Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

danka_ba
3. aug 2009

sedem - tak pekne si nam to popisala 🙂
drzime palceky s ninkou a dufam, ze ziadna z nas tam 5 dni lezat nebude (aspon ja si to nemozem dovolit)

pepina11
3. aug 2009

ahoj guapa 103, a ty si tiež chodila na rizikovú poradňu? a akú máš ty postavu ? koľko máš rozmery panvy ?

guapa103
3. aug 2009

pepina - no mna este moja doktorka vypisala na PN a oznacila za rizikovu skoro hned na zaciatku kvoli tomu, ze mi maternica moc tlacila dole a mohol zacat makknut a otvarat sa krcok, takze som hore zadkom lezala cele tehu a potom sa k tomu pridalo este tvrdnutie... a postavu mam, ja by som povedala, ze normalnu (168, 52kg pred tehu)... aj boky mam na pohlad celkom normalne, skor by som ich oznacila za sirsie, ale ked ma dr. merala tak posledny rozmer od lonovej kosti po kostrc mam necelych 18..

danka_ba
3. aug 2009

quapa a kedy si bola naposledy na ultrazvuju? mne ho robili pred 2 tyzdnami a mala mala cez 3 kila - takze teraz moze mat skoto 3,5. No a postavu mam nieco podobne ako ty 🙂, tak som zvedava ake to bude opät rodit velke babo ☹

guapa103
3. aug 2009

danka naposledy mi robili ultrazvuk v 39 a vtedy mal 3100, takze som na tom zhruba podobne... najlepsie je, ze mi aj doktorka hovorila, ze ak ma 3,5kg tak sa koniec panvovy nerodi spontanne, ale ked som sa pytala, tak pred porodom uz ultrazvuk aj tak nerobia... takze to pravidlo celkom nechapem, lebo neviem ako potom chcu zistit, ci nema 3,5 🙂

danka_ba
3. aug 2009

Myslim ze ti spravia ultrazvuk - mne ho pred porodom robili - i ked na kramaroch. Ked zena prenasa dlhsie ako par dni tak by ho mali spravit - a hlavne ked je maly koncom panvovym ...
Ja som uz skusala aj po schodoch chodit - poupratovat, s dcerkou sme tancovali ... som myslela ze aspon nieco zaberie, ale zatial nic ☹

tehula
3. aug 2009

vaha na ultrazvuku je aj tak len odhad a moze sa dost lisit. Neviem, ako to chcu urobit guapa.
Baby, chodte uz rodit, co tu zasa nastava era prenasania? 😀 Drzim vam vsetkym palce, nech je to bezproblemove a rychle

guapa103
3. aug 2009

danka caka asi kym sa trochu ochladi 🙂 sak nie je hlupa, aby do tohto tepla isla 🙂

tehu 🙂 tebe sa to povie rodit, ked ja som este minuly tyzden bola uplne zatvorena a na krcku ziadne zmeny 🙂

anettad
3. aug 2009

guapa u chlapceka je vzdy riziko poloha KP, pri prirodzenom porode, podla mna to lekari nebudu riskovat a spravia ti sekciu, ale urcite ti pred tym spravia Uzv, aj monitor. Neboj budes v dobrych rukach 😉 Drzim palce.

danka_ba
3. aug 2009

No ja by som isla rodit aj hned teraz - uz sa aj ochladilo 🙂 keby som vedela co pomoze - hned si to dam.

sedem
3. aug 2009

guapa103> pokial si dobre pamatam, tak ten rozmer panvy som v tehu knizke mala 19, myslim, ze mam taku normalnu postavu, 163cm a 49kg pred porodom a nikto mi nehovoril, ze by som mala uzku panvu...

danka_ba> mne ultrazvuk uz pocas pobytu v nemocke nikto nerobil, naposledy som bola na uzv v 39.tyzdni a to sa malinka tvarila, ze ma presne 3 kila, takze sme boli horuci adepti na spontanny porod...

drzim vam palce, nech to mate co najrychlejsie a najbezbolestnejsie uz za sebou a nech sa uz mozete tulit k svojim babatkam 😵

danka_ba
3. aug 2009

mozno mi robili 2x ultrazvuk pre istotu - kedze prva mala 3800 g 😎
inak mne panvu nemerali - len pri prvom tehotenstve a to si nepamätam kolko to bolo

inneska
4. aug 2009

danka...to som písala o tomto druhom pôrode, že ma na antolskej nechali prenášať 6 dní...aj prvý krát som prenášala, ale to som šla na kontrolu do nemocky(môj gyn mal dovolenku a u nás v IL sa chodí až do pôrodu ku gynekologom obvodným, oni sú zároven aj pôrodníci v IL nemocke) a tam rozhodol primár, že nech ma tam nechajú...tak na druhý deň po TP mi dali večer vyvolávačku a ráno o 5 mi praskla voda a do večera som porodila 🙂

a čo sa týka utz a odhadu velkosti bábätka..mne sa utz sekol o 720g!!!! odhadom erik mal mať 4400g(čo bol asi dôvod prečo stále odkladali vyvolávačku) a nakoniec sa narodil ako 5120g-ový...dosť velký rozdiel si myslím...spoliehali sa na to, že prvý krát som bez problémov porodila 4650g, tak nebude ani teraz problém...našťastie nebol, nechcem ani pomyslieť keby bol...o to viac sme sa báli, lebo o prvého synčeka sme prišli, tak strach, aby sa niečo nestalo bol veliký...našťastie pre všetkých to dopadlo dobre 🙂

guapa103
4. aug 2009

sedem 19 je v norme 18 je hranicna hodnota, teda aspon podla toho, co mi do teraz dr. povedali... dnes idem do poradne, tak som zvedava, co a ako 🙂

dadka212
4. aug 2009

mne 2 týždne pred pôrodom povedali podla utz že malá má 3300g a narodila sa 3050g...

Guapa ja som tiež bola úplne pozatváraná a nevyzeralo to na pôrod, lenže mi začali kontrakcie a aj tak ma posielali domov z pôrodnice, že porodím najskôr až za 3 dni (krčok bol 2,5cm)...chvalabohu za dr. LIpovskú, ktorá ma tam aj tak nechala lebo som porodila za 6 hodín 😝

danka_ba
4. aug 2009

Ja som prave prisla z poradne, nic sa nezmenilo, robili si sono - mala ma 3400g - orientacne, lebo to mi hovorili aj pri prvej a nakoniec mala 3800. Bola som aj na monitoringu a ked do piatka rana neporodim tak sa mam hlasit ☹
i ked nechapem preco v piatok - len ma budu sledovat a ked nic ani cez vikend tak pondelok zacnu vyvolavat ...

guapa103
4. aug 2009

no takze som stale zatvorena a vo stvrtok nastupujem do nemocnice ... takze predpokladam, ze najskor sa zacne nieco diat buduci tyzden, lebo ved cez vikend tam je vzdy mrtvo a nikto si nebude pridavat robotu navyse... ak by som teda naaahodou nezacala rodit 🙂 len dufam, ze ma nenechaju az do toho dalsieho tyzdna cakat 🙂

veronikap
4. aug 2009

danka, guapa držím palce, nech nemusíte toľko čakať a nech ide všetko tak ako má 😵

mne pri prvom tehotenstve povedali pri poslednom ultrazvuku, že malá má tak cca 3,5 kg a narodila sa so 4350 g .. takže tiež také väčšie seknutie.. alebo počas toho týždňa čo som prenášala mala nejaký rastový špurt 😎 😀

ja som bola dnes posledný krát u svojej lekárky.. hovorila, že malý je tiež nejaký väčší, tak som zvedavá, čo mi povedia budúci týždeň na antolskej.. prvý pôrod som mala vyvolávaný a ani po 8 hodinách som stále nebola dosť otvorená a pri jej veľkosti by som ju vraj von nedostala (54 cm, a už spomínaných 4350 g 😝 ).. tak uvidíme ako to bude teraz

tehula
4. aug 2009

Dadka, tvoja mala uplne rovnaku vahu jak moja 😀 😀
Guapa, drz sa, mozno to pride este pred hospitalizaciou 😉

danka_ba
4. aug 2009

guapa - tak to sa asi stretneme na antolskej 🙂
inak drzim palce nech ti to vyvolaju uz v tej stvrtok, alebo v piatok, lebo cez vikend fakt nic robit nebudu ...
Ja stale dufam ze to do toho piatku pride samo 😎

janka79
5. aug 2009

na Antolskej som rodila obe deticky...prvy raz prirodzene, teraz cisarskym...lekarov som nemala zazmluvnenych...bola som v oboch pripadoch s lekarmi aj s ostatnym personalom spokojna...co je tam ale pozitivna zmena na izbach, ze sme boli len 2 a nie 3 ako pred rokom a bol tam namiesto tej jednej postele prebalovaci pultik

elly111
5. aug 2009

guapa, danka držím palce a nebojte mne na Antolskej vyvolávali pôrod v sobotu ráno, prenášala som 2 dni a večer sa malý narodil. Do nemocnice som nastupovala v piatok.

guapa103
5. aug 2009

elly fiii to bola rychlovka, dufam, ze aj u mna to vyriesia tak rychlo 🙂 lebo ked som tam lezala niekedy okolo 28tt tak tam boli baby, ktore prenasali skoro dva tyzdne a riesili ich pomaly az na posledny mozny termin.... no fakt som zvedava, zajtra rano "nastupujem" 🙂 takze sa tu majte a potom sa ozvem, dufam ze to bude skor ako o tri tyzdne 🙂

danka_ba
5. aug 2009

elly to si ma potesila ze aj v sobotu vyvolavaju. snad to bude aj teraz tak, i ked si myslim ze to zavisi od doktora ktory tam je 🙂
guapa drzim zajtra palceky, snad sa maly dovtedy vypyta sam... ktory doktor ta posiela zajtra?

elly111
5. aug 2009

guapa neboj bude, držím palce 🙂
ja som bola na uzv deň po termíne /piatok/ inak som mala nastúpiť až v pondelok ale zdali sa im slabšie prietoky, že nech radšej zostanem a ako som išla na 5p bol tam primár odd. a videl ma takú ufučanú, tak že načo čakať ráno o 6.00 sa mám hlásiť na 3p na vyvolávačku. Infúzka mi tiekla hodinu o 12 som mala kontrakcie kazdých 5min ale na monitore vraj nič nevideli, že to dnes nebude, ale boli stále silnejšie, stále 5min až do 18, zavolali sme moju zazmluvnenú doktorku, mala dovolenku, pobalila som sa a išla na 3p., potom to už išlo rýchlo po 21 bol malý na svete 🙂
držte sa, o chvíľu máte drobčiatka v náručí 🙂

danka_ba
5. aug 2009

No ale to ta nechali dlho s tymi kontrakciami ... aspon si sa otvarala? A nechapem ako nemohli vidiet ze mas kontrakcie ked si ich mala ... po pravde mam z toho hrôzu - i ked je to druhy porod.

dadka212
5. aug 2009

Danka ja som mala tak prvý pôrod, ja som mala kontrakcie 3 dni a nevideli to na monitore 😝 a pri pôrode sa ma pýtajú "že sú silnejšie" a ja že nie len dlhšie...preto som aj teraz pri druhom pôrode išla velmi neisto do porodky, som myslela, že ma znova budú mať za hysterku, ale vtedy to bolo iné som prenášala a bola som už v pôrodnici, takže som bola sledovaná...

danka_ba
6. aug 2009

Ja mam teraz asi väčší strach ako vtedy. Už viem do čoho idem a keď ma čaká to čo predtým tak hrôza ☹ Pri prvom ma stále monitorovali - teda 2-3 x denne a nič. Stalo by sa niečo keby som nenastúpila ??? 😎

grelu
6. aug 2009

Ahojte 🙂...neviete mi povedat telefonne cislo na uzv na antolskej? 🙂

sizinka
6. aug 2009

grelu, tu je to t.č.: 02/68672618, treba volať od 7:30 do 9:00 a objednať sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre