Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

akejka
27. máj 2009

dendulka presne to sa mi stalo opačne - pred 7 rokmi. Mala som rodiť v Ružinove, ale v noci o 2.00 hod. mali natrieskané, vyšetrili ma, že som otovrená na 5 cm a že ešte stíham Antolskú 😒 Tak som sa rýchlo presunula na Antolskú a porodila som tam, ale aj oni už po mne zobrali len jednu kočku a boli preplnení, tak jediná voľná pôrodnica vtedy boli Kramáre 😕

kukenzi
27. máj 2009

hej, vraj maju na antolskej tak plno, ze posielaju rodit na kramare alebo do ruzinova 😖, dufam, ze to sa netyka bab, ktore maju zazmluvneneho lekara

tehula
27. máj 2009

baby, a myslite, ze nevadi, ze mi tu panvu nemerali? Ze doki usudil, ze je dost v pohode a bobros tiez, ze netreba merat 😀
Ja sa skor bojim, aby ma Oravec nechcel na sekciu dat kvoli tym ociam. Musim ocnu este spracovat, nech to tam moc nedramatizuje v tych papieroch.

dendulka999
27. máj 2009

No to je inak sila...ja budem rada že idem rodit, a ked ma presunú inde tak to neviem ako zvládnem, asi porodím v aute 😉

tehula
27. máj 2009

dendulka999> neboj sa, nejak sa to utrasie, nebudu ta presuvat.

baby a boli ste aspon raz na EKG pocas tehu? Lebo ja ani raz

kukenzi
27. máj 2009

tehula ani mne to nikdy nemerali, teda tu panvu.

ja tiez nechcem ist rodit inde ako na antolsku ☹ ale uz mam podpisanu zmluvu, tak snad ma neposlu prec, ale ak budu plne boxy, ktovie... mozno pojde so mnou aj doki 😅

kukenzi
27. máj 2009

tehula, ja som toto tehu nebola na ekg a minule som si to vyziadala sama.

dendulka999
27. máj 2009

Tehula mna poslal Oravec na EKG hned ked som došla na prvú poradnu k nemu,

tehula
27. máj 2009

kukenzi> tak kvoli tomu natresku som sa rozlucila aj s nadstandardom, ze asi sa mi neujde a kaslat na to. Mozno muz nebude mat volno a aj tak by som tam trcala sama. Takto budem aspon s nejakymi babami na izbe.
No, ja kludne som ochtna rodit aj doma. Zavolam sestru, nech mi pichne EPI, zavolame dokiho a moze ma tu odrodit. Pre istotu aj svagra, keby chirurga bolo treba na nejaku operaciu a ideme.....stredoveeeeeeeeeek 😀

dendulka999
27. máj 2009

tehula aj ty máš zazmluvneného lekára??

tehula
27. máj 2009

dendulka: ja mam Oravca zazmluvneneho

kukenzi
27. máj 2009

tehula, ked som rodila pred 2 rokmi, bol tam tiez poriadny natresk, nedostala som ani vzdychacku a nemali pre mna ani volnu izbu na sestonedeli, nakoniec niekolko mamiciek v sobotu poprepustali a mala som to stastie, ze sa uvolnila aj postel na nadstandarde, takze niec estee nie je stratene 😉

kukenzi
27. máj 2009

a na nadstandarde nebudes sama, ja som tam bola s jednou kockou.

ja doma rodit nemozem ani niekde cestou, lebo si davam odobrat pupocnikovu krv

tehula
27. máj 2009

kukenzi: aha, ja nedavam odobrat, ani sme to s dokim neriesili....ok, tak ti prepustim svoju postel, ked chces a ja ostanem doma 😀

dendulka999
27. máj 2009

Baby a ešte sa spýtam, ked mi pri poslednej prehliadke napísala doki do knižky že ,,krčok2,5 cm,, to čo znamená, neviete náhodou??

kukenzi
27. máj 2009

ja sa vraj uz pomaly otvaram... ale CS 0 😀

kukenzi
27. máj 2009

dendulka, asi nebliziaci sa porod, lebo krcok sa s bliziacim porodom skracuje, az sa spotrebuje celkom

tehula
27. máj 2009

kukenzi> s tym CS si ma potesila, takze to nema nic spolocne s otvaranim?
inak ja neviem, kolko cm a mm ma moj krcok, to nemam nikde znacene 😠

akejka
27. máj 2009

tehula aj eby sa ti neušiel nadštandard, nevadí, veď to, čo je v Ružinove nadštandard, je na Antolskej štandard -sprchy a WC na izbe...delíš sa o ne len s inou izbou...

kukenzi
27. máj 2009

tehula, ja neviem, ci to ma nieco spolocne s otvaranim 😀 mne to nejde do hlavy, ze cs O a otvaram sa 😀 , podla mna sa to tam nejako pripravuje, krcok sa skracuje a makne 😀

dendulka999
27. máj 2009

A koľko má byt CS ked sa ide rodit?? Alebo tesne pred porodom?? aspon tak odhadom??

kukenzi
27. máj 2009

akejka, hej, nejde o izbu, ale o tu moznost, ze navsteva moze prist za tebou a podrzat si v naruci babatko

akejka
27. máj 2009

tehula a ešte som chcela, že keď je nátresk, tak či tak na nadštandarde by ste boli 2 mamičky, ako písala kukenzi, takže rozdiel by bol len v tom, že by ste mali na izbe TV a jedlo by vám nosili do izby + máte tam "zadarmo" myslím vložky a plienky počas celého pobytu. Ocko by tak či tak nemohol bývať s vami, keby ste tam boli 2 mamičky...

akejka
27. máj 2009

kukenzi hej, aj to je síce ďalší dôvod, ale mne osobne by vadilo, aby prišla celá rodina, kamošky a pod, a všetci by mi chytali novorodenca...Ja som si návštevy aj domov pustila až po 4 týždňoch...

kukenzi
27. máj 2009

dendulka tu je nieco o tom
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tehula a tam v druhom prispevku baba odpoveda na tvoju otazku

kukenzi
27. máj 2009

plienky na nadstandarde neboli, ale vlozky a podlozky ano, tv je tam podla mna zbytocna, ale aspon by som si kukla panelak a ordinaciu 😀, jedlo sa dostava na izbu, ale to nie je podstatne, lebo jeddalen je hned pred nadstandardom

akejka, za mnou chodil len manzel. teraz by prisla mamina a syncek, len neviem, ci by ho tam pustili... ja som okrem blizkej rodiny, ktora prisla za nami domov oznamila vsetkym, ze si navstevy zelam az po 600nedeli a nikoho ani nenapadlo prist

kukenzi
27. máj 2009

som z toho jelen, ale co uz, ved to je jedno, ako to je, hlavne, ze doktor vie, ja nemusim, ved on to studoval a nebudem sa mu fusovat do remesla:

http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...

dendulka999
27. máj 2009

Dikes tak CS musí byt cca 10 pri pôrode, tak uvidíme... 🙂

kukenzi
27. máj 2009

Ak si krčok maternice predstavíme ako valec, stredom ktorého vedie kanál, tak práca kontrakcií tento valec postupne skracuje, až prakticky zmizne, zároveň sa rozširuje kanál krčka, akoby sa k sebe približovali jeho dve ústia. Po ich spojení už hovoríme o bránke, ktorá sa ďalej rozširuje, až sa takisto stráca, odborné označenie je, že zaniká. Zánikom bránky sa už začína druhá pôrodná doba.

dendulka999
27. máj 2009

Už ste boli na tej prednáške o epi??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre