Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

iwesska
14. jan 2011

@kaara1980 Heeej? A to je ako klasicka kosela, len je komplet na gombiky, ci? No, budem musiet tam ist pozriet, lebo uz som dost pozerala a vsade len same pyzama a ak kosele, tak uplne nevhodne.

kaara1980
14. jan 2011

to je košela s gombíkmi od krku a idú takmer pod pazuchy po oboch stranách,takže si možeš rozopnúť len na jeden prsník alebo vlasne rozopnúť a odhaliť celú hruď

sharlotta
14. jan 2011

@iwesska no, ono budes musiet tu ranu vetrat, takze neviem, ci nohavice radi uvidia 😒 Dalsia vec je aj ta, ze ak pojdes sekciou, tak ti ta guma bude asi dost vadit. N internete urcite zozenies aj lacnejsie kosele, ja som objednavala z internetu. Babatku oblecenie daju, potrebujes svoje, len ked ta budu prepustat.

lusil2005
14. jan 2011

@iwesska podloziek som potrebovala viac, gatky nam tam zakazovali nosit. ale ked si isla na navstevu von na chodbu, tak sa nohavicky zisli 😉

riamim
14. jan 2011

Ak by som potrebovala odsávačku na mlieko, dajú mi, či si mám radšej zabezpečiť svoju???

alexandrah
14. jan 2011

@prska, ja ako pise @mirkita, som rodila v decembri, a strasne prekurene, ja som inak zimomrava, ale celu noc som vetrala jak blazon, na rizikovom, lebo sa tam ani dychat nedalo ... a na novorodeneckom detto ... inak, s tym nadstandardom a bacilmi mas pravdu ...
@iwesska - ahoj, no len s tou koselou, ked ides rodit, tak co si das iba ten vrch od pyzama?? lebo neviem, ci ti spodok dovolia, ak by bolo treba rychlo rychlo, jak ta budu vyzliekat?? ja som kupila na mileticke za par supov, lebo tiez doma nemam, a ani nenosim ... po druhom porode ich vyhodim ...

alexandrah
14. jan 2011

a pravda, po porode ti nedovolia mat nohavice, ako sa pojdes najest, iba s vrchom??
odsavacku daju, ale neviem, kolko ich tam maju, raz aj pindali ...

ciefulik
14. jan 2011

@riamim ja som si nekupovala odsávačku vopred, lebo každý mi inak radil 😅 v pôrodnici som si požičala
majú cca 6ks mechanických /to rozpožičajú maminkám/ a potom jednem "motorček" - to si musia tie maminky striedať. mne nevyhovovala mechanická, tak som si vždy počkala na mašinku 😀
pri odchode som si priamo u staničnej sestričky zakúpila vlastnú el. medelu 😉

ciefulik
14. jan 2011

@iwesska no pyžamo určite nie, to sa nedá
dokonca ani gaťky - ani len sieťkované neuznávajú, že nech to tam pekne tých pár dní vydržíme len s vložkou
ja neznášam nočné košela, ale dalo sa to v pohode vydržať a dokonca som svoju mala na sebe iba raz - na návštevu, inak stále núkali erárne...vždy, keď sa zašpiní, vezmeš si novú - aj 2xdenne 😉
ja som rodila v decembri a bolo tam straašne teplo - ani detičky nemali čiapočky

iwesska
14. jan 2011

Baby a mna by este zaujimalo, to ako ta vlozka drzi len tak na volno pod koselou??? To sa s tym da ako chodit? A pri spani, vsak to sa musi posuvat kade tade...

babulina
14. jan 2011

@iwesska -neboj velmi rychlo ziskas prax ako na to 😉 , chodit sa da tak ze ladne prepletas nozkami, ja som mala okrem prveho dna nohavicky tie jednorazove nikto ma ani za to nezjazdil, i tak sa budes milionkrat denne sprchovat takze sa to vetra az az

ciefulik
14. jan 2011

@babulina ladne prepletáš nožkami 😀 😀 😀 no veru - tak nejak 😀

iwesska
14. jan 2011

@babulina
@ciefulik
No uz sa na to fakt tesim...ako sa poznam, tak ju stratim niekde na chodbe 😀

babulina
14. jan 2011

neboj nebudes ani prva ani posledna, ale tie jednorazove nohavicky su super, to drzi dobre, bez nich mimo izby by som sa nevybrala a nie to este von na navstevu 😅

mirkita
14. jan 2011

@iwesska skus to doma 😀 ono to fakt ide....ja som neverila a nakoniec som tak prechodila/prelezala cely cas...ked lezis tak si ju nedas, potrebujes ju len ked vstanes....a ja som sa tusim raz tak zabudla ze aj k navsteve som isla bez nohaviciek, len som potom celu dobu musela stat 🙂)))
a teda pyzamo mi pride absolutne neprakticke...to pochopis potom 😉
len na tie erarne kosele sa fakt nespoliehaj na 100% ....pred 12 dnami tam skoro ziadne nemali...chodili sme pytat, ale neboli asi 2 dni...

nika222
14. jan 2011

Baby otázka... Od môjho prveho porodu ubehlo uz 10 rokov takze si toho pamatam fakt malo. Krváca sa velmi po normalnom pôrode (nemyslim sekciu) alebo je to indy vindy? A este ak by som nahodou mala to stastie za ktore sa modlim dnou i nocou :P ze by ma nenastrilhli ale bola by nejaká len malá "trhlinka" aj tak tam vznikne rana ktoru treba vetrat?? Ach jo sa to blízi a zacinam panikarit 🙂

babulina
14. jan 2011

@nika222 - ja som pri oboch porodch krvacala hodne, pri prvom sa zvazovala transfuzia ale je to skorej indivindi
co sa tyka vetrania - cim mensie sitie tym menej hojenia, mna pri druhom nestrihli uz napr a to sa maly narodil 4kilovy, ale trhol trosicku na dva vonkajsie tri vnutorne stehy -ak sa dobre pamatam, na druhy den pohodicka sediet

nika222
14. jan 2011

@babulina čiže šitie je aj ked sa len minimalne trhnes? a to som myslela ze neeeee 😖 . Moj prvy porod bol za 3 hodky a bez bolesti ale to sitie potom to bol masaker... Nic ma v zivote viac tak nebolo ako ta lokalka do ziveho a nasledne sitie...

babulina
14. jan 2011

@nika222 - bud rada za lokalku, mne ju pri prvom zabudli pichnut az ked som zvysila hlas na porodnicku tak sa uvedomila, pri druhom mi super stihli pichnut druhu davku epi, takze to az take strasne nebolo, neprijemne ale dalo sa, neboj to bude dobre 🙂

babulina
14. jan 2011

@nika222 - ak trhne tak zalezi kolko a kde, mne lekarka jeden steh davala so slova, ze to iba preto aby manzel sa neprisiel potom stazovat 😀

nika222
14. jan 2011

@babulina Neviem, ja sa az tak nebojim porodu ale toho sitia jak cert kriza... Dnes som bola v podadni u Dr. Hammerovej mi povedala ze ona nieje moc za nastrihnutie, jednak ze maju s tym viac roboty a ze sa to aj horsie hoji a viac boli ako natrhnutie... Ale ze ked treba tak striha 🙂 Jedine co ma ukludnuje ze viem ze ona ma odrodi a urobi vsetko preto aby to dopadlo oki 🙂

babulina
14. jan 2011

@nika222 - aj mna rodila hammerova a nestrihla 😉

nika222
14. jan 2011

@babulina Bola si s nou spokojna? A bola sama pri porode alebo jej asistoval este nejaky doktor? Niekto tu pisal ze sa neda zazmluvnit ale ked som sa jej dnes pytala povedala ze neni problem ze jej mam hned zavolat keby "to" začalo 🙂

mirkita
15. jan 2011

@nika222 ja na dr. hammerovu nedam dopustit...nemala som ju zazmluvnenu, len som mala stastie ze tam prave bola, rodila len ona
myslim ze do poslednej chvile nechcela nastrihnut, ale u mna to inak neslo, urcite som sa aj natrhla a sitie trvalo hodinu 😒 asi najhorsi zazitok celeho porodu, ale tiez som si na 2.-3. den sadla, dobre sa to hoji a po 14 dnoch je to OK...a to mam asi 20 stehov ☹ ale hlavne ze maly je zdravy, na toto sa rychlo zabudne
a to som mala aj dve davky epi a este nejaku lokalku....proste nieco si treba odtrpiet 😀

lulusha
15. jan 2011

@nika222 ja som mala Mudr. Hammerovu ako izbovu lekarku a bola uzasna - plna optimizmu a chuti stale odpovedat na mojich milion otazok a pindani 😀 v sestonedeli som mala este nejake problemy a hned ich ochotne riesila, isla som za nou do nemocky do poradne a uplne super bola!

trinity525
15. jan 2011

@mirkita sitie boli aj pri EPI a k tomu aj lokalke?? 😕

babika0
15. jan 2011

@mirkita a kolko ti vazil maly?

babulina
15. jan 2011

@nika222 -nemala som ju zazmluvnenu, mala proste len sluzbu a rodila sama

mirkita
15. jan 2011

@trinity525 no mna ano 😉 mala som to cele nejake citlive a ubolene...mna sa len dotkla dr. a uz som strelila zadkom hore a stiskala mm ruku....a to som si myslela ze zvladnem dost...ja neviem co to bolo, ale bola som dost roztrhana, tak sa tymto neriad, ak ti spravia len 3 stehy tak to urcite nebudes citit.... 🙂

@babika0 mal 3600g...problem bol ze mi neslo tlacit, ku koncu som tlaky vobec necitila, tak mi ho vytlacali z brucha

alexandrah
15. jan 2011

trinity525 - ja neviem, ked ti daju epi vyslovene na sitie, nie akoze na porod, lebo epi ti ucinkuje iba hodinu a pol, tak pri siti necitis nic!§ ja som mala strasne vela stehov, ani mi nepovedali kolko, som si vyse mesiaca nesadla, rodila som VE, tak mi vyslovene PO porode dali este jednu epi na sitie, a 2 lokalky!! vtedy som necitila nic, ale museli mi predpisat aj injekcie od bolesti na kazdy den, lebo ked to odoznelo ...ale dalo sa, akurat som moc nemohla ani chodit, ani sediet vobec, ani lezat na chrbte ... (no to uz koli VE, nie koli sitiu ...)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre