Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

jasminet
14. okt 2009

alexandrah - tam ti budu prsia ohmatavat jedna radost, to sa neboj 😀 sestry, lekarky...kazdy za kym prides, ze mas problem s mliekom 😀

jankohrasko
14. okt 2009

alexandrah: no normalne, ked som si prisla vypytat Nutrilon pre malicku, lebo bola stale hladna a ja som este nemala mliecko, tak ma na chodbe na drzovku chytila za prsia a povedala, ze musim vydrzit, ze mi Nutrilon uz neda, lebo malicka uz mala tusim styri dni.. Ale boli aj dobre sestricky, ktore dali Nutrilon a nepytali sa nic.

Laktacna sestra je supee. Pomoze, vysvetli, poradi..

rainee
14. okt 2009

tak to by aj mna zaujimalo ci sa daju interne vysetrenia kvoli epiduralke absolvovat aj inde zadarmo...

skybaby
14. okt 2009

baby mne moj lekar tvrdil ze mozem to interne absolvovat aj inde, takze idem zajtra svojej internistke, tak dufam ze to bude ok 😉

rybka13
14. okt 2009

ahojte dievcata, chcem sa s vami poradit, chcem si zazmluvnit Rosenberga ale povedal ze aj okolo 35 tt. Vcera som myslela ze ho tam chytim lebo tam mal byt... nebol... Bol tam janac ktory bol fajn, ale sestra spomenula, ze ved ste chceli rozenberga, tak pridte vtedy ked tu bude on.. a bolo to cele take trapne..

Ako to mam urobit aby som chytila teda rozenberga? nemam este zmluvu, ani jeho cislo, to tam mam chodit ako debil ked tam ma byt a dufat ze ho chytim? Ako ste to robili vy? je nejake tel cislo na pevnu do tej ambulancie, kde si rano zavolam ci tam rozenberg bude?

Uz som nachvilu zapochybovala ci si mam vobec niekoho zazmluvnit, ako tu niektora z vas spominala.. bude sa cakat len na toho mojho potom... ved preco by sa mi mal venovat niekto iny ked ten zazmluvneny to bude mat zaplatene ze ano.. A taky janac je fakt dobry tiez... vraj u neho casto rodia sestricky z antolskej ...

Zas kamoska mi hovorila, ze ona nemala zmluvu a venovali sa jej vsetci a nikto 😖 nechali ju nakoniec.. tak asi je to fakt o stasti..

rybka13
14. okt 2009

a este ma vcera poriadne vytocila ta Jezikova co ma na starosti cvicenie... prisla som tam koli nej rano pred osmou, lebo som pocula ze inak je nezastihnutelna...
Ja nemozem cvicit posilovacie cviky, tak som sa pytala na dychove, chcem totiz vediet ako dychat pri porode...
A ona, ze vraj ona ma vela kurzov, ze kazdy je niekde inde, ze to sa strieda.. teoria, normalne cviky, dychove...
Skratka som z nej za 10 minut nevymackla, ze kedy mozem prist aby som sa naucila dychove cviky.. stale ma tlacila, ze nech si zaplatim niekolko hodin dopredu... Ja ze a kolko 5,10, menej? Tak som si zaplatila 2 a to som vytocena, lebo akoze budu vtedy dychove? Nebudu? Akoze fakt ma poriadne nastvala..
Neviete ako to tam funguje?
Rozmyslam totiz, ze tam vobec nepridem, skusim sa opytat na kramaroch alebo v ruzinove a ist tam na jednu hodinu aby ma naucili dychat... 😠

jasminet
14. okt 2009

rybka - neviem, ja som na tych cviceniach nebola, dychat som sa neucila a porodila som. priamo na sale mi sestra hovori, ze dychajte janka, dychajte. ukazala mi ako a bolo hotovo... 😅

monka22
14. okt 2009

jankohrasko:ahoj...ja tiez gratulujem k dcerke🙂))inak dokonca sme tam lezali spolu aj ten isty tyzden...pamatam si Ta...boli sme spolu aj na ultrazvuku v 38 tt a aj teraz na obedoch sme sa stretavali🙂))

jankohrasko
14. okt 2009

rainee: ja som u internistu neplatila nic, bola som v Ruzinovskej poliklinike

rybka13: Rozemberga je dost tazke chytit.. skus cislo 02/ 6867 2621 cislo dveri 27, on tam je v utorok len od 11-12.30 a stvrtok od 11-12.30. Ale skusaj cely den, sestricka by ti mala povedat
Ja som si nikoho nezazmluvnila a bola som veeeeeelmi spokojna. Ale mozno, ze som mala tiez len stastie. 😅

Inac k teme p. Jezikova: ja som sa jej snazila dovolat asi mesiac, Antolsku mam dost daleko, ani raz nedvihla telefon. Nakoniec mi to ani nechybalo, kamoska vravela ze pri porode zabudnes aj ako sa volas..
Mne hovorili vzdy sestricky, kedy sa mam nadychnut a kedy tlacit.

Ked tak odporucam cvicenia u Janky Hrabčakovej, su sice drahsie, ale vraj lepsie.

monka22: ja si z porodnice nikoho nepamatam, lebo som boal po cisarskom a mala som problem ledva dost do tej jedalnicky 😖 Ty si ma pamatas? Malicka je zdrava? Vsetko vporiadku? Kedy Ta pustili domov?

meliska
14. okt 2009

rybka: p. Jezikova je zlata, len zapisat sa je obcas problem... a naozaj ma vela tych kurzov... v podstate nikdy nechytis kurz od zaciatku (iba ak mas stastie) oni sa potom tie temy opakuju... ja som bola zatial na dvoch a akurat som vychytila dychanie... podla mna tie kurzy nie su na skodu... je to zaujimave.... jeden kurz trva dve hodiny... hodinu prednaska a hodinu cvicenie... ak nechces cvicit nemusis... ak nevladzes, nevadi... my sme minule cvicili ruky, nic hrozne... pohoda... tiez mam zakazane natahovacie cviky, ale toto sa dalo v pohode zvladnut... a dychanie sme potom nacvicovali aj na dalsom kurze... mozes sa pytat co ta zaujima, ona ti odpovie aj ked je to mimo temy... podla mojho nazoru sa to oplati

meliska
14. okt 2009

jankohrasko: ja som sa k Jezikovej dovolala v podstate hned... najlepsie je volat do 7:45 (potom uz nemas sancu sa jej dovolat... ma toho strasne vela) ja som volala pred 7:30 a dalo sa... tiez som bola z toho najprv rozcarovana ako to funguje s tym zapisom, ale ked som ju spoznala osobne na kurze a vidim ako je vytazena, tak sa uz necudujem ze to tak je...

rybka13
14. okt 2009

janko hrasko, ty zlaticko, dakujem za to cislo a este mi povedz ta Janka Hrabcakova, ona je tiez na antolskej, alebo kde ju zozeniem?

meliska, no neviem asi sa tam stavim teda, ale teraz mam uplne kludovy rezim, lebo mam makky krcok... uvidim
a ta teoria to je o com akoze? lebo aj to by ma zaujimalo, aj ked si to vsetko citam v knizke, ale mozno taka prednaska by bola lepsia...

meliska
14. okt 2009

rybka: predminule sme len dve hodiny preberali to dychanie, rozpravali sme sa o kontrakciach... ukazovala nam techniky a tak... a samozrejme sme mali kopec otazok... 🙂 vtedy sme ani necvicili...
minule sme mali masaz v druhej dobe porodnej... (napriklad o tom som ani nevedela) ako sa da dopomoct k rychlejsiemu zostupu babetka masazou chrbta, alebo bruska... a trenovali sme aj dychanie a zasa sme diskutovali... taka prijemna atmosfera... sedis na zinienkach, opieras sa o loptu a debatujete 🙂
jo a s tym makkym krckom, ja som to mala tiez od 30tt a teraz sa zahadne krcok umudril... akurat mam uz babo velmi nizko hlavkou v panve, dozretu placentu a malo vody, ale snad to este chvilku potiahneme... 😉 (ale kludovy rezim sa mi nikdy nepodarilo dodrziavat... este chodim do prace 😅 )

monni
14. okt 2009

ahojte kocky, tiez ma uz moja gynekologicka poslala do poradne na Antolsku. Povedala mi, ze nestaci len prist, sadnut si pred dvere komu chcem ist. zevraj sa mam s doktorkou dohodnut, mam jej zavolat.
no tri dni uz volam a nic. vzdy mi povedia ze tam nie, a to mala mat pritom poradnu. povedali mi ze je po nocnej tak isla domov. takze tomu tiez nechapem ako to tam funguje. to ich potom niekto druhy zastupi?

dnes mi zase sestricka povedala ze mam prist skusit sa zajtra pozriet na obed ci ju tam nenajdem. ale ja mam nariadeny kludovy rezim, nemozem vobec chodit tak vobec nemam naladu sa tam trepat a hladat ju cely den.
viete poradit ako to tam funguje? dakujem

mayka
14. okt 2009

rybka ja si teiz pochvalujem tie cvicenia ak Meliska. Dozvedela som sa tam kopec veci co som ani na nete nenasla. 😉 A pani Jezikova je inak super.
Ja uz som si predplatila 4 kurzy a ak to moje klby dovolia tak minimalne dve si este doplatim. Su to ozaj uzitocne rady.

meliska
14. okt 2009

monni: netusim ako to tam funguje... ja tam planujem ist v utorok prvykrat... uvidime... prinajhorsom si vypytam telefonne cislo a budem tam volat... a ku komu mas ist k Niznanskej?

monni
14. okt 2009

meliska, k doktorke Greksovej.
len si uz pripadam ako blbec, cele dni volam, sestrickam to samozrejme vadi.
a ja tam nemozem chodievat ju kazdy den hladat, lebo od 33tt iba lezim, som otvorena a hrozi mi predcasny porod. tento tyzden mi bolo povedane ze mozem porodit kazdym dnom, ale ja by som este chcela velmi vydrzat aspon este dva tyzdne 😉 , preto ja nemozem takto chodit hore-dole a kazdy den niekoho vyhladavat po celej nemocnici.

ale vidim ze si na tom podobne, tak ti prajem nech to dotiahnete s babatkom do stastneho konca 🙂

a ty budes u koho rodit, u Niznanskej? ona je mila.

monka22
14. okt 2009

jankohrasko :no vsimla som si, ze si si tazsie sadala za stol tak som si aj myslela, ze si po cisarskom 🙂 mala je v poriadku...je to uplny anielik..cely den pekne prespinka a v noci sa budi len raz tak dufam, ze jej to este dlho vydrzi 😉 a tvoja malinka ako?mna pustili v piatok...dlhsie by som to tam uz nevydrzala 🙂 strasne sa tam vliekli tie dni...

rainee
14. okt 2009

ja som tiez chcela chodit na poradnu k rozembergovi, ale v utorok tam nebol a vraj celkovo chodi tak vselijak, takze som sa na neho nespoliehala a skoncila som u havaldu ktory bol velmi mily takze zatial nelutujem. zazmluvnovat nebudem, takze aj keby tam zrovna nebol zoberu ma aj inde na poradnu.... ja som si len sadla pred dvere a spytala sa ci ma zoberie a zobral, takze no problem.

rainee
14. okt 2009

na cvicenia k jezikovej chodim aj ja, najprv som tam bola osobne sa skusit objednat ale nemala cas tak som sa tam potom asi 2 tyzdne nevedela dovolat /a to som skusala fakt kazde rano od 7-8/ a uz som tiez mala sto chuti sa na to vykaslat. nakoniec sa podarilo a horko tazko ma potom supla do kurzu ktory nahodou isiel od zaciatku, akurat to ranne vstavanie je desne. inak zatial nemam pocit ze by mi to zatial nieco dalo, mozno dychanie pomoze ale myslim ze ked budem v strese aj tak vsetko zabudnem 😖

rainee
14. okt 2009

a na ten ultrazvuk sa vylucne objednava, takze necakajte ze pojdete rovno z poradne, termin davaju cca. o tyzden 😠

rybka13
14. okt 2009

monni, chapem Ta ako vidis mam podobny problem, ani mne sa tam nechce chodit ako na klavir a cakat kym sa objavi doktor ktoreho si chcem zazmluvnit.. otrasny system, ako v komunizme nezda sa vam? podla mna v zahranici to funguje uplne inak, doktor da urcite zenam svoj telefon, alebo maju nejaku recepciu, kde nejaka sestricka vybavuje ich agendu... co uz narobime..?
aj ja som v 33 tt a musim lezat, lebo mam uplne makky krcok, si ma tam chceli nechat vcera, tak podobne dufam, ze vydrzim aspon do konca 35 tt.. a to som chvilu teraz chodila po byte a dost ma dole picha v posve 😠
A to nehovorim o tom, ze nemam este vsetko do porodnice nachystane, vecicky pre mimco poprate...
No co, nejak to zvladneme.. 😅

mata1977
14. okt 2009

ahojte babky.a mate skusenosti aj s odberom pupočnikovej krvi?ako to chodi a tak .ak niektora viete napište.mam na to sponzora(svokru)a ta to zaplati vraj............švagrova to vybavila,lebo aj ona čaka mimčo pred vianocami.dajte vedieť

rybka13
14. okt 2009

mata, vies ze to by aj mna zaujimalo? tiez nad tym uvazujem... stoji to sice tusim 25 tisic ale je to taka istotka, keby nieco...
nie je tu na koni taka temicka? mozno niekde je...

alexandrah
15. okt 2009

baby, asi je to od veci, ale keby mi ten ńutrilon priniesol manzel?? (ked sestry povedia ze nedaju, a maly bude hladny, a mlieko nikde, no kravy!!) ja chapem, ze to mozno (niektore )myslia dobre, ale ja by som tej sestre asi vylepila na mieste, keby ma chytila za prsia ... dost som na ne hakliva ... ak by to bola lekarka v ramci vysetrenia, to je ine, ale takto surovo, bez opytania, no neviem!!!!!!!
inak - s tou jezikovou, suhlasim s jankomhraskom, aj ja mam antolsku od ruky, a snazila som sa jej dovolat 2 mesiace, a to som volala kazdy den, nakoniec som sa na to vykaslala, a nasla si iny kurz!!!!!§§ a pritom ona tam vraj je, ale sa jej neraci dvihat telefony!!!!!!! tak to ma dostalo!!!!!!!! tak nech tam daju odkazovac, alebo co, aj ini ludia maju kopec prace, ale ked je v kancli, a nedviha, to je peklo!!!§ to by ako vyzeralo v inej robote!!!!!
kocky, mam to iste s tymi lekarmi, tiez chcem rozemberga, ale ked ho nenajdem, tak to asi budem riesit ako jankohrasko, a nedam si nikoho, sak tam predsa nemozme chodit ako na klavir v 9. mesiaci, ledva sa hybeme, soferovat by sa uz moc nemalo, no ale kyvu s vami, prave ked potrebujete najviac klud. a to mam dost daleko antolsku, aby som tam furt chodila, a na cely den v cakarni!!!!!!! tak neviem, ked este ani neordinuje vtedy, ked maju napisane, tak je to potom asi jedno!!!!!!!! uz som z toho fakt otravena!!!!!!§

lilith78
15. okt 2009

uf..som si prečítala vaše príspevky a musím priznať že ste ma veľmi nepotešili... 😒
Ja som pred 6 rokmi chodila na prenatálne cvičenia k p Ježíkovej plus v pondelok na plavanie pre tehulky a všetko bolo fajn.Chodila som tam už od nejakého začiatku 6 mesiaca a v 8 mesiaci ma bohužial museli hospitalizovať s podozrením na preeklampsiu..Hospitalizácia a následný pôrod sa uskutočnil v nemocnici v Podunajských Biskupiciach, tým pádom s pôrodom na Antolskej nemám žiadne skúsenosti..Kedže 1 pôrod sa udial plánovanou sekciou, teraz vôbec neviem čo ma čaká ☹
Moja gynekologička mi dala mob.č.na DR. Oravca aby som sa s ním dohodla.Keď som mu zavolala tak vatšinou operoval alebo rodila a tak na 5 krát som sa mu dovolala a povedal že mám prísť v 36 týždni 😒 Som z toho v celku zmatená, lebo ja si zazmluvňovať lekára nechcem (je mi v celku jedno či ma porodí "janko" alebo "zuzka") odborníci by tam mali byť predsa všetci..Len teraz nechápem ako to je s predoperačnými vyšetreniami o ktorých ste tu písali: keby som šla náhodou rodiť normálne určite chcem epidurál, no a keby znova sekcia tiež treba doniesť nejaké výsledky z interného??Cítim sa ako prvorodička, lebo naozaj skúsenosti typu: mám kontrakcie, odtiekla mi plodova voda vôbec nemám ☹

meliska
15. okt 2009

alexandrah: len na margo p. Jezikovej... asi by sa ti tiez nepacilo, kebyze si na kurze a ona by stale dvihala telefony... hmmm? ked sma mali minule pripravu, telefon stale vyzvanal, ale to sa proste neda zodvihnut ho a dohadovat s niekym termin pripravy, polozis ho a zvoni zasa... je vsak pravda, ze by na to mohli mat niekoho na recepcii (ktora tam je, ale vacsinou prazdna 😒 ) a ten "niekto" by zapisoval na tie kurzy... ale to by asi nebola potom statna nemocnica na slovensku 😖
...ja mam tiez antolsku od ruky... asi tak 56km... 😒 co uz narobime... hlavne, nech sa nam deturence narodia zdravucke, na ten chaos okolo toho potom rady zabudneme, no nie? 😉

k.a.t.k.a.
15. okt 2009

alexandrah mne tie cvicenia s p.Jezikovou nic nedali, pre mna to bola strata casu 😝

metlonka
15. okt 2009

ahojte babulky, tak ja som bola dnes posledny krat u svojej gynekologicky a bud. tyzden uz pojdem do nemocnice...mam z toho mierne peklo v zaludku uz teraz...lebo stale netusim ku komu mam ist. Asi to naozaj spravim tak, ze pridem posadim sa a pockam si na hocikoho. Moja doki mi odporucala Dr. Bertoldovu, vraj budem s nou velmi spokojna...lenze vraj ju je tiez velmi zle zastihnut...je to hrozne, clovek by aj chcel si niekoho zazmluvnit a vlastne nemoze, pretoze sa nedokaze s lekarmi ani skontaktovat...otras ☹
O zazmluvneni zacinam rozmyslat koli tomu ze trpim syndromom tlacenia na dolnu dutu zilu, cize nemozem lezat na chrbte, lebo prestavam dychat a omdlievam, neviem ci to niektora z vas ma tiez. Poznate to? ako ste s tym rodili? Vysli vam lekari v ustrety, ked ste im povedali ze nemozte rodit v polohe lezmo? co je mimochodom uplne neprirodzena poloha pri tlaceni?

jankohrasko
15. okt 2009

rybka13: http://www.pripravana-porod.sk/ kurzy Janky Hrabcakovej, viac je tu na jej stranke

monka22: hej ja som bola po cisarskom. Ta obdivujem, ze si si ma vobec pamatala 😀 😀
nas pustili vo stvrtok. Ja som ale mala smolu, ze ma do utorka strasne bolela hlava a v noci mi do miechy museli robit krvnu zatku, lebo som uz od bolesti ani nemohla vstat z postele a ist za malou..
Ale v stredu mi uz bolo lepsie 😀 😀
To je super, ze sa iba raz v noci budis 😀 My sa tak dvakrat, lebo malicka je velky papkac, ale my to potom cez den dospime 😅 😅

ja som soferovala do 39.tt, ale to som sa uz s bruskom ledva zmestila za volant 😅 😅

Babky, na Antolskej su vsetci dr. dobri, ci si ich zazmluvnite alebo nie.
A s tymi dychovnymi cviceniami to je aj tak jedno, pretoze za prve na to pri porode aj tak zabudnete a za druhe Vam aj tak budu hovorit sestricky kedy mate tlacit a ako dychat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre