Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
30. jún 2009

tehul, nekazala ti detska malu budit? Mne povedala ze nesmie byt nekojena dlhsie ako 4 hodiny.

katka1981
30. jún 2009

tehulka, tie prechadzky ti zavidim, ale nas havinko je uz fit, dnes ho veterinarka osetrila zadarmo a este ho aj vybozkavala. 😀 takze dufam, ze uz aj my budeme moct chodit von a nie byt len na ballkone. A uspesne sme natiahli kojenie z kazdych dvoch na tri hodiny. Mala dnes spala skoro cely den, teraz dost mrncala, nevedela som ju utisit, este ze ma skveleho tatinka. Tehulka kolko hodin si mala kontrakcie?

tehula
30. jún 2009

Kati: zajtra idem na poradnu s malou, tak sa este na to budenie spytam. No, spominala, ze kojit podla toho ako si mala pyta, cize nie kazde 3h, ale hocikedy....ale to som nepocitala, ze mi takto bude v noci spavat. Akoze, ja som ju zo zaciatku aj budila, ale teraz sa uz ani nezobudim, tak neviem, ci si mam budik nastavovat, ci co 😖 Ona ma taky styl, ze vecer taha skoro stale az do polnoci, potom uz spi.

Ja som mala kontrakcie asi len 3h vseho vsudy

katka1981
30. jún 2009

tehula, ktovie ako to ma byt, asi babatko vie najlepsie. Mne tiez kazala kojit ako si mala pyta, ale potom kvoli kolikam zakazala castejsie ako kazde 2 hodiny. To bol horor ked pytala kazdu hodinu. Teraz zaspala na muzovi, no bojim sa ze do postielky nebude chciet ist, Idem to skusit. Snad nebude mat bolave brusko, potrebujem zehlit. To hnusne teplo mi vadi strasne. Tu v podkrovi je to horor. My ideme na poradnu vo strtok, som strasne zvedava.

katka1981
30. jún 2009

Tehul a mala si epiduralku? Ty si mala kontrakcie a isla si do porodky ci ako to bolo? To ti asi nestihli pichnut epiduralku ze? Malu si asi vytlacila rychlo ze?

tehula
30. jún 2009

KAti, ja kojim niekedy aj kazdu pol hodinu, najma pred spanim. POtom ju necham zaspat pri mne v posteli, lebo tiez nechce ist prebrata do svojej postielky 😀 No a zehlenie a domacnost, to tiez riesim, az ked je muz doma.
Mala som epi, no skor by som povedala, ze zabrala az na sitie. Ale dostavala som este cosi do infuzky na bolest.
Mne zacali 4minutove kontrakcie hned, cakala som na oca, aby ma odviezol a muza, kym doleti z prace. Zatka uz nakomplet mi odisla az vo vysetrovni....ja som myslela, ze uz voda odteka. Vodu mi pichli na sale, mala praveze pomalsie zostupovala hlavickou, len som sa rychlo otvarala, tak som na fitlopte skakala, aby sme tomu pomohli. Von nesla lahko, museli mi PA na brucho zatlacit, potom vystrelila na jedenkrat

kaska
30. jún 2009

Caute, ja ja som prave dozehlila a mam pekne napuchnute nohy 😖 ja uz vam tak strasne zavidim, ze mate potom, ja uz to chcem mat strasne za sebou. Som obrovska, ledva sa hybem, furt sa potim, este ked je takyto hic..No otras a este 2 tyzdne ☹
baby aj si mliecko odsavate? ak ano ktora odsavacka je lepsia manualna ci elektricka? lebo ja som dostala taky startovaci box, kde bola manualna odsavacka a zevraj je na prt manualna. Tak neviem, ci to mam vratit ci co..
Ozaj a holili ste sa pred porodom doma? Ste to stihali? Lebo ja sa bojim, ked ma bude holit niekto cudzi a teraz sa mi kazdy den veru nechce holit, sak si tam dolu nevidim, tak mavam s tym mensie problemy 😅

tehula
30. jún 2009

kaska, ja som sa nastasstie oholila rano, ked mi nic nebolo, lebo ked zacali poobede kontrakcie, uz by som to nezvladla

kaska
30. jún 2009

no supis, len keby som vedela kedy to pride, ja som sama doma, tak ani muz ma neoholi ked to na mna pride, lebo tu neni, tak ja sa uz asi radsej budem holit asi kazdy den..

katka1981
30. jún 2009

tehula, ja som nastastie kontrakcie dostala az na sale po oxytocine a to hned asi 2-3 minutove ale neviem to presne. Lenze sa obavam ze tak idealny porod by som uz nikdy nezacila, tak sa obavam ze bol asi posledny. Mala krasne zaspala na muzovi a ked som ju isla dat do postielky, sputila strasny rev. Musim sa poradit s lekarkou, mam pocit ze do postielky nechce ist. Kazdu noc spi s nami. Vcera som si ju vzala z muza, lebo mi bolo zima (hormony) aby ma zohriala ale chcem aby pekne spala sama, ved ja nic neurobim a zober si ze my byvame na dome od 1.7. a este nie sme vybaleni a treba malovat, opravit plot aby pes mohol byt vonku a my nemozeme nic robit, lebo si stale striedame malu. V kociku je v pohode ale tam nemam angel care, takze nikdy nie je bez dozoru. A ked je pokojna a spinka v postielke, kratko nato chuda chyti koliku a zas si ju vezmem aby sa vyprdkala. Je to az neuveritelne ze vo stvrtok ma mala uz 4 tyzdne.

kukenzi
1. júl 2009

kati, mne vcera prisiel monitor dychu, hned som si objednala pridavnu podlozku, takze jedna bude v postielke a jedna v kociku, budem striedat len to monitorovacie zariadenie. moji krpati prave spinkaju, bola som rano v obchode, je tam uz riadne teplo, takze musim mladeho zobudit najneskor o 8.30h, nech sa napapa a padime von, lebo po 11h tam uz bude riadny upek, teraz to tam este vonia cerstvo po dazdi... aspon budu slimaky 😀 , tie moj maly miluje steklit travou po rozkoch a vcera v tom upeku ziadne neboli 😀

... k teme palby som sa nechcela vyjadrovat, ale viacere ste to tu zhrnuli podobne, ako by som aj ja a teda mneme a tehulka to vystihli uplne uzasne... nazov nemocnica smrti je nanajvys trufali a oznacit doktorov ako neodbornikov je podla mna aj na sud 🙄 ... uz sa viacej vyjadrovat nemozem... ak by som sa niekedy rozhodla pre tretie babo, tak urcite znova antolska a znova dr. havalda

kukenzi
1. júl 2009

tehulka, uz spite vkuse 7 hodin? moja mala by bola schopna tiez, ale ja ju nacucavam max. do 4h, mne kazala doktorka aspon na zaciatku tusim 1-2 mesiace a potom ju uz mozem nechat spinkat, preco takto, to neviem

kukenzi
1. júl 2009

kaska, ked budes mat aj 2-3dnove holenie, je to ok 😉 a to aky startovaci balik si dostala, ze tam mas aj odsavacku? 😕 ja mam este z prveho tehu odsavacku medelu, je manualna ta pumpova, nie piestova, bola skvela, ale tentokrat som ju este nepouzila, v porodnici som pouzivala solux, to mlieko samo vytekalo a striekalo, teraz mam dokonalu odsavacku malu, mlieko sa tvori podla jej potrieb, takze sa asi mojej odsavacky zbavim a predam ju, naco ju budem doma skladovat, mam tu dost hovadin aj bez nej

tehula
1. júl 2009

cau Kuki, ja chodim kludne kocikovat aj v upeku, ale kocik zakryty plienkou a ja natreta opalovakom. Skor sa mi zvacsa nepodari, lebo mala dohana rano papanie a muz blokuje kupelku, potom musim stihat aj malej sa venovat aj seba dat dokopy, tak zvacsa az okolo desiatej vyrazame.
Dnes ideme k pediatricke, spytam sa na to nocne kojenie. Dnes to bolo lepsie, kojila som o 1:00 a potom som sa zobudila uz o 5:40, tak som malu zobudila a dala papat.

Katka1981> nebojite sa malu nechat spat medzi vami? Ja sa strasne bojim nechat si ju v posteli, ked ma bere na spanok.

jahodka11
1. júl 2009

ahojte,
trosku si vas citam, lebo aj ja som rodila na antolskej, neviete, co je s kobolovou? uz urcite porodila, ze? 🙂

kukenzi
1. júl 2009

tehulka, okolo 10h je super, ale ja vyrazam okolo 11h, kym dam dokopy seba, maleho a malu... no idem malemu vytiahnut zaluzky, skulturnit spalen a nech sa prebudi pomaly. on toho vela neranajkuje, vypije sunar a zdobne nejaky rozok, ten si moze vziat aj von a ide sa na steklenie slimakov 😀

aj ja som uz v noci parkrat zaspala s malou na prsniku 😅 , ja sa bojim ju nechavat medzi nami, lebo sarkan martin tam hocikedy rano vhupsne medzi nas. inac on malej stale chyta rucicku hladka jej ju a vonia ju. uz jej zacal voniat aj nozicky 😀

kobolka sa neozvala, ale urcite uz je rozdvojena a cakame na spravicku

tehula
1. júl 2009

kobolova isto uz ma mimiska pri sebe a ja mam tusaka, ze inneska detto. Ved sa uz neozyva 😉
Kuki, normalne zavidim, ze uz mas 2drobcov. Ja by som chcela 2deti tiez, a chcela som druhe este do tridsiadky stihnut, ale trochu ma porod odradza od tych skorych planov 😀

kukenzi
1. júl 2009

tehulka, druhy porod bude turborychly, bez nastrihu 😉 veru ja som rada, ze mam uz odrodene, hoci som planovala 3 deticky, neviem, kedy to 3 by som stihla, kedze ja som prve mala v 30 😕

luciarichard
1. júl 2009

Ahojte dievcata tak aj my uz sme doma so Sofikou doma z porodnice ked budem mat viac casu tak vam napisem viac... 😉

kaska
1. júl 2009

Kuki ale to nie taky startovaci box, co sme zadarmo dostali na zaciatku tehu, ale to je ten aventacky aj so sterlizatorom a flaskami a tak. Tiez sa tusim vola :startovaci box" alebo tak nejak, je normlane kupeny v obchode. Tak ta manulana odsavacka je ok? Neni na prt?
No supis, tak sa mozme holit kazdy 2-3 den. To je ok. No a mam si kupit aj ten monitor dychu? vyuzivate to? a aky je to s pridavnou podlozkou? ja mam tento piatok poradnu ale uz chcem ist rodit..

olivka_zlatko
1. júl 2009

Aj ja ked vas tak citam,tak uz to chcem mat za sebou,ale potom si zase poviem,ze mu je dobre aj v brusku 🙂 Aj mne je brutalne teplo, potim sa ako somar v kufri aj ked si dam podpazusnik,mam normalne kruhy pod pazuchami,co som netehotna nikdy nemala. No hormony...A baby ked mate tie monitory dychu,nebojite sa ze je v tej podlozke elektrika?ci na akom principe to funguje?

akejka
1. júl 2009

kaska, manuálna odsávačka Avent je úplne super. Ja som ju mala a bola som max,. spokojná...bola veľmi šetrná a bezbolestná... 😉

diapozitiv01
1. júl 2009

Ahojte,
neviete nahodou ci ordinuju v ambulancii cislo 22? Skusam sa tam dovolat uz par dni a nic. Konkretne chodim Doc. Korbelovi. Pred dvoma tyzdnami som bola na kontrole a vravel ze teda mame stretnutie o 2 tyzdne. Chcem si overit ze ordinuje aby som sa nepresla zbytocne, kedze som nejakych 60km od BA.

katrin79
1. júl 2009

ahojte, ja vobec sem nestiham chodit, mala mi da zabrat, nejak sa jej cez den nechce spat, ked chodite s malymi drobcami na prechadzku natierate ich v tomto teple aj ochrannym opalovacim kremom? davate uz kratke rukavy? nikdy neviem, ako malu obliect, ale dnes jej dam asi kratke rukavy, lebo je stale spotena

katrin79
1. júl 2009

moja mala chce stale jest, teda ja predpokladam, ze je asi smadna, dokina mi povedala, ze nemame davat ziadne cajiky, ze mliecko staci, ale ked budu taketo tepla, tak to jej budem davat mliecko aj kazdu pol hodinu

veronikap
1. júl 2009

ahojte 🙂
diapozitiv01, ja som tam dnes bola.. minulý týždeň mal Korbeľ dovolenku, tak som tam vybehla dnes ráno, že či sa už vrátil, keďže na dnes má vypísanú rizikovú poradňu (ja to mám kúsok od domu).. takže ordinuje, ale dnes to tam majú vraj nejaké natrieskané (že by som musela čakať aj dve hodiny, bola som tam pred 10tou), tak ma sestrička objednala na zajtra na 12,30

veronikap
1. júl 2009

katrin, ja by som také malé bábo nenatierala.. veď je pred slniečkom schovaná v kočíku, nesvieti na ňu priamo... skôr by som dala ten krátky rukáv, nech sa veľmi nepotí... mne moja doktorka odporučila po narodení našej malej nekrémovať vôbec, pokiaľ nemá nejakú extrémne suchú pokožku, lebo organizmus si vraj na to zvykne a nie je nútený premasťovať si tú pokožku vlastnými silami...

trošku som vás počítala aj späť.. ja som tú paľbu radšej vôbec nepozerala 😠 prvý pôrod som absolvovala na Antolskej a idem tam rodiť aj teraz.. a bola som úplne spokojná a to som nemala ani nikoho zazmluvneného

diapozitiv01
1. júl 2009

Veronikap,
tak to si ma potesila, ze ordinuje,
ja zajtra pojdem na skusku tiez o 12:30, dufam ze ma zajtra zobere,
neviem ci si to sestricka pisala do knizky, takze pojdem asi na skusku a budem dufat ze ma Korbel zoberie.
nikto to tam nedviha, uplna ignoracia,
😒

kukenzi
1. júl 2009

katrin, ja by som detto ako veronikap nekremovala take malicke babo, ved oni nemaju byt na priamom slniecku vobec, skor lahsie obliect.

kaska, kukenzi uz chapenzi aky startovaci balicek si mala na mysli 🙂 😉

kukenzi
1. júl 2009

a celkovo ja som ani malickeho nekupala roznymi samponikmi ani nenatierala kremikmi... pouzivali sme akurat sebamed syndet a teraz pri malickej na suche nozicky pouzivam olivovy olej z lekarne... ved babatka tak nadherne vonaju, skoda tu krasnu vonu prehlusovat nejakou chemiou 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre