Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katy1979
27. jún 2010

No uvidime ako bude. Co clovek to nazor. Mne na ruzinove tiez vadilo zopar veci. Len to ze si videla u sestricky babatko s flasou vela neznamena. Niektore matky nechcu kojit ci nemozu a tym detom davaju flase hned. Ja sa budem snazit mat drobca stale pri sebe. Samozrejme ak vsetko pojde ako ma.

janulka66
27. jún 2010

Ahojte. Viete mi niekto poradit ake vysetrenia a kedy najskor pred terminom si mozem vybavit veci na epiduralku? Ak rodim na antolskej musi to byt len tam? Moj porodnik sa vrati az dva tyzdne pred mojim terminom a ja by som to uz mala rada predym vybavene 🙂 dakujem velmi pekne

zrzulka
27. jún 2010

babulky to sa az zle cita co pisete ☹ 😒 😠 Poviem vam ze keby som tam nerodila dcerku a isla prvy krat tak by ma tieto riadky ozaj odradili.... Som zvedava co ma caka teraz, dufam ze to prezijeme v pohodicke.... lebo tiez som si vsimla ze co sestricka to iny nazor na dojcenie a hlavne v problemovych situaciach poradit velmi nevedeli. V tomto sa zial kazda musime spolahnut hlavne sama na seba. ja som sa pri malej nastastie "poctivo" pripravovala na to co pride po porode, a hlavne mi zalezalo na dojceni takze toto som nezanedbala... poradila som si sama ale keby som mala pocuvat len sestry tak asi kojenie nerozbehnem ... 😒 radili nieco co uz je len prezitok (mozno z doby ked oni boli cerstvymi matkami) rady ktore su uz davno "vyvratene" osobami ktore sa v oblasti poradenstva v dojceni vzdelavaju....
Mne osobne sa tiez vela veci nepaci, ale co som zistovala funguje to tak zial v kazdej jednej porodnici v Ba.... Viacmenej si myslim ze je to vsetko na jedno kopyto... vela zien, malo sestier, nestihaju sa individualne venovat kazdej jednej ... Ked mi opisovala porod moja znama ktora rodila mimo ba v porodnici zameranej na alternativne porody tak som nechapala aky pristup mali ku nej.... Ako z ineho sveta.... 😢

helen
27. jún 2010

@janulka66 Nemusíš čakať na lekára, choď v stredu o 14.00 na oddelenie intenzívnej medicíny (prízemie, myslím blok B), spoznáš to podľa veľa tehotných nakope :D tam asolvuješ prednášku a dostaneš nimi potvrdené papiere. Neviem o tom, že by pri pôrode akceptovali iné potvrdenie, skôr nie. Netreba ti na to nič, ia tehu knižku a je to zadarmo.

janulka66
27. jún 2010

@helen a netreba tam absolvovat este nieco ine? zda sa mi, ze niekto tu spominal krv a EKG ? :-/

helen
27. jún 2010

@janulka66 EKG by si mala mať absolvované ešte v rámci prenatálnej poradne, ak nie, pošle ťa naň ktorýkoľvek pôrodník v rámci termínovej poradne (choď k niektorému inému pôrodníkovi ešte pred tým, ako príde ten tvoj, veď môžeš už o týždeň) a na krv sa tiež opýtaj, ale tam to nie je problém, lebo v krajnom prípade si vie potrebné parametre z KO získať aj počas pôrodu za pol hodinku. To sa stíha 🙂

janulka66
27. jún 2010

@helen EKG mi maju v mojej pren.poradni robit o tyzden aj krv takze myslis ze mozem pouzit tie vysledky? inak dakujem na info🙂

helen
27. jún 2010

@janulka66 EKG určite áno a krv by mala mať 2 týždne, no niekedy tolerujú aj viac. Ak nie, spravia ti počas pôrodu, len sa hneď hlás. 🙂

minix
27. jún 2010

@janulka66 mne akceptovali vysledok KO mesiac stare hodnoty, takze asi zalezi aj na doktorovi.

katy1979
27. jún 2010

@zrzulka v ruzinove to iste co sestra to iny nazor ci skor ziadny nazor. S kojenim mi tam nikto neporadil ani lekari. Nikto nebol ochotny pozriet a skontrolovat ako sa maly prisava. A tiez do deti leju um.

bambola
28. jún 2010

@janulka66 KO by si mala mat spraveny kvoli EPI, nemal by byt starsi ako 4 tyzdne ak tam nie je ziadny problem. V pripade nejakych problemov (so zrazanlivostou co sa epi tyka) ti ho zrejme zopakuju aj v neskorsom termine.

arrett
28. jún 2010

@bambola Ja som nepotrebovala mat žiadnu krv kvôli epi a ani ekg, dokonca ani glukozovy test mi nerobili a ani prietoky. Za celé tehu mi zobrali raz krv a posledný usg v 30 týždni🙂 parada

janulka66
28. jún 2010

dakujem 🙂

bambola
28. jún 2010

@arrett fiha 😲 tak to sa divim, mne uz teda brali streptokoka asi 4x co aj ja pokladam za zbytocne kedze som nemala ani ziadne podozrenie 😠 ale na minulej poradni ma poslali na ekg a tento tyzden idem na zrazanlivost krvi. To nam aj minuly tyzden na prednaske o epi vraveli, ze je treba. Prietoky mi robit este len budu a na ten glukozovy test by som si ale dala bacha pretoze ak ta gyndos/ka neposlal/a je to jeho/jej chyba a ty by si z toho mohla mat vazne problemy (teda nic take ti neprajem ale je to prevencia)

Ozaj neboli ste niekto minuly tyzden na prednaske o epi? Mozno sme sa "videli" 😀

arrett
28. jún 2010

@bambola Gynekolog vravel, že mám dobre výsledky krvi, že glukozaknetreba. Prvé mimi som rodila v Ružinove atam netrebalo žiadnu krv na Epi, proste som prišla, vypisala a podpísala nejaké papiere a bolo🙂)

bambola
28. jún 2010

@arrett no v ruzinove to asi maju nejako inak zariadene, ja som len napisala co nam hovorili teraz na antolskej 🙂
ja som myslela, ze ta glukoza je povinna, hm.... 😒 vysledky z krvi mam aj ja cely cas ukazkove 😵

sylvia78
28. jún 2010

Ahojte, ako čítam o Antolskej a co som pocula tak cim dalej tym viac sa bojim tam rodit. Ja nie som z BA ale moja hemtologicka mi odporucila rodit na Antolskej z dovodu aby ma mali pod kontrolou hemetologovia nakolko mam rakovinu krvi. Velmi sa bojim Antolskej a to by som vraj mala rodit cisarakom

pipi1211
28. jún 2010

ahojte baby prosim vas kedy byvaju prednasky pre oteckov k porodu? vo stvrtok? a o kolkej? a ozaj nemate niektora skusenost s dr Marekovou, ze aka je? dakujem

arrett
28. jún 2010

@sylvia78 Ja som prvé dieťa rodila v Ružinove. Teraz chcem na antolskej. Poviem ti, buď rada, že rodia tam. Ružinov je strasny.... Spoločne sprchy bez zavesov, plesne na oknach a stenách kde sú babatka, dvere do wc sa nedajú zatvoriť... A je toho strašne veľa čo sa týka kultúrneho prezitia tam. Oproti tomu je antolska Luxus. Neboj sa, keď ti doktorka takto radi, tak je to určite pre teba len to najlepšie. Držím palce🙂

sylvia78
28. jún 2010

@arrett
Dakujem Arrett, aj Tebe prajem vsetko dobre, ja som tiez prvorodicka a bojim sa aj skrz toho ze som chora, teda som v remisii choroby teda zatial sa drzim aj bez liekov a aj s babatkom je vsetko v poriadku teda zatial, no dufam, ze to tak bude aj nadalej. Ja som velmi rozmyslala ci sa dat na dieta ale moja hematologicka je strasne zlata a ona ma v tom podporila a zatial sa ku mne sprava velmi dobre. Dava mi robit vsetky testy co robi gynekolog, takze ich mam dvojnasobne potvrdene. A Bohu zial zbytocne peniaze na zazmluvnenie porodnika nemame, tak sa bojim. Ja sa strasne bojim toho spravania lekarov bez uplatku, lebo uplatkarstvo nejak neuznavam, nakolko robim v takej sfere akej robim a uplatok som v zivote nezobrala ale nikomu ani nedala a ani nejak nemienim. Dakujem

helen
28. jún 2010

@sylvia78 Ahoj, škoda, že si nadobudla taký zlý dojem, ale s tvojou diagnózou určite neváhaj a choď radšej na Antolskú. Tiež mám hematologický problém, aj keď nie taký závažný a som dlhodobo dispenzazrizovaná v Národnom hemofilickom centre na Antolskej. Je to asi najlepšie slovenské hematologické pracovisko a aj keď sa tam zvykne dlho čakať, oplatí sa to, pretože sú tam skvelí odborníci s veľmi veľkou spádovou oblasťou. (často na chodbách vídavam pacientov s kuframi). Výborne spolupracujú aj s pôrodnicou, takže s konzíliom nie je problém. Mysím, že to je asi pre teba to najdôležitejšie kritérium.
A čo sa týka lekárov, ak by som ja nemala teraz zazmluvneného môjho pôrodníka, pokojne by som išla rodiť "na blint". Až na jednu - dve výnimky sú to všetko dobrí a šikovní lekári, ochotní a príjemní. Minule som si tam lekára zazmluvniť nestihla, rodili sme trošku skôr a napríek tomu bol môj pôrodník veľmi milý a príjemný aj bez "úplatku", ako to nazývaš. So sestrami na pôrodnici mám len tie najepšie skúsenosti. A na 600nedelie tú panujú rôzne názory, ale nenechaj sa odradiť, navyše, to už budeš mať po tom 🙂 a všetko si budeš môcť ustrážiť. Tak sa neboj, troška odvahy, dobre to dopadne!
Ešte mi napadá, že môžeš skúsiť urobiť to, že si vyberieš lekára, ku ktorému začneš chodiť do termínovej poradne od 36.tt. Ak máš mať plánovaný cisársky, on si ťa môže pokojne naplánovať na deň, kedy má službu a napísať si ťa na rozpis operácií aj bez zmluvy. Istotne sa tam nájde aspoň jeden taký, ktorý by bol ochotný toto urobiť 🙂 nie všetci sú na prachy.

prsky
28. jún 2010

@sylvia78 ako pise helen, ja som bola s porodnickou vcelku spokojna (nemala som zazmluvnenu), len mi tam chybal niekto od fachu, kto by bol viac so mnou (PA som videla na zaciatku chvilinku a potom sa chodila za mnou iba dokina pozriet. a este sanitarky sa mi snazili trochu neodborne pomoct, ked uz videli, ze nevladzem dychat a mala je stale niekde hore). jediny nesympaticky mi bol doktorkin nadriadeny (u bab, co si ho zazmluvnili vychvalovany), ktory sa spraval ku mne ako ku kusu masa. ale nastastie ma prisiel pre nepostupujuci porod pozriet iba 2x (vysetroval ma dost bolestivo a bez predosleho upozornenia, ze vobec nieco ide robit). preto dalsie babo idem asi tiez na antolsku, ale uz s muzom aj dulou 😉 a ked sa podari nasetrit, tak si zazmluvnim doktora/ku

no a 600nedelie, co sestra, to nazor a preto je lepsie ist podkuta infoskami, mat co-to nacitane o dojceni, zobrat si so sebou cislo na laktacnu poradkynu a pri najhorsom jej zavolat. a hlavne nedbat na to, ze ich otravujes, ale pytat sa, ked potrebujes. inak je tam prievan (a to nehovorim o prievane na chodbe, malu som nikomu cez to smiesne okienko neukazovala, ale o prievane na izbe - aj ked v lete to asi az taky problem nie je), mala mi tam dostala nadchu a ja prvykrat v zivote prievan a hlava ma z toho hrozne bolela, tak ja odporucam zobrat rovno aj odsavacku na sopliky, ibalgin krem a pre istotu ibalgin proti bolesti/teplote a pod (tam ti daju leda tak cipky).
drzim palce

arrett
28. jún 2010

@prsky Moze byt Dula a aj otec pri pôrode? Ja by som si ju najradšej tiež zobrala🙂))

@sylvia78 Ja som porodnika nemala vôbec zazmluvneneho a nelutujem. Usetrila som kopec peňazí. Ja som tam doktorku vôbec nepotrebovala. Prišla na začiatku Ma vysetrit a potom až minútu pred pôrodom. Cely čas sa o mna starali sestricky, vysetrovali ako som otvorená a tak. Odrofila by som kuldne aj s nimi. Inak doktorka bola veľmi mila, srandova, pivzbudzovala, nemôžem povedať na ňu krive slovo. Len mi tam prišla pri mojom pôrode zbytočná🙂)))))

andzi
28. jún 2010

Baby, aká je zhruba štatistika zazmluvňovania a nezazmluvňovania na Antolskej? Teda koľko % báb tam má pôrodníka zazmluvneného približne? Ja nikoho konkrétneho nepoznám, i keď referencie mám na viacerých.

helen
28. jún 2010

@andzi Tak toto by zo zvedavosti aj mňa zaujímalo 🙂 ale tipujem, že tých, čo zazmluvňujú, je menej.

arrett
28. jún 2010

Ja nebudem zazmluvnovat ani teraz. Pre mna sú to zbytočne peniaze. Veď doktor Si tak či tak musí urobiť svoju prácu a nemyslím, že by nejaký robil niečo úmyselne zle. Je tam každý deň veľa pôrod, preto si myslím, že majú veľa skúsenosti.

andzi
28. jún 2010

Ja si skôr myslím, že tých, čo zazmluvňujú je viac...pretože žena si myslí, že si jej nikto nevšimne, ak si nikoho nezazmluvní. Ale snáď baby, ktoré tam už rodili, budú mať viac skúseností povedať ako to naozaj je.

prsky
28. jún 2010

@arrett viem, ze na kramaroch a v ruzinove s dulou v pohode, na antolskej asi nie az tak bezne, ale viem, ze tam uz baby s dulou rodili. len neviem, ci sa to da bez zazmluvnenia doktora. kedze este nie som tehu, neriesila som to zatial 😉

inak pri mojom porode by mi zazmluvneny doktor bodol, lebo mna si tam vsimal viac-menej manzel a ostatni na mna chodili sporadicky kuknut (a to som tam bola sama). ono to asi fakt zalezi od viacerych faktorov a naplanovat sa to neda ☹

helen
28. jún 2010

@arrett súhlasím. Ja zazmluvňujem preto, že som mala pri prvom komplikácie a môj pôrodník to fantasticky zvládol. Otázka dôvery je pre mňa veľmi dôležitá. Ale máš pravdu, že ak veci idú hladko, nemal by v tom byť rozdiel.

@andzi možno máš pravdu, ja len odhadujem z toho, čo aby písali tu a z toho, čo som odkukala v čakárňach. Ja som tam už rodila a fakt, keby som nemala môjho pôrodníka, asi nezazmluvňujem tiež.

andzi
28. jún 2010

@helen a u koho ideš rodiť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre