Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zrzulka
20. júl 2010

@dinka24 232 aj nejake centiky

iron
20. júl 2010

co mam ja skusenosti, tak na prednaske ziaden papier nebolo potrebne mat. A ja som tiez nebola este na pouceni. Pojdem ked tam pojdem do poradne.

zuzicka1982
20. júl 2010

prosim vas na tu prednasku o EPI moze ist so mnou aj manzel,alebo ma bude cakat vonku??

raduz06
20. júl 2010

Ahojky,tak zadny papiry od obvodniho gynekologa na tu prednasku o EPI nepotrebujete, pokud je hodne adeptek v ten den, tak je lepsi, pokud manzel nebo pritel pocka na chodbe, protoze ta prednaskova mistnost je celkem mala.

miskatn
20. júl 2010

@dzovana dakujem, tak tam asi pojdem skor, keby sa maly vypytal na svet skor, aby bolo vsetko pripravene 🙂

minix
20. júl 2010

@zuzicka1982 ked som bola na tej prednaske ja v januari, tak sa tam nanominovali aj oteckovia dnu, ale bolo nas tolko, ze potom slusni oteckovia vstali a uvolnili miesta nastavajucim maminam. Je mozne, aby tam sli, ale ta miestnost je fakt mala a potom je to tam natrieskane. 🙂

minix
20. júl 2010

@miskatn nejake ste maminy akcne...mate este 7 tyzdnov do porodu a skoro vsetky maju poucenie o epi? neveriiiiim....ved sa tam standardne posiela az z poradni, co je cca 36.tyzden. 🙂

alure
21. júl 2010

@zrzulka
aj ja sa pripájam k názoru že bábo ukážeme až keď bude minimálne po 600nedelí. Už sa mi chystala svokra nanominovať ku nám (bývame 400KM od nich) čo som veľmi rýchlo zatrhla a požiadala manžela,nech im vysvetlí že ja po pôrode potrebujem byť v kľude a zotaviť sa a on sám berie 3 týždne dovolenky,takže od nikoho nič nepotrebujem. Nepotrebujem úplne stratiť súkromie a intimitu,mne aj pri prvom vadilo,keď som kojila a niekto mi vtrhol do izby kde sme sa zatvorili. Nie že by som bola hanblivá ale proste to kojenie bolo len o nás dvoch a také súkromné (možno som divná,ale mne to tak vadilo,že som znervoznela a hned aj malý začal byť nervný -asi to vycítil zo mňa)

@dzovana za toho otecka sa platí už niekedy vopred alebo to stačí v deň pôrodu??? Ďakujem za info 🙂

minix
21. júl 2010

@alure staci ti zaplatit aj pocas porodu, zalezi od sestricky, ale standardne v den porodu. 🙂))

cicimon
21. júl 2010

@alure - akoby si mi zd use vravela, moja svokra detto - 400km a hned po porode sa k nam dotrepala, aj ked sme vraveli, ze nie...tyzden nervov to bol
a ako hovori minix - my sme otca pri porode zaplatili az ked bola mala cerstvo na svete, akosi sme to skor nestihli 🙂

snehulienka24
21. júl 2010

ahojte 🙂
chcem sa opytat, na pripravu alebo cvicenia pre mamicky treba kam chodit? a je potrebne sa tam dopredu nahlasit? myslim ze som niekde citala o pani Jezikovej, to cez nu? a mate na nu niekto kontakt? 🙂
prvu poradnu mam na antolskej 29.7 u Janaca, tak som celkom zvedava ako to dopadne 🙂
dakujem 🙂

iron
21. júl 2010

Tak pekne zhrnieme vsetko:
- epi staci vybavovat az ked zacnete chodit do poradne tam. V poradni sa vas budu pytat ci ju chcete a urobia aj odber. Vysledky odberu budu mat v databaze, takze keby vas to chytilo poobede uz ich maju.
Na prednasku o epi radsej nech nechodia oteckovia, fakt je to mala miestnost a stoja tam uz aj tak tehotne. Netrva to dlho. Vypisu sa nejake papiere a hotovo. Ja osobne som platila skor, ale staci aj v den porodu. Ak vam ju nestihnu dat peniaze sa vratia.

Cvicenie:
- je potrebne mat odporucanie na cvicenie od gyn. Treba sa objednat u Jezikovej, myslim ze nejake dve tri strany dozadu.

No k nam pride okolo terminu porodu svokra. Pretoze chcem aby bol manzel pri mne a niekto sa musi postarat o malu. Ostane trochu potom aj u nas...teraz sa na to pozeram inak ako ked bolo len jedno babo. Skutocne mala vyzaduje starostlivost a ja tiez budem vyzadovat starostlivost. Mame este havina takze aj toho treba vencit....takze dvaja to hadam budu zvladat.

dinka24
21. júl 2010

@dzovana dakujem. a nie je lepsie zazmluvnit si niekoho? nie je potom vacsia starostlivost od toho doktora?

dinka24
21. júl 2010

@zrzulka dakujem. no, to je celkom normalna ciastka.

andzi
21. júl 2010

Baby, koho odporúčate zazmluvniť, ak pôjdem rodiť plánovanou sekciou? Či netreba v takom prípade zazmluvňovať?

alure
21. júl 2010

@iron
súhlasím že s jedným bábom tú pomoc nepotrebuješ a pomoc sa ti zíde. No jamám doma už 8,5 ročného syna ktorý je už teraz počas môjho tehu ukážkovým pomocníčkom tatíkovi a samozrejme aj maminke 🙂 Som na neho veľmi pyšná a viem že mi obaja chlapci pomôžu aj po pôrode s čím sa bude dať. Tak preto som proti a zase posledná jej návšteva bola asi o tom že ja som skákala okolo nej aj svokra,robila som každý deň "slúžku" a nakoniec mi ešte bľafla do očí,že ona nie je doma a ona sa necíti takto dobre. Na každú prkotinu sa pýtala jak u cudzích ľudí,dokonca sa ma pýtala 100x denne či môže ísť na záchod,či sa môže napiť a tak 🙄 tak si viete predstaviť moje nervy z nej. Naopak keď tu bola moja mama aj to len na dva dni,jeden deň som bola v poradni,malý v škole a muž v práci kým som sa vrátila od lekára,moja mamka navarila obed,zbehla do obchodu a navyše mi vydrha mikrovlnku a šporák!
Takže ja pevne verím že po mojom príchode z pôrodnice nám bude najlepšie samým a predsa len to 600nedelie je na zotavenie matky aj toho bábätka,ktoré si ja osobne predstavujem len v kruhu - mama,otec,prípadný súrodenec a STOP.
Ešte v rámci antolskej ak zazmluvňujem lekára,to sa platí kedy?

dzovana
21. júl 2010

@dinka24 no ja som nemala zazmluvneneho ziadneho lekara a starostlivost som mala naozaj 100% 🙂 Dr ma po porode /cisarskom/ este pri vizite prisla pozriet na izbu a pochvalila ma aka som bola statocna. 🙂 Radost rodit pri takychto ludoch 🙂

snehulienka24
21. júl 2010

dakujem..
a teda nablizsia prednaska o porode a tak je 26.7 a potom dalsia kedy? neviete?

iron
21. júl 2010

@alure ja mam so svokrou super vztah...takze aj teraz ked tu bola..ja som len sedela s vylozenymi nohami az mi to blbe bolo...navarila,postarala sa... 😀

ja zazmluvnovat nejdem, ani prvykrat som nezazmluvnovala a starostlivost som mala perfektnu....tie peniaze dam inde. Je to ich robota a za to peniaze uz dostavaju...to zazmluvnovanie mi uz pride ako uplatkarstvo....neviem, aj v tomto si inde. 🙂

alure
21. júl 2010

@iron
ja som zila v malom mestečku kde sme mali 4 dr. a v podstate mi bolo jedno kto ma odrodi ale rodila som sama. Pôrody tam boli denne max dva takže pohoda 🙂 Bojim sa že teraz ked sa rodí tu v BA denne okolo 30 detí denne a hlavne teraz v lete vraj je na všetkých pôrodniciach situácia že mamičky dokonca prepúšťajú koli kapacite domov skor aby sa mi nestalo že službukonajuci lekar nebude mat na mna cas..este nemam zmluvu,len nad tym rozmyslam a je to skor s obavy co tam so mnou bude- trošku ma chyta panika 🙂

minix
21. júl 2010

@alure paniku urcite nemaj, na porodnici je kopa mladych doktorov a doktoriek, ktori su fajn, ustretovi, mili a usmiati, nemaj obavy. Ak by vas tam bolo vela, nebudes rodit predsa sama. 🙂 je tam dost porodnych asistentiek, ktore su ochotne pomoct, aspon teda v januari tam boli. A neverim, ze do jula odisli.

Inak, "katastroficka situacia" bola aj v januari, nemocnice neakceptovali, ruzinov neprijimal prave v dnoch, ked som sla rodit ja, a mala som obavu, ale na porodnici som bola dokonca dve hodiny aj sama, inak sme tam boli dve z piatich a izby boli takisto volne, takze nemaj dopredu obavy, vsetko dobre dopadne. 🙂 Drzim palce!!
Ja som si prave aj kvoli tomu, ze by na mna nemali cas, zazmluvnila doktora, ale nakoniec tam aj tak boli vsetci ti, co mali prave sluzbu, lebo som mala tazsi porod. Som sa nedokazala posadit este dva tyzdne.

alure
22. júl 2010

@minix
ďakujem za povzbudivé slová a dúfam že na ten svoj ťažký pôrod si už zabudla a všetko ti vynahrádza tvoje baby 🙂 Prvý pôrod som mala doslova ukážkový ani nie 4 hodiny a len dva stehy,tak dúfam že aj teraz to bude také fajn a hlavne za pomoci mojho manžela 🙂 Všetko dobré mamičky prajem

katy1979
22. júl 2010

Alure to je skor o svokre ako o navstevach ci sukromi. Ja by som tu asi moju svokru zabila. Staci mi ze dojde maleho zobrat von ci ze ju stretneme vonku. Chvalabohu na vikend k nej teraz chodit nemusim. Ako aj moja mama mi obcas lezie poriadne na nervy. Hold udel svokier. Ja som tu uz mala segru aj svagra ci kamosku s malou. Mne osobne to nevadi. Samozrejme kazda si to zariadime tak ako nam to vyhovuje.

minix
23. júl 2010

@alure jasne, tomu ver, ze som na vsetko zabudla 🙂) Mala mi vynahradza teraz asi komplet vsetko na svete.

Drz sa pri porode, nech to mas rychlo za sebou! 🙂

sonkab
25. júl 2010

Ahojte, tak uz aj my to mame za sebou a pridavam svoje skusenosti s Antolskou.
Rodila som pred 9 dnami a maximalna spokojnost - i ked porod neprebehol uplne jednoducho (absolvovala som vsetko od vyvolavacky cez praskanie plodovej vody, cievkovanie, EPI, ktora nezabrala az po uprosenie na sekciu, ktora sa nakoniec vdaka Dr. Oravcovi a mladej lekarke Barbare (priezvisko fakt neviem 🙂 nekonala)
Pristup celeho personalu, ci uz na porodnici alebo sestonedeli / novorodeneckom bol na velmi dobrej urovni. Antolsku mozem len odporucat

bambola
25. júl 2010

@sonkab Barbara Lamprechtova 😉 mna rodila 🙂

pocahontas35
25. júl 2010

@miskatn ja som mala MUDr. Bertoldovu pri porode, mala som ju zazmluvnenu, je to uzasna zena, pre mna bola anjelom v bielom plasti ... ked chces vediet viac, tak sa kludne spytaj 🙂

helen
26. júl 2010

@bambola Jéj blahoželám, my sme sa na šestonedelí asi aj stretli 🙂 malá je krásna, dúfam, že všetko prebehlo ok!

pipi1211
26. júl 2010

ahojte baby 🙂 dnes som bola posledny krat u svojej dr a v pondelok mam ist uz do nemocnicnej poradne. poradila mi dr lettakovu-bola ste niektora u nej? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cicimon
26. júl 2010

pipi - ja som u lattakovej bola na utz a este na vysetreni a celkom v poho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre