Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kaara1980
13. júl 2011

@jasminet ďakujem 😉

marthuska
13. júl 2011

baby, super ze ste si vybrali Antolsku, isto budete spokojne🙂) drzim vam vsetkym palceky 😎 ani sa nenazdate a budete drzat vytuzeny batoztek 🙂

heln
13. júl 2011

@krhlicka áno, majú teraz dovolenky, a keď som bola teraz v pondelok, tak bolo celkom prázdno, len treba pevné nervy na prvý krát a chodiť od dverí k dverám a niekde Ťa zoberú (ja som chodila jak debil až som sa rozrevala, kým ma vzali), ale potom už v pohode a nemôžu mať všetci naraz dovolenky.... netreba volať, stačí prísť a čakať....

krhlicka
13. júl 2011

@heln 🙂 dakujem za info, bola som tam v utorok a od 8 -11 fungovala ,,az" jedna ambulancia.
Nepytala som sa, ci ma zoberu, pockala som si na rad a hotovo. Ale mamiciek tam
bolo pozehane.
krasny den zelam a pozeram, ze sa uz pomaly chystas rodit, tak vela stastia prajem.
Rychly a bezproblemovy porod a zdrave babatko.

renatkas
13. júl 2011

baby viete mi poradit, ked pojdem prvy krat do poradne na Antolsku tak si mozem zvolit lekara ktoreho chcem napriek tomu ze si ho neskor nezazmluvnim a budem chodit do poradne stale k nemu? Lebo synceka som rodila v Ruzinove a tam sa ku konkretnemu lekarovi chodilo len ked bol zazmluvneny, inak tam mali vseobecnu poradnu kde sa lekary striedali podla sluzby.
A na Antolskej je bezna prax ze nastihuju, alebo to zavisi od lekara a ked poviem ze nechcem nastrih tak mi ho neurobia?
Inac k tej epiduralke co ste tu rozoberali, moja skusenost - vpich vobec neboli, mne ucinok trval cca hodinu, celkovo mi ju dali asi 5x, ked sa uz blizili dalsie kontrakcie nevedela som sa dockat dalsej davky. Neskutocne to ulahcuje zvladanie porodu co sa tyka stresov, lebo som bola usetrena bolesti, porod mi to nezastavilo, len potom v noci som mala problem ze som sa dusila a odpadavala som celu noc. Napriek tomu si ju dam aj pri tomto porode.

heln
13. júl 2011

@krhlicka ďakujem 🙂
no, keď fungovala "až" jedna amb., tak vás tam muselo byť teda dosť, ja už na poradňu nejdem, takže o jednu menej, ak neporodím do pondelka, tak v pondelok ráno idem rovno na pôrodnicu.....
@renatkas áno, môžeš a v podstate to tak funguješ, prídeš a chodíš k tomu istému, len ako píšeme, teraz sú dovolenky a je otázne kto z nich robí.....

krhlicka
13. júl 2011

@heln zlata, ze o jednu menej 🙂 a ty si si zazmluvnovala Oraveca, ci len tak si sa rozhodla,
ze budes chodit na poradne len k nemu a hotovo?Lebo mna moj lekar poslal k Sysakovi a tiez
som nechcela zazmluvnovat.

heln
13. júl 2011

@krhlicka nie, nezazmluvňovala som si ho, len som tam začala chodiť, pri jeho dverách bolo najmenej ľudí a neposlali ma preč, že poradňu nerobia a aj tak má tento týždeň dovolenku a tiež potom.... kvôli dovolenkám som si nechcela zazmluvňovať a potom tak či tak z osobnej skúsenosti neviem, ktorý lekár je "dobrý" a ktorý nie.....takže prídem, porodím a hotovo....

singlee
14. júl 2011

@dzudka ja som rodila v aprili a uz z koselami problem nebol...dokonca ponukali rano ci nechcem cistu koselu

dzudka
14. júl 2011

Ale to nikdy nevies aky stav maju cize radsej zobrat aspon 2ks a ma istotu ze nebude na holom 😀

renatkas
14. júl 2011

a s tym nastrihom je to ako? robi sa automaticky alebo ho mozem odmietnut?

heln
14. júl 2011

@renatkas toto ja presne neviem, nemyslím, že v dnešnej dobe to ešte robia automaticky, už sa od toho upustilo, záleží od lekára a priebehu pôrodu. a odmietnuť to môžeš.

cicimon
14. júl 2011

@renatkas ja som mala dojem, ze sa to robi podla potreby - so mnou bolo na 600 baby, co mali len 1 steh alebo ziaden a behali ako srnky od prveho dna a ja som bola zosita ako stare ponozky..

frola
15. júl 2011

ahojte prosim vas co si treba priniest pre babo? mam na mysli veci ako perinku alebo deku.

jasminet
15. júl 2011

@frola plienky a vlhke utierky na zadok. nic viac, nic menej 😉 vsetko ostatne dostane

frola
15. júl 2011

@jasminet dakujem a mozem si ho obliect do vlastnych dupaciek? radsej by som to tak urobila. nerobia s tym problemy?

jasminet
15. júl 2011

@frola mozes si ho obliect do coho chces, ale nikto ti nezaruci, ze sa ti to oblecenie aj vrati - ak sa im v noci na sesterni male pokaka, pogrcka, tak prezlecu a oblecenie hodia do kosa na pradlo...to iste aj po kupani...

frola
15. júl 2011

@jasminet akoze po kupani? to si babo nekupeme same?

jasminet
15. júl 2011

@frola prvy krat ti bude kupat sestra, ty sa len pozeras, druhy krat kupes sama pod dohladom sestry. ty asi vies ako sa kupe babo, ale prvorodicky urcite nie 😉

frola
15. júl 2011

@jasminet no ano len ked vravis ze nahadzu tie veci do spinaveho pradla tak ked tam budem tak si to ustrazim. ja dufam ze budem mat maleho stale pri sebe 😕

jasminet
15. júl 2011

@frola tak tam si to ustrazis 😉 ale tie veci su podla mna co davaju velmi slusne, ziadne z roku 60...to im tam mamicky nosia ked uz nepotrebuju...

kaara1980
15. júl 2011

@frola veci pre detičky majú fakt pekné.a sestričky napr. po kúpaní im aj vyberajú pekné na oblečenie.Ešte im to aj zladia.

andilka
15. júl 2011

@kaara1980 ano je to pravda, naozaj ich pekne obliekaju 🙂

minix
15. júl 2011

@frola vieš koľko som tam aj ja dala veci, komplet nových? Nosili sme rovno 56-ky, tak veľa 50-iek šlo tam a to boli fakt krásne vecicky😉))

frola
15. júl 2011

@minix ok diky, mne az tak neslo o to ci su pekne tie vecicky. skor mi trocha vadi ze nie su oprate mnou 😉 ale prezijeme

minix
15. júl 2011

@frola ale vždy boli cistucke😉)

pitik
20. júl 2011

Ahpjte, prosim vas viete mi poradit, kde na Antolskej ej ta prednaska kvoli epiduralke? Malo by to byt dnes o 14.00, len netusim, kde, tak nech tam zbytocne nebludim. Dakujem 🙂

pitik
20. júl 2011

@babulkaa mozu, moj manzel tam bol so mnou dnu. nie, ze by som nebola schopna ist sama, ale kedze ideme zazmluvnovat porodnika, chcela sa s nim aj on porozpravat.

certica
20. júl 2011

@pitik jeej pitik, vy cakate tretie 🙂 , gratulka. dvesto rokov som o tebe nepocula...

pitik
20. júl 2011

@certica ahoj, no nechodila som sem, niekedy na babatko, ale nebol cas, teraz su deti u babky, tak hladam info, kedze deti odrastli, tak co ma zase caka 🙂 . Ono to bolo velmi neplanovane, lekar uz povedal, ze babo nehrozi, tak som sa tak zariadila a babo sa rozhodlo, ze predsa len bude 🙂 A vy sa ako mate? Tiez vas caka skola, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre