Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka116
17. jún 2012

Dievcata, ktore ste rodili na Antolskej, aky je pristup nemocnice k zltacke babatka? Zoberu vam babatko na cely den pod lampu alebo vam ho nechaju na izbe a daju vam podlozku? vdaka

lucyfuk77
17. jún 2012

@danulaus odkedy sa tam objednava ? Ja som rodila v maji a ziadna z nas sa neobjednavala ....

tehula
17. jún 2012

@katka116 ak nie su hodnoty zltacky vysoke, tak sa dava len na denne svetlo, to si sama polohujes, ak si to vyzaduje lampu, tak som mala skusenost, ze maminam dali dieta na lampu v izbe priamo, ze nebrali babatko prec

tehula
17. jún 2012

@lucyfuk77 asi od toho maja tusim

meg_junova
18. jún 2012

baby, mam otazku. Snazim sa najst cennik na internete, co stoji pobyt na dvojpostelovej izbe, ale neviem sa dopatrat. Taktiez by som chcela vediet, ci sa plati vopred, alebo az po prepustenie, neviete nahodou??

meg_junova
18. jún 2012

Nasla som.. http://www.fnspba.sk/Sluzby/platene-sluzby/Rozh... 🙂 len este zistit, ako sa plati..

ivanka.7
18. jún 2012

@meg_junova za sluzby ako otec pri porode a epi sa plati pred porodom (pokojne vtedy, ked prides na prijem, manzel zaplati), za sluzby ako je ubytovanie sa logicky musi platit potom, resp. tesne pred prepustenim, aby si vedela kolko dni zaplatis (ista si nie som, ja som nemala nadstandard, nedostala som sa a potom som uz ani nechcela 🙂). Vsetko sa plati dolu na pokladni, ktora je v podstate hned pri centralnom prijme.

meg_junova
18. jún 2012

Dakujem Ivanka. A nevies nahodou, ked sa porod spusti a my dorazime na prijem, moze sa klopat, alebo v bolestiach musim cakat, kym ma zavolaju?

clauda2010
18. jún 2012

ahojte neviete mi poradit nejakeho dobreho pôrodnika? ja som chcela Havajdu a Rosemberga , ale v mojom termine su na dovolenke , diiiiiiiiiik

cicimon
18. jún 2012

@meg_junova ked prides na prijem resp na pohotovost s tym ze (asi) rodis, tak nikde necakas, rovno povies tej sestricke co tam robi na pohotovosti kvoli comu si prisla a ona ta posle hore na gyndu, ved mozno by si porodila skor ako by si prisla na rad 🙂)

meg_junova
18. jún 2012

@clauda2010 Pocula som, ze aj Niznanska je velmi dobra.. 🙂

@cicimon Dakujem 🙂

saranata
18. jún 2012

@meg_junova určite necakaj , zaklop a oni ta aj tak hned poslu hore 😉

cicimon
18. jún 2012

@meg_junova nz, ja zatial co mam skusenosti s pohotovostou a nie len v BA, tak oni tehu baby nenechavaju cakat ale hned posielaju na gyndu, to je asi speci kategoria "pacientov " 🙂)

clauda2010
18. jún 2012

@meg_junova dakujem

meg_junova
18. jún 2012

@saranata
@cicimon Mockrat dakujem baby, ja som si len nebola ista, ci mam teda klopat alebo nie. Ale zrejme, ked budem v bolestiach prevalcujem aj stado byvolov :DDD

mo7
18. jún 2012

@meg_junova
ja tiez musim dochadzat a manzel ma vozi, lebo aj so synom sa tam trepat je hroza, no a ja v stredu nastupujem uz do nemocnice, lebo ze uz mam dost zrelu placentu a tak a uz to bude 7 dni po termine a malinka bude asi velika, tak uvidime ci mi to vyvolaju uz v stredu, alebo ma este nechaju cakat, co sa tyka poradne, tak ked mi sestricka dala medzi dverami otazku, ze co tu este robim, ze ci som neporodila este, lebo mi to hrozilo predcasne, tak som jej povedala, ze vsak musim chodit a ona na to ze nemusim, ale robim to pre svoje zdravie a zdravie malej, tak asi sa strielat nebude ak by si jednu vynechala
drzim palce a neboj aj ty to uz mas za par

matiakk
18. jún 2012

@jasminet ja som bola zatial 4x v poradni a robili mi 2x ultrazvuk, ale to skor preto, ze prvykrat sa doktorke zdalo male brusko, lebo babatko mam KP, tak je inak ulozene a druhykrat chcela vediet teraz naposledy odhadovanu hmotnost ci rodit normalne alebo cisarskym, ale inak sa nechodi kazdykrat to tam vidim, je to ako na beziacom pase, len kontrola taka ako pise
@meg_junova

meg_junova
18. jún 2012

@mo7 Aj mne hrozilo predcasne, prvykrat ked som bola, tak lekar ma pozrel a povedal> Ajjajaaaaj, to mame este casu. Dalsikrat v poradni sa prekvapil>Fiiha, vy sa ale rychlo otvarate. No a naposledy povedal, ze to vyzera dobre, ze sa to zastavilo. Ale od zajtra sa to uz vlastne moze kedykolvek spustit a posledne dva dni mam trochu bolesti a som slaba ako muska 🙂 Citim, ze telo sa uz pripravuje.. No ale s tym "musenim" je to asi tak, je to pre zdravie babatka, len mne pripadaju tie poradne zbytocne trochu, nakolko nemaju lekari k dispo sono a bez neho ako zistia, ci male nema omotanu pupocnu snuru, alebo ze je vsetko okej? To z vypocutia tlkotu srdiecka sa da tak vela zistit? No neviem.. Kazdopadne dnesnu poradnu som vynechala, aj tak by som nebola schopna to odsoferovat v tomto teple.. som rada, ze vobec som..
Drzime v stredu prstoky, aby vsetko dobre dopadlo. Uz to budete mat o chvilocku za sebou a neboj sa, malinka nemusi byt velka, mna mamka prenasala tri tyzdne a mala som 3,30kg 🙂

jasminet
18. jún 2012

@matiakk ja viem, ze sa nechodi kazdy krat, ale raz za tie 4 razy by sa malo ist... dnes som sa konecne dockala aj utz, tak som spokojna. viem, ze prietoky su ok, maly ma cca 3800g a ma sa dobre

mo7
18. jún 2012

@meg_junova
no prveho som prenasala len tri dni a mal 3970g a toto nase zlate malo 1.6. uz 3600 g tak uvidime, ale s tym sonom sa nepretrhnu, ked som tam bola v piatok tak ma poslala na prietoky ako som pisala a pozrela len tie prietoky a placentu a nic viac, ked som sa pytala aku ma mala asi vahu, tak ma odbila, ze to doktorka neziadala, asi tak a este si pozrela min. zapis a povedala mi tak odhadom o 200 g viac, ze aby som bola spokojna, takze tak, vsak uvidime ked sa narodi, co to bude za babu, aj matkovi mi odhadovali tak max. 3500 g a nevyslo im to tak sa necham zas prekvapit

clauda2010
19. jún 2012

kolko stoji epidu. ? a ked chcem otca pri porode? diky

ivanka.7
19. jún 2012

@clauda2010 epi 152 eur, otec pri porode 30

alllexa1
20. jún 2012

@mo7 - fuha, Ty uz si tyzden po termine, kedy Ti to vyvolaju? A tu vahu prveho si mala teda slusnu...

@meg_junova - oni fakt moc tych ultrazvukov nerobia, mne robili raz a to som rada, ze vobec. V Ruzinove tusim este menej, pri prvom tehotenstve som bola naposledy u svojej gynekologicky v 32. tyzdni a potom az v den nastupu do nemocnice, co bolo tyzden po termine.

@matiakk - ako si na tom? Ja som bola v pondlok a som este zavreta. Tak asi o tyzden sa dohodneme, ze co a ako, podla toho, ci bude stale zavreta... Ides asi zajtra na kontrolu, ze?

matiakk
20. jún 2012

@alllexa1 no ja som ten minuly stvrtok tiez este nebola otvorena, doktorka skonstatovala ze k porodu sa neschyluje ☹
zajtra idem tak som sama zvedava, lebo uz treti den ma tie poslickovske bolesti, ale nepravidelne, takze tiez to nic nemusi znamenat, v noci vobec neviem spat, to asi psychika, ze som nedockava 🙂 ty spavas? a mas nejake priznaky, ze by sa porod blizil?

alllexa1
20. jún 2012

@matiakk - no ja som aj prveho prenasala, takze je mozne, ze aj toto tak dopadne. Nemam ziadne priznaky, ani poslickov. Ale tiez nemozem zaspat - niekedy aj do jednej v noci - maly sa strasne hybe a kope, je to bolestive. Navyse mavam take krce v stehnach, vystreluje mi tam bolest. Tak drzim palce na zajtra, mozno sa u Teba fakt nieco zacina diat...

matiakk
20. jún 2012

@alllexa1 dakujem uvidime, ale mam pocit ze malej sa vobec nechce este 🙂 tie krce mavam aj ja, mam problem sa dosuchtat na WC a tiez ma mala tlaci na jednom aj na druhom boku a velmi sa hybe prave v noci, to su tie posledne dni nekonecne, ty to asi poznas aj od prveho dietatka. Aj ja drzim palce aby to bolo co najskor a bez prenasania 🙂

moh
20. jún 2012

@rybka3
ahoj ... rada by som sa opytala na doktorku Filkaszovu o ktorej pises, nikde na stranke porodnice na Antolskej neviem najst na nu kontakt. Ani tam neviem najst v akej ambulancii pracuje a vlastne ako sa k nej dopatrat. Vies mi prosim poradit? dakujem krasne

alllexa1
21. jún 2012

@matiakk - ako si dnes na poradni dopadla? Inak, ja mam pocit, ze pri prvom som nemala az take problemy zaspat...

matiakk
21. jún 2012

@alllexa1 moja doktorka tam nebola a zastupujuca je tam az zajtra, nemal ma kto zobrat, sestricka to doplietla, napisala mi stvrtok ale datum 22.6. a kedze chodim stvrtky tak som myslela, ze mam ist stvrtok ale objednana som na zajtra k hammerovej, tak som sa tam trepala zbytocne ☹ a v noci zase tie akoby predmenstruacne bolesti, ale porod nic..tak uvidime co povedia zajtra 🙂 ty stale nic?

alllexa1
21. jún 2012

@matiakk - to je blbe, ze si tam sla zbytocne:( mas to na Antolsku daleko? ale aspon budes tesne pred vikendom vediet na com si... Ja stale nic, uvidime, co v pondelok, vidim to tak, ze asi sa dohodneme na 2.-3. jula na vyvolavacke, lebo to budem tyzden po termine...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre