Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

certica
11. máj 2007

tak ti radim neriskovat, ten cisarsky sa da naozaj zvladnut, aspon ja som bola milo prekvapena, ako to cele super prebehlo 😉 , nemaj obavy

ajuskamimi
11. máj 2007

no budem pevne dufat. Ked doktor povie, ze bude cisarak, tak nech je, nebudem predsa riskovat, ze sa mi maly niekde zasekne a zadusi, no nie? 😀

lusil2005
11. máj 2007

helen no pekne. takze sa to nijako nezlepsilo s doktorom... co? to je ten Jancak ci jak sa vola. co ma ordinaciu s Janacom. ze? 😖
moooje chudatko. a kam pojdes? ruzinov alebo kramare? mimochodom - dufam ze sa v utorok este vidime na cviceni 😝 ak nie, tak drziiiim palec!!!!

btw - moja mala mala v 36tt 2800 gramov a Janac hovoril ze to bude big baby. no ukludnili ste ma 🙂 Dr. ma chce este buduci tyzden poslat na uzv tak som zvedava ako sme pokrocili 😝

certica
11. máj 2007

no ono babenka ten posledny mesiac priberaju cca 200-250g tyzdenne

lusil2005
11. máj 2007

ajuska ved jasne. zbytocne by si sa natrapila aj ty aj tvoj krpcek 🙂

lusil2005
11. máj 2007

CERTICA!!!! chces tym povedat ze za 4 tyzdne priberie mala kilo???? Oo nestras ma 😠
NATALKA A VON!!!!!

certica
11. máj 2007

sak to mas 3800 az 4kg, akurvaat herecka 😎 😀

majula
11. máj 2007

Ja som zase čítala, že v 9 mesiaci priberú bábenká iba 500 gramov...kvôli dozretej placente...že už ich tak nevyživuje...a neže mi bude niekto oponovať 😀 šak toto je moja jediná útecha 😀 😀 😀

arabeska
11. máj 2007

lusil,tym vazeniam never je to iba odhad 😉 ja som to tu uz vela krat spominala mne vraveli ze ake mam malinke babo a david sa narodil s vahou 3800g a zase poznam aj vela pripadov kde povedali ze babo bude velmi velke a nemali ani 3 kila 😉

certica
11. máj 2007

tak vsade sa uvadza nieco ine, ale co si ja pamatam z mojich 23 uzv pocas tehu, z toho 20 ich bolo po 30tt, tak to aj nejak podobne vychadzalo, ale zas ja som rodila v 39tt

certica
11. máj 2007

+/- 400g moze byt zhruba odchylka pri tych uzv meraniach

ajuskamimi
11. máj 2007

no teda. Ja som tiez citala, ze posledny mesiac mimino pribera 200 - 250 gr. Ako mojho maleho poznam, ze od pocatia je velky, tak on by urcite nabral 250 gr za tyzden a to by znamenalo porodnu vahu cez 4 kg, no waw 😀 aspon sa ho manzelik nebude bat chytit do ruk, ze ho dolame, sak to bude chlapisko ako hora

lusil2005
11. máj 2007

😀 😀 😀 majula jednoznacne suhlasim... 😀

certica akurvat = 3000 - 3200 gramov podla mna. po porode uz nech rastie jak z vodicky... 😉

certica
11. máj 2007

inac, mne odhadli vahu snad na gramy 😀

lusil2005
11. máj 2007

no baby -idem hned kuknut do kniziek co tam pisu o tom prirastku 😅

certica
11. máj 2007

lusil, neplas sa 😀

majula
11. máj 2007

No som ja velice zvedavá jak to tí doktori namerali...potom musíte dať vedieť či neklamali...ok 😵 😵 😵

lusil2005
11. máj 2007

ale ved co uz mam ine robit ako sa plasit... aspon mi to rychlesie ubieha do toho porodu 😀
inac som sa rozhodla zobrat doktorove "nieje to na spadnutie" vazne, a idem sa odreagovavat. cez vikend ideme do ziliny s muzikom, buduci tyzden do bojnic, atd. 😀 uz ma nebavi furt sediet doma a kukat na brucho so slovami "no co? nic?"

ajuskamimi
11. máj 2007

jasne, dame MAJULA. Sama som zvedava co a ako, ale mne ked pozru ludia na brusko, neviem ako to vidia, ale kazdy sudi sam od seba, ze cakam velke mimi, zvlast, ked sa mi da do polohy, ze mu krasne vidno ritku s chrbtom 😀

lusil2005
11. máj 2007

no ajuska, mala je v takej polohe v poslednej dobe furt, a je to strasne smiesne lebo mam uplne krive brucho 😀 len netusim ktore z toho je ritka, a ktore chrbat :D je mi vidiet len take dva hrby na bruchu - kazdy na inej strane... 😀

ajuskamimi
11. máj 2007

LUSIL no nejak tak to mam aj ja, ale ked vytasi maly nohu niekde na boku tak to vidno nadherne, ze je to nozicka, je to uzasny pocit aj pohlad, pokial nou nekope, vtedy ho az normalne vyhresim, ze co to robi, ze uz predsa neni maly chlapec 😀 aby takto vystrajal. A potom mi to pride luto a hned mu poviem, ze tak nech sa vysalie, ked mu to tak robi dobre, ze chapem, ze pri jeho velkosti ma v mojom bruchu malo miesta 😀 no proste - divna som 😀

lusil2005
11. máj 2007

mozem ta ukludnit... niesi. teda aspon niesi sama 😀
tiez ju vyhresim ci sa toto robi mamicke. ze ked chce takto kopkat, tak sup sup von 😅

ajuskamimi
11. máj 2007

hej,asi tak 😀 oki babenky, idem si trosku vyvalit moje sunky pred telku a trosku porelaxovat 😀 tak sa majte zatial krasne

lusil2005
11. máj 2007

hej hej. dnes je celkom dobry program. este ze mam telku vedla pocitaca... 🙂 papco

certica
13. máj 2007

halloooo lusil, dufam ze si len v tej ziline alebo uz rodis..? 😲 😀

ajuskamimi
13. máj 2007

jeeeeeeej LUSIL ozaj, tu uz si 40tt, coskoro to budes mat za sebou, dufam, ze popises potom svoje zazitky a das na web fotky malickej 😉

lusil2005
13. máj 2007

jeeezis fakt! mne uz tam svieti styridsiadka 😀
nie nie. zatial som uuuuplne bez akehokolvek naznaku 😒 bola som v tej ZA, a este som si to aj odsoferovala... 😠
ach jaj. tak, hor sa do styridsiateho tyzdna... 🙂

diddi
13. máj 2007

cau lusil...ides v utorok?
ja som mala problemy s tym fibrinogenom...hodnotu som mala az 9,9...tak si musim kazdy den pichat injekcie do nohy, aby sam irozriedila krv...a najnovsie sa mi zvysil tlak na 150/100..tak snad ma zajtra nehospitalizuju...a hlavne kde...ked maluju rizikove..do kelu

kili
13. máj 2007

ahoj diddi, tak už si späť.
dá sa rodiť už na tej antolskej?

diddi
13. máj 2007

cau kiliiii...novy pas?..to je uzasne!!!
bola som pozriet porodnicu, este pred 2 tyzdnami....asi sa uz da rodit, lebo bolo vsetko vymalovane...ale teraz by mali malovat rizikove a 6nedelie...uvidim zajtra, mam poradnu...snad ma nehospitalizuju, lebo mam vysoky tlak ☹ ...potom ti napisem,ak by som tam zostala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre