Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

martynnka
7. júl 2012

@rusalinka mam taky pocit, ze piatky su tam najhorsie... V utorok to tam byva take normalne, treba cakat, ale nic, co by sa nedalo vydrzat...

martynnka
7. júl 2012

@meg_junova uz si sa dlho neozvala 🙂 Zeby si uz bola v porodnici? ;)

veraba
8. júl 2012

ahojte babule neviete moze mat babo v nemocnici na antolskej uz dudlik? neviem ci mam zobrat alebo nie lebo niekde viem ze dudel zakazuju

matiakk
8. júl 2012

@veraba ja si myslim ze moze mat dudel, nam jezikova vravela na kurze ze jedna mamina mala desat dudlov na izbe a ked sa jej spytala ze preco, tak povedala ze preto lebo ich tam nemoze sterilizovat a ked jej jeden padne ma dalsi a nehovorila nic o tom ze jej to zakazali, ale tak stopercentne to neviem.

akova
8. júl 2012

@veraba môžeš davať dudlík, nevideli to sice radi, lebo podporuju dojčenie a dojčené dieťa nemá poznať dudlík.... Jedine ak bude vizita s docentkou z novorodeneckého, tak ta prídu upozorniť, aby si cumlík schovala 😉, ale skoro každá mamička ho tam mala, ja tiež, aj som ho malému dala. Dojčíme sa stále, dudlík používame iba na zaspávanie.

adetka
8. júl 2012

@veraba nebol problem ani pri jednej z dcer... kedze pre silnu zltacku museli casto lezat na bilibete a pod svetlom... kde sa im velmi nechcelo byt... tak dudel pomohol...ale niektore sestricky pozerali na dudel velmi skaredo... a pred navstevou pediatricky sme dudle schovavali 😉

adetka
8. júl 2012

@mahalo pri prvej i druhej dcerke som sa pred prijatim do porodneho boxu napila (ale sestrickam som povedala, ze nie) 😉 ... na porodnom boxe mi to uz islo tak rychlo (do piatich hodin po prijati, do troch po nastupe na box) - ze mi voda nechybala... a samozrejme to vlhcenie pier mokrou gazou bolo fajn... ale ja som rodila vnovembri a decembri 🙂

rusalinka
8. júl 2012

Baby... ma napadli také otázky, možno blbosti, ale nedá sa mi neopýtať... ktoré to už máte z sebou... Keď to na mňa príde, prídem do pôrodnice. Prichádzam ale normálne oblečená, je tak? (minule som totiž čítala príbeh jednej mamičky a ona písala, že si dala len nočnú košeľu a kabát a išla tak). Prezliekam sa tam. Do vlastnej košele alebo mi dajú? A kde sa prezliekam? Kde si dávam tašku, ktorú mám nachystanú a budem ju brať so sebou? Ak to bude nejaké rýchle (čo si ako prvorodička nemyslím, ale jeden nikdy nevie) kde budem mať osobné veci (doklady, mobil a tak)? Lebo nejako si to neviem dať do súvislostí toto všetko 😨 , tak ak by sa vám chcelo niektorej popísať, že ako tieto veci prebiehajú. Dikičko 😀

veraba
8. júl 2012

ahojte babule aj na antolskej sa chodi na monitor? a od ktoeho tt'?lebo ja som este na.nom neboa. dakujem 🙂

alllexa1
8. júl 2012

@anella07 - tak uz aj ja to mam za sebou!🙂 Tak sme sa museli v tej porodnici stretnut, ale nevedela som Ta podla opisu identifikovat:( Boli tam asi 4 s okuliarmi - dve blondinky a take mladucke, potom jedna taka stihla a tichsia, a potom taka s vlasmi do rysava a nemala ich ani do copu. Dnes nas prepustili.
Ako sa Ti podarilo takeho velkeho chlapca porodit a este bez epi? Ja som bola sokovana z toho, ze mi posledna epi na tlacenie nezabrala, ta bolest ma prekvapila, ledva som to zvladla... Nakoniec ma rodila Dr. Niznanska a bola super!

@matiakk - dakujem, tak aj ja uz mam drobca u seba🙂 3700 g, 51 cm, ale bol to zaberak... Fakt som necakala, ze je to take tazke, spoliehala som sa, ze to bude tlmene ako pri prvom porode s epi. No a ale nezabrala. Ja som bola s tym personalom tiez uplne spokojna, vsetci mili, az na neprijemnu anesteziologicku, Tebe to asi tiez nejako pokaslala, ked Ti to neucinkovalo...

alllexa1
8. júl 2012

@rusalinka - mne koselu nedavali, az potom, ked som bola po porode, ale bol to uzky profil🙂 Takze treba ratat s tym, ze prides do porodnice a prezlecies sa do svojho (kosela a slapky) - je tam satna, do ktorej Ta poslu po prijme a uschovaju Tvoje saty a daju Ti od nich listok. A tasku si beries so sebou... Aj na porodnu salu. Po porode Ti vsetky veci vezme sanitar na izbu.

lucia3006
9. júl 2012

ahojte kočky, na stránke nemocnice som čítala, že do poradne si treba priniesť vzorku moču... je to naozaj tak? lebo u môjho doktora mi vždy sestrička dala taký papierik a s tým som išla na wcko až u nich...

hav
9. júl 2012

@lucia3006 ano, vzorku mocu si treba priniest so sebou, pri sestricke otvoris skumavku, podrzis jej ju, ona si tam namoci ten papierik, zatvoris skumavku a vezmes si ju

matiakk
9. júl 2012

@alllexa1 tak to sa tesim, ze ste uz doma, ze to mate za sebou a ste v poriadku, to ma mrzi ze si mala az take bolesti, ktovie cim to bolo, ze ta epi neucinkovala ako pri prvom..no ano bola to taka mlada a ten den robila druhu sekciu a druhu spinalku napichla zle, tak neviem co zac to bola..nie neucinkovalo, nohy som sice necitila ale brucho ano ked mna stipkala doktorka..takze tak. Malinky je riadny chlap teda 🙂 Tak nech len pekne papka a ma sa dobre, aj ty samozrejme 🙂

jankatomi
9. júl 2012

Ahojte dievcata, prosim vas, viete mi poradit, ako to teraz funguje s tymi prednaskami k epiduralke? Pred 4 rokmi, ked som rodila, boli kazdu stredu o 14.00, este stale to tak funguje? Dakujem pekne.

martynnka
9. júl 2012

@jankatomi teraz sa treba objednat a tam ti daju termin. Cislo je 02/68673025. A treba cim skor. Ja som sa objednavala zaciatkom juna a dali ma az na 27.06....

rusalinka
9. júl 2012

@alllexa1 ďakujem 🙂

lucia3006
9. júl 2012

@hav ďakujem za info 😉

anella07
9. júl 2012

@alllexa1 gratulujem! Prajem hlavne veľa zdravicka a radosti 🙂 tak predsa si isla s epi a všetko bolo ok a na to tlacenie uz epi málokedy účinkuje asi aby si cítila Kedy tlačiť, si myslím...
Možno sme sa nestretli, lebo ja som ležala na B, tam sme mali našťastie.slnko iba doobeda. Ty kde?
Tak ten môj chlap mi dal zabrať ti poviem, ale mala som pocit, že to proste zvládnem a že takto to má byt 🙂 a manžel sa veľmi zlepšil oproti prvému pôrodu, bol mi.veľkou oporou... Tak asi preto, lebo rovných 4200g a 54cm je fakt nadludsky vykon pri mojej výške... No čo, pysna som na seba 🤐 😀

alllexa1
9. júl 2012

@anella07 - dakujem! No ale pri prvom som citila kontrakcie, ale vobec to nebolo strasne, mohla som sa na to pekne sustredit. Teraz sa mi tazko tlacilo prave kvoli tomu, ze som z tej bolesti nic nevladala ovladat.
Ale klobuk dole, vytlacit takeho chlapiska! Aj ze si si tak verila, ja som na tom bola psychicky dost blbo, myslela som si, ze to nepojde, ze sa to neda, uplne ma ta bolest prevalcovala... Takze obdivujem vsetky zeny, ktore rodia v pohode bez epi a az teraz viem, ake porody mali zeny v minulosti uplne bezne - clovek si to predtym nevie vobec predstavit... A kto Ta rodil?

lensam
9. júl 2012

Ako prebieha prva poradna v porodnici? Zajtra sa tam chystam. Robi sa aj ultrazvuk a monitor?

heln
9. júl 2012

@lensam ak sa to za rok nezmenilo, tak prvá poradňa v pôrodnici prebieha tak, že Ťa doktor pozrie, popozerá knižku a popýta sa Ťa.... ultrazvuk na antolskej 😀 😀 😀 , nie urobia Ti len jeden morfologický asi v 38. týždni, približne, nepamätám a monitor Ti spravia iba ak by si mala kontrakcie, alebo nejaké tvrdnutie, a potom až v termíne pôrodu..... pošlú Ťa na EKG.... a inak asi nič.....

heln
9. júl 2012

@veraba pred rokom veľmi neschvaľovali dudle, a ani som nevidela, že by niekto mal....

kvetinka211
9. júl 2012

@veraba ja by som dudel urcite nebrala .. teda nie kvoli tomu co povie personal, ale kvoli babatku, daj mu aspon tyzden-dva nech si zafixuje spravne prisatie, uvidis ci nie su nejake problemy a ked budete oki az potom skusaj dudel ...

veraba
10. júl 2012

@jankatomi ahoj. ja ked som bola na pouceni najprv som sa tel. objednala ked som tam prisla tak tam boli asi este 3 tehulky - poucenie bolo asi take isla som do ordinacie bola som tam asi 5 min. povedala mi co mi zavedu a kde a opytala sa ma ci som na nieco alergicka dala mi papier a ides to zaplatit.

jankatomi
10. júl 2012

Dakujem pekne za radu aj tel. cislo, hned vcera som sa objednala. Asi je to uz len formalita 🙂 Ja som mala epiduralku aj pri prvom porode, takze viem, co ma caka. Len dufam, ze zaberie, nie ako pisali dievcata vyssie... Bez toho by som ten prvy porod asi neprezila 🙂
Chodite niektora aj na cvicenia k pani Jezikovej? Neviete, ci nema dovolenku alebo kedy bude mat? Nemozem sa tam dovolat. Dakujem.

anella07
10. júl 2012

@alllexa1 rodila má Bertoldova, ale tá doslova len pribehla a kričí tlacime 🙂
Mňa to tak prevalcovalo pri prvom pôrode, ale teraz som si povedala a stále dookola opakovala, ze nemôžu byť oba také hrozné, chcela som mať Aj zážitok a o epi som nebola úplne vnutorne presvedcena, ze ju chcem po skusenosti s predošlým pôrodom... Tak to príroda zariadila, ale pýtala som aspon niečo 🙂 ale nedali, že naco, ved to aj tak nestihne zabrať... Dýchanie som si čítala stále dookola Aj manžela s tym stale otravovala, tak asi to ma "zachránilo" 😀 No a maly mal obmotanu pupocnikovu šnúru okolo nohy, tak mu neisiel kyslík, museli ho ozivovat :( som sa dočítala až v prepustacej správe :( hlavne, že som sa pytala dookola, ci je všetko v poriadku... Ale nastastie je vsetko ok 🙂 len ma nastrihli asi viac ako by bolo nutne, aby ho dostali rychlo von. Ale neskakal mi nikto po bruchu ako pri prvom, co bolo fajn 😀

clauda2010
10. júl 2012

@anella07 ahoj , mas zle skusenosti s epiduralkou?

mirka1004
11. júl 2012

Moja skúsenosť s Epi bola nasledovná : Epi mi nevedeli podať až na 3 raz sa trafili a aj tak mi nezabrala na bolesť...dali mi ju 4 hodky po prvej kontrakcii bola som vtedy na 3 cm otvorená...bolesť bola stále ale porodila som do 2 hodín od podania 😉 čiže doki mi potom vravel, že na bolesť mi asi nepomohla, resp. mi ju tlmila nakoľko išlo do tuhého ale nevedeli sme o tom, vraj mne Epi pomohla neskutočne na urýchlenie pôrodu sám doki nechápal...čiže tak 😉

anella07
11. júl 2012

clauda2010 skôr s anesteziologickou... To miesto kde sa picha kateter mi neumrtvila dostatočne, nevedela sa strafit a bola neprijemna, ze má to nemôže bolet, no ale bolelo to riadne... Potom sa spomalili ozvy babatka, spomalil sa Aj tak uz pomalý pôrod, tak mi dali oxytocin. Ten zaucinkoval riadne, ale uz mi nikto nedopichol epi ani ziadne iné anestetikum, lebo si mysleli, ze mám pedu... Spočiatku to aj tlmilo bolesť, ale ako prestala účinkovať a este ten oxytocin, som myslela, že to neprezijem... Až pri tlaceni (tam boli komplikácie) zistili, ze na mna zabudli :( malého dostali von a potom na veľké šitie podali epi, co bolo super, lebo som nemusela do narkozy... Teraz som nemala a asi by som si uz ani nedala... Ťažko povedať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre