Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

moncuska
29. sep 2012

@keyka prepac, mne to akosi nedoslo. Aj manzel mi hovori, ze teraz v tehotenstve som este nechapavejsia ako zvycajne 😀 Zatial na poradni kazda tehulka, s ktorou som sa dala do reci prenasala 🙂 Aj som si tak hovorila, ze skoda, ze sa so ziadnou nestretnem v porodnici, lebo v mojom termine som este nenasla nikoho.

tehoska
29. sep 2012

@zdenin kocky, zimy v novembri by som sa nebala,ja som prvu dcerku rodila 29.10. a isla som sa tam roztopit,bolo tam vsade teplo az moc.Ale decku a ciapocku pre babo odporucam zobrat, ked si budete chciet vyvetrat tu prekurenu izbu,alebo ked budete mat navstevu a babo bude na tej chodbe,kde sa ukazuju babatka.Mozno skor teraz,ked este nie je vykurovacia sezona by tam mohlo byt prechodne chladnejsie,ale v novembri urcite nie..

lopieta
29. sep 2012

@zdenin ano drzala som si brucho, ale dost zle, lebo maternicu som mala este po tych dvoch hodinach vysoko, tak prisla sestra aby som mocila a potom mimtak stalacala brucho, to bola asi najvacsia bolest za cely ten porod. Porod bol velmi rychly a vynikajuci 🙂 ano, maly spinkal vedla nas 🙂 urcite to zvladnes bez problemov. Drzim prsty

zdenin
29. sep 2012

@lopieta hadam hej musim si verit a opakovat ze to nedopadne inak ako vyborne 🙂 a skusit byt pokojna a mysliet na to ze budem coskoro vidiet malicku

lucia3006
29. sep 2012

@zdenin ja som bola veľmi spokojná, aj čo sa týka pôrodu, aj na oddelení šestonedelia a novorodeneckého oddelenia, zlaté sestričky aj lekári a to som nemala nikoho zazmluvneného, takže klobúk dole... pre malinkého ti fakt stačia iba plienky a vlhčené obrúsky, myslím, že ja som minula viacej ako tých 30 lebo malinký prvé dni často kakal... tak som ho musela častejšie prebaľovať... ostatné ti dajú v nemocnici, oblečenie pre drobca budeš potrebovať až pri odchode domov... aj zavinovačku ti tam požičajú, aj perinku...pre seba budeš potrebovať popôrodné vložky a podložky, kozmetiku, čo zvykáš používať, určite si vezmi vodu, lebo piť tam dávajú iba ráno tú rannú kávu... na matriku treba ísť do Technopolu, ale to ti povie pani z matriky, ona chodí do pôrodnice, tam Ti dá vypísať papiere a potom si ideš len pre to vyzdvihnúť, oni Ti dajú aj presne dátum, aj je tam napísané od kedy dokedy sú tam a kde presne... 😉 držím palce a čo budete mať, dievčatko či chlapčeka? ku komu chodíš do poradne? ja som chodila k dr. Filkaszovej a bola skvelá a veľmi milá

zdenin
29. sep 2012

@lucia3006 super tak hadam aj ja narazim na nejaky dobry personal. 🙂 tak som ratala ze zoberiem tych 30 a uvidim ako sa budu minat a dam si doniest popripade. Vlozky uz mam 2baliky tie samu este chcem take vedsie kupit aj tie podlozky mi este chybaju (objednala som ale uz skoro mesiac neprisli tak asi kupim v lekarni a hotovo) dievcatko budeme mat. Zatial nechodim k nikomu este mam jednu poradnu u svojej gyn. Chcela bi som ist k Dubcakovej ak ma vezme na poradnu

cicimon
29. sep 2012

@zdenin podlozky uplne stacia tie pre deti alebo z lekarne, aj z billy detske su dobre... a vlozy tesco napr, su dost dlhe

asocial
30. sep 2012

zdenin, ono ta zoberu, ja chodim do poradne k mudr dubcakovej, teda dvakrat som bola..sla som v podstate len nahodne..
nechcem zazmluvnovat...
ono je to tam ako na beziacom pase, priprav sa, no doktorka je mila...
a zober si knihu alebo daco na citanie, prvykrat som tam bola vyse dvoch hodin, druhykrat tri...
len prides a cakas...

v utorok urcite je tam oficialne od 8 do 12 30

monuska, ja mam termin 15.10..som prvorodicka, mam z toho fakt bobky...🙂

meg_junova
30. sep 2012

@babo_dadush
@emikie Hlavne dievcence treba mat pisomne odporucanie od lekara, bo mna Dr.Oravec poslal a len tak, povedal do luftu, ze chodte na sono..No a tam sme cakali tri hodiny ako blbi a nakoniec nas zobrali len preto, ze sa nad nami este s jednou mamickou zlutovali a potom lekarovi volali, ze aby nabuduce neposielal pacientky bez odporucania. Treba sa tam objednat najskor, lebo to tam chodi ako na beziacom pase,... to len tak okrajovo 🙂 😉

zdenin
30. sep 2012

ozaj a babetka vam tam kupali alebo ste si sami kupali?

alikaa
30. sep 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat ci ste niektora mala porodny plan a doktori ho akceptovali? Zaujima ma hlavne poloha pri rodeni ina ako v lahu s hore nohami, odmietnutie oxytocinu, resp. urychlovanie porodu, odmietnutie prasknutia vody a nastrihu, pripadne inych zasahov alebo aj dotepanie pupocnika. Je nejaky doktor, ktory toto vsetko akceptuje? Tiez by ma zaujimalo ako je to s dulami a manzelmi, pripustia do porodneho boxu iba jedneho z nich alebo aj oboch?

ivanka.7
30. sep 2012

@zdenin sestricka isla so mnou s malou do kupacej miestnosti a je na tebe ci si babo okupes sama pod jej dohladom alebo ti ho okupe ona a vysvetli... zavisi to od toho ci si prvorodicka alebo nie a ak prvo, tak ci smela alebo skor bojazliva :D

zdenin
30. sep 2012

@ivanka.7 no ja som bojazlivá prvorodička 🙂 radšej bi som sa prizerala prvý krát. dakujem za infošku

ivanka.7
30. sep 2012

@zdenin v pohode ti ho sestricka okupe, poukazuje ako drzat, aby sa ti nevysmyklo, dodnes to pouzivam, ked musim malu kupat inde ako v nasej tvarovanej vanicke:D

lopieta
1. okt 2012

@alikaa ahoj, neviem na co je niekomu porodny plan. Aj tak sa porod zbehne tak, aby to neublizilo babatku a rodicke. Ja som bola za oxytocin vdacna kedze by som bez neho evedela kedy mam tlacit, kedze moje kontrakcie boli uplne malinke a vobec to nebolelo. Plodova voda tiez musi odtiect a odmetnutie nastrihu, ved lekar vie ci to prejde alebo sa mozes velmi roztrhat, mne nastrih neurobili, lebo tak rozhodla lekarka a som jej vdacna, ale som sa roztrhala pri klitorise a aj pri konecniku, tak neviem co je lepsie. To sa uvidi neskor.
Myslim si, ze su tam lekari ktori to do urcitej miery akceptuju, ale aj tak si urobia tak aby to bolo najvhodnejsie. Ty predsa nemozes vediet ako cely porod prebehne.
A co sa tyka osoby pri porode, myslim, ze tam moze byt iba jedna osoba a keby to bola dula, tak nema ziadne pravo zasahovat do porodu.

lopieta
1. okt 2012

@zdenin ano. Sestricka mi ukazalo ako treba babo spravne chytit ako ho okupat a potom som si to vyskusala aj ja. Inak by som bola asi stratena, chytit take bezbranne telicko do ruk 🙂
Neboj, je to jednoduche len sa netreba bat

alikaa
1. okt 2012

@lopieta obvykle je porodny plan na to, aby doktori vedeli co rodicka odmieta alebo co by chcela inak, napr. tu polohu pri porode. Samozrejme porodny plan je pre pripad, ze vsetko ide ako ma, nie ak je nejaky problem. Kedze moj prvy porod bol vyvolavany, moj maly dostal pocas porodu riadnu zmes chemikalii, z ktorych sa spamataval potom este par mesiacov. A preto by som dalsi porod chcela mat co najprirodzenejsi, bez urychlovania, bez tlacenia na brucho, bez zbytocnych zasahov, ktore mi boli pri prvom porode robene a bez stresu (na to je ten porodny plan). Ked si nevedela kedy mas tlacit, tak tvoje telo este asi nebolo pripravene na tlacenie, oxytocinom ti to vlastne urychlili. Presne o tom som pisala, ze nechcem zbytocne nic urychlovat. Co sa tyka nastrihu, dr. mi po porode povedal, ze nastrihnut ma nemusel, ale ze je to bezna rutina, tak to urobil, skoro som mu facku dala. Lebo som pred porodom trenovala s takym balonikom, aby som sa neroztrhala a nebol potrebny nastrih. A ja viem, ze dula nezasahuje do porodu, je to psychicka porodpora rodicky, lebo v nemocnici na teba obvykle nemaju cas, aby ta upokojovali, ked si v strese, alebo ti pomahali predychavat kontrakcie, pomasirovali chrbat a podobne.

sunnessie
1. okt 2012

@alikaa Ahoj, kamaratka nedavno rodila na antolskej s porodnym planom, v podstate s nim nemali doktori problem, aj ked nakoniec pristupila na niektore zasahy, ktore povodne nechcela (dr. jej vysvetlil preco je to potrebne). Nemala tusim nikoho zazmluvneneho a mala podobne poziadavky ako ty. Nerodila v klasickej polohe (na styroch alebo na boku, nie som si ista)

alikaa
1. okt 2012

@sunnessie super, si ma potesila 🙂 a vies mi aj napisat, kto bol vtedy sluzbukonajuci dr.? Alebo teda kto jej bol prideleny pocas toho porodu? Lebo viem, ze nie vsetci su pristupni nejakym kompromisom a rada by som nasla niekoho, kto by somnou normalne vedel prebrat jednotlive veci, co chcem a nechcem a tak. Lebo dr. co bol pri mojom prvom porode (tiez som nikoho nezazmluvnovala) somnou absolutne nekomunikoval a nepocuval ma.

sunnessie
1. okt 2012

@alikaa pokusim sa zistit

alikaa
1. okt 2012

@sunnessie dik. A este by si sa mohla spytat teda v akej polohe rodila. Ak bola na styroch, to bola na tom porodnom kresle, alebo na zemi? Lebo to je jedna z najlepsich poloh pri rodeni, lebo babatku vtedy nezavadzia chrbtica/kostrc a porodne kanaly sa vtedy vedia najviac otvorit a su pri tom najmensie poranenia. Podobne je to aj na boku. Vlastne v jednej z tychto poloh by som rada rodila 🙂 Nevedela som, ze na Antolskej je to mozne.

sunnessie
1. okt 2012

@alikaa bola na nadstandardnom porodnom boxe. a tu polohu sa este pokusim zistit, snad nezabudnem

andulqa
1. okt 2012

@sunnessie tak to by bola super sprava ak sa niekomu fakt podarilo porodit v inej polohe ako na chrbte/v polosede, ja mam tiez taky plan, tak snad sa mi to podari 😵 🙂

zdenin
2. okt 2012

od kedy vlastne ordinujú v poradniach? na vyveskoch od 8mej a teraz mi do telefonu vravi teta ze od 9tej

zdenin
2. okt 2012

@asocial fiha to tak dlho no parada .som tam volala že mam len príst. takže buduci utorok tam idem

asocial
2. okt 2012

@zdenin .ja som tam prave dnes bola, viac ako tri hodiny, ale to je bezne...buduci utorok tam dr. dubcakova nie je, az vo stvrtok, v utorok tam bude iny lekar, nepovedala ktory...ono oficialne je to od 8.00, ale aj dnes dosla lekarka, podla mna bolo asi 10 15, ak nie neskor, minuly tyzden tiez po 10..je tam kopec zien...🙂
je to na pevne nervy, ale ine riesenie nie je...

zdenin
2. okt 2012

@asocial no parada ja som chcela ist k nej.a štvrtok sa mi zdá neskoro som bola zvyknuta chodiť pondelky u svojej gyndy. to už budem pomali končit 37tt nieje to neskoro na prvu naštevu na poradni v porodnici? tak to je parada tolko čakať to aby som si desiatu spravila.to vide sestrička zoberie zdrav. karty a podla toho volá či ako???

lopieta
2. okt 2012

@zdenin ja som na poradni v nemocnici nebola ani raz. Cele tehotenstvo som bola u svojho gynekologa

zdenin
2. okt 2012

@lopieta mna moja už opísala a poslala do porodnicovej poradne. ktovie podla čoho to berú

alenkam.
2. okt 2012

@lopieta a nebol problem ked si sla rodit, ze si tam nechodila na poradne? Nikto neriesil? Ja by som tiez tak rada... :-P

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre