Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alenkam.
28. feb 2013

Juj baby, je mi hrozne luto co ste zazili.. ja mam presne opacnu skusenost.. porod v pohode, podporovali, pomahali,dueta sa narodilo, nechali dotepat pupocnik, cakalo sa na placentu, drobca som mala cely cas na bruchu... Odniesli az po siti na chviku, siel aj manzel, vratili sa spolu a dieta sme mali cele dve odiny u seba s manzelom.. po prevoze na odselenie mi ho este dvakrat na poziadanie doniesli a zase rano od 4.30 uz sme boli sami. Podporovali dieta v spolocnej posteli... Nechapem, nechapem ... A tiez to bol januar tento rok...

lauricka
28. feb 2013

@alenkam. podporovali dieta v spolocnej posteli na Antolskej???? tak to je naozaj divne, lebo pokial viem, tak prave tam to nepodoporuju.... 😕

rienok
28. feb 2013

@alenkam. asi velmi zalezi na tom kto ma sluzbu a mozno aj ktory den rodis ....ja som rodila v sobotu, akurat sa striedali sluzby takze asi preto 😝 ale do postele som si ju brala a nikoho som sa nepytala, je ale pravda ze vacsinou ked prisla vizita malinka bola v postielke lebo som pred tym niekde pobehovala 😅 takze ma nikdy nikto nevidel okrem spolubyvajucej

rienok
28. feb 2013

@alenkam. a este prezrad, mala si porodny plan? lebo ja tava som ho mala napisany a po predporodnej konzultacii som si povedala ze naco budem este pisat to co robia bezne... no a dopadla som ako som dopadla

alenkam.
28. feb 2013

@rienok nemala som nic, som sa spytala, ci mi nechaju maleho, ze samozrejme... A do postele kazali, lebo sme mali zimu, aby sme ich zohrievali.. rodila som v pondelok.. prisla som o13 do nemocky a o 15 bol na svete...

sarale
28. feb 2013

@zuzzzzzka tiez nechapem , rodila som tam tri krat a s tým čo píses som sa nestretla, pri druhom a tretom porode som mala deti hned na bruchu , hned boli dojčene, mali sme ich potom dve hodiny vzali ich az ked ma prevazali hore, deti som mala nalepene koza na kozu celý pobyt v nemocnici, a spavali v noci somnou na posteli , nikto ani nepipol
všetko čo som chcela som povedala porodnicke ešte pred porodom a v plnej miere to respektovala-nemala som zazmluvneneho lekara ani raz.
fatk nechapem , nemal malý nejake problemy ze ho museli hned brat , prečo si sa neozvala ze ho chceš ? nech ti ho nechaju ....neviem si predstavit ze by som bola ticho keby mi deti vzali

sarale
28. feb 2013

@rienok aj u teba ma to mrzí , lebo nie ze som sa s tým netretla ani raz čo som tam rodila, ale ani nepoznam nikoho kto by tam v poslednej dobe toto zazil
ako písem vyššie porod uplne podla mojich predstav a dodrzanie toho čo som chcela

rienok
28. feb 2013

@sarale no nasa malinka bola uplne v poriadku Apgar 10, ja som ich prosila nech mi malu nechaju ... no a ako som pisala treba ju vyhriat.... no nic uz len napisem ten list - staznost a pokusim sa z toho dostat, aj ked je to tazke. Vzdy ked si na to spomeniem placem... aj teraz mam slzy v ociach. Je to take nespravodlive, ze niektorym to umoznia a niektorym nie a bezdovodne

jajka81
28. feb 2013

@mirka1004 ja som rodila u Mudr.Kosibovej a bola som veľmi spokojná. Bola veľmi príjemná a mala som z nej ccelkovo veľmi dobry pocit. Zazmluvnenu som ju nemala a ani teraz nebudem nikoho zazmluvnovat. Ja tam dôverujem každému lekárovi.
A ty?

rienok
28. feb 2013

@alenkam. tak to uz vobec nechapem preco taky odlisny pristup.... ☹ no snad sa z toho vyliecim

sarale
28. feb 2013

@rienok určite by to aj mna velmi mrzelo , nechapem naozaj, lebo som tam rodila tri krat a na porodnici aj na odd.sestonedelia som nemala problem , ak nebol dovod ju brat tak tomu nerozumiem
určite je vhodne napísat ten list a to ostatne, s tým sa treba vyrovnat, viem ze je to tazke ale nestojí na tom všetko,mas doma zdrave babatko , tieto veci prekonate a naozaj to netreba v sebe zivit viac ako je potrebne lebo potom je to len na skodu 🙂

sarale
28. feb 2013

@jajka81 aj ja som mala Kosibovu teraz pri poslednom porode pred 6 mesiacmi , velmi dobra lekarka , respektovala všetko , ak niečo navrhla a ja som odmietla brala to na vedomie, nemala som ju zazmluvnenu tiez

rienok
28. feb 2013

@zuzzzzzka ahoj este som sa chcela spytat ... podla vsetkeho to zalezi na tom kto tam sluzi. Idem napisat staznost, pridas sa?

apendix
28. feb 2013

@rienok absolutne verim tvojej negativnej skusenosti s antolskou, kedze mam rovnako zlu skusenost. Rodila som sekciou a lekar ma nechal prenasat 11 dni!!! kym pochopil, ze maly sa prirodzene nevypyta na svet. Potom sme sa bavili o datume kedy chcem rodit (samozrejme bolo treba cim skor). Vyprevadil ma s tym, ze "urcite budete spokojna" a na druhy den po navsteve ambulancie som nastupovala do nemocnice s presvedcenim, ze idem rodit. Ani sa neobtazoval povedat mi, ze salu objednal na iny den ako sme boli dohodnuti. Ked uz som to musela rozdychat (co bol podla mna totalny podraz), tak potom co som sa dostala na salu prisiel anesteziolog, ktory sa ma priamo pytal preco musim byt uspata celkovo a nie len lokalne ...tak som uvazovala, kto z nas ma titul MUDr. Ked sme sa dostali k mojej alergii na lieky a prebrali to tam, pricom mi zaroven oznamil, ze on moje predoperacne vysetrenia nevidel, tak ma uspali tak, ze maleho nevedeli ani po 5 minutach prebrat. Dodavam, ze po cely cas cakal manzel za dverami a ani sa neobtazovali povedat mu, ze bol nejaky problem.
Suhlasim s tym, ze sestricky na gynekologickom su fajnm ale na sestonedeli ich podla mna hladali v nejakom napravnom ustave, pripadne rovno v base (cest vynimkam). Moje dieta vazilo takmer 5 kil, a ked som ho konecne videla, tak mi sestra oznamila, ze sa mam onho cely den postarat a odovzdat im ho na noc. Tak s tou ranou po dietati, ktore bolo total velke to bola sranda. Vecer na vizite mi gynekologicka povedala, ze dieta treba dat do starostlivosti sestier lebo ranu mam velmi natiahnutu a hned mi pichali nieco na utisenie bolesti. Nato prisla lekarka zo sestonedelia a spytala sa ma ci si myslim, ze som prisla na hotel ...viac uz asi ani netreba dodavat. Rodila som uz niekolko mesiacov dozadu, ale traumu mam este teraz ...

rienok
28. feb 2013

@apendix hmm tiež smutné ... tak neviem či to je len smola 😒

dadushka007
28. feb 2013

mne tiez po porode dieta neprilozili, dokonca mi ho ani neukazali, vytiahli a brali prec. doniesli mi ho az zabaleneho v perinke, prilozili ho ku mne k boku, ani niena hrud, samozrejme ze sa nenasal....potom odniesli prec a doniesli mi ho az rano. pri porode samozrejme ze skakali po bruchu. epiduralku mi na samotne tlacenie nechceli pichnut, aj ked som o nu prosila, az po porode na sitie mi dali dalsiu davku.
novorodenecke sestricky ani nekomentujem, maly mal silnu zltacku, nechcel sa vobec kojit, nedokazala som ho ani zobudit nieto este aby nieco papal , prve tri dni mu odmietali dat UM, potom bolo zle, ze maly nic nepapa, chudne a aj preto mu zltacka neustupuje, tak som si u doktorky vyprosila UM, prisla sestricka, striekla malemu rychlo do ust, hned ako odisla tak to maly vygrckal. no modlila som sa za to, kedy konecne odtial vypadneme.....
ale nastastie clovek na to zle rychlo zabudne a tesi sa potom z dietatka a hlavne ze je vsetko OK a dieta je zdrave ....

zuzzzzzka
28. feb 2013

@sarale ja to tiez nechapem...antolsku soms i vybala, lebo som tu citala velmi dobre recenzie...bola som presvedcena ze to bude super, este tyzden predtym mala porod babenka, u ktorej bola moja dula, tak krasne o tom hovorila...ze som sa tesila...ale dopadlo to uplne opacne...neprajem nikomu to co som zazila ja..je mi z toho smutno...ano v ten den bolo21 porodov...boli nervozny...ale nemuseli si to vybyjat na mne...uz ako som prisla..sa ma lekarka spytala hnusnym tonom, no co tu mame? preco ste prisla...mala som vtedy dost silnu kontrakciu...tak som predychavala..na to sa nasrala, ze preco jej neodpovedam, ze ona nema cas...potom zistili ze som v 37 tyzdni aj 4 dni...ked som jej povedala, ze ma na antolskej nechceli zobrat na ultrazvuk, lebo bolo plno tak neviem kolko maly vazi, oznacila ma za neschopnu matku, ze ako som si to dovolila neist na usg...ja som sa to snazila aj s mojou lekarkou vybavit, ale nikto necakal ze na druhy den od poradne budem rodit...od momentu co videli moj porodny plan sa zacalo peklo, ze zase mamicka co chce rodit prirodzene,,,a ze zase nechcem nastrihnut (pouzivala som epi, masaze) aj tak vsetko co som nechcela bolo..aj oxitocin aj nastrih, odstrihnutie pupocnikovej snury, nezabudnutelne skakanie po bruchu...doslovne skakanie...kricanie po mne...kubka som vytlacila mozno az na 10 krat...bolo to pre mna strasne smutne, po porode este primar si musel poskakat po mojom bruchu kvoli placente...potom ako ma lekarka sila sa rozpravali ake sme my naivne ked mame porodny plan a ake sme naivne ze chodime na ine kurzy nez su v nemocnici...uz ked ma prevazali na sestonedelie tak porodna asistentka po mne hodila ten porodny plan...zle zle zle...prvy den som revala v kuse, lebo som si precitala nadherne knizky o nadhernych prirodzenych porodoch..a ja som ho mohla mat...ved som dokazala od 6 rana do 7 vecera predychavat kontrakcie s dulou..a bolo to krasne...vobec som sa nebala...tesila..Za cely ten cas som ani jedno mile slovo nepocula...nijaku podporu...len pokrikovanie a urazanie mojej osoby...

zuzzzzzka
28. feb 2013

@rienok ja ani neviem komu by ta staznost smerovala..osetrovalo ma tolko lekarov, ze ani neviem ako sa volali, najviac ma hneva ta prva lekarka..ale ani v sprave neni napisana,, lebo porod robila ina...a niekedy mam pocit, ze staznost nic nespravi, myslim, ze skor pomoze ked budeme o tomto nahlas hovorit...mna tato skusenost posilnila...nabuduce poviem pri vsetkom nie...jaaj nabuduce nebudem rodit na antolskej...jednoznacne.;))

lulusha
28. feb 2013

ahojte, po dlhsej dobe som sem zabludila a po tychto pripevkoch mi ostalo smutno...
@zuzzzzzka mrzi ma tvoja neprijemna skusenost, ale uvidis, na to zle zabudnes a bude uz len dobre...tes sa z Jakubka, z toho, ze je zdravy a ze ho mas.. ja som tiez rodila na Antolskej pred 2,5 rokom - sice sekciou, maleho mi prilozili az na izbe, ale nemozem jedno krive slovo povedat na personal... sestricky pomahali s dojcenim, boli uzasne, lekari odpovedali na kazdu moju otazku... ja som potom mala mierne smutky, myslela som, ze materstvo nezvladnem, ale nakoniec bolo vsetko ok a casom som vsetko videla v lepsom svetle 🙂 preto si myslim, ze o pol roka si uz na tieto veci spomenies len matne, lebo to prebije laska k syncekovi 😉 hlavu hore baby!

zuzzzzzka
28. feb 2013

@lulusha tak ja mozem povedat , ze tyzden po porode som mala uz sama v sebe jasno, a tento zazitok ma posilnil..odpustam...nezabudam...a ide sa dalej...uz viem, co budem robit pri druhom.Nehovorim, ze mi nieje smutno, ked moje kamaratky mali krasny prirodzeny porod...ano zavidim im...ale nic nieje nahoda ako sa hovori, asi som si mala tymto prejst ;))) a naucit sa hovorit jasne NIE...nechcem oxitocin, NIE nechcem nastrih, lebo som sa na to pripravovala..NIE..neberte mi dieta...

rienok
28. feb 2013

@zuzzzzzka no ja mam moju už aj napísanú .... smerovala som ju prednostke kliniky. Napísala som tam dátum a čas a nech si zistí kto bol pri malej,.Mama robila v nemocnici tak vie, ze ku vsetkemu je pridelene nejake meno s podpisom 😉

rienok
28. feb 2013

@zuzzzzzka ano teraz s cistou hlavou - bez fyzickeho vyčerpania a hormonalnej burky viem, ze NIE nedám vám moje dieťa. Nemáte právo mi ho brať ... bohužiaľ som bola príliš slabučká na bránenie

zuzzzzzka
28. feb 2013

@rienok inak dosta casto v noci myslim nato, ze aj ja napisem staznost, alebo skor chcem sa pozriet tej lekarke do oci, co bola na mna strasne hruba, drza...ale rano sa zobudim a vsetko sa toci okolo drobca a zase sa nato vykaslem ;))

mirka1004
28. feb 2013

@jajka81 - no ja dúfam, že ma odrodí Havalda..ten mi rodil aj malú a teraz je to aj moj normálny gynekolog čiže som u neho momentálne dosť často 😀 Ak nebude mimo SR vtedy tak určite ma odrodí tak uvidíme ako bude 🙂
A inak v pohode všetko?Mne sa zdá že Ty si ležala tak ku koncu tehu v nemocke, však?Tuším krvacanie...?

luciaj
28. feb 2013

@zuzzzzzka veľmi si má svojou skusenostou vystrasila. Ja som uz 2x rodila na Antolskej a mám len dobre skusenosti. Jedine, co mi vadilo, že počas 1. Doby so mnou nemohol byt manžel. Ale ináč boli uzasni pri pôrode, ja som chcela druhý pôrod prirodzeny, lebo prvý som mala cisarsky a bez reči mi vyšli v ústrety, porodne asistentky má podporovali... No vôbec neviem, co si mám predstavit pod tým, že "skakat po bruchu"... Som úplne v šoku! Asi si tentokrát pre istotu zazmluvnim lekára.
Len som ešte chcela vediet, či dula s tebou nemohla byt pri pôrode, ked ju spomínaš len doma.

dulkagabulka
28. feb 2013

tie, ktore pôrod estelen čaka, pozyvam vas:

Uputavka na film Podoby pôrodu https://www.youtube.com/watch?feature=player_em... ktorý sa bude premietat na Slovensku so SK titulkami http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

horseshoe
28. feb 2013

@zuzzzzzka je mi luto, ze si mala taku zlu skusenost s Antolskou ☹ ☹ ☹ ja sa tam chystam rodit tiez, ale mam zazmluvneneho porodnika, takze dufam, ze sa o mna postara.
Preco nenapises konktretne mena? mala by si to tu napisat, nech vieme komu sa vyvarovat. Ja zatial co som prisla do styku s lekarmi na Antolskej ci uz na poradni alebo na pohotovosti- ci to je Havalda, Rosenberg, Kristufkova, Danis, ..- vsetko velmi dobry pristup - mily - na vsetky otazky mi odpovedali, kolkokrat mi aj pomohli vstat z postele ci z kozy...No zatial nemozem nic negativne povedat.

sarale
28. feb 2013

@zuzzzzzka a to ktorá lekarka preboha? ved toto si nemoze dovolit nikto ....

danielik26
28. feb 2013

aj ja som mala porod niečo podobne baby, tiez zatlacenie na brucho ale to nevyčítam mala nechcela ist von a uz museli velmi rýchlo riesit lebo ozvy klesali, dali mi ju na bruško hned a zobrali, vratili, dali do ruk ja som lezala a sestricka vsak si ju prilozte, vobec som to v tej polohe nedokazala, vobec som jej nevidela na pusinku ani neviem či sa prisala, chceli sme ju mat pri sebe ale povedali nam, ze jej tam bude zima tak ju zobrali hore a dve hodiny sme tam boli sami s mm. Smutne. Mala mala zltačku tiez furt spala, ked sestrička prisla na prve prisatie spala, ze ved ju nechame ked spí. potom neskor nemala cas, nahanala som ju a nakoniec som si to vydupala. ale inak spomínam na to dobre az na to, ze mi ju tam nenechali... 😢

mayka81
28. feb 2013

Neviete poradit ako to je s manzelom pri porode? Kedy mu vlastne dovolia aby so mnou bol, je to uz aj pocas prvej doby aj pocas druhej? Ja myslim, ze ked ta prva doba bude trvat dlho tak ho bude tiez dost potrebovat mat pri sebe. @zuzzzzzka je mi luto tychto tvojich skusenosti , ja sa o chvilu chystam na antolsku rodit, a mozno ze topride aj predcasne, no z takychto arogantnych doktorov mam ozaj strach. Ach ta bezmocnost....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre