Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

emjee
29. okt 2010

@sante netreba sa vzdavat 😉 tiez som si vytrpela dva mesiace s ragadou a kvasinkovou infekciou ale rozdojcila som to 😀

akoze z tych troch baby friendly bratislavskych porodnic si vybrat je fakt umenie 😀 ja som si vybrala antolsku, lebo:
- ma tam moj mudr posielal na uzv
- oproti kramarom (ktore su blizsie) sa tam da ovela lepsie parkovat (a ja som chcela navstevu kazdy den 😀 )
- je tam vzdy pre dve izby jedno socialne zariadenie (cize 4 a v case natresku 6 bab na jednu sprchu a wecko, co sa da este zniest, mam pocit, ze na kramaroch aj v ruzinove su socialne hromadne na chodbe)
- mozno niekomu nevyhovuje system ukazovania dietatka cez sklo, ale podla mna lepsie ako ho nosit na chodbu, kde sa moze barscim nakazit, dostat prievan a pod. (predsalen je to iba pardnove stvorenie)

njonja
29. okt 2010

@januska26 a preco sa nesmie hrozno??? Ja som prave citala, ze sa prave ma jest a pit vela hroznovych stiv, ze to podporuje tvorbu mlieka. SOm tak aj robila a nemala som nikdy problem.. ze by mi nieco uslo?

januska26
29. okt 2010

@sante
@emjee
No urcite pri druhom budes teraz skuseniejsia, pripravenejsia a ja by som sa preistotu aj trosku obrnila🙂voci urcitym veciam....No ja som mala este taky problem, ze maly mal trosku zo zaciatku reflux, no ani nie reflux, len trosku po papani grckal...no a jedna sestricka ze to ho musite davat na brusko, tak mi ho tak vzdy davala, a dalsia sestricka zase ze nie...no chapes...proste kazda nieco ine:(A este dobre bolo, ako som tam stale chodila pre vecicky, lebo mal vsetko ogrckane, a oni stale ze zase???ved teraz ste tu boli a tak...tak potom som mu davala vlastne vecicky, len potom bol chaos, ze ktore su moje a ktore ich a tak...ale aspon latkove lienky som mala farebne svoje vlastne...
A jedlo mi celkom chutilo, len som mala este vela vlastneho, frajer bol cele dni v porodke🙂

katy1979
29. okt 2010

predpokladam ze je tam problem v supkach.

no co sa tyka prievanu mala ho dost deti kedze prave v tom kamrliku na ukazovanie deti mali otvorene okno pernamentne.

baby prosim vas bol tam niekto na kontrole obliciek v 3.mesiaci. uz som to viackrat skusala po 14.00 tak ako mam napisane v papieroch a nikto mi to tam nezdviha. ako ste to riesili ci kedy ste volali?

emjee
29. okt 2010

@sante zalezi aj aky mas porod, po cr prvy den dostavas iba kapacky, druhy den mliekova polievka a na veceru kasa, potom pyre, ...
mne mm nosil hlavne jogurty a vineu

emjee
29. okt 2010

@januska26 mala si latkove plienky v porodnici? a sestricky to predychali? 😀

januska26
29. okt 2010

@katy1979
@njonja
Problem je v supke a v zrnieckach, zvysok sa moze🙂a to mi nikto nepovedal, chudacik malicky celu noc preplackal, lebo ho bolelo brusko...Na Vineii som tiez ficala o stosest🙂))NOrmalne 5-6litrov denne🙂to preto som mala asi tak veeeela mliecka🙂ale ked mne to strasne chutilo a este som aj bola po porode furt smadna...

njonja
29. okt 2010

@januska26 aha, tak budem vediet nabuduce🙂 Ale ja som supala aj hrozno🙂 Dako intuitivne🙂 Trvalo mi to sice dlho, ale dalo sa🙂

januska26
29. okt 2010

@emjee ANo, mala, lebo ako ti pisem, maly proste kazdu plienku kazde dve hodinky ogrckal a plus este kazde dve hodinky prezliekanie kvoli grckaniu a oni tusim prezliekaju jeden krat denne...To bolo hruza furt za nimi chodit a pytat si plienky, oblecenie, mliecko...toto by som si uz nabuduce nejak inak zariadila...🙂)Takze ja som sa za latkove plienky nepytala, ja som vzdy pri nom zo tri mala🙂pri hlavicke, pri pusinke🙂

emjee
29. okt 2010

@januska26 mi to napadlo potom ako som napisala, ze myslis na grckacie plienky, ja som myslela namiesto pampersov 😀 grckacie som mala aj ja svoje

januska26
29. okt 2010

@emjee grckacie a na ritku latkove-ved to je to iste, nie🙂))?Len sa inak pouzivaju....🙂Fuuuuha...ale neviem si predstavit, ze by som ich este pouzivala miesto pampersiek🙂)To neni moj styl🙂hehe

emjee
29. okt 2010

@januska26 na ritku mozu byt aj ine, ale to uz je na inu temu 😀 kuk moj fotoblog ak ta to zaujima 😉

januska26
29. okt 2010

@emjee Viem, viem...mozno by som to druhykrat aj tak riesila, ale teraz uz pouzivame jednorazovky a chodime uz dost casto na nocnicek, takze snad coskoro uz ani pampersky nie🙂

nika222
30. okt 2010

Juj baby ked vás tak čítam tak normalne by som isla hned po porode domov 🙂 Ja som prve rodila pred desiatimi rokmi, malinky bol velmi dobre dieta len jedol a spal ale stale bol hladny a v noci byval na novorodeneckom (rodili sme u kocha). Teraz z odstupom casu si dieta nedam ani na chvilu zobrat aj ked budem odpadavat od unavy. Ale asi na kupanie budu brat kazdy den nie? Dá sa presadiť aby bola matka 24 hodin s dieťaťom?

sante
30. okt 2010

@emjee presne, súhlasím, ja asi tiež tak ako ty si uviedla... na kramároch jedine sa dá s babatkom na chodbu ked príde návšteva. mám ju najbližšie, čiže som nad inou ani neuvažovala a našťastie klop klop, dcerka má dobrú imunitu po mne, takže fajn 🙂 a jogurty aj vineu už mám napísané že musím zbaliť 😀 a taktiež colu, lebo po spinale velmi bolí hlava a pri prvej som si teda užila 😒

cicimon
30. okt 2010

@nika222 dalo by sa, ale ved uvidis,ako budes na tom a ci budes vladat..

emjee
30. okt 2010

@nika222 my sme si kupali same pod dozorom sestriciek kazdy druhy den, akurat vanicky su tam hrozne vysoko 😅 😀

lulusha
30. okt 2010

@katy1979 ahoj katy, ja sa tiez chystam na kontrolny usg v novembri...volala som minuly tyzden este ale pred 14.00 a vraveli mi, ze staci zavolat tyzden pred tym ako chces ist..a ano, zdzubali ma, ze mam volat az po 14.00...takze sa chystam znova volat tak cca o tyzden-dva...aku ste mali odchylku na oblicke?

mirkita
1. nov 2010

kocky, ako je to s jedlom v nemocke...ked mi niekto prinesie nieco co sa kazi, kam to dam? chapem ze napoje a ovocie a take suche veci si niekde na izbe odlozim, ale take mliecne veci a pod? na balkon alebo je tam chladnicka? 😕 dakujem

minix
1. nov 2010

@mirkita na chodbicke, tam kde su aj stoly na jedenie, je chladnička😉 pripadne v zime na balkon😉

mirkita
2. nov 2010

@minix vdaka 😉 ten balkon mi napadol...ale ze ci taky luxus ako chladnicka 😀

danka79
3. nov 2010

Je tu niekto kto rodil na Antolskej v poslednej dobe? Je totalne preplnena,alebo sa teraz tak vela nerodi? Pred dvoma rokmi bol taky babyboom,ze som bola rada ze mi nasli miesto na sestonedeli.Dalsie rodicky uz davali na rizikove,lebo uz nemali volne miesta..

mici111
3. nov 2010

@danka79 no ked som ja rodila, co bolo 01. juna, tak bolo narvano, ze doktor na porodnici hovoril, ze ked pridu dalsie rodit, ze ich uz nemaju prijimat a maju ich poslat na kramare, lebo nie je miesto..a na izbe sme boli tri baby a tri babatka a poviem ti teda, ze o nicom..dosla som domov nevyspata ale absolutne..sme sa navzajom budili..za tie 4 dni, co som bola na sestonedeli som spala uplne minimalne.. 😠

cicimon
3. nov 2010

@danka79 ja som napr rodila na velku noc a vtedy to tam bolo celkom prazdne..

emjee
4. nov 2010

ja si myslim, ze preplnenost / nenaplnenost porodnice zavisi od rocneho obdobia 😀 alebo od aktualnych burok a splnu mesiaca (vtedy sa vraj najviac rodi 😀)
ja som rodila vo februari a boli sme na izbe po 2

minix
4. nov 2010

@danka79 v januári to bolo celkom v pohode, boli kocky aj po tri, ale my me boli dve😉 ale ani tak sme sa nevyspali moc, lebo deticky sa budili na striedacku😉

dzovana
4. nov 2010

@danka79 je to rozne, ja som rodila 6.juna, ale od 4teho som bola kvoli prenasaniu hospitalizovana na rizikovom. Bola som v tu chvilu jedina rodicka, co bolo uplne super 🙂 Na 600nedeli sme sa nakoniec stretli na JISke /kvoli sekciam/ 3 baby z MK. 🙂 A na normalnej izbe sme ostali uz len 2 🙂

alure
4. nov 2010

@danka79
ja som rodila v auguste a očakávala som že určite nebude miesto a nakoniec sme boli na izbách po 2 a mám pocit že moc naplnené to tam nebolo.Ale závisí to od toho koľko detičiek sa v danú dobu narodí.Ja som dokonca bola na sále jediná rodiaca...teda okrem nejakej sekcie ale to nebolo v tej istej pôrodnej sále....

swiss
4. nov 2010

ahojte, neviete niekto ako je to s platbou keď si chcem zazmluvniť Dr. k pôrodu, prípadne za epidurál? Platí sa to niekde dopredu alebo až keď to reálne využijem? Dik

barchee
4. nov 2010

ahoj baby, viete mi prosím poradfiť, kde sa na Antolskej konajú tie predpôrodné kurzy či prednášky, či čo to je? Teraz má byť 8.11. jedna, ale neviem, že kde tam mám na to ísť, v amblulancii mojho dr mi to nikto nedvíha a na informáciách ma furt prepoja a tam to tiež nikto nedvíha 😖 rada by som na tú prednášku išla, ale neviem kde a o koľkej to je 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre