Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alexandrah
30. okt 2009

kocky, na tej prednaske bol taky mlady vyzeral byt sikovny anesteziolog, ten vravel, ze netreba, asi je to fakt novinka par dni, ze to riesili vyslovene asi mozno den pred tym, lebo oni to robili, lebo sa bali uradu pre dohlad ... tak aby boli chraneni, ale koli epi fakt blbost, iba koli narkoze ... tak aspon jedna dobra sprava!!!... ktori lekari este nevedia, tak im to treba spomenut, nech sa informuju, to sa urcite rychlo roznesie, sak to je na porazenie, tolko sa prehanat, aj oni, vysetreni plnu prdel, a este aj interne ...
na prednasku o epi - streda o 14.00 hod, kazda streda, vchod do nemocnice, tam bude koopec tehu, a nejaka zenska vas o 14.00 hod. naviguje, do tej zasadacky ...

metlonka
30. okt 2009

ahoj alex....si predstav ze ked som isla vo stvrtok do poradne a povedala som doktorke o tom zrusenom vysetreni koli epi....tak vobec o tom nevedela 😒 ani ona a ani sestricka...a len krutili hlavami a smiali sa ze co sa to tam deje...ze sa nevedia na nicom dohodnut, raz plati to a raz ono 😝 Ale pripadala som si ako keby som si to cele vymyslela 😀 Ja len dufam ze do porodu to nestihnu zase zmenit 😝

rybka13
30. okt 2009

ahojte, napr. Rozenberg tiez o tom vedel, ze to netreba... 😉
Mohli by ich tam vsetkych globalne informovat 😠

alexandrah
31. okt 2009

no jasne, snad si urobia nejaku poradu alebo co!!! baby, aj ja dufam, ze to bude ok, k rozembergovi idem buduci stvrtok, potom poviem, ako bolo!!!

mayka
1. nov 2009

ahojte kocky,
objednaa som sa na utz na Antolskej a dali ma az na 10,30. Beru nacas alebo sa tam aj tak caka, Ide mi o to ci stihnem poradnu. Mam lekarovi do ist zaznam. 😅

certica
1. nov 2009

mayka, cas rozhodne nepovazuj za spolahlivy orientacny bod

rybka13
1. nov 2009

pravda, ja som cakala vzdy tak 30-40 min napriek objednaniu 😨

rybka13
1. nov 2009

pozeram dievcata, ze kto je teraz na rade 😀
Tak metlonka, rainee a mata177 su uz v 39 tt, tak uz to moze prist hockedy.. niezeby na nas nie.. 😅
Potom urcite podajte spravicku 😉 hlavne taku, ze to nie je az take zle, lebo ja sa uz trocha zacinam bat 😠

alexandrah
2. nov 2009

rybka - aj ja, ale paradoxne sa uz vela bojim toho, ako to zvladnem s babatkom, vychova, spanok a take veci!!!

mayka
2. nov 2009

no to ste ma nepotesili. 😒 Neviem ci potom stihnem doktora kedze je tam len do pol jednej a predpokladam ze tam nebudem u neho jedina pacientka. Som zvedava ako to stihnem kedze chce vidiet vysledky z utz. ☹

mayka
2. nov 2009

dievcata a neviete ako to je ked ma na dverach napisane ze je tam od 8-12,30 ale su tam mena dvoch lekarov, To sa v ten den prestriedaju alevob ako to vlastne je? Ja som chcela zazmluvmit MUDr. Scholtza tak zato mi tak na tom zalezi.

alexandrah
2. nov 2009

mayka - skus tam zavolat, oni tam chodia, jak maju cas, vobec nie podla toho, jak tam je napisane, tak tam chod, alebo zavolaj, kedy tam ten lekar presne bude, budes mat istotu!!

danu
2. nov 2009

cathrin18 • Dnes o 11:17
dnes idem s manzelom na prednasku priprava na porod pre otcov- Antolska, chcem sa spytat ci je to zadarmo? Ako dlho trva prednaska a ci je to nad tym riaditelstvom?
dakujem

metlonka • 1d, 39tt • Dnes o 12:57
ahoj, viem ze tato prednaska je bezplatna a vlastne aj dobrovolna, lebo ju tvoj manzel nemusi absolvovat ak chce byt pri porode...staci si to len zaplatit....je to len taka informativna prednaska... 😉

metlonka
2. nov 2009

ahoj alex, aj ja sa chystam vo stvrtok na poradnu...tak sa tam mozno stretneme 😉
mrknem potom na 27-icku ci ta tam neuvidim 😉 drzim palceky nech ti to dobre dopadne 🙂
mayka ja chodim k Dr. Lipovskej ktora ma ordinaciu s Dr. Scholtzom a ona je tam vzdy vo stvrtok....alex ma pravdu, treba si zistit kedy tam je on, lebo z tych rozpisov sa nevie nikto vysomarit...ak sa ti ho uz podari zazmluvnit, budes to mat jednoduchsie, lebo to si ta uz sam objedna na dalsiu poradnu 🙂

mirela
2. nov 2009

MUDr. Scholtz byva stredy a piatky, tie stredy urcite cca od 9,00 - 11,00 hod.

rainee
2. nov 2009

ja som na utz isla radsej hodinku pred terminom /aby som sa na urcenu hodinu vobec dostala na rad/ a veru vyplatilo sa, akurat to tak vyslo. nikdy neviem podla coho beru - ci kto ako pride alebo niekedy volaju po mene, kazdy raz to bolo inak. no a odtial som tiez utekala na poradnu, vsetko som stihla 😉
zacinam mat dost stresy z porodu, mam to fakt za par, tak sa pomaly bojim aj z domu vyliezt aby ma to nechytilo niekde vonku ze ani nedobehnem 😅 potom zreferujem ako to prebehlo,najradsej by som uz bola doma z porodnice. aj ked mam trosku obavy ako budem zvladat starostlivost o mimino,kojenie a hlavne to nespatie 😕

alexandrah
2. nov 2009

metlonka - budem tam tak pred 10. ked sa stretneme, pokecame, kupime podprdy 😎
rainee - ja sa presne desim toho po porode, strach z porodu ma zatial nejak obchadza - to este len pride, ale ta starostlivost ... dnes som sa nalozila do vane, a od susedov pocujem rev jak na noze keby kohosi brali, maju tam male dieta, no som si povedala, amen, ked ma toto caka, to nebol normalny plac, ale taky plac s krikom, vreskom, hrozne!!!!!!!!!!!

mata1977
2. nov 2009

ahojte ,tak ja som bola dnes na poradni
dnes napriklad na č25 ordinoval dr.janača ten tam vôbec nie je napisany,ten ordinuje na 27
a dnes meškeli:dr.oravec prišiel o 8.50hod a na utz mlada sek.lekarka Hammerova tak ta až o 9.40hod a to maju začinať o 9.00

metlonka,alex,rainee ja už idem v pondelok na prijem,bola som dnes na poradni a ked videl dr.oravec jak fučim a ledva leziem na kozu tak rozhodol a potom som išla na utz:maly ma 3700ga je priečne a asi to vyzera na cisarak.mam sa hlasiť na 25,tam na prijem.a tiež mi na utz povedala,že mam po prvom cisaraku na jednej strane tu jazvu tenšiulen 7mm a preto mam to pichanie
tak teraz len ešte tie internea dufam,že to budem mať ok a snad bude všetko v poriadku a v utorok ma urobia
už nech to je za mnoua idem domov

metlonka
2. nov 2009

ahoj mata, tak ti drzim palce aby ti to vsetko dobre dopadlo 😉 a to az buduci pondelok? tak to si este trosku pockas, ale aj tak ti zavidim, ze mas vlastne konecny termin a vies sa na to dopredu pripravit aj ked to mozno dotial pride samo od seba 😉
tak to sa uz asi ani nestretneme...lebo ja budem isto iste prenasat 😒 vo stvrtok idem na poradnu tak uvidim ci sme nejako pokrocili...ale asi ani nie...ale aj som trosku rada lebo moja mala bude mat v pondelok 2 rocky a cez vikend bude mat oslavu, tak by som nerada o nu prisla 🙂 aj ked na druhej strane...bola by som len rada keby to na mna uz doslo...lebo uz meliem z posledneho...tak sa drz 😉 a vela stastia 😉

mata1977
2. nov 2009

dakujem,tak na tej oslave by si chybat nemala,to už vydrž,to su pekne oslavy,ked vidiš ako žiaria deturencom očka od radosti.
možno sa aj stretneme,však presne neviem kedy ma budu robiť aplus na to tych 6 dni (tak sa mi zda) tak neviem neviem.rada by som bola doma aspoň na ten sviatok 17.11.lebo to su strašne dni ked tam nič nerobia a ty tam musiš byť.uvidim
možno ešte sa ozvem než pôjdem,uvidim ešte tu stredu 😉
melieš asi tak jak ja z posledneho,už nech to mame za sebou?

metlonka
2. nov 2009

no ano asi tak ako ty...strasne fucim...v noci sa budim na to ako funim 😀 som strasne dychavicna...uz len ked varim 😀 a mam pocit ze za posledne tri dni mi narastlo neuveritelne brucho...ze sa zrazu neviem obut sama...ani ponozky si neviem natiahnut...dotial to bolo v pohode 😒 to moze tak zrazu narast? mam pocit ze ho stale tlacim, ked sedim, lezim, iba ked stojim je to v pohode ☹ uz nech je to za nami 🙂 ozeliem aj tu oslavu, lebo aj tak cely cas budem mysliet len na to...kedy to uz pride 😝

rybka13
2. nov 2009

mata, tak Ty uz si na rade, budeme na Teba mysliet, drz sa 😉

no dievcata, ja sa zatial nebojim co bude po porode, teda aspon nie velmi.. hovorim si ze to budem potom riesit, ale zato porodu sa bojim dost statocne a to este mam 5 tyzdnov, dovtedy asi zblbnem.. 😅

Ale ani potom to isto nebude jednoduche, budem sa asi strasne bat o mimi, ze aby sa mu nieco nestalo kym bude take malilinke 😒

alexandrah
2. nov 2009

mata - ale budes to mat za sebou, to bude uzasne!!!!! ja uz chcem, aby bol risko vonku, zle noci ked ma vsetko boli, a aj od bolesti neviem spat sa striedaju s lepsimi ... a verim, ze o mesiac to bude este väcsia hroza!!!
rybka - vidis, ja som opacna, ja sa zatial nebojim porodu - to budem tak par dni pred, ale toho co potom ... 😕
metlonka - solavu stihnes, a potom sa budes uz len vytesovat, a my ti budeme tisko (aj hlucne) zavidiet!!! ale rybka - zase mne to ubieha rychlo, tebe nie?? uz by som to aj spomalila ...

rybka13
2. nov 2009

no ja nechcem spomalenie asi 😉 nech uz su vianoce!! 😀 si len hovorim , ze mozno ten porod nebude az taky hrozny ako si myslim 😒 snazim sa nahovorit si, ze ked to ine prezili, tak to nemoze byt az taka hruza... 😠 ale aj tak sa neviem zbavit pocitu stiesnenosti ☹ ved predsa len.. ideme do niecoho co nepozname.
Snazim sa pri mojej stresovej povahe hovorit, co som citala v knizke... ze treba si uvedomit, ze ta bolest tie kontrakcie, stahy, tlaky a neviem co este je prirodzeny proces, ze netreba sa toho nadmierne desit, lebo je to nieco normalne... ale treba spolupracovat s telom ako sa len da... (a s doktorom tiez samozrejme 😉 )
Tak dufam, ze nebudem uplna panikarka 😝 na porodnom stole 😝 uff

rybka13
2. nov 2009

alex a nemyslim si ze o mesiac to bude vacsia hroza... isto budeme neiste v mnohom, ja aj klasicky vystrasena ☹ ale urcite aj nenormalne stastne, ze nase malilinke vytuzene mimi predsa lel spinka v nasej postielke 🙂 ja osobne asi umriem od stastia z toho pocitu 😀

alikaa
3. nov 2009

Ahojte, chcem sa informovat ohladne predporodnych kurzov u p. Jezikovej. Podla toho co tu citam je tazke sa jej dovolat a kurzy byvaju o 8ej rano a o 13ej, cize na predporodnu pripravu treba chodit az ten posledny mesiac ked som uz na materskej? Alebo kedy sa treba zacat snazit dovolat?

rybka13
3. nov 2009

alika skus volat okolo 7.30-7.45 rano

zuzuxx
3. nov 2009

alikaa, ja som sa jej snazila dovolat dnes. Ze cely tento tyzden ma dovolenku a treba volat od pondelka medzi 7 a 8mou rano.

Dnes som bola prvykrat na rizikovej poradni kvoli hranicnym prietokom. Mali ste to niektora?
Co hovorite na doktora Janaca?

mata1977
3. nov 2009

zuzuxx,každa ma iny nazor,vraj je dobry odbornik,to teda je ,ale ma aj svoj humor,čo každa nechape tak ako ja,ked ma pred 3 rokmi vyšetroval a plačom som vyšla z ordinacie
mam na neho spomienky tak pol na pol,odbornik je dobry
tak uvidim ked sa stretnem s nim buduci tyždeň v nemocnici,lebo už budem hospitalizovana
mne čo povedal pred tymi 3rokmi tak sa aj splnilo .....uvidime

rybka13
3. nov 2009

zuzuxx, ano janac je svojsky, ale ak si na neho zvykes, vraj je dobry odbornik, vraj aj vela sestriciek z antolskej rodi prave u neho.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre