Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

michaelka
9. feb 2009

Ozaj a este som zabudla - velmi som sa bala hromadnych vizit - ze vsetci mi budu tam pozerat a tak - nerobi sa to, nastastie. Pozera len lekar so sestrou kazde rano a potom pred vizitou lekar porozprava ostatnym.

smejko5ka
9. feb 2009

michaelka: mozes napisat, co zo zoznamu si potrebovala a co ani nie? aj s epi si citila bolest? mala si standard ci nadst. izbu?
pediatra uz mas vybraneho? kedy asi treba za nim ist?
zavidim ti, ze uz mas po 🙂

emjee
9. feb 2009

smejko pediatra mas mat vybraneho este pred porodom, totiz v porodnici mas nahlasit jeho meno a adresu - na prvu navstevu k nemu ides (alebo on k tebe) prvy den po prichode z porodnice

michaelka bolo plno? alebo menej rodiciek?

janula10
9. feb 2009

katka dr. havalda je jeden z tych troch naj na antolskej nebudes lutovat... 😉

zuul
9. feb 2009

maminky ahojte,
ak dovolíte vyruším.

chcem sa opýtať máte niekto skúsenosť, zazmluvneného dr. Oravca, Šolca ale Dubčákovú na Antolskej?
my sa už máme rozhodnúť ale počula som zatiaľ len o Dubčákovej. a idem na plánovanú sekciu.
Ďakujem

annamary
9. feb 2009

zuul ahojky, mame skoro rovnaky termin porodu, ja chodim k dr. Janacovi ale nerozmyslam o zazmluvnení doktora len som sa chcela opýtat ako si si vybavila planovanu sekciu? Aj ja rozmyslam o tom alebo porod cez epiduralku.

inka04
9. feb 2009

planovana sekcia sa robi, len ak na to zdravotny dovod, na antolskej sekciu nikto na zelanie nespravi... co teda viem ja... 😉

inka04
9. feb 2009

a koho mate zazmluvneneho na antolskej, co sa tam chystate rodit?

janula10
9. feb 2009

presne sekcia na natolskej nehrozi iba ak je dovod na to si myslim.....

inka ja mam dr. niznansku som maximalne spokojna 😵 😵 😵 😵 ani sa nebojim porodu ani trosku 😉

poorka
9. feb 2009

Ahojte baby...dalsi tyzden mam ist na predporodne cvicenie a teraz som si uvedomila, ze ani neviem, kde to tam je 😖 ...mozete mi to niektora prosim napisat? dakujem 🙂

akejka
9. feb 2009

zuul:
na plánovanú sekciu odporúčam dr. oravca. Je to veľký odborník na sekcie. Mne robil sekciu (neplánovane) a som veľmi spokojná. A to mi robil na poslednú chvíľu (úzka panva, bábo som nevytlačila, alterácia oziev miminka).
A dr. Scholtz sa mi zase veľmi dobre staral v šestonedelí o jazvu po 2. sekcii, keď sa mi nechcela hojiť.

annamary
9. feb 2009

uzku panvu mam aj ja a dakujem akejka za radu a Janula10 Ty ako ides rodit?

tehula
9. feb 2009

zuul, ja si chcem zazmluvnit Oravca, prave pre pripadnu sekciu, alebo klieste.

Emjee, ty este stale nerodis? Ja ze uz mas po 😕

janula10
9. feb 2009

annamary
ja zatial prirodzene nemam problem klop klop s nicim maly maximko uz je dole hlavou velmi dlho ale aj pri porode moze sa zvrtnut na cisarak vies ako?! to clovek nevie.....
ale nebojim sa keby doslo k tomu vsak teraz tie sekcie ma skoro kazda druha a je to v pohode....
ides spinal alebo celkova narkoza?

zuzana581
9. feb 2009

Ahojte. Ja som rodila na antolskej pred viac ako 4,5 rokom a bola som fakt spokojná. Rodila som u dr. Oravca a teraz som tam ešte nebola, ale určite pôjdem zasa a zazmluvním si ho. Prečítala som si pár strán, čo ste tu popísali, tak ma potešili niektoré zmeny, napríklad, že už nerobia také drahoty s tým oteckom pri pôrode. Vtedy by mi manžela ani nezobrali, kvôli tomu, že nemal predpôrodnú prípravu, ale keďže som mala Oravca dohodnutého, tak ho pustili. Inak to kúpanie bábetiek mi vtedy nevadilo a ani to, že sestričky nosia deti na rôzne vyšetrenie, ale keď sa to zmenilo, tak aj tak dobre. Na izbe som bola na klasickej a vždy sme boli dve. Jeden deň som bola sama, ale to mi tam bolo tak smutnejšie. A jedna mamička, ktorá tam bola hneď ako som prišla bola dosť otravná, ale tak to je o inom. 😉 Bola som tam 4 dni. Inak izby boli vtedy velmi pekné a čisté. Sestričky starostlivé a milé. Fakt nie je ani u mňa nič, čo by mi tam vadilo. A ani to, že som na pôrodnej sále nebola v uzavretej miestnosti, lebo pre tie bolesti som ledva vnímala to, čo mi hovorí doktor a nie ešte kričiacu mamičku o dva boxy ďalej. To mi až manžel potom povedal, že tam bola a že počul jak kričí. Tentokrát ale asi pôjdem s EPI, lebo ja som mala tie bolesti hrozné a malú mi museli sestričky tlačiť cez brucho. Myslela som, že mi zlomia rebrá, ale bola som rada, že sa Oravec nerozhodol pre kliešte alebo tak, lebo to by som nechcela. Dal mi aj vyvolávačky, keď videl, že to postupuje velmi pomaly aby som sa netrápila. Inak tentoraz by som asi chcela rodiť na tej pôrodnej stoličke v sede, lebo som to videla a aj o tom čítala a fakt je to tak, že tou zemskou príťažlivosťou to ide nejak lahšie. Ono na nej sedíte a až potom si čupnete, keď už ide hlavička. Musím to ešte presne zistiť, ale zatial to u mňa vedie. Už som sa velmi rozpísala, tak končím.

zuul
9. feb 2009

akejka ďakujem. aj Vám dievčatá.
ja mám problém s bedrovým kĺbami, tak preto tá sekcia. ortopéd to odporúča. pri klasickom pôrode by mi mohli vyskočiť tieto kĺby a už nikdy by sa nedali na miesto. takže 50 na 50.
do troch rokoch som ani nechodila aké som s nimi mala problémy. 😝

takže ste ma potešili s tým Oravcom. asi už nebudem nič vymýšľať 😵

emjee
9. feb 2009

pokial viem, tak celkovo na Slovensku ak nie je zdravotnma indikacia, tak sa sekcia neda "vybavit" (nie sme v Hollywoode 😀)

tehula furt nist, obcas ma kde tu pichne, obcas ma prezenie, ale stale to nevyzera, ze by sa to malo spustit

janula nam na prednaske epi hovorili, ze uprednostnuju spinal pred celkovou narkozou

janula10
9. feb 2009

emjee ja viem ale nie kazdy ju moze mat ked mas planovanu sekciu robia ti vysetrenia a ked mas vyssiu hladinu fibrinogenu tak ides klasickym cisarakom preto som s apytala ten kto ide na isto ma vysetrenia za sebou urcite taketo.....

talinka
9. feb 2009

emjee, by si sa cudovala, ze sa daju aj na SK sekcie "vybavit" 😉

zuzana581
9. feb 2009

EMJEE, ja som mala napríklad pupočný pruh a pýtala som sa, či to nie je problém pri klasickom pôrode a či nebudem musieť ísť radšej cisárskym a lekár mi povedal že absolútne nie a potom sa ma opýtal, "a chceli by ste ísť cisárskym?" a ja že nie. On že OK ako chcete. No tak si myslím, že sa s nimi možno aj dá dohodnúť. Už neviem ako sa volal ten lekár ale nebol to pôrodník. Bol to chirurg, ktorý ma pred pôrodom ešte vyšetril a keby som povedala ano, tak by tam ten cisarák asi napísal (možno za nejaké to všimné) Podla mňa sa dá všetko ak niekto velmi chce.

janula10
9. feb 2009

no asi iny doki hej ale porodnik nie asi kazdy co viem ani peniaze niektori si myslim....no ale ako pisete moze byt ze par ich da tak .......

emjee
9. feb 2009

talinka, zuzka to je mi jasne, ale oficialne to urcite nie je 😅

janula to fakt? no do prcic 😝 ja mam fibrinogen zvyseny 😝 ja nechceeeeem 😝

janula10
9. feb 2009

emjee hej ja som sa na to specialne pytala lebo na prvych testoch bol 4,7 a norma je 4,3 a teraz ked mi brala ako tebe na epiduralku tak uz som mala fibrinogen 5,4 este vyssi to mi tak hovorili ze sa to posudzuje.....preto to viem lebo ja sa tiez bojim toho ze maly tym ze je tak ako matejko slonickatko asi tak ze pojdem tak a neuvidim ho hned po porode....cisaraku sa nebojim len to chcem zazit ten pocit hned ho vidiet 😢

emjee
9. feb 2009

ja mam 4,26 a rozhranie pisu do 3,5 😅

janula10
9. feb 2009

pockaj idem kuknut mam te vysledky

janula10
9. feb 2009

emjee mas pravdu
od 1,8 do 3.5 norma prvy krat som mala 4,7 a teraz 5,4 a to po tyzdni sa zvysilo......
no ved uvidime uz nech je to ako ma byt
kedy ides teraz do poradne?

talinka
9. feb 2009

emjee, jasne, ze nie oficialne, to by uz co bolo? 😅

emjee
9. feb 2009

v stredu by som mala ist do poradne, uvidim, co povie dubcakova (lebo ona mi hovorila, ze krasne velke miminko, rozembreg mi nadskrtol cisarak)

talinka tak neoficialne sa da vybavit vsetko - prachy holt vladnu svetom 😝

avicena
9. feb 2009

To nie je väčšinou o prachoch, je to o tom , že na Slovensku zatiaľ neexistuje cisarák na želanie,nie je to právne ošetrené. Na cisarák musí byť byť medicínsky presne určený dôvod. V USA príde pacientka, chce cisarák, zaplatí zaň 8- 10 tisíc dolárov a má ho. Nikto nepátra , či na to bol medicínsky dôvod. Ak sa jej pri operácii niečo stane, je to jej problém. Ona si cisarák žiadala . Cisarák je veľká operáciá a má svoje riziká, pokiaľ by sa žene niečo stalo a zistilo by sa, že na vykonanie cisaráku nebol medicínsky dôvod , tak si to lekár v SR, ktorý ho urobil odskáče. Preto ho lekári nechcú robiť na želanie. Ale už sa diskutuje o zmene legislatívy a cisarák by mohol byť urobený aj na želanie, stál by cca 1500 EUR .Uvidíme.

emjee
9. feb 2009

podla mna je to blbost cisarak na zelanie 😝 radsej nech to ostane tak ako je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre