Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

bublinqa
15. sep 2011

@adetka suhlasim s maria30, ja som sa s nim prvykrat stretla pri porode svojho prveho syna, bol skvely, vtipny, dodaval mi odvahu, dost ma podrzal...prave preto, ked som druhykrat otehotnela, zacala som chodit do jeho ambulancie, lebo som chcela opat rodit u neho. Jeho spravanie bolo odmerane, tiez som ho nespoznavala. Podarilo sa mi ho zazmluvnit aj napriek tomu, ako tu mnohe uvadzaju, ze berie len rizikovky a ja som mala bezproblemove tehu. Ked ma prijimal do nemocnice, opat to bol ten mily, vtipny dc., co mi dodalo odvahu. Porod sa skomplikoval, skoncil akutnou sekciou, dnes ale viem, ze konal najlepsie ako vedel, a ze vdaka nemu mam dnes dvoch zdravych a nadhernych krpcov. Nakolko ostavam aj nadalej u neho v ambulancii, uz teraz sa radsej pripravujem na jeho neutralne az prisne nalady 😀

andrejka1974
16. sep 2011

tak ja som bola s docentom Korbelom velmi spokojna odrodil mi 2 deti vdaka nemu sme prekonali vsetky porodne aj poporodne tazkosti a mam zdrave deticky ocakavam v aprili dalsie babatko a tak ho urcite opat vyhladam

adetka
16. sep 2011

@maria30 @bublinqa ... vsak ja viem... len ma zarazilo, ako sa za tych pat rokov zmenil... uvidime na dalsej poradni... a dakujem za povzbudive slova... 🙂

maria30
16. sep 2011

@adetka on sa nezmenil.. on je stále rovnaký.. len si ho proste ešte nevidela s takým správaním 😉

babulkaa
16. sep 2011

Ahojte kocky mate nejaka skusenost s doktorom Kostolnym??? Dnes som bola prvy krat na antolskej a dostala som sa prave k nemu ( mala som v plane ist k dc. Hammerovej alebo dc. Rozembergovi ale ty neordinovali dnes vobec). Date mi nejake info ohladom tohto doktora?? A je normalne aby ma na poradni vobec neskontroloval zospodu? Len pocuval malu nejakym smiesnym kovovym pristrojikom ? Dakujem

x_shushu_x
16. sep 2011

@babulkaa vacsina zien aj so mnou- co som pocula, bude velmi rada ak na neho uz nenatrafi.....no ale zevraj odbornik je dobry 😒 ..

babulkaa
16. sep 2011

@x_shushu_x to vazne?? Mala si s nim zlu skusenost ? A mozem vediet aku? Dakujem

maria30
16. sep 2011

@babulkaa ako píše @x_shushu_x ako dborník je ževraj dobrý, ale tiež som s ním mala dosť drastickú skúsenosť.. i keď to bolo asi potrebné.. buď rada, že Ťa zo spodu nepozeral 😉

babulkaa
16. sep 2011

@maria30 ok zacinam mat z neho strach, myslite ze bude problem ked buduci piatok pojdem k niekomu inemu a nie k nemu? Dakujem

erickaa
16. sep 2011

@babulkaa Môžeš chodiť ku hocikomu, vôbec už nemusíš k nemu. Ešte máš dosť času do pôrodu, tak si kľudne "vyskúšaj" iných doktorov. Možno sa ti niekto zapáči natoľko, že si ho zazmluvníš 😉

maria30
16. sep 2011

@babulkaa ako zas neni nejaký strašiak.. pre bábo spraví to najlepšie, ale ty si to dosť odtrpíš... čo niekedy nieje podľa mňa nutné.. 🙂 a ako píše @erickaa, kľudne môžeš ísť nabudúce inému 😉

renatkas
16. sep 2011

@babulkaa vobec ta nepozerali odspodu? a ako ti potom skontrolovat krcok v akom je stave, noo podla mna by si mala ist k niekomu inemu, alebo ti robil nejaky ultrazvuk ze by ti tam videl krcok? Mne napr. Rozemberg nerobil to poucuvanie srdiecka tym kovovym, ale to neriesim lebo aj videl ako sa mala vrti.

babulkaa
16. sep 2011

@renatkas praveze ani ultrazvuk nerobil ani nepozeral odspodu, uplne zbytocne som tam isla, nic som sa nedozvedela. Uplne cudne pocity mam teraz, som cakala ze ma kukne odspodu ci sa neotvaram a on nic. Urcite pojdem buduci piatok k niekomu inemu.

renatkas
16. sep 2011

@babulkaa a povedal ti aspon kedy nabuduce mas ist? Chod v utorok k Rozembergovi, ja som s nim bola fakt spokojna, dnes som k nemu mala ist ale mam crevne probl. a nikomu som sa na tej ambulancii od rana nedovolala a on zlaty mi odpisal na sms o dalsom postupe...

babulkaa
16. sep 2011

@renatkas napisal mi na papier ze kontrola o tyzden(cize v piatok by som mala), myslis ze mozem ist uz v utorok? Tiez som chcela ist dnes k Rozembergovi ale neordinoval ani Hammerova, uplne bola zatvorena ambulancia.

renatkas
16. sep 2011

@babulkaa nemaju ti co na tom vytknut ked povies ze ta lekar ani len nevysetril odspodu a chces vediet ako to vyzera s krckom ci je vsetko ok... ja napr. mam nonstop tvrdnutie brucha a stale ma picha v krcku maternice a keby ma nevysetrili odspodu bola by som asi dost nekludna.

babulkaa
16. sep 2011

@renatkas super dakujem za rady, pojdem teda v utorok k Rozembergovi aj tak som k nemu chcela ist ale nerodinoval. Od kolkej ordinuje v utorok nevies nahodou?

maria30
16. sep 2011

@babulkaa @renatkas podstatné je, že počúval ozvi bábätka.. babulkaa si už v termíne, takže je zbytočné, aby sa Ti tam špáral kvôli krčku.. on vie čo robí.. keby si už aj teraz začala rodiť, tak sa už pôrod nesnažia oddialiť.. bábo sa považuje donosené ukončením 37 týždňa.. čiže v 38tt si už v termíne.. ver, že keby Ťa on pozrel, tak asi porodíš v ten istý deň 😉 ale určite choď inému, keď to tak cítiš.. podstatné je, aby si mala k lekárovi dôveru.. 😉

babulkaa
16. sep 2011

@maria30 no ja by som bola aj celkom rada keby ma dnes pozrel ci sa uz otvaram alebo nie. A tak isto sa mi zdalo divne ze mi povedal ze este potrebuje krvne vysetrenia , tak som sa ho spytala ze ci mam prist v pondelok a on mi nato len sucho ze nie to sa niekedy do porodu dohodneme. Vobec nemam k nemu doveru a ani dobry pocit z neho. Urcite pojdem k inemu toto bolo uplne zbytocne cakanie v cakarni na nieco co som vedela a to ze mala je ziva lebo kope a tlaci kde sa da, nato nepotrebujem ani ten pristroj co mal on .

renatkas
16. sep 2011

@babulkaa neviem, vo stvrtok tam ordinoval v 2 ambulanciach naraz ja som tam bola pred 10-tou a to bol este na inej ambulancii ale sestricka mu volala a prisiel na 27-cku.. podla mna aj vo stvrtok to ma tak isto, skus okolo tej 10-tej prip. sa opytas sestricky ci neni na inej ambulancii...

renatkas
16. sep 2011

@maria30 ja nie som lekar takze sa neviem vyjadrit odborne co sa ma v poradniach robit, len ja by som bola dost nekludna keby som nevedela na com som 🙂

renatkas
16. sep 2011

@babulkaa mne povedal lekar ze krvne vysetrenia staci 2 tyzdne pred porodom ked chcem epiduralku a ultrazvuk sme sa este nedohadovali kedy urobia

maria30
16. sep 2011

@renatkas @babulkaa chápem.. preto hovorím, že ak nemáš dôveru, tak šup šup inému 😉 kľudne choď čím skôr.. nikto Ti hlavu neodtrhne.. priznám, že aj mňa by mrzelo, keby som nevedela, že či už to bude alebo ešte nie.. ale určite by som sa opýtala, či ma môže pozrieť aj od spodu, že ako to vyzerá.. ale ako hovorím, buď rada, že on Ťa zo spodu nepozeral.. radšej choď inému a ak to tak cítiš, tak aj hneď 😀

x_shushu_x
16. sep 2011

@babulkaa berie ta ako kus masa- doslova.....to staci vediet 🙂 ....aj po fyzickej aj psychickej stranke....ale chod normalne k niekomu inemu a uz radsej neries co bolo. V utorok by som asi este nesla, ale napr stvrtok uz kludne chod k niekomu inemu. A moj skromny nazor- radsej sa nanho nestazuj na inej poradni a normalne tam chod ako "s cistym rejstrikom" 😝 ..

pimpulienka
16. sep 2011

Ja som mala Scholtza a ten ma vždy pozrel na poradni aj zospodu a skontroloval stav krčka. Mala som ho aj zazmluvneneho

babulkaa
16. sep 2011

Kocky neviete ci ordinuje Rozemberg aj v piatok???

erickaa
16. sep 2011

@pimpulienka A ako si bola spokojná s doktorom? Ja ho mám tiež zazmluvneného, tak dúfam, že bude všetko OK 😉

A inak mne kvôli EPI vôbec nespomínali nejaký odber krvi, a to ju už mám zaplatenú 😕 Však to stačí aj tesne pred tým, keď ti urobia, či? 😕

x_shushu_x
16. sep 2011

@erickaa nebrali ti vobec na ziadnej poradni na antolskej? niekto tu spominal, ze ked ti beru krv, tak to robia automaticky...

erickaa
16. sep 2011

@x_shushu_x Nie, vôbec mi nebrali krv 😕 V pondelok na poradni sa na to opýtam doktora. Nie že mi potom nebudú chcieť pichnúť EPI, lebo ma šľak trafí 😀

x_shushu_x
16. sep 2011

@erickaa no tak sa spytaj radsej 🙂 ....mna sa hned na prvej poradni pytala dr. Dubcakova na posledne ekg, krv, aj usg....na vsetko posiela znova... A vzdy mi tam prizvukuju, ze mam ist na prednasku o EPI aj ked ju nechcem 😀 ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre