Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

metlonka
23. okt 2009

este som vam chcela opisat moj "nezabudnutelny" zazitok z prvej poradni 😒 pre tie co este neboli na poradni na antolskej....tak vam mozem poradit...ocakavajte to najhorsie...a potom mozno nebudete take zhrozene a znechutene ako ja 😒 Cakala som od osmej do pol desiatej a to som bola prva v poradi...to nebolo az take strasne...a kedze som si vybrala DR. Lipovsku, bola napisana na oboch dverach vedla seba, tak som nevedela kde sa mam posadit...tak som cakala na sestricku, kym vyjde, ze sa spytam ci ma zoberu. A aj vysla a tak milo mi odvrkla...ze" no my urcite nie" a zabuchla mi dvere pred nosom!!!! tak to bola poriadna sprcha vam poviem, este ze som tam bola s manzelom, lebo by som asi hned zutekala...tak som si sadla vedla do druhych dveri a tam som cakala...a aj som sa dockala.. Doktorka bola sice mila a velmi ludska, ale ked som videla tu akoze ordinaciu...tak sa mi zdalo ze som sa vratila do 70tych rokov 😒 nechapem ako mozu teraz v 21.storoci vysetrovat tehotne len prstami a takym smiesnym drevenym hribikom ci co to bolo mi pocuvat brucho...tak to bola fakt sila. a to lehatko tiez zelezne strmene...no strach a hruza...ked to porovnam s ordinaciou v ruzinove...tak fakt nechapem preco hovoria ze antolska je novsia nemocnica... 😖 Tak sa neviem dockat porodnej saly...ak to bude nieco podobne...tak chcem asi rodit v celkovej analgeze..aby som nic okolo nevnimala 😀

jasminet
23. okt 2009

metlonka - porodna sala je v pohode, taky oranz. stol. lezis, fucis a ked to na teba dojde tak spodok odoberu a namontuju strmene. moj muz s porodnou asistentkou ich tam montovali 😀 na tom sa smejem doteraz 😀 😀 😀

mata1977
23. okt 2009

ahoj metlonka,tak to si ma moc nepotešila.ja sa chystam teraz v pondelok.a v ktorych dverach si bola-čislo prosim.
a ako si dopadla,ak sa smiem spytať.

metlonka
23. okt 2009

dakujem jasminet za povzbudenie...dufam ze budem mat stastie a narazim len na prijemne sestricky, ale to by som asi vela chcela 😀 😝 , no ale zarazilo ma to, ze tam nemaju ani polohovatelne kreslo? myslim pri porode??? maju tam len ten stol, na ktorom sa lezi?? tak zacinam uvazovat ci som urobila dobre, ked som si vybrala Antolsku 😒
Ja budem mat problem rodit lezmo 😒
mata ja som bola vo stvrtok vo dverach c. 25, bola tam napisana dr. lipovska a dr.scholtz, obaja su dobry lekari...takze mi to bolo jedno...
cakala som hodinku a pol ...nic strasne 🙂 a vo vnutri som bola ani nie 5 minut 😀 chvalabohu.,...nastastie ja mam zatial bezproblemove tehu...tak nic moc so mnou ani nerobila...len sa ma vypytovala....buduci stvtrtok mam prist na krv, koli tomu internemu vysetreniu, ale na prednasku o epi chcem ist uz tuto stredu, tak dufam ze nepotrebujem nejake papiere...a staci tam len prist, lebo nic mi nedala 😒

jasminet
23. okt 2009

ci bolo polohovatelne, to uz neviem, to som nejak nepostrehla 😀 ale hej, urcite si si dobre vybrala, su tam mili...ja som len cely cas rozmyslala, ze ako budem rodit na tom stole/lehatku, potom som to pochopila ked sestra strcila do ruky mojmu muzovi ten jeden strmen, ze montujte.... 😀 som tam namiesto kontrakcie dostala zachvat smiechu 😀

janzurka
23. okt 2009

Polohovatelne porodne kreslo resp. postel na porodnom sale je, dokonca nielen na nadstandarte. (Ale myslim, ze nie vsetky boxy ho maju).
Ja som mala stastie na prijemny personal, nielen pocas porodu, ale aj pocas celej hospitalizacie.
Antolsku urcite na zaklade mojich skusenosti odporucam 🙂
Co sa tyka prednasky o PEDE, netreba ziadne papiere, tie dostanete tam.

mayka
23. okt 2009

ahojte kocky,
potrebujem poradit ako to je s pohotovostou na Antolskej. viem ze sa ide cez ten vchod pri schodoch ale neviem ktore dvere alebo kam presne ist ak mam problem.

sisipetka
23. okt 2009

Mayka, ja som bola na pohotovosti v stredu vecer. Vojdes tymi dverami centralny prijem (parkovisko dole, kam chodia sanitky). Zaplatis pri pokladni 2 € a pojdes do dveri "chirurgia" - tam ta zaeviduju, zavolaju hore na gynekologiu a poslu Ta na 5.poschodie, kde je rizikove lozkove oddelenie k sluzbukonajucemu gynekologovi. Ten uz si ta hore prevezme, vysetri, urobi utz a ked treba da ta aj na monitor.
...ale dufam, ze taku skusenost nebudes mat a nebudes riesit ako a kam na pohotovost 😉

mayka
23. okt 2009

sisipetka fiha . to je komplikovane. 😅 no mna uz treti den svrbi telo a uz ma na konovi postrasili zlymi pecenovymi testami. tak uvidim ako to bude cez vikend.

sisipetka
23. okt 2009

ale to zvladnes, ja som bola na antolskej dokopy 3 x aj s poradnou a trafila som 😉
...juj a nedaj sa strasit, to moze byt aj nejaky bliziaci sa vysev, pripadne alergia...ale pre klud duse pripadne skoc k lekarovi...

mata1977
23. okt 2009

caute maminky,prosim vás,ked idem prvy raz do poradne na antolskú a ešte neviem jak budem rodiť,tak o tie interne vyšetrenia mam požiadať,alebo mi daju listok a pošle ma lekár sám od seba.neviem jak to teraz chodí,lebo pri malej mi nič nerobili,jeden deň ma prijali a až na druhý deň rano ma poslali na porodnicu ,kde ale 15 doktorov rozhodovali čo so mnou urobia a hned mi potom robili cisársky a žiadne vyšetrenia predtým.
a to je 3 a pol roka...........................v pondelok idem tam prvý raz,tak aby som vedela či sa mám na to opýtať,vôbec nič neviem..................lekara nezazmluvňujem

rybka13
23. okt 2009

dievcata, teeeda.. vy ste tu toho dnes popisali, dakujem za typ na tu predajnu na mierovej, este som tam tiez nikdy nebola... a jasminet ta postielka z babymarketu sa mi fakt paci, vyzera byt pevna 🙂

A ked nemate sterilizator, tak tie flasticky cim umyvate, normalne jarou? a vyvarit znamena,ze ich skratka hodim do vriacej vody? a to mozem aj tie umele? alebo aj dudle? neroztopi sa to?

metlonka mi chceme ist s Alexandrou tiez na epi prednasku buducu stredu, tak sa tam mozeme vsetky tri stretnut 😉 Ja sa tam aj opytam na tie interne predoperacne vysetrenia, od doktora v poradni som toho vela nevytiahla..
mrzi ma ze si mala blbu skusenost, no nedaj sa zastrasit, ja som tiez mala jednu, ked sa ma raz jeden doktor opytal, ze co tam robim, ked este nie som aspon v 36 tt 😒 Citila som sa ako debil co sa vnucuje.. hoci som tam uz bola predtym 3 krat a doktorka tyzden predtym mi povedala, ze som rizikova, ze som tam mala chodit uz davnejsie... skratka No comment...

mayka, aj mna hodne svrbi telo 😒 nohy mam uplne dokriabane a uz ma svrbia aj ruky 😔 a tie pecenove testy ci mas dobre Ti zistia z krvi? ci ako?

rybka13
23. okt 2009

mata1977, ak by si nahodou isla v utorok a do dveri cislo 27 (je tam taka predchodba este) tak myslim, ze poradnu bude mat Rozenberg a ten bol vzdy mily 😉 a aj ta sestricka je celkom fajn ked ma dobru naladu... tak to je len taky typ 😉 Ale on vacsinou chodi robit poradnu az okolo 11.00...

rybka13
23. okt 2009

reinee a ta manualna odsavacka kolko stoji? staci ked si ju kupim az po porode ak ju budem potrebovat? ci mam uz teraz?

dievcata a ked si chcem kupit to prenostne lehatko s tou hrazdickou, aby som mohla mat babo napr v kuchyni, tak tu decku co sa kladie na postel alebo na zem s hrazdickou uz nepotrebujem nie?

Inak co pisala Andzi - ten prispevok, ze ak je zazmluvneny lekar - zo 7.000 tisic ide jemu 5.000 a nemocke 2.000, tak ja som pocula, ze je to presne naopak... lekarovi len 2.000... tak neviem...
A uz vobec sa mi nezda ze by zarabali porodnici tak vela, to by potom kazdy gyndos chcel byt porodnik nie? 😉
Ale nejdem to riesit, ved je to bezpredmetne, niekde porodit musime, ci je to Antoska, Kramare alebo Ruzinov... podla mna je to takmer jedno, mne je skratka Antolska najsympatickejsia..

rybka13
23. okt 2009

dievcata a ked mate monitor dychu tak mate este aj vysielacky, alebo je to potom zbytocnost?

mayka, ja ked som bola na gyn pohotovosti tak som necakala, hned ma poslali hore na gyndu.. daj potom vediet co ti povedali na tie vyrazky...

alexandrah
24. okt 2009

andzi - pochybujem o tom, co si pisala, v statnej nemocnici nema urcite nikto plat 140 000 sk mesacne!!!!!!! sak to nemaju ani moderatori televiznych novin!!!!!!!!! a okrem toho, teraz je to tak, ze z tych 7000 ide len 2000 lekarovi, a 5000 nemocnici (tiez som pocula, ako rybka). a tiez neni pravda, ze si ta lekar nevsimne, ked si nezaplatila, je kopec takych, co si nezazmluvnia, a praveze maju dobre skusenosti ... zdravotnictvo je na hovno, suhlasim, ale tieto informacie mas podla mna mylne.
jankohrasko - diky!!!
skusim zajtra (dneska 😒 ) v avione kuknut tu vanicku, lehatko do nej, poto tu zavesnu konstrukciu, a mozno najdem aj monitor dychu? ked nie, tak cez internet ... uz to chcem mat z krku, nie ze vzdy dokupovat po jednej veci, lebo tu nemaju to, inde zase ono ... je to hruuza!!!
metlonka - teda ani mne si moc nalady nepridala, veru, tie sestry su asi najhorsie ... sak dopekla, su tam zeny v 9. mesiaci, co keby sa spravali trochu milo???!!!!!!! na to asi treba specialne kurzy alebo co!!!!!!!
mayka - aj mna svrbi brucho, citala som ze je to normalne ...
rybka - jedna baba pisala, ze rozemberg ma hnusnu sestru, vsimla si si to aj ty? alebo bola v pohode? inak, kludne sa stretnime vsetky 3!!! 😀 inak, vysielacku mam, to je podla mna dobra vec, a podla mna ked kupis lehatko, tak to na zem nemusis (tiez to ma hrazducku, co tam mozes dat zavesne hracky...), pa, tak sa tesim, az o vsetkom pokecame!!! skocime aj na drink? (nealko 😎 ).

sisipetka
24. okt 2009

Andzi neda mi nereagovat na Tvoj prispevok, pretoze je podla mna neobjektivny. Ty by si nesla na Antolsku, niektora by nesla na Kramare, ja by som nesla do Ruzinova. Ale niekde rodit musime a je to nasa slobodna volba. Zazmluvnenie lekara je tiez na osobnom rozhodnuti, pricom ja som ho prvykrat nemala, spoliehala som sa na "odbornikov" a na svoj vynikajuci zdravotny stav pocas celeho tehu a predsa....stalo sa nieco, co nikto necakal a prezili sme si svoju tragediu. Vtedy mozno stacilo mi dat oxytocin, ktory sice nie je navhodnejsia alternativa - ale nas zivot mohol byt iny. Nechcem tu rozoberat svoj pribeh, pretoze si myslim, ze na to nie je vhodny priestor vzhladom na buduce mamicky vo vysokom stadiu tehotenstva....ale chcem poukazat na to, ze v kazdej nemocnici sa deju rozne veci, niektore sa pretriasaju na verejnosti, niektore su umlcane....ale stale boli a budu. Stav je momentalne zly, vela rodiciek, malo miesta, mnohokrat neprijemne zdravotne sestry tahajuce nadcasy a pod. Avsak deti chceme mat, tak sa podla toho snazime zariadit. Kazda veri, ze to zvladne - zeny su vo vseobecnosti silne - a je na nas ako sa rozhodneme ohladom porodu a vsetkeho okolo, co sa nam ponuka. Z mojho pohladu je momentalne dolezite to, aby sme boli ok, dietatko sa vyvijalo spravne a v pripade, ze sa nieco deje, radsej ist k lekarovi 3x zbytocne ako 1 x neskoro. A nie riesit platy nasich lekarov a vsetko, co sa v nemocniciach v zakulisi deje....

jasminet
24. okt 2009

rybka - my mame aj monitor, aj vysielacky. tie mame kvoli tomu, ze malu pocujem skor ako zacne uplne vrestat. od narodenia spi vo svojej izbe, tak nech mam prehlad. aj ked ideme k nasim o poschodie nizsie, tak malu necham u nas ked spi a s vysielackou vieme ci sa nezobudila a tak.
flase umyvam jarou a hodim ich do vriacej vody na 5 min. aj cumle na flasu. cumliky klasicke nie, nie vsetko sa moze vyvarat.

plat lekarov ja riesit nebudem, to nie je moja starost, ale osobne si myslim, ze lekar (ale samozrejme aj vsetok nemocnicny personal) ma byt zaplateny - ak je naozaj dobry, kludne nech ma aj tych 140 tis (co nema, mozno prednosta). rozhodne si tie prachy zasluzia viac, ako nejaka blondava moderatorka.
to, ze sa niektori snazia odrodit zazmluvnene tehule v case svojej sluzby, to je pravda (mne sa to tiez stalo), ale co uz. aspon som necakala na to, kedy to na mna pride prirodzene - u mna to vyzeralo, ze by som aj doteraz bola tehotna a mala ma pekny datum narodenia 😀

anettad
24. okt 2009

Mila andzi, ja som na antolskej odrodila 2 deti a bez zazmluvnenia. Prvy porod tazky, komplikovany, skoncil sekciou, a druhy porod sekciou tiez komplikaciami. Nechcem ti brat iluzie ale lekari zarobia 140000 ? Kde tu na sk urcite nie, som zdravotnicka a viem ze lekari maju plat taky ako my ostatny.
Tiez mam skusenost aj opacnu, znama isla rodit, mala zazmluvneneho lekara , lenze mala uz velke bolesti lekara nikde, a nik si ju nevsimal okrem PA,. takze tak. Staznosti su vsade kazdeho osobny nazor kam pojde rodit, na Antolsku s vlastnych skusenosti nedam dopustit.

jankohrasko
24. okt 2009

jasminet, rybka13: babky dakujem za rady 🙂

My mame tiez aj monitor aj vysielacky, kedze svokra byva pod nami, tam nemusi stale behat za malou.
A vysielacky maju dosah tusim cca 400 m

Babky drzte sa, za chvilu to budete mat za sebou a poviete, ze to nebolo az take strasne!!! Hlavne nech ste vy a malicke v poriadku!
Ja som tak isto bola s Antolskou max. spokojna. Nemala som nikoho zazmluvneneho (suhlasim s anettad)
Kraaasny vikend 😀 😀 😀

mata1977
24. okt 2009

rybka,vdaka,ale musim už isť asi v pondelok,nech to mam za sebou,lebo mam aj strach a bojim sa že ma hospitalizuju tak jak pri prvom tehu,ale čo už a mam aj take pichanie občas a sem tam bolesti v križoch tak jak pri menštruacii(slabe)a neviem či to začinaju kontrakcie,lebo pri prvom som nič take nemala a nik mi nevie povedať jak sa kontrakcie prejavuju..............takže asi tak 😒
a na tie vyšetrenia sa mam spýtať,či lekar ma pošle ,ked ešte neviem ako budem rodiť a idem prvý raz do poradne..................dakujem za radu

rybka13
24. okt 2009

sisipet, drzim palce aby tentokrat dopadlo vsetko co najlepsie..!

mata, ok, no pichanie mam aj ja a hlavne obcas silne tlaky na mechur, posvu a krize... 😖
dievcata co uz mate nejake tehu za sebou, myslite ze taketo tlaky su normalne v 8-9 mesiaci? Teda ja mam makky krcok a niekedy citim mimi velmi nizko, ale zaujimalo by ma, ci aj zeny co maju bezproblemove tehu maju obcas pocit takeho tlaku tam dole vsade 😔

jasminet, jankohrasko, no mi mame len obycajny byt, nemame poschodovy dom, takze mozno tie vysielacky ani nepotrebujem, vsak by som male pocula... no neviem, mozno koli komfortu si ich kupim... ved to stoji okolo 1500 sk tusim, co nie je az take hrozne.

Alex, ja neviem ci stihnem nejaky drink, budem rada, ak pri tychto mojich tlakoch na mechur vydrzim tu prednasku o epi 😅 inak rada.... 😉
No ja neviem, ta Rozenbergova sestra je taka chladna obcas, ale ku mne bola vzdy mila, alebo teda normalna... ale fakt je ze mozno preto, ze ma uz pozna z videnia, lebo tam chodim do rizikovej poradne uz od 27 tt..

rybka13
24. okt 2009

mata, myslis interne predoperacne vysetrenia? ja neviem ako to chodi na antolskej, ano opytaj sa priamo v poradni.

jankohrasko
25. okt 2009

mata1977, rybka13: aj ja som citila posledne dva-tri tyzdne pred porom, ze uz asi idem rodit, mala ma strasne tlacila, vsetko ma tam pichalo a na WC som chodila snad kazdych 10 min 😅 😒 a obcas som tiez mala pocit, ze mi prichadza menstruacia, take stahy som citila v krizovej oblasti
My sme kupili vysielacky za tusim v akcii 9,7 eur v Tecsu na Kamennom namesti 😀 Nam dost pomozu, ale vsetko kupujeme za pochodu, ked zistime, ze co potrebujeme 😀 😀 😀 1500 skk je podla mna strasne vela ☹ ☹

alexandrah
25. okt 2009

sisipetka - nechcem jatrit tvoje rany (ani si to neviem predstavit), iba jednu otazku, prvy krat si bola v Ruzinove? ja byvam cez cestu, ale 2 krat som tam lezala, na operacii, a tiez nikdy viac ... proste je mi antolska najsympatickejsia 😎
mata - ale v pondelok sa nerobia prednasky o epi, nie?
rybka - ja mam v zasade okrem nespavosti a tak vlastne bezproblemove tehotenstvo, ale tie tlaky su tam obcas tiez ... proste ideme do finale, tak to uz bude len horsie a horsie ... (preto chcem, aby bol uz risko co najskor vonku, od toho 8. mesiaca uz je to zleeee, a pritom nemam ani take problemy, ako ostatni). dokonca ani brucho, vcera bola v telke jedna modela - aj stihla, v 4-5 mesiaci tehotenstv,a mala polovicne brucho, ako ja, tak neviem, keby som mala este väcsie, je to otrava ... inak, aj my mame byt, ale co ked niekde pojdeme, aj ked bude väcsi, tak vyuzijeme urcite ... a ked napr. ho zavirem do spalne, nech si pospinka, aby som ho nerusila, a ja kuknem telku, tak mozno nebudem pocut, ale s vysielackou urcite. no uvidime s tym drinkom, kazdopadne sa aspon porozpravame 🙂

metlonka
25. okt 2009

ahojte babulky, no vy ste tu teda stihli toho popisat, normalne nestiham citat 😀
rybka ano chcem ist tuto stredu na tu prednasku o epi...chcem si to co najskor vybavit, najradsej by som si ju uz aj zaplatila, ale kedze este nemam to interne vysetrenie za sebou, tak asi este pockam...
bojim sa ale co ked ma to chyti skor a ja to nebudem mat vybavene??? je to otrasne ze to tak dlho trva...
pojdem si aspon zaplatit manzela pri porod...to by som uz asi neprezila keby mi ho tam nepustia koli tomu ze som nestihla zaplatit 😝 Dufam ze sa tam stretneme 😉
dievcata ma upokojili, ze v tom porodnom boxe to vyzera lepsie ako na poradniach, myslim to zariadenie..tak dufam ze tam bude aj to lepsie lezadlo 😉
inak vysielacky su super vec...ja som pouzivala aj ked mame maly byt, vyuzijete to aj ked date babo spinkat na balkon v kociku, a vlastne aj ked bude spinkat niekde mimo domu 🙂
mata neboj sa tie pocity mam aj ja...stale mi tvrdne brucho a mimi ma stale tlaci a mam pocit, ze mi brucho praskne, taky tam je natlaceny 😀 a ked dlhsie chodim, tak si myslim ze mi zospodu kazdym krokom vypadne 😀 , ale pamatam sa ze to som mala aj pri prvom tehu takto ku koncu....a pritom som bola stale zatvorena 😉
treba len vydrzat, a drzat si palce 😉

alexandrah
25. okt 2009

metlonka - ani ja este nemam interne, ale tu epi si uz zaplatim, nech to mam z krku!!!!!!!§ ked nebudes mat interne vybavene, tak sa podla mna nic nestane, ja som mala akutny slepak, a este aj raz vajecniky, dosiel internista na izbu, a cele moje interne trvalo 5 minut, otazky a odpovede ... ked ma poriadne vysetrovala internistka, tak vravela, ze mi narkozu neodporuca, a uz som ju mala cca 4 krat ... a muza staci zaplatit v den porodu v pokladni, to je v poho ...

metlonka
25. okt 2009

alexandrah myslis ze nevadi ze nebudem mat to interne? ak by ma to nahodou chytilo skor ako si to stihnem vybavit? lebo zda sa mi ze baby tu pisali ze ak si to nestihnes vybavit, tak ti ju nepichnu 😒 No mozme sa na to opytat na tej prednaske....a zaplatim si hned aj MM lebo nebudem riskovat ze budu mat sestricky zly den a nepustia ho tam 😒 inak tie sestricky su tusim take len v nemocniciach, lebo su asi zle platene a maju vela nadcasov...lebo v sukromnych ambulanciach som sa nestretla s takymto jednanim...

rainee
25. okt 2009

baby a ten otecko pri porode sa neplati az v den porodu, ale vopred? na zaklade nejakeho papiera ci staci ist len do pokladne a tam to zaplatit?
k epiduralke nam jasne povedali ze treba aj interne vysetrenia inak ti ju nepichnu.
taka obycajna rucna odsavacka s flaskou stoji okolo 15 euro, som ju kupila v babymarkete.

janzurka
25. okt 2009

Otecko pri porode sa plati az v den porodu. Sestricka oteckovi vypise papier na zaplatenie a s tym je potrebne ist do pokladne. Vopred sa to vybavit neda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre