Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

janula10
10. feb 2009

emjee pod parkovacou castou je to tam sa odparkuje auto a tam je aj vstup vojdes a ides rovno 5metrov a si tam nezabludis neboj 😉

diddi ja ju mam tiez a ani sa nebojim nicoho u nej lebo tym pristupom co ma to sa neda opisat ako keby mala ist rodit vlastnu dceru......aj kamaratka ju mala 5feb porodila u nej 00:56 a super si pochvalovali aj s priatelom som jej ju doporucila a boli maximalne spokojny

kukenzi
10. feb 2009

tehula, ze baby musia povstavat a dat sa dokopy 😀 vsak pri dietati si hore stale a napr. mam v denniku zapisane, ze o 5.50h mi prisli merat tlak, zobrat krv a moč. 😀 😝

kukenzi
10. feb 2009

emjee, egyptanka ti to dobre vysvetlila CENTRALNY PRIJEM je v suterenovej casti pod nemocnicou, hned vedla hlavneho schodiska. /su tam len jedne dvere a potom tusim az pod poliklinikou, ale tam nechod/

egyptanka
10. feb 2009

kukenzi, jeee diky za pochvalu, lebo moje navigacne schopnosti su dost ubohe ... ja by som mala problemy vysvetlit cloveku v Tescu kde najde jogurty. 🙂

alu78
10. feb 2009

caute kocky,
mali ste niektora polohu KP (zadockom) a rodila ste na Antolskej?

xixi7
10. feb 2009

Emjee,
ten centralny prijem je oznaceny aj tabulou...to urcite zbadas.

tehula
10. feb 2009

kukenzi: tak potom co ya problem? Nech upratuju aj o polnoci. 😀

xixi7
10. feb 2009

Este sa vas chcem opytat.
Ked ste nastupili na matersku oznamovali ste do 30 dni od priznania davky-materskeho nieco Socialnej poistovni? Ja si totiz sedim na zadku, spokojna, ze vsetko za mna urobil zamestnavatel a moja najblizsia administrativna povinnost ze je az po porode.

Barila- ano do Prosanusu a mne velmi vyhovuje jej mily a ludsky pristup,tak ju rada budem mat aj pri porode.

vesi
11. feb 2009

Alu78 ja som mala pri prvej dcére KP, odhadovali jej 3,5kg (skoro presne ako mala) a ako prvorodička+väčšie bábo je to cisársky... čo ti povedal Dr.?

k Dr. Janáčovi som chodila do rizikovej poradne, bola som veľmi spokojná, má svojrázny humor, ale ja som ho brala s rezervou 😀 , tak to bolo v pohode, osobne s ním nemám negatívnu skúsenosť, ale je to výborný odborník síce som si nikoho nezazmluvňovala, ale keby som chcela, tak určite jeho. 🙂

barila
11. feb 2009

Xixi7 tiez navstevujem Prosanus, i ked pri prvej dcerke som v Prosanuse navstevovala dr. Gaza po jej prvej navsteve a rozhovore som nevahala a rozhodla sa pre nu. Je to uzasna zena a hlavne dr. Takze pri tomto druhom porode budem v jej rukach. Tiez ma ako prve zaujal jej ludsky pristup.

Inak tiez som nebola nic nahlasit v socialke. Odovzdala som papier-nastup na matersku zamestnavatelovi a po porode do 30 dni mam predlozit kopiu rodneho listu dietata.

palculienkkka
11. feb 2009

xixi ..myslíš O Z N Á M E N I E sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení ? Zasielala ho niektorá z vás do Soc.poisťovne ? 😒

palculienkkka
11. feb 2009

RODNÝ LIST : treba si urobiť viacero xeroxov...budete ich potrebovať
- na matrike pod ktorý spadá pôrodnica , dajú ho na základe hlásenia o narodení dieťaťa čo vydajú v nemocnici a sobášneho listu a OP oboch rodičov

: s RL potom treba ísť do SOCIÁLNEJ POISŤOVNI
- vyplácanie materského
- prihláška na dôchodkové poistenie do 15 dní od narodenia dieťaťa + v den podania prihlášky vypísať aj formulár a oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení

: s RL tiež treba ísť na ÚRAD PRACE SOC.VECÍ A RODINY
- prídavok na dieťa - 540 mesačne
- príspevok pri narodení a príplatok k príspevku - 25.000 pri prvonarodenom bábetku

: kópiu RL treba poslať aj zamestnávateľovi

ZDRAVOTN8 POISŤOVŇA
- do 60 dní od narodenia treba malého prihlásiť aby mal kartičku poistenca
treba len vyplniť prihlášku na pobočke, Rodný list a OP rodiča jedného

TRVALY POBYT
- treba do 3 prac. dní po obdržaní rodného listu osobne ísť nahlásiť trvalý pobyt - miestom trvalého pobytu dieťaťa je miesto trvalého pobytu matky
- potrebuješ originál rodného listu a OP matky

GYNDA PO SESTONEDELI...
s prepúšťacou správou po 6 týždnoch ísť na gynekologickú prehliadku svojej gynekologičke

alu78
11. feb 2009

vesi: dr. mi povedal, ze ked do porodu bude mat babo 3500 g, tak cisarsky, ale nevylucil, ze by sa porod mohol zacat normalne a ked to nepojde tak potom sekcia. Som prvorodicka a teda navyse mam uzsiu panvu, tak mam z toho dost obavy, lebo si to ani neviem predstavit, porod zadockom.

smejko5ka
11. feb 2009

xixi7: ja som posielala do soc. poistovne O Z N Á M E N I E sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení s vyplnenou castou A - vraj sa to tyka tych, co maju 2. pilier. pisala to tu nejaka baba, tak som to poslala. ale pravda je, ze som si to neoverovala.
po narodeni sa posiela opat, ale s vyplnenou castou B.

michaelka
11. feb 2009

No tie upratovacky 😎
My sme sa na izbe smiali troska na nich, hlavne jedna bola najdolezitejsia. Upratovali o 6:00, lebo vsak pred vizitou, to museli a potom este raz tusim, to bolo ale v pohode, aspon sme mali cisto. Len pri tom buchali, rozpravali a tak, spolubyvajucej jedna vosla do sprchy... Holt su typy ludi co nechapu intimit a take tie "hluposti".
Ale mna to skor rozosmievalo ako hnevalo.

Co sa tyka sekcie, je by som teda nechcela...ked sa da vybrat. Moja spolubyvajuca bola po a teda sa chuda 1. den trapila strasne. Malu ked krmila tak malanormalne kontrakcie, nehovoriac o bolavej rane na bruchu. Ja som bola po porode v podstate hned fit, ona po spinalke 30 hodin musela bez pohnutia lezat a potom ked ju dvihali na nohy, chuda si vytrpela. Myslim ze normalny porod je ovela menej bolestivy.

Emjee bolo dost plno na sestonedeli ked som tam ja bola.

Nebola som na nadstandarde, rodla som v noci, nikde nikto a tak som bola na porodnej sale len ja, moj doktor a 3 asistentky. Jedna z nich bola ta silnejsia - niekto sa na nu stazoval ze 100kilova - bola uplne zlata, pomahala ako sa dalo.Tak neviem, asi je to aj o pristupe rodicky...
Nebola som ani na nadstandardnej izbe, ale normalne izby boli tiez fajn - telku som naozaj nepotrebovala, nepotrebujem ju ani teraz, pozeram len na toho anjelika...
Ale na tej nadstandardnej izbe bolo super, ze tam moze prist aj ocinko. Moj muz bol totiz smutny ked za mnou chodil, ze maleho si ani chytit nemoze. Ale uz to dobehol 😀

Co sa tyka toho zoznamu, vyuzila som myslim vsetko co tam bolo napisane, len nocne kosele mi vzdy muzzobral a pral po 1 noci, lebo som sa potila. Ale zas ked si vypitate, daju vam tu erarnu bielu.

kukenzi
11. feb 2009

tehula, jasne, nech upratuju kedy chcu, mne to bolo jedno, ale nech upratuju poriadne

xixi7
11. feb 2009

Barila
ak mas II.pilier tak si na nete najdi tlacivo, ktore spominaju palculienkka aj smejko, vola sa to Oznamenie sporitela o ucasti na starobnom dochodkovom sporeni (http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1567...) vypln cast A a posli do Soc. poistovne, inak ti bude stat posielat vsetky peniaze na dochodkove poistenie do I.piliera. Mala by si to stihnut do 30 dni od pravoplatnosti rozhodnutia o priznani materskeho.

Palculienkka
ten zoznam admin. ukonov je po 1.1.2009 uz zastaraly, najma co sa tyka Soc.poistovne.

Smejko5ka
To je fajn, ze si tu cast A poslala.
Podla Soc. poistovne sa zena, ktora je zamestnana, len je momentalne na MD ma prihlasit registracnym listom do SP po skonceni MD a nie hned po narodeni dietata. SP to tak pise aj na svojich strankach i ked
priamo v pouceni k casti B to tam pletie.
http://www.socpoist.sk/aktuality-informacia-pre...

kukenzi
11. feb 2009

ano, ano, do socialky to treba poslat, lebo inac nebudu chodit peniazky do II. piliera.

janula10
11. feb 2009

presne ako pise xixi treba poslat po tom ako ti pride vymer tlacivo do 30dni a to len vypisanu cast A cast B sa neposiela ze vobec take info mi povedala pani za okienkom....ze len cast A, a staci to doniest s registracnym listom a vyhlasenim cestnym a kopiami rodneho listu po porode naraz

xixi7
11. feb 2009

Janula10
tak to ta pani to podla mna trochu poplietla. Zamestnankyna by mala podavat registracny list az po skonceni MD, co je 22 tzdnov po porode..pochybujem, ze zaroven stihne aj 30 dnovu lehotu od priznania materskeho.
Asi sa treba spytat v SP este raz.

janula10
11. feb 2009

robi tam aj kolegyna mi to zistovala je to tak od noveho roka su uplne ine pravidla

po porode mam doniest regostracny list vypisany a tlacivo o csetnom prehlaseni ze sa staram o babatko alebo take nieco.....a od priznania materskej poslat vypisanu A cast na 2pilier je to tak na 100% lebo kamaratka to tam bola dat a potrebovala aj 2x fotokopiu RL dietata

janula10
11. feb 2009

tak teraz som s nou dovolala
je to registracny list F0 a vyhlasenie FO ze sa riadne stara o dieta na ucely dochodkoveho poistenia a tlacivo na 2pilier vypisana cast A plus 2x fotokopiu RL dietata tam dala....

tak neviem....aj mne tak povedali a dali mi tlaciva a aj mi to zistovala co robi v scialke ze je to tak.....asi v tom maju chaos ked sa to menilo neviem ☹

emjee
11. feb 2009

no dnes som mala doobeda riadne kontrakcie, zacali sa v zubarskom kresle a trvali az kym som neprisla do poradne 😀
stale som zavreta, krcok ma 2centi, krpec je vysoko ... a mam si svihnut s porodom, lebo buduci tyzden su jarne prazdniny 😀
pytala som sa aj kde treba ist - takze ak vo vsedny den do 15.30 tak rovno hore na 3. poschodie do porodnice, zazvonit pri dverach; ak inokedy tak potom na ten centralny prijem
pytala som sa aj na ten fibrinogen - ze 4,26 je este ok a bezne epi pichaju, tak som si to hned bola zaplatit (ocko pri porode sa da zaplatit az tesne pred porodom)

monkula
11. feb 2009

emjee, čo ty tu ešte robíš? 😀 😀 😀

Aj ja so mrodila Chiarku u Janáča, predtým som ho nepoznala a je pravda, že má dosť ironický humor, ale to aj ja, takže sme s ipadli do noty 😀 😀 😀
A po pôrode sa na mňa prišiel asi ešte trikrát pozrieť, keď išiel okolo..
Takže ako môj klon vesi, ak by som si cchela niekoho zazmluvniť ,tak jedine jeho 😉

emjee
11. feb 2009

ja si tu len tak adminujem 😀

monkula
11. feb 2009

no ,videla som tie zámky vo voľnej diskusii 😀 😀 😀

emjee
11. feb 2009

vidis, dam premenovat rolu admina na zamocnik 😀

janula10
11. feb 2009

emjee tak sup sup nech to na teba pride uz....
ja mam poradnu zajtra som zvedava tiez co a ako..... 😉

labutka
11. feb 2009

baby, boli ste niektora aj okuknut porodnicu pred porodom? zevraj sa tam da objednat a pokukat, neviete nahodou na akom telefonnom cisle? to mam zavolat rovno do porodnice?

emjee
11. feb 2009

labutka vraj sa da, ale nebola som

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre