Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
26. feb 2009

xixi, pokladna funguje nonstop

megi93
26. feb 2009

Maminahenika, tak to ti závidím. Ja síce znesiem veľa, ale už len to vedomie, že sa vo mne šťúrajú...neviem neviem, asi by som to fakt nezvládla. Budem držať palec, aby vás nestopla žltačka, aby ste na ten 6 deň prchali preč 🙂
Wiola ďakujem, uživame si to.

kukenzi
26. feb 2009

ano, pokladna funguje nonstop. ja som rodila cez vikend.

nona72
26. feb 2009

Ahojte kočky! nejde niektorá na tu prednášku o EPI?

leahl
26. feb 2009

ja som rodila na antolskej pred dvomi rokmi a znovu si to zopakujem v máji, prístup je tam všeobecne dobrý,len keby vymenili celú kuchynu od základov...zakazovali nám kapustu a mali sme ju v polievke,zakazovali strukoviny a po dva dni sme mali šošovicu..celých šest dní som bola na detskej výžive a piškotach inak by som to tam neprežila

certica
26. feb 2009

problem je v tom, ze nemocnica nevari a nedodava speci stravu pre "sestonedelky".

zuzkad
26. feb 2009

ahojte,

ked tak citam temu o kojeni mam uz teraz stres, pretoze pri mojom stasti...sa bojim, ze nebudem vediet dobre kojit a ci budem mat dost mlieka...vzdy som si myslela, ze porod je to najtahsie z tehu, ale zistujem, ze po porode sa to len zacina vsetko 😝 😝 aj tak sa tesim, ale aj sa bojim...dufam, ze aspon pristup bude dobry v nemocke, pretoze ja nie som povaha co sa ozve ked je nespokojna...tak uvidime.
Ak som spravne pochopila asi aj do nemocky je dobre si nabalit vineu na kojenie a mozno aj nejaky cajik na podporu mlieka...hmm...dobre vediet 😉 😉

akejka
26. feb 2009

marrrka: áno, veľmi pomôže častejšie kojenie, každé 2 hodiny, hlavne v noci - aj za cenu, že sa nevyspíte 😒 A ako som spomínala, pri každom kojení dať z oboch pŕs, budú sa tak častejšie napľňať...
nám to pomohlo a zachránilo nás to pred UM.

sarianah
26. feb 2009

zuzkad
..neboj, je pravda ze po porode a prvej euforii z babetka to vsetko pride, ale aj tak to stoji za to a nikdy by som to nemenila...ved co clovek nespravi pre toho svojho drobca 😉
Kojenie nie je nic co sa neda naucit, ked dodrziavas iste zasady..byt psychicky v pohode (nie vzdy sa to da, ale vsetko ostatne hodit za hlavu a sustredit sa len na babetko), dobre sa vyspat (kaslat na upratovanie, ked spi babo, treba si lahnut s nim a oddychnut), pravidelne papat, pit vela tekutin - 2,5 - 3 litre a tesit sa z kazdeho dna, pokroku co babo urobi a pozerat s usmevom dopredu co vsetko mate spolu este pred sebou 😉 😉
V nemocnici staci mat ciste neperlive vody (nalepsie pre kojencov) na pitie, ked sa Ti naleju na zaciatku prsia, tak budes uz cakat kedy uz babo bude zase hladne, aby sa Ti odlahcili prsia.Na zaciatku byva najviac mlieka, zevraj uz nikdy ho zena potom tolko nema.Z vlastnej skusenosti je to pravda, neviem ako ostatne,ale ja som sa na zaciatku musela prezliekat kazdu hodinu,lebo som mala tolko mlieka ze prsne vlozky mi vydrzali pol hodinu a potom hned premokli.
Tak neboj a s usmevom do toho 😉 😉

wiola
26. feb 2009

🙂 ahoj zuzkad,, ako sa Ti dari?

wiola
26. feb 2009

leahl : ja sa chystam ,...ale este neviem presne kedy. Inak aj ja som momentalne z PK 🙂 a cakam chlapceka
dvadsiateho maja.Tu som si to nejak zle zadala a vypocitalo mi, ze siesteho,... 😒 opravim

zuzkad
26. feb 2009

sarianah 😉 😉 dakujem za super veticky...dost si ma naladila a hned sa mi lepsie na to pozera...mam dost strach...ale ako pises...budem sa snazit vsetko pre maleho spravit 😉 😉

wiola ahoooj 🙂 som tu dlhsie nebola..celkovo som konika zanedbala...ale to kv. zubom..mala som co robit so sebou aby som zvladla bolest...ale uz to mam ciastocne za sebou...a ty ako sa mas a co malicka uz je uplne zdrava ??

wiola
26. feb 2009

juj chuda moje zuby veru vedia potrapit - poznam ,riesila som to este na zaciatku tehotenstva,..... 😒 inak sa tesim,ze nic okrem toho Ta netrapilo,Som myslela na Teba 😉

dakujem za opytanie 🙂 malicka je uz ok,len sa este trosku trapime s prerezavanim poslednych zubkov

sarianah
26. feb 2009

zuzkad
..vsetky sa bojime, to je normalne a tak to ma byt 🙂
..ked som sa dokazala o ten maly batoztek co som si doniesla z nemocnice postarat ja sama bez pomoci mam, babiciek a kohokolvek ineho (manzel bol stale v praci, tak to sa nepocita), tak to zvladne kazdy 😉 a este ked mas doma internet, tak neni problem.. 😉

zuzkad
26. feb 2009

no o zuboch by som vedela popisat svoje aj pred tehu...este ma caka chirurgicky zakrok, ale teraz mi to na zubnej chirurgii nechcel doky robit, lebo by sme mohli zevraj ohrozit dietatko, tak az po porode...len neviem kedy...lebo neviem ci sa moze pocas dojcenia nieco take robit...
To je super, ze malicka uz je v poriadku...tak nech uz ma za sebou aj to posledne prerezavanie 😉 😉
ja ma stres ako je to s kontrakciami ako viem, ze uz je cas ist do nemocky...aky casovy odstup ma byt medzi kontrakciami, ked uz je cas ist do nemocky a ako sa prejavuju poslickovia ...nejako moc riesim porod...ale to asi pre to, ze ma doky upozornila, ze v mojom pripade mozem ist skor rodit..tak asi preto 😉 😉 na prednasku o EPI som este nebola a ty ??

zuzkad
26. feb 2009

sarianah 😉 😉 ja verim, ze to zvladnem...budem musiet, lebo ten drobecek bude odo mna zavisly a ja sa musim postarat...to bude teda 😉 😝 😅 jasne ako pises, mam doma internet a modreho konika 😀 😀 😉 😉

zuzana581
26. feb 2009

WIOLA super aká náhodička, dokonca aj čakáme obidve chlapcov. Máte vybraté meno? Inak mojej malej na zuby hrozne pomáhal gel OSA. Dostať ho myslím len v rakúsku, ale je čisto prírodný a môže sa natierať aj každú hodinku. Je super. Vôbec žiadne problémy so zúbkami sme nemali.

sarianah
26. feb 2009

zuzkad...to je jak reklama na konika 😀
..kontrakcie spoznas nemaj strach...ked zacnes pocitovat zvlastne bolesti brucha tak to je ono.. 😉

marrrka
26. feb 2009

veru porodom to vsetko len zacina, aj ja som bola optimistka...

arabeska
26. feb 2009

marrrka,ten ricinus je v 2 roznyx variantax aj na zastavenie laktacie (v takej fialovej flaske) a na podporu a ten je v zelenej.takze sa neboj 🙂 a ako radili baby hore tak casto prikladaj a vela pi,spi a uvidis mliecko sa rozbehne.🙂 ak nie tak aj tak sa ziadna tragedia nekona 😉

wiola
26. feb 2009

😀 hej zuzanka je to sranda,Meno este nemame na sto pro.Ale ako posledne bolo Rene,....

wiola
26. feb 2009

zuzkad nic sa neboj a je uplne normalne, ze sa zaujimas o vsetko s porodom spojene, ved ides do toho prvykrat 😉 Druhykrat uz budes o nieco kludnejsia 😀

tzv poslickovia sa trosku podobaju aj na menstruacne bolesti,.Kontrakcie budes pravdepodobne citi az od krizov smerom k podbrusku ( aspon ja som to cele dost citila v krizoch) V tvojom pripade (rizikove tehu) by som urcite nestracala cas s ratanim odstupu kontrakcii.Ked to zacitis,vyraz ihned.

kukenzi
26. feb 2009

ricinus su homeopatika a podla riedenia su bud na spustenie alebo zastavenie laktacie. ricinus communis 5CH. ricinus communis 30ch je na zastavenie. http://www.mcbublinka.sk/index.php?s=poradmesi08

Dojčenie

APIS MELLIFICA 9CH, 15CH 5 granúl 4 x denne.
(Zápal prsníka s bodavou, pálivou bolesťou, zlepšenie studenými obkladmi.)

BELLADONNA 5CH, 9CH 5 granúl 4 x denne.
(Zápalové zdurenie prsníka, sprevádzané sčervenaním, opuchom, pulzujúce bolesti zhoršené dotykom
a otrasmi.)

BRYONIA ALBA 5CH, 9CH 5 granúl 4 x denne.
(Horúce, bolestivé, tuhé prsia, bolesť zvýraznená i minimálnym pohybom pŕs, zmiernenie bolesti ich
stiahnutím.)

RICINUS COMMUNIS 5CH 5 granúl 2 x denne.
(Na stimuláciu pri nedosatočnej tvorbe mlieka.)

RICINUS COMMUNIS 15CH, 30CH 5 granúl 2 x denne.
(na zastavenie tvorby mlieka, odstavenie kojenca.)

zuzkad
26. feb 2009

wiolik ked vas tak citam...tak to uz maleho neudrzim v sebe tak dlhoooo 😉 😉 ja som myslela, ze to potiahnem do maja a stretneme sa...ale vidim, ze termin mas so Zuzkou az okolo 20.5. to ja uz budem doma s malym... ja si musim ist pohladat skor aprilovku ☹ 😉
sarianah 😀 😀 ale je to tak naozaj, ked si neviem radu...hned idem hladat na konika odpovad 😀 😀 ked pises, ze kontrakcie spoznam...tak dufam, ze mas pravdu...sice tie posledne najsilnejsie by som asi neprehliadla 😀 😝 😝
marrka ..verim, ze to nebude lahke, ale na druhej strane..si urcite stastna a hrda maminka...a Laurinku by si uz nevimenila za nic 😉 😉

kukenzi
26. feb 2009

mne sestricky hned po porode spravili do termosky feniklovy cajik, mala som aj dojcensku vodu. pediatricka mi odporucila cervenu vineu a sipkovy caj. pila som aj GRAVIMILK http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/11007285-gr...

wiola
26. feb 2009

zuzkad ☹ ano mam termin az okolo dvadsiateho ,...sa zrejme nestihneme.
A na tej prednaske som este nebola - tak ked sa ti bude chciet a budes planovat ist, urcite mi daj vediet.

wiola
26. feb 2009

zuzkad ,,normalne mi to teraz tak luto prislo, ze nemame nakoniec spolocny termin, ze ti to sem proste musim napisat ☹ ☹ ☹ Ale budem ti strasne drzat palceky a tu na nete si urcite po porodoch dame vediet 🙂

A skutocne sa neboj ,...uz som ti pisala, ze jedna kocka mala rizikove (aj v nemocnici lezala) a potom este prenasala 😀 Vsetko dopadne a bude v poriadku, uvidis 😎 😉

zuzkad
26. feb 2009

wiolik dakujem 😉 😉 🙂 ja verim, ze bude vsetko v poriadku a vsetko pride na cas ako ma 😉 prave si citam knizku a informacie o porode...uvidime aky bude ten moj porod...je skoda, ze nebudeme spolu...ale nevadi 😉 hlavne aby sme porod zvladli v poriadku a ryyyychlo 🙂

wiola
26. feb 2009

velmi sprane zuzulka 🙂 🙂 🙂 a naprosto s tebou suhlasim, Odcenila by som (ale nie celkom v prvom rade) hlavne tu ,,rychlo,, 😀 Prvu babulu som rodila 16 hodin 😒

wiola
26. feb 2009

Ja zasa prave citam tu stranku na podporu kojenia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre