Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
11. mar 2016

@evicaveverica beries mi tie slova z ust 🙂

barbarka
13. mar 2016

Bambule, prosím dokedy vrátia ten poplatok za otca pri pôrode ak sme to nevyužili a porodila som inde?

evicaveverica
13. mar 2016

@barbarka zavokaj si na pokladnu nemocnice kde si mala rodit, tam ti povedia co vsetko budes potrebovat pre vratenie. Myslim ze su na to 3mesiace ..na to vratenie. Ja som potrebovala potvrdenku od anesteziologa ze som nevyuzila epidural. Riesila som to asi tyzden po porode ked mi vyberali stichy.

dulkagabulka
15. mar 2016

Skúsenosť z Antolskej- je tá vaša podobná, alebo iná?
http://janapetraskova.blog.sme.sk/c/408155/pret...

tanidlo85
23. mar 2016

Vedel by mi niekto poradiť, koho by som si mala zazmluvniť na Antolskej ak hľadám lekára, s ktorým sa dá dohodnúť na plánovanej sekcii (som druhorodička, prvý ukončený sekciou pre nepostupujúci pôrod)?

ema0408
4. máj 2016

Ahojte, prosím, nemáte niekto tel. Kontakt na doktorku Krištúfkovú z Antolskej,chcela by som si ju zazmluvnit, len nikde neviem najst cislo..dakujem

evicaveverica
7. máj 2016

@tanidlo85 ak si mala sekciu pri prvom porode neznamena ze druhy nemoze byt prirodzeny. Mas nejake komplikacie ktore ti znemoznuju prirodzeny porod? Mozem ti dat kontakt na vyborneho lekara na Antolskej... len myslim ze on sam ti neskor povie ako rodit..

tanidlo85
7. máj 2016

@evicaveverica nemám zatial žiadne problemy, všetko sa uvidí až časom, aké veľké dieťa bude v brušku, či bude správne otočené, nemám nič proti prirodezenému pôrodu, len by som nechcela aby ma doň nejako tlačili (napr že by som prenášala, alebo mi dávali vyvolávačku alebo niečo podobné), ktorého lekára máš na mysli? ktorý je taký dobrý?

marcelatje
7. máj 2016

@tanidlo85 prenasanie ani vyvolavacka sa po predchadzajucej sekcii nerobia ani v pripade ze problemy v tehotenstve nemas. Nikto to neriskuje. Cakaju kym sa da a ak sa porod nespusti ides opat sekciou.

cokololadka
7. máj 2016

Ja som rodila na Antolskej prvy krat sekciou pre zlu polohu,a druhy krat som chcela prirodzene a tu vyvolavacku mi pichli ☹

marcelatje
7. máj 2016

@cokololadka naozaj? Jedna z prvych veci o ktorej ma informovali bola ze mamickam po predchadzajucej sekcii vyvolavacku nedavaju. A ako to skoncilo?

alenkam.
7. máj 2016

@cokololadka tiez som mala prvy porod sekciu kvoli nepostupujucemu porodu, pri druhom tehotenstve mi bolo povedane, ze ziadna vyvolavacka, ziadna epiduralka... porod bol prirodzeny a rychly... nastastie.. ja na mudr. Malovu nedam dopustit...

andrejta
7. máj 2016

@dulkagabulka v podstate to co zazila autorka blogu, som zazila aj ja. Zjavne to takto funguje stale ☹

evicaveverica
7. máj 2016

@tanidlo85 no tak ti dam kontakt na doktora, ja som bola velmi spokojna.. Je sice svojsky, aj sestricku ma svojsku ale je s nim sranda ak vies ako na to. Poslem ti SS.

cokololadka
7. máj 2016

Ja som nemala nikoho zazmluvneneho. Nastupila som do nemocnice ked som uz 9 dni prenasala. Zmerali mi syna,ze bude mat cca 4 kg. Tak som podpisala suhlas so sekciou,nakolko ja mam okolo 150 cm,a to uz aj za normalnych okolnosti by bola indikacia na sekciu. Lenze vecer mala sluzbu jedna starsia doktorka,meno neviem, a nepacil sa jej monitor,tak sa rozhodla mi podat oxitocin. No lenze vela casu neubehlo,a uz som citila palenie jazvy zvnutra. Takze bola z toho akutna sekcia.
Inak som chodila dr. Dubcakovej, ale neodhovarala ma od prirodzeneho porodu,len ma upozornila na rizika. Jazva po prvej sekcii bola cele tehotenstvo v poriadku.
Ja nechcem strasit, ale ak na vas doma caka uz jedno dietatko,netreba zbytocne riskovat.
Drzim vam palce ✊

tanidlo85
7. máj 2016

@marcelatje no presne takúto predstavu mám 🙂 tak snáď sa tým riadia všetci lekári 🙂

marcelatje
8. máj 2016

@tanidlo85 moja lekarka sice do poslednej chvile cakala ci sa porod nerozbehne sam aj ked u mna bol problem este inde no napriek jej aj mojmu zelaniu rodit prirodzene nic neriskovala. Sekciu vykonala par dni pred terminom. A ona je skutocne za prirodzeny porod.

jankaru
8. máj 2016

Ahojte aj ja som rodila prvy krat sekciou pre nepostupujuci porod v roku 2014 teraz v juli ocakavame druhe dieta a tiez netusim ako to funguje pri druhom porode :( celkom sa bojim prirodzemeho porodu nakolko som pri prvom mala kontrakcie skoro tri dni a neotvorila som sa ani o centimeter ...

marcelatje
8. máj 2016

@jankaru zvycajne je to tak ze lekar caka ci sa porod nerozbehne. Ak nie naplanuje sekciu. Byva to cca 2 tyzne alebo menej (zavisi od konkretneho pripadu) pred terminom. Moja lekarka hovorievala ze kazdy den navysek v maternici je k dobru dietata. Prenasat ta nenechaju. V pripade prirodzeneho porodu zabudni na epi. Mne lekarka povedala ze matkam po predchadzajucej sekcii vyvolavacku nedavaju. No baby tu maju aj inu skusenost.

rainee
9. máj 2016

@dulkagabulka ano, presne vystihnute, ak nie horsie. Rodila som tam 2 deti, pri prvom som bola z toho celeho v soku, pri druhom som uz vedela co ma caka, tak som sa to snazila neriesit a dako tam tie 4 dni vydrzat 😉 hlavne ze vsetko dobre dopadlo, napriek 2 tazkym prirodzenym porodom.

dessire83
20. máj 2016

Ahojte ja mam dilemu ze ktoreho z mudr si zazmluvnit. Poradte mi st. Kristufkova, dr. Dlhopolcek alebo dr. Janac? Pripadne ak mate na niektoreho z nich blizsi kontakt ako ten co vam daju na info rada by som ho uvitala. Dakujem velmi pekne

marcelatje
20. máj 2016

@dessire83 co sa tyka pristupu dlhoploceka a janaca su diametralne odlisne 😀 neviem ci si uz mala tu cest.
Ja nepochybujem o sposobilosti ani jedneho z nich. Dlhopolceka mozes na chlieb natierat janac ta s prehladom zdrbe preco si tolko pribrala niektore utlocitne mamicky si kvoli nemu aj poplacu. Napriek tomu ze vychovanie, empatia a diplomacia unho trosku pokrivkavaju s pacientkami velmi nediskutuje...medzi svojimi kolegami je uznavany odbornik.

dessire83
20. máj 2016

@marcelatje nemala som cest este s ani jednym. Na janaca som uz pocula ze ten pristup z jeho strany nie je chvalitebny ale jeho vykon zase hovori o inom. Ja nepotrebujem aby ma ti dr nosili na rukach a ofukovali pre mna je priorita porodit zdrave dieta kt bude v dobrych rukach doktora

marcelatje
20. máj 2016

@dessire83 ak nemas zavazne komplikacie myslim ze je jedno ktoreho z uvedenych si zvolis.

papa30
23. máj 2016

Ahojte maminy,viete mu odporučiť porodnika na Autorskej? Som v 27tt čakáme dvojičky. Moja gyn je sice porodnicka v Ružinove,ale v mojom termíne plánuje dovolenku a odporucila mi Antolsku. Len na lekara mu povedala,ze to je jedno. Nechcem to však nechavat uplne na nahodu. Prvy syn bol rodeny plánovanou sekciou. Máte nejakého dobrého porodnika? dakujem

zebrickaa
23. máj 2016

@papa30 ahoj za mna odporucam Antolsku, velka spokojnosť 🙂

vvia
23. máj 2016

@papa30 ja som bola maxi spokojna s Mudr.Rozembergom. Ale su fajn viaceri.

papa30
23. máj 2016

@vvia dakujem. A nie je neskoro v 27tt mu volat myslis?

madame_s
23. máj 2016

baby ako dlho dopredu si treba na antolskej zazmluvniť pôrodníka? termín vychádza na september, čo je vraj dosť "obľúbený" mesiac a majú pôrod za pôrodom

marcelatje
23. máj 2016

@madame_s to sa spýtaj už konkrétneho lekára. No veľa mamičiek zazmluvňuje až keď začnú chodiť do poradne na Antolskej čo je cca 35tt myslím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre