 4500,- príspevok, tak musím šetriť. ešte aj teraz stále robím, na materskú nejdem, tak chcem potiahnuť dokedy ma to nechytí - už si zo mňa aj robili srandu, že ma odvezú rovno z kanclu ked to na mňa príde 😉

marija
15. nov 2007

Rozumiem ;) no vela bab si Dubcakovu pochvaluje a ja som si ju zazmluvnila a mozno su to skutocne vyhodene peniaze, ale clovek rodi len raz, mozno dvakrat za zivot a ja skutocne chcem mat na porod co najlepsie spomienky, ziadnu traumu... a tiez nemam narok na matersku, lebo studujem... uz sice koncim vysoku, ale v nasom state to uz tak chodi, ze studenti na nieco take narok nemaju vobec a Ty dokonca pracujes a tiez nemas na to narok... preco? vydavkov je stale vela to je fakt... ja chcem okrem toho epi, toje 2 500sk a manzela pri porode to je plus 500sk, nechapem na co este aj toto si musime platit, ved to by malo byt samozrejme... no ja Ti pozriem kto tam este v stredu bude ale na Dubcakovu je skutocne vela dobrych referencii ;)

aini
15. nov 2007

ja iba brigádujem, ja som bola s priateľom v zahraničí, na lodi a tam som po dvoch mesiacoch zistila že som tehotná, tak som išla domov. chcela som ale niečo robiť, nemohla by som sedieť 24 hod. na zadku a nič nerobiť, len normálne zamestnať sa mi zdalo nespravodlivé ku budúcemu zamestnávatelovi, tak som si našla brgádu, robím asistentku v Kooperatíve, v Ba to mám tak 5 min do roboty, takže sa to dá ešte stále zvládať, aj keby ma to chytilo cestou do alebo z roboty 😀
ja chcem tiež priateľa pri pôrode aj epi, na to dám korunky.

jéééj zase začalo snežiť !

alexandra
15. nov 2007

aini epi je podla mna vacsie vyhodenie penazi 😉 Nemusi Ti zabrata da sa to naviaz naozaj zvladnut aj bez nej 😉

aini
15. nov 2007

no ved uvidíme, možno ju ani nestihnem dostať 😉
malý dnes ráno vyvádzal, akoby už chcel ísť von, tak keď budem mať pôrod taký, tak to ho sthnem naozaj porodiť aj cestou z roboty 😀 nikdy predtým ráno o 7.00 takto nevyvádzal, hádzal sa jak ryba na suchu, normálne som cítila ako sa prevracia z jednej strany na druhú 🙂

marija
15. nov 2007

alexndra mna zas nikto nepresvedci ze epi je vyhodenie penazi. Ak je spravne pichnuta zaberie urcite a je ine ak ma zena to statsie ze ma lahky porod, ale co ked ja budem zrovna ta co sa bude 20 hodin zvyjat v bolestiach? no nie, dakujem pekne, radsej si tu epi zaplatim, vela bab co ju malo si ju nevdeia vynachvalit a poznam vela takych co rodili bez a povedali ze ak rodit druhykrat tak jedine s epi...

luculka
16. nov 2007

PROSIM mate niektora tč, na Dubčákovu?

clea1
16. nov 2007

luculka IP 🙂

luculka
16. nov 2007

Ahojte tak nakoniec som podla razitka 😅 v TK zistila ze som bola u dr.Dubčákovej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre