Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pammy
22. okt 2008

Janula:

http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php
http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-anto...

V tom prvom je velmi vela veci, ale vsak vezmes, co uznas za vhodne.
Papa.

annika
23. okt 2008

Pekný deň! Mala by som na Vás mamičky, prosbu. Chcela by som si vybaviť termín na vyšetrenie u doktorky Nižňanskej. Neviete mi poradiť, kde ju nájdem a hlavne kedy má, a či má ordinačné hodiny??? Nie som z Bratislavy, a len tak, na blink sa mi nechce cestovať. Bola by som vďačná źa info. Ďakujem!!!

talinka
23. okt 2008

annika, skusim ti zistit, u nas v novembrovkach jedna kocka chodi k Dr.Niznanskej,ale aj ked bude mat ordinacne hodiny, moze sa stat, ze tam prave nebude, kedze ma vela tehuliek a porodov...

annika
23. okt 2008

Díky Talinka! Si milá. Nevadí, ale aspoň priblížne aby som vedela, že kedy mám ísť na to vyšetrenie.

talinka
23. okt 2008

tak som asi zistila 😉
mala by tam byt v pondelok od 9.00-11.OO to ze vraj urcite a ma pocit , ze v stredu ma takisto ordinacne hodiny......

annika
23. okt 2008

Díky, Talinka, velmi si mi pomohla!

ivana7
24. okt 2008

Ahojte, rada by som sa spytala tych , ktore ste si zazmluvnovali lekara na Antolskej. Možno budem mať hlupu otazku 😀 , ale poradna prebehla staršne rychlo a neviem či sme sa dr. spravne pochopili. Prípadne otazky ma aj tak vždy napadnu až ked odtial odídem 😅 . Ale k veci: je pravda, že zmluva po podpísaní a schválení riaditelom nemocnice je platna len 30 dní? Niežeby mi to vadilo 😀 , ale potom je asi dost doležite to vybavit posledne tyždne, aby bola ešte platna 😕 asi je to len detail, ale dostala som nejaku taku info a kedže to bolo v rychlosti a viac sme sa k tomu nevracali, by ma zaujímalo či to tak je. Lebo ja som typ človeka, čo by mal rad všetko už nachystane a takto sa mi to zda na poslednu chvílu nahanať podpis 2 tyždne pred termínom 😀 😀

prsky
24. okt 2008

baby, akurat citam, ze ak chce byt otecko pri porode, musi mat absolvovanu prednasku, o com musim mat peciatku v tehu knizke? neviete, kedy sa taka prednaska kona?

certica
24. okt 2008

prsky, nemusi

kattom
24. okt 2008

prsky - nemusi mat prednasku, ani ty peciatku.. ked ti zacne porod, len musi ist zaplatit do pokladne poplatok za ucast pri porode a hotovo..

prsky
24. okt 2008

sjupr...ste ma potesili 😉

ivana7
24. okt 2008

baby tak nikto nevie ako je to s tou zmluvou? ☹ vybavovali ste to aj vy tak neskoro?

ivana7
24. okt 2008

tak nič 😖

pammy
24. okt 2008

Ivana7:

'Zmluva sa uzatvara na dobu urcitu, a to najdlhsie do 30 dni od predpokladaneho terminu porodu' - t.j. az 30 dni od terminu, ktory Ti napisu do zmluvy, a o viac sa snad pri vypocte terminu porodu nepomylia 🙂

Co sa tyka tych otazok v poradni, dost mi to pripomina poradnu mojho porodnika.... tak si vzdy napisem vsetky otazky na papierik a potom v tej rychlosti aspon na nic nezabudnem... a on si uz na to zvykol.

Papa.

ivana7
24. okt 2008

pammy
dakujem za odpoved si zlatá. Nemyslela som si, že by sa až tak velmi pomýlili v termíne porodu, ale skor mi išlo o to, že asi pojdem sekciou(bola som aj pred rokom) a rada by som sa vyhla tomu, že by som si nestihla zazmluvnit lekara (priebeh tehu nie je až taky bezproblemový)Takže z toho čo si napísala vyplývaäteda aspon myslím, ) že platna je "OD PODPISU- DO MAX. 30 po termíne"?

ivana7
24. okt 2008

nerada by som totiž nechala porod na službukonajuceho lekara

monkula
25. okt 2008

ivana a prečo nie?
Mňa rodil dvakrát službukonajúci lekár, teda v prvom prípade lekárka a boal som maximálne spokojná...

vesi
25. okt 2008

aj mňa rodil 2 krát službukonajúci lekár a bola som veľmi spokojná 😀

adusha
25. okt 2008

Aj mna rodila sluzbukonajuca lekarka a bola som nadmieru spokojna 😉 a nabuduce sa tiez spolahnem iba na sluzbukonajuceho 😉

vesi
26. okt 2008

mimochodom, obidva pôrody som mala cisárske, pri tom druhom rozhodoval službukonajúci lekár, lebo sa nestihlo rozhodnúť ako budem rodiť, začalo to skôr a bola sobota večer 😀

certica
26. okt 2008

"sobota vecer, no kto bude riskovat?!" 😀

ivana7
26. okt 2008

monkula
preto, že by som sa rada vyhla tomu,aby o mne rozhodovali lekari s ktorými som minuly rok nemala dobru skusenost a malú mi nakoniec vybrali o 10 sekund 12 (je pravda, že rozhodoval službukonajuci lekar 😀 nakoniec a zachranil celu situaciu)Ale musela som si "počkať" až kym nastupil do služby 😠 . Ked som sa ho pytala na dovody jednania jeho kolegov , len mi odpovedal:" Pani, ja vas vidím 1x a podla toho jednam, keby som mal službu už rano, jednal by som rovnako". Všetko dopadlo dobre nakoniec, aj mala dcerka "nalez" v hlavičke"rošírené frontálne rohy bočných komor"(nastava to pri nejakom krvacaní do mozgu-mne bolo povedane, že vacsinou pri porode) a chodili sme na neurologicke a sono hlavičky .Ale mali sme obrovské štastie, lebo malej nič nie je, je zdrava, dokonca popredu vo vyvoji 😅 . Proste bola vo vnutri pridlho,zelená voda a pediater povedal, že bola lahko prenášana (porodila som v 39tt a nemala som absolutne žiadne kontrakcie, priznaky, nič.)
ja viem, že mi žiadny papier nič nezaručí,ale asi ide len o moj dobry pocit, že som urobila maximum, aby som sa vyhla niečomu podobnemu.
Ja chcem opat rodiť na Antolskej, ale rada by som sa zverila do ruk lekara, ktoremu verím, to je všetko 😉

ivana7
26. okt 2008

Ešte som len chcela dodať, že keby som bola vtedy doma a nie v porodnici (39tt) a travila bežne dni bez akychkolvek príznakov porodu, asi by som tu tak veselo dnes nesedela a nepočula sa hrat za mojim chrbtom svoju dcerku 😉 A za to, že som bola hospitalizovana možem vdačit mladej lekarke, ktora používala hlavu 😀 , ale bohužial dalej nerozhodovala.

anica
26. okt 2008

Ja si myslim, ze ked su komplikacie, tak treba zazmluvnit Dr. Ja som sice nemala zazmluvneneho ani raz, pretoze prvykrat som bola apriori proti tomu platit za porod a druhykrat som chodila do rizikovej poradne k skvelemu Dr., ktory bol rozlietany a casto chodil na kongresy a ja som si myslela,ze v dobe mojho porodu v nemocnici nebude... ☹ Ale bol, a hoci ma nerodil, tak mi vela pomohol, a ja som lutovala, ze som si ho nezazmluvnila. Prvy porod nedopadol dobre, nechala ma jedna doktorka sa trapit dlhe hodiny, az prisiel novy doktor ked sa menila sluzba a okamzite spravil cisarsky.
moj nazor je, ze ked je porod bez komplikacii, tak Ta odrodi aj upratovacka. Ale akonahle sa pridruzia komplikacie, tak sme vdacne, ze pri nas budu odbornici a ze budu vediet, co robit. clovek nikdy nevie, ako sa cely porod vyvinie... ☹

monkula
26. okt 2008

certica ,aj som rodial v nedeľu večer 😀
aj by som u upratovačky nerodila 😀

certica
27. okt 2008

moni, uz nepi tolko, nejak ti hlasky preskakuju 😀

vesi
27. okt 2008

certica, nech si dá, ale nech sa podelí s kamoškami, nieee? 😀

certica
27. okt 2008

no, ja som dnes dostala archivne cervene, ale jelikoz som matka kojici, tak nist

vesi
27. okt 2008

tak to máš blbé, dám si aj za teba?obetujem sa z kamarátstva 😀

sinuhe
28. okt 2008

Ahojte,
pomalicky sa aj ja zacinam zberat na Antolsku. Neviete mi prosim nahodou povedat, kedy a kde byva poucenie o epi? Uz som to tu niekde videla, ale za nic na svete to teraz neviem najst ☹ ...Dakujeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre